Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Οι πρώτες εξετάσεις είναι στον προγεννητικό που είναι πολλές.κυριως στην 8η εβδομάδα η κάπου εκεί. Μετά κάθε μήνα γενική αίματος, ουρά,τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο αν δεν έχεις αντισώματα. Εγώ κάνω και θυροειδη την tsh γιατί έχω θέμα, και έκανα και σάκχαρο και βιταμίνηd από μόνη μου αυτές. Ανάλογα το γιατρό απ ότι έχω καταλάβει εγώ έχω κάνει γύρω στις 5 φορές όλες μαζί εξετασεις

@Aria konsta δεν μου έχει δώσει μαγνήσιο εννοώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pepi88 said:

Και εγώ δύο μην αγχώνεσαι είναι θέμα γιατρού !άλλοι δίνουν κάθε μήνα . αν είχες καποιο θέμα πάντως θα έκανες σίγουρα πιο συχνά !

Οκ ναι λογικά!! 

 

Just now, Aria konsta said:

Δεν πάμε ποτέ για υπέρηχο χωρίς να έχουμε φάει 100γρ σοκολάτα... ΝΟΜΟΣ .. 

 

Εε πραγματικά.! Είπα πλέον θα φαίνεται και δεν έφαγα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Κοριτσια μου γλυκά...και εγώ έχω διάσπαρτα πονακια στην κοιλιά σε διάφορα σημεία αλλά ευτυχώς περνάνε....απο την άλλη έχω και εγώ κάποια ταιμπηματακια από κάτω στιγμιαία κάπως ενοχλητικά θα τα χαρακτήριζα...ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά τι να πω... Αν και θεωρώ στο πρόγραμμα είναι τα πονακια..παίρνω και μαγνήσιο και προγεστερονη κολπικά...απο ότι διαβάζω λίγο πολύ όλες κάποιες μέρες τα έχουμε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω τσιμπηματακια..και στην κοιλιά χαμηλά αλλά και από κάτω μερικές φορές! Επίσης, ειδα κι εγώ τις εξετάσεις αίματος που έκανα και δε μου έχει βάλει σάκχαρο γαμωτο..μόνο στη γενική ούρων φαίνεται.. φοβάμαι μήπως λόγω πολυκυστικων κάνω διαβήτη κύησης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kassandras είπε:

Οκ ναι λογικά!! 

 

Εε πραγματικά.! Είπα πλέον θα φαίνεται και δεν έφαγα...

Καλά Κι εγώ που έφαγα χθες,τζάμπα λιγοθηκα, δεν είμαι φαν της σοκολάτας,και το μωρό δεν μας έκανε την χάρη για ακόμα μια φορά.Σκεφτηκα Μήπως δεν μάθουμε καθόλου το φύλο,έτσι θα έχουν οοοοολοι την περιέργεια Μέχρι να γεννήσω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Αχ βρε κορίτσια σε αυτή την εγκυμοσύνη μου δεν λέει να χαρώ.. Όλο κάτι συμβαίνει.. Εκεί που πάω να χαλαρώσω.. Τσουπ κάτι προκύπτει! Ο αιματοκριτης στο πάτο το ίδιο και η αιμοσφαιρινη.. Τα λευκά υψηλά γύρω στο 13000.(στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα φτάσει 18.000!!)και τώρα η crp 12!! Με ανώτατο το 5!Η γενική ούρων βγήκε καθαρή και δεν είμαι κρυωμένη κάτι... Που στο καλό είναι αυτή η φλεγμονή;;; Έχω πάθει ψυχολογικό δεν έχω όρεξη για τίποτα... 

Στην εγκυμοσυνη τα φυσιολογικα λευκα ειναι μεχρι 15000 με ανωτατο τα 11000 και η crp μεχρι 1 με ανωτατο το 0.5. (Στη μοναδα που αναφερεσαι εσυ μαλλον με ανωτατο το 10 σε εγκυμοσυνη και εσυ εισαι στο 12).Για αυτο και εξεταζονται τα υπολοιπα στη γενικη αιματος. Προσφατα ειχα τις ιδιες αποριες και μου τις ελυσε και η γυναικολογος μου και η αιματολογος μου. Μην αγχωνεσαι..... ρωτα μηπως κανεις επαναληψη στη crp γιατι μεταβαλλεται πολυ ευκολα και φυσικα ειναι και η τεχνικη των εργαστηριων....

πρίν από 38 λεπτά , valentina23 είπε:

Αντί να κοιτάζω για κούνιες και ρουχαλάκια κοιτάζω για όρια αιμοσφαιρινης στο ίντερνετ, για αναιμιες, για σύνδρομα, για λευκά για φλεγμονές... Ουφ κουράστηκα.. Ψυχολογικά.. 

Τι αιμοσφαορινη ειχες στην αρχη και τι τωρα και τι σιδηρο;; ο σιδηρος ουτως η αλλως πεφτει μερα με τη μερα.... εγω ξεκινησα με αιμοκρ 40...39... τωρα ειναι στο 34 αλλα επειδη η αιμοσφαιρνη ειναι στο 11...12 μου λεει οτι ειμαι οκ. Αμα θα πεσει πολυ η αιμοσφαιρνη ( πχ 7) εκει θα ναι ανησυχητικο....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω το στιγμα οπωτε ξεκίνησα με 34 αιματοκρίτη και νομίζω 10 αιμοσφαιρινη.. Τώρα έχω 27 αιματοκριτη με 8,2 αιμοσφαιρινη. Ο σίδηρος μου και η φεριτινη είναι μια χαρά. 

Σ ευχαριστώ πααααρα πολύ για την απάντηση!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Ο οργανισμός μου το κάνει. Στις εγκυμοσύνες ανεβαίνουν τα λευκά το εκλαμβάνει ως φλεγμονή η ξένο σώμα. Τώρα είναι μια χαρά 13000.Στη πρώτη είχα φτάσει κοντά τα 19.000 αν θυμάμαι καλά. Όταν γέννησα πέσαν στα κανονικά. Απλά τώρα βρέθηκε και ανεβασμένη αυτή η τιμή είναι για φλεγμονή δείχνει γενικά και αόριστα ότι κάποια φλεγμονή η λοίμωξη υπάρχει... Μπορεί και η εγκυμοσύνη μου να το ανεβάζει κι αυτό;; τι να πω.. Λέτε να χω κορονοιο και να μαι ασυμπτωτική;;; :(Θα σκάσω δεν γίνεται.. Είναι δύσκολο να βρεθεί αν υπάρχει κάτι... 

Τίποτα δεν παίρνω για τη μήτρα.... 

Και γτ οχι μαγνησιο;;; ασχετα με.τις εξετασεις βοηθαει πολυ στις συσπασεις στη μητρα και στα πονακια εννοειται και σε ολα τα μυικα γενικοτερα.... 

Just now, valentina23 είπε:

Έχω το στιγμα οπωτε ξεκίνησα με 34 αιματοκρίτη και νομίζω 10 αιμοσφαιρινη.. Τώρα έχω 27 αιματοκριτη με 8,2 αιμοσφαιρινη. Ο σίδηρος μου και η φεριτινη είναι μια χαρά. 

Σ ευχαριστώ πααααρα πολύ για την απάντηση!!! 

Εεεεε....ειχεις αιμοσφαιρνη 10....και με στιγμα πηγε 8 μια χαρα μου ακουγονται..... αμα δεν ανησυχει ο γιατρος... παντως κ λιγο αραιωμενο να ναι το αιμα απο υγρα στο βγαζει λιγοτερο...

Να προσεχεις οταν παιρνεις τον σιδηρο να απορροφαται σωστα ( οχι με ασβεστιο...με τυρι... με πρωτεινες..., ναι με βιταμινη C.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!! ολα καλα θα ναι καλε....αντε το πολυ πολυ καμια ζαλαδουλα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί δεν μου το χει δώσει.. Παίζει να το χει ξεχάσει κιόλας... Άσε τα γαλακτομικα τα έκοψα τελείως λόγω της απορρόφησης.. Για να είμαι σίγουρη.. Σιδηρο παίρνω 2 τη μέρα και φιλισιν 2.και άσβεστιο με βιταμίνη d. 

Σ ευχαριστώ και πάλι γλυκιά μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Δεν ξέρω γιατί δεν μου το χει δώσει.. Παίζει να το χει ξεχάσει κιόλας... Άσε τα γαλακτομικα τα έκοψα τελείως λόγω της απορρόφησης.. Για να είμαι σίγουρη.. Σιδηρο παίρνω 2 τη μέρα και φιλισιν 2.και άσβεστιο με βιταμίνη d. 

Σ ευχαριστώ και πάλι γλυκιά μου!! 

Τπτ τι ευχαριστεις.... και εγω αυτα παιρνω. Ασβεστιο δν παιρνω ακριβως λογω απορροφησης αλλα τρωω πολλα γαλακτομικα προς το παρον και βλεπουμε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπουλες!καλέ που είστε όλες σήμερα ;;λοιπόν 19η εβδομάδα σήμερα !από χθες νιώθω τον μπέμπη Σχεδόν όλη μέρα αλλα χαλαρά !σαν χαιδεμα και κάποιες φορές σε δύο σημεία σαν να τεντώνεται!έφτασε ο καιρός !

  • Μου αρέσει 7

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σας αγαπουλες!καλέ που είστε όλες σήμερα ;;λοιπόν 19η εβδομάδα σήμερα !από χθες νιώθω τον μπέμπη Σχεδόν όλη μέρα αλλα χαλαρά !σαν χαιδεμα και κάποιες φορές σε δύο σημεία σαν να τεντώνεται!έφτασε ο καιρός !

Αχού μωρέ τι ωραία.... Εγω ακόμα τπτ...ανυπομονώ να έρθει η σειρά μου...πρεπει να είναι φοβερό συναισθήμα πεπη μου.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Περίεργο και όμορφο πραγματικά!!!

Εγώ διανύω το την 17η αλλά είμαι πρωτάρα και από ότι έχω διαβάσει στην πρώτη αργείς λίγο να το νιώσεις αυτό το μαγικό συναίσθημα που περιγράφεις!!!!! Άρα θα το καταλάβω η θα νομίζω ότι είναι το έντερο κλπ!!!χαζή ε??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...