Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta said:

Που ειστε κοριτσια;;

Πως πάτε από κλωτσιτσες;; εμεις καθε μερα και καλύτερα.. το λατρεύω!!!

εγώ μέχρι τώρα ένιωθα αλλιώς τις κινήσεις του. χθες και σήμερα ένιωσα κάτι διαφορετικό και αρκετά χαμηλά. κάτι σαν δονήσεις και για το λόγο αυτό ρωτώ να δω πως είναι οι συσπάσεις μην τυχόν και είναι τέτοιες. 

Just now, Evoulini24 said:

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ συσπάσεις δεν έχω... έτσι νομίζω δηλαδή!! Μπορεί να έχω και να μην το καταλαβαίνω κιόλας!! Από κλωτσιές μια χαρά χαχα Ευτυχώς που τα νιώθουμε και ηρεμούμε λίγο!! Σήμερα έκανα γενική στο σπίτι και ξεπατωθηκα... φώναξα και μια γυναίκα βέβαια αλλά και πάλι κουράστηκα...

γεια σου κορίτσι μου. κι εγώ κουράστηκα λίγο σήμερα γιατί αυτή τη βδομάδα είχαμε μαστορέματα και μου λέρωσαν πολύ. προσπαθώ βεβαια να κάνω τα απαραίτητα μόνο. τη δευτέρα έχουμε μαζί την β επιπέδου. τι ώρα πας εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. πως αντιλαμβάνεστε τις συσπάσεις ? πως νιώθετε ακριβώς ?

Οι συσπάσεις ειναι όταν νιώθεις σκληρή την κοιλιά σου και ταυτόχρονα βαριά ειναι ενοχλητικό συναίσθημα οπότε στανταρ θα του δώσεις σημασία. 

Εγω παθαίνω όταν θελω τουαλέτα συνήθως 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

εγώ μέχρι τώρα ένιωθα αλλιώς τις κινήσεις του. χθες και σήμερα ένιωσα κάτι διαφορετικό και αρκετά χαμηλά. κάτι σαν δονήσεις και για το λόγο αυτό ρωτώ να δω πως είναι οι συσπάσεις μην τυχόν και είναι τέτοιες. 

γεια σου κορίτσι μου. κι εγώ κουράστηκα λίγο σήμερα γιατί αυτή τη βδομάδα είχαμε μαστορέματα και μου λέρωσαν πολύ. προσπαθώ βεβαια να κάνω τα απαραίτητα μόνο. τη δευτέρα έχουμε μαζί την β επιπέδου. τι ώρα πας εσύ?

Αλήθεια;; Στις 7 το απόγευμα!! Εσύ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2020 at 3:33 ΜΜ, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έφτασα κι εγώ αισίως στο δεύτερο μεγάλο μαξιλαράκι της εγκυμοσυνης!έκανα σήμερα β επιπέδου και έρχεται κι άλλο κοριτσάκι στην οικογένεια!!!!!Κατά τ αλλά ήταν όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές,δόξα τον θεό!με το καλό και οι επόμενες!

Τι όμορφα νεα❤️ Με το καλό να έρθει και το δεύτερο κοριτσάκι σας!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

6 το απόγευμα. Άντε να έρθει αυτή η ώρα και να έχουμε τέλεια αποτελέσματα !!

Μακάρι, Ελπίδα μου!! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!! Άντε αύριο θα τα δούμε και σε 3D!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. πως αντιλαμβάνεστε τις συσπάσεις ? πως νιώθετε ακριβώς ?

Καλημέρα!κάποιες φορές οι συσπάσεις είναι σαν πόνοι περιόδου.εγω αυτό είχα και δεν κατάλαβα ότι ήταν συσπάσεις εκείνη την δύσκολη μέρα !αλλά στο νοσοκομείο το πρώτο πράγμα που με ρώτησαν ήταν έχεις πόνους περιόδου και λέω ναι , συσπάσεις μου λένε είναι.κατα τα άλλα κάποια πονακια στον 5ο και στον 6ο είναι και φυσιολογικά!

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μήνα να έχουμε!! Καλά αποτελέσματα να έχουμε και αυτό το μήνα και μόνο ευχάριστα!! 

@Evoulini24, @Aria konsta, με το καλό αύριο η Β επιπεδου!! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

Φιλιά σε όλες!! 

@elpida2019 και σε σένα καλά αποτελέσματα με τη Β επιπεδου!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μήνα να έχουμε!! Καλά αποτελέσματα να έχουμε και αυτό το μήνα και μόνο ευχάριστα!! 

@Evoulini24, @Aria konsta, με το καλό αύριο η Β επιπεδου!! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

Φιλιά σε όλες!! 

@elpida2019 και σε σένα καλά αποτελέσματα με τη Β επιπεδου!!! 

Εγω δεν εχω αγάπη μου ακομα ! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Popaki2011 είπε:

3ο κοριτσάκι!!!!χιχι

Ωωω δεν το θυμόμουν! Νόμιζα ότι είχες 1 και 1!!!! 3 στα 3 λοιπόν! Έχεις κ έτοιμη την προίκα όλη!! 

Just now, Aria konsta είπε:

Εχω λυσσάξει να πιω χαμομήλι.. δεν διαβάζω και τα καλύτερα στο νετ.. κι απο την αλλη δε θελω να ενοχλήσω το γιατρό γι αυτο . 

Εσείς πίνετε;; 

Αυτήν την απορία την έχω κ εγώ. Έχω πιει 1,2 φορές, αλλά επιλέγω τις περισσότερες τσάι, κακαο κ μια στο τόσο καφέ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εχω λυσσάξει να πιω χαμομήλι.. δεν διαβάζω και τα καλύτερα στο νετ.. κι απο την αλλη δε θελω να ενοχλήσω το γιατρό γι αυτο . 

Εσείς πίνετε;; 

Γιατί δεν κάνει το χαμομήλι?????δεν έχω ακούσει κάτι....ίσα ίσα που είναι και χαλαρωτικό, καλύτερο κι απ τον καφέ νομίζω.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...