Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta Μπράβο κορίτσι μου για την δύναμη σου!!!Όλα αυτά λόγο τραχήλου? Ξαφνικά η υπήρχε θέμα εξ αρχής στην εγκυμοσύνη? 

Ναι κοριτσι μου επαθα ΞΑΦΝΙΚΗ ( αμέλεια γιατρού θα πω εγώ) ΑΝΕΠΆΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΉΛΟΥ στην 21εβ. Κύησης.  Πριν από αυτό δεν ειχα απόλυτος τιποτα ηταν ολα μια χαρα !

Just now, Pepi88 είπε:

Τι να με κουράζεις πλάκα κάνεις; ταυτίζομαι πλήρως και παίρνω κουράγιο !!

Γι αυτο έκατσα να στα πω μήπως καταφέρω και σου δώσω δυναμη ! Εύχομαι να το κατάφερα! 

Μονο χαμόγελο.. θα πάνε όλα τέλεια οπως πρεπει !!!

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Aria konsta @Pepi88 κορίτσια είστε ηρωίδες, μονο αυτο εχω να πω...! Μέσα από εσάς παίρνουμε δυναμη όλες μας. 

Οχι κοριτσάκι μου .. ΜΑΝΕΣ είμαστε !!!

Αυτο θα έκανε μια μάνα για το παιδί της ακομα και αγέννητο!!! ΤΑ ΠΑΝΤΑ .. !!!

  • Μου αρέσει 5

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Οχι κοριτσάκι μου .. ΜΑΝΕΣ είμαστε !!!

Αυτο θα έκανε μια μάνα για το παιδί της ακομα και αγέννητο!!! ΤΑ ΠΑΝΤΑ .. !!!

Εχεις απολυτο δικαιο.. Κάθε μάνα είναι μια ηρωίδα απλώς, προσωπικά μιλώντας, μιας και είναι το πρώτο μου και ακομη καλα καλα δεν το έχω νιώσει, σκέφτομαι πόση δυναμη έχουμε /έχετε μέσα σας! <3

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Εχεις απολυτο δικαιο.. Κάθε μάνα είναι μια ηρωίδα απλώς, προσωπικά μιλώντας, μιας και είναι το πρώτο μου και ακομη καλα καλα δεν το έχω νιώσει, σκέφτομαι πόση δυναμη έχουμε /έχετε μέσα σας! <3

Αυτο σου λεω καρδια μου και εμενα στην πρώτη εγκυμοσυνη εγινε ολο αυτο δεν ήξερα πόση δύναμη εκρυβα γι αυτο το μικρούλι.. απο όταν είναι στην κοιλίτσα μας μας μαθαίνουν ποσο ανάγκη μας έχουν!! 

Αντε συγκινήθηκα.. 

2 3 μερες ενιωσα τον μπεμπακος μου πολυυυυ και το χάρηκα 

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες μου σας διαβαζω, κ χαιρομαι που το παλευετε!! Σας νοιωθω κ ευχομαι σε ολες τα καλυτερα, υπομονη κ επιμονη, κ θα φυγει ο καιρος νερακι!!! εγω κρεβατι κ καναπε, ξεκουραση κ εχω τριτη υπερηχο κ 28/11 τη β επιπεδου. Ειμαι στις τελευταιες απο την παρεα. Τη Δευτέρα εκανα κ τη nipt και περιμενω με ΑΓΩΝΙΑ! Δε σας κρυβω οτι ηδη ξεκινησα να μετραω αντιστροφα μερες μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα της εξέτασης κ μεχρι τη β επιπεδου. Εχω αγχος, ξεκινησα να βλέπω κ την ψυχολογο μου, μιας κ περναω επειτα απο 4 εξωσωματικες κ μια αποβολη, ενα μετατραυματικο στρες.. Εχω τουλαχιστον κ ειμαι τυχερη σε αυτο, βοηθεια κ στο σπιτι απο μαμα και πεθερα κ μια κοπελα, πως να φροντιζα ξαπλα κ μονη μου κ το μεγαλο παιδι; τις δουλειές; το σπιτι; στο γιο μου δεν ειχα κατσει κ@λο κ δουλευα κιολας. Τωρα ομως πραγματικά, αξιζουν ολες οι θυσιες, δε θα αντεχα να ξαναπερασω οτι περασα 2 χρονια με τα φαρμακα κ τις προσπαθειες... Φοβαται κ ο αντρας μου με αυτον τον covid μην ξεμεινει στο καραβι σε καμια χωρα που απαγορευει την εξοδο, κ γεννησω στο τελος μονη μου... Κ γω το φοβαμαι να σας πω με αυτα που ακουω... Τα πα κ μου βγηκαν απο μεσα μου.. Σας φιλω ολες γλυκα.. 

On 27/10/2020 at 7:35 ΜΜ, Popaki2011 είπε:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Οχι κοριτσάκι μου .. ΜΑΝΕΣ είμαστε !!!

Αυτο θα έκανε μια μάνα για το παιδί της ακομα και αγέννητο!!! ΤΑ ΠΑΝΤΑ .. !!!

Αρια μου αλήθεια σου λέω διάβασα την ιστορία σου και έκλαψα.και εγώ στην αβεβαιότητα είμαι με τον τράχηλο...εχω χάσει δύο μωράκια το πρώτο τρίμηνο και τώρα που όλα έδειχναν καλά μου σκάει αυτό με τον τράχηλο...μεχρι τώρα έχω κανει άπειρους εμετούς μια δύσκολη σε γενικές γραμμές εγκυμοσύνη αλλά έλεγα δεν πειράζει ας είναι καλά αυτό... Την τρίτη πάω για μέτρηση αλλά έχω χάσει τον ύπνο μου....

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Αρια μου αλήθεια σου λέω διάβασα την ιστορία σου και έκλαψα.και εγώ στην αβεβαιότητα είμαι με τον τράχηλο...εχω χάσει δύο μωράκια το πρώτο τρίμηνο και τώρα που όλα έδειχναν καλά μου σκάει αυτό με τον τράχηλο...μεχρι τώρα έχω κανει άπειρους εμετούς μια δύσκολη σε γενικές γραμμές εγκυμοσύνη αλλά έλεγα δεν πειράζει ας είναι καλά αυτό... Την τρίτη πάω για μέτρηση αλλά έχω χάσει τον ύπνο μου....

Σε καταλαβαίνω αλλά από την στιγμή που το έχετε υπο έλεγχο και απο την τελευταία μέτρηση σου ,είναι μεχρι στιγμης ολα καλα .. 

Ειναι πολύ σημαντικό να τον ελέγχετε τοσο τακτικά, μεχρι 2 εβδομάδες ειναι καλα ..εμενα με εχει μηνα και φοβάμαι! 

Επίσης προσοχή στο περπάτημα, στο σεξ , και στις δουλειές του σπιτιού! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Αρια μου αλήθεια σου λέω διάβασα την ιστορία σου και έκλαψα.και εγώ στην αβεβαιότητα είμαι με τον τράχηλο...εχω χάσει δύο μωράκια το πρώτο τρίμηνο και τώρα που όλα έδειχναν καλά μου σκάει αυτό με τον τράχηλο...μεχρι τώρα έχω κανει άπειρους εμετούς μια δύσκολη σε γενικές γραμμές εγκυμοσύνη αλλά έλεγα δεν πειράζει ας είναι καλά αυτό... Την τρίτη πάω για μέτρηση αλλά έχω χάσει τον ύπνο μου....

Βασούλα μου σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι.απο την στιγμή που το παρακολουθείτε μην φοβάσαι.στην δική μου περίπτωση είχα συσπάσεις και δεν κατάλαβα στην αρχή ότι ήταν συσπάσεις και άργησα μια μέρα οπότε μαλάκωσε ο τράχηλος και σε δύο μέρες έπεσε στα τάρταρα.το σημαντικό είναι αν νιώθεις κάτι περίεργο να ενημερώσεις τον γιατρό σου.και στην περίπτωση της Άριας δεν παρακολουθουνταν και δεν το πρόλαβε.Μην πανικοβάλλεσαι εσείς το έχετε υπό έλεγχο!και στην τελευταία μέτρηση είχες καλό μήκος!!αλλά πρόσεχε αυτά που σου είπε και η Άρια περπάτημα πολύ δουλειές βάρη.ολα με μέτρο και μην μασάς!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά από την στιγμή που το έχετε υπο έλεγχο και απο την τελευταία μέτρηση σου ,είναι μεχρι στιγμης ολα καλα .. 

Ειναι πολύ σημαντικό να τον ελέγχετε τοσο τακτικά, μεχρι 2 εβδομάδες ειναι καλα ..εμενα με εχει μηνα και φοβάμαι! 

Επίσης προσοχή στο περπάτημα, στο σεξ , και στις δουλειές του σπιτιού! 

Καλημέρα κορίτσι μου. Σ ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σου. Εκανα το λάθος και διάβασα διαφορά στο ίντερνετ χθες και ενώ ήμουν ψυχραιμη επαθα ένα πανικό....όσο για σεξ περπάτημα κλπ δεν κάνω τπτ από αυτά... Προσέχω η κακόμοιρα αλλά κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας... Προσεύχομαι για όλες μας να μας βοηθήσει η πάναγια να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσαρες μου σας διαβαζω, κ χαιρομαι που το παλευετε!! Σας νοιωθω κ ευχομαι σε ολες τα καλυτερα, υπομονη κ επιμονη, κ θα φυγει ο καιρος νερακι!!! εγω κρεβατι κ καναπε, ξεκουραση κ εχω τριτη υπερηχο κ 28/11 τη β επιπεδου. Ειμαι στις τελευταιες απο την παρεα. Τη Δευτέρα εκανα κ τη nipt και περιμενω με ΑΓΩΝΙΑ! Δε σας κρυβω οτι ηδη ξεκινησα να μετραω αντιστροφα μερες μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα της εξέτασης κ μεχρι τη β επιπεδου. Εχω αγχος, ξεκινησα να βλέπω κ την ψυχολογο μου, μιας κ περναω επειτα απο 4 εξωσωματικες κ μια αποβολη, ενα μετατραυματικο στρες.. Εχω τουλαχιστον κ ειμαι τυχερη σε αυτο, βοηθεια κ στο σπιτι απο μαμα και πεθερα κ μια κοπελα, πως να φροντιζα ξαπλα κ μονη μου κ το μεγαλο παιδι; τις δουλειές; το σπιτι; στο γιο μου δεν ειχα κατσει κ@λο κ δουλευα κιολας. Τωρα ομως πραγματικά, αξιζουν ολες οι θυσιες, δε θα αντεχα να ξαναπερασω οτι περασα 2 χρονια με τα φαρμακα κ τις προσπαθειες... Φοβαται κ ο αντρας μου με αυτον τον covid μην ξεμεινει στο καραβι σε καμια χωρα που απαγορευει την εξοδο, κ γεννησω στο τελος μονη μου... Κ γω το φοβαμαι να σας πω με αυτα που ακουω... Τα πα κ μου βγηκαν απο μεσα μου.. Σας φιλω ολες γλυκα.. 

Ότι είναι να γίνει θα γίνει γλυκιά μου!για μένα πολύ καλά κάνεις και βλέπεις ψυχολόγο.αν μπορούσα να σηκωθώ και εγώ θα πήγαινα γιατί σίγουρα αυτή η ιστορία θα μου βγάλει μετατραυματικό στρες το περιμένω.ελπιζω μόνο ο άντρας σου να μην ξεμείνει εκεί γιατί θα είναι στήριγμα!με το καλό και οι εξετάσεις.μην φοβάσαι...

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Βασούλα μου σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι.απο την στιγμή που το παρακολουθείτε μην φοβάσαι.στην δική μου περίπτωση είχα συσπάσεις και δεν κατάλαβα στην αρχή ότι ήταν συσπάσεις και άργησα μια μέρα οπότε μαλάκωσε ο τράχηλος και σε δύο μέρες έπεσε στα τάρταρα.το σημαντικό είναι αν νιώθεις κάτι περίεργο να ενημερώσεις τον γιατρό σου.και στην περίπτωση της Άριας δεν παρακολουθουνταν και δεν το πρόλαβε.Μην πανικοβάλλεσαι εσείς το έχετε υπό έλεγχο!και στην τελευταία μέτρηση είχες καλό μήκος!!αλλά πρόσεχε αυτά που σου είπε και η Άρια περπάτημα πολύ δουλειές βάρη.ολα με μέτρο και μην μασάς!

Γλυκό μου κοριτσάκι... Εχεις περάσει τόσα και έχεις μια καλή κουβέντα και για μας... Πόσο πολύ σ ευχαριστώ....ο Θεός θα βοηθήσει τα μικρούλια μας... Αχ μακάρι να ήμασταν διπλα να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Σ ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σου. Εκανα το λάθος και διάβασα διαφορά στο ίντερνετ χθες και ενώ ήμουν ψυχραιμη επαθα ένα πανικό....όσο για σεξ περπάτημα κλπ δεν κάνω τπτ από αυτά... Προσέχω η κακόμοιρα αλλά κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας... Προσεύχομαι για όλες μας να μας βοηθήσει η πάναγια να πάνε όλα καλά 

Θα μας πάνε!κάνε εσύ την προσευχουλα σου και μην φοβάσαι!εγώ από εκεί παίρνω κουράγιο και από τον άντρα μου! μου έστειλε και μια κοπέλα καλή της ώρα κορδέλα από την Αγία ζώνη και την έχω δέσει στην κοιλιά μου και νιώθω πιο ήρεμη..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Θα μας πάνε!κάνε εσύ την προσευχουλα σου και μην φοβάσαι!εγώ από εκεί παίρνω κουράγιο και από τον άντρα μου! μου έστειλε και μια κοπέλα καλή της ώρα κορδέλα από την Αγία ζώνη και την έχω δέσει στην κοιλιά μου και νιώθω πιο ήρεμη..

Πως νιώθεις αυτές τις μέρες? Φαντάζομαι παίρνεις και φάρμακα φουλ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γλυκό μου κοριτσάκι... Εχεις περάσει τόσα και έχεις μια καλή κουβέντα και για μας... Πόσο πολύ σ ευχαριστώ....ο Θεός θα βοηθήσει τα μικρούλια μας... Αχ μακάρι να ήμασταν διπλα να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά... 

Άντε συγκινήθηκα πάλι ... Μάρθα Βούρτση τελευταία!

Just now, basw2 είπε:

Πως νιώθεις αυτές τις μέρες? Φαντάζομαι παίρνεις και φάρμακα φουλ? 

Ηρέμησαν οι πόνοι από τα φάρμακα οπότε λίγο καλύτερα.το ψυχολογικό είναι δύσκολο γιατί έπαθα φοβία.ξαπλωνω το βράδυ και δεν κοιμάμαι γιατί νομίζω ότι θα σηκωθώ το πρωί και κάτι θα γίνει..κατα τα άλλα υπομονή!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...