Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Όχι utragestan κολπικό το ίδιο είναι και τοκολυτικα χάπια για τις συσπάσεις τρεις φορές την μέρα.

Τις συσπάσεις πώς τις νιώθεις; Πώς τις καταλαβαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Τις συσπάσεις πώς τις νιώθεις; Πώς τις καταλαβαίνεις;

Όταν πρωτοειχα πριν δύο εβδομάδες δεν το κατάλαβα δεν ήξερα τι είναι σύσπαση.ενιωθα πόνους περιόδου κάτω χαμηλά μαζί με ένα βάρος και πονακια και φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικο.τα τοκολυτικα κάνουν πολύ δουλειά ζήτημα να έχω δύο τρεις φορές την ημέρα .προς το παρόν μετά δεν ξέρω ..

Just now, Aria konsta είπε:

Πόσες συσπασεις την ημέρα κανετε ;; εχετε μετρήσει;; 

Δύο τρεις την ημέρα

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Έχω μέρες να σας διαβάσω και να γράψω γιατί είχαμε μετακόμιση. Την περασμένη Πέμπτη κάναμε υπερηχο ολα καλά το κοριτσάκι μας ήταν 238γρ. κ ο τράχηλος 4.5 εκ. που μου είπε ότι είναι πολύ καλό.Προχτές το βράδυ νομιζω ότι το ένιωσα ανεπαίσθητα αλλα δεν είμαι σίγουρη αν ήταν κ το έντερο ή το μωρό. Το μόνο που έχω νιώσει σίγουρα τον τελευταίο καιρό οταν κάνω μπάνιο συγκεκριμένα πηγαίνει στην αριστερή πλευρά φουσκώνει εκεί κ δεξιά είναι άδειο. 13.11 έχω β επιπέδου θα είμαι 21κ1. Ο γιατρός μου για το εμβόλιο ειπε ότι δεν το συστήνει γενικά αλλά αν θέλω εγώ να το κάνω κ δεν έχει αντενδειξεις. Αλλά λέω να μην το κάνω. 

  • Μου αρέσει 2

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ σε λίγο θα πάω για εξετάσεις! Εν τω μεταξύ μόλις ήπια το φυλικό οξύ, λες να πειράζει; Δεν έχω φάει εννοείται!

Κοριτσάκι μου δεν νομίζω ότι επηρεάζει! 

Just now, Pepi88 είπε:

@elpida2019 μπράβο ρε κοριτσι μου πολύ χαίρομαι!!να ησυχάσεις και εσύ τώρα!!

@vivi.nik. καλά αποτελέσματα ! εννοείται ότι θα σου κλεισει και β επιπέδου λογικά στα κοντά!

Μετράω τα λεπτά για την β επιπέδου!1:15 είναι !πονάει το στομάχι μου από το άγχος κυρίως για τον τράχηλο και φυσικά για τις μετρήσεις..όσο ήρεμη πέρασα την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι και τα μισά τόσο θα αρρωστήσω μέχρι να γεννήσω !!

Κοριτσάκι μου εύχομαι η αγωνία σου να τελειώσει σύντομα! Καλά αποτελέσματα, περιμένουμε νέα σου! 

Just now, Mareva είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου, εγω συνεχιζω καθε μερα συσπασεις κανονικα, παιρνω ουτροτζεσταν 3 τη μερα κ 2 φορες μαγνησιο. Ειχα κ στο γιι μου βέβαια απο τις ιδιες εβδομαδες, αλλα τοτε σαν ασχετη κ χαρωπη δεν πολυεδινα σημασια.. Σήμερα θα παω να δω τη μπουμπουκα μας, εχω υπερηχο. 19w +1d σημερα κ εχω 28/11 β επιπεδου. Λιγο αργα δεν ειναι; 

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω. Κ εμένα με αγχώνουν οι συσπάσεις. Με το καλό να αντικρυσεις το κοριτσάκι σας!!! Μου φαίνεται λίγο αργά, αλλά μάλλον αυτό το συν πλην δεν έχει τόση σημασία. Παρά μόνο στο να ηρεμουμε μετά! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κοριτσάκι μου δεν νομίζω ότι επηρεάζει! 

Κοριτσάκι μου εύχομαι η αγωνία σου να τελειώσει σύντομα! Καλά αποτελέσματα, περιμένουμε νέα σου! 

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω. Κ εμένα με αγχώνουν οι συσπάσεις. Με το καλό να αντικρυσεις το κοριτσάκι σας!!! Μου φαίνεται λίγο αργά, αλλά μάλλον αυτό το συν πλην δεν έχει τόση σημασία. Παρά μόνο στο να ηρεμουμε μετά! 

@Pepi88και @vivi.nik.Να στε καλα κοριτσια μου!! Αγχωνομαι με τοσα που ακουμε, απο την αλλη βέβαια, το μαγικο μαγνησιο κανει αρκετη δουλίτσα, κ καπως φευγουν οι μερες. Ανηκω κ γω στην κατηγορία εκεινων που μετρανε μερα μερα, βδομαδα βδομαδα.. Θα τα καταφέρουμε!!!! 

Just now, Aria konsta είπε:

Πόσες συσπασεις την ημέρα κανετε ;; εχετε μετρήσει;; 

Εγω; 1 την ωρα!! 2 την ωρα, κ αλλες φορες 10 το 24ωρο ολοκληρο. Εχω πολλες για αυτο ειμαι ξαπλα ξανα εδω κ 9 μερες.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Μαρτίου τι κανετε; ευχομαι ολες να είστε τελεια! Να κανω μια ερώτηση που με προβληματίζει πολυ; εμβολιο της γρίπης ποσες θα κανετε;

Δεν θα το κάνω δυο γιατροί μου ειπαν όχι γιατί δεν ξέρουμε πως μπορεί να αντιδράσει το έμβρυο κι εγω! Είχα κάνει μια φορά πριν 3 χρόνια και ήμουν μετά για 6 μήνες συνέχεια άρρωστη


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

22 εβδομάδων είμαι!! Φαινόταν αρκετά σαν μωράκι ναι...σαν μικρό ανθρωπάκι!! Αλλά ο εμβρυολογος μας είπε ότι δεν έχουν σχηματιστεί ακόμα τα χαρακτηριστικά του.. είναι νωρίς...

Τελεια κοριτσι μου, σε ευχαριστω πολυ! <3 Με το καλο τα νινακια μας! <3

Just now, Manenious είπε:

Δεν θα το κάνω δυο γιατροί μου ειπαν όχι γιατί δεν ξέρουμε πως μπορεί να αντιδράσει το έμβρυο κι εγω! Είχα κάνει μια φορά πριν 3 χρόνια και ήμουν μετά για 6 μήνες συνέχεια άρρωστη

Εγω θα το κανω απο οτι φαινεται τελικα. Ρωτησα κ αλλους γιατρους κ ειπαν οπωσδηποτε να το κανουμε. Επισης ρωτησα κ σε μια σελιδα στο fb μανουλες και μου ειπαν ολες εκτος απο 2-3 οτι το εχουν κανει ηδη ή οτι θα το κανουν. Οποτε παω κ εγω προς το ναι. Ευχομαι οπως κ να χει κ οποια επιλογη παρει η καθεμια να εχουμε καλες εγκυμοσυνες και γερα μωρακια! <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 said:

Κορίτσια το μαγνήσιο πώς το παίρνετε; Νηστικες; Επίσης, πρέπει να απέχει από το ασβέστιο και τον σίδηρο;

Το μαγνήσιο ναι πρέπει να απέχει από αυτα! Και επίσης να απέχει κ 2 ώρες από γαλακτομικα μου ειχε πει ,Εγώ το παίρνω πριν κοιμηθώ

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elpida2019, @Evoulini24,  συγχαρητήρια για την β επιπέδου σας!!! Βουρ για ψώνια τωρα:-PΑπολαύστε την εγκυμοσύνη σας κορίτσια από δω και πέρα!! @Evoulini24πρόσεχε με τις δουλειές.. Μην σηκώνεις καθόλου βάρος και όχι σκαλιά!! @Pepi88περιμένουμε και από σένα νέα!!! Έχεις β επιπεδου σήμερα ε η μπερδεύομαι;;; όλα καλά να πάνε!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Το μαγνήσιο ναι πρέπει να απέχει από αυτα! Και επίσης να απέχει κ 2 ώρες από γαλακτομικα μου ειχε πει ,Εγώ το παίρνω πριν κοιμηθώ

Πρέπει να είμαι νηστική ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...