Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Popaki2011 είπε:

Πάλι έτρεξε το δάκρυ.Με ενοχλεί ο εγκλεισμός.Νιωθω πνίξιμο, ενώ στην προηγούμενη καραντίνα μπορώ να πω ότι πέρασα καλά, είμασταν στο εξοχικό. Κάνω ψυχοθεραπεία και το πνίξιμο που νιώθω έχει να κάνει με την παιδική μου ηλικια(Ναι ναι καλά διαβάσατε),το θέμα είναι να μπορέσω να το αφήσω πίσω μου.Ευχομαι ο εγκλεισμός να είναι όντως για 3 βδομάδες και όχι παραπάνω.. 

Αδερφη μου εισαι. Κ γω κανω :) ολα θα περαδουν κουκλα μου κ απο μενα έχεις μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγκαλιά!!! Άρα καταλαβες πριν που εγραψα για τα "βαλιτσακια" που κουβαλαμε... Να προσεχεις τον ομορφο εαυτο σου, πρωτα απο ολα για το μωγιο σου κ εσενα :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Ενώ στην αυχενική διαφάνεια είχες καλή μέτρηση τραχήλου; Και τι σου έκαναν δηλαδή εκείνη τη στιγμή;; Περίδεση;;

Μια χαρά ήταν η αυχενική διαφάνεια.. δεν υπήρχε καποιο πρόβλημα.  

Μπηκα σε ανάκληση αν το λεω σωστά σχεδόν κατακόρυφα με το κρεβάτι για να ανέβει οσο γίνεται το μωρό πιο ψηλά για ενα 12 ωρο και μετα μπηκα για περίδεση με ποσοστό επιτυχίας 50-50 ολα ! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Μια χαρά ήταν η αυχενική διαφάνεια.. δεν υπήρχε καποιο πρόβλημα.  

Μπηκα σε ανάκληση αν το λεω σωστά σχεδόν κατακόρυφα με το κρεβάτι για να ανέβει οσο γίνεται το μωρό πιο ψηλά για ενα 12 ωρο και μετα μπηκα για περίδεση με ποσοστό επιτυχίας 50-50 ολα ! 

Απίστευτο!!! Και πήγαν όλα καλά  τελικά ε;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Popaki2011 said:

Να ξέρεις συγκινήθηκα με την περιγραφή σου....Αυτό το χάσιμο του εαυτού,ξέρω πως είναι.. το ζω.και το παλεύω να με συνεφερω. Στο άκουσμα της καραντινας με επιασε πανικός. Ήμουν έτσι κι αλλιώς επηρεασμένη απ την ασυνήθιστη αυτή καθημερινότητα, και το κλείσιμο σπίτι ήρθε κι έδεσε μέσα μου.Κι εγώ είπα να αρχίσω να διαβάζω να ξεφεύγει λίγο το μυαλό.εχω 1 ραντεβού μέσα στην καραντίνα στο γυναικολόγο,άρα ένας ευχάριστος λόγος,που βέβαια θα αναγκαστώ να πάω μόνη μου και θα είναι η  1η φορά που ο άντρας μου θα δει το μωρό μέσω βίντεο κλήσης (καταθλιπτικό).θέλω την παλιά μας ζωή πίσω!!!!!!!Κουράστηκα, κουράστηκα να φοβάμαι.

Εγώ το πήρα απ τα Λητώ, το έχει σε έκπτωση για λίγες μέρες. Η πωλήτρια μου το σύστησε σαν το πιο καλο, ειδα άλλο 1,ήταν λίγο πιο μεγάλο αλλά πιο χαζό το στρωματακι. Αν σου αρέσει είναι ευκαιρία να το πάρεις τώρα που είναι σε έκπτωση!Μην το πολύ σκέφτεσαι!!!!!έχει ροδάκια από κάτω τα οποία όμως δεν φαίνονται ώστε να το μετακινεις όπου θες.και έχει και τσάντα μεταφοράς. 7 θέσεις ύψους πατώντας μόνο 1 κουμπί και ανάκληση ώστε να μην υπάρχει φόβος εισροφησης σε περίπτωση παλινδρόμησης. Και ελαφρύ λικνισμα. Πάρτο!

Ευχαριστώ πολυυυ. Θα το κοιτάξω ξανά :DΛέμε για αυτό που κάνει 89€ από 150€ σωστά;;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kassandras είπε:

Ευχαριστώ πολυυυ. Θα το κοιτάξω ξανά :DΛέμε για αυτό που κάνει 89€ από 150€ σωστά;;

128 το πήρα εγώ.μαλλον δεν λέμε το ίδιο...kikka boo aluminum  είναι αυτό που λέω εγώ.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

128 το πήρα εγώ.μαλλον δεν λέμε το ίδιο...kikka boo aluminum  είναι αυτό που λέω εγώ.

Αα οκ...για της kiddo έγραφα εγώ. :D τελικά όμως πήρα ένα της kikka boo κι εγώ το bonne nuit 

  • Χαχα 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Αα οκ...για της kiddo έγραφα εγώ. :D τελικά όμως πήρα ένα της kikka boo κι εγώ το bonne nuit 

Εγώ την έκανα την βλακεία...μπερδεύτηκα!Αλλά στο τέλος συνενοηθηκαμε,αυτό έχει σημασία!!!!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva said:

Και γω αυτο θελω!!! 

Το έχει μια φιλη μου και ειναι ευχαριστημένη πολύ! Αλλά αν θελεις το μπεζ χρώμα το έχει μόνο ένα μαγαζί και έχει ένα μήνα αναμονή . Τα ροζ τα έχουν σε άμεση παράδοση


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Τελικά πιο ειναι καλο βρε κορίτσια; μπερδευτηκα και εγω .. το kiddo το έχουν σε καλή προσφορά. 

Της kiddo έχει 2 εκατοστά πάχος στρωματακι,ενώ της kikka boo αυτό που λέω έχει 5 εκατοστά. Εγώ κυρίως με αυτό το κριτήριο διάλεξα χωρίς να τα έχω δει κ από κοντά βεβαια. Κατά ταλλα δεν έχουν  ιδιαίτερες διαφορές 

  • Μου αρέσει 2

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καραντινιτισσες!!!!!1η μέρα καραντίνας και έξω Ακόμα δεν θυμίζει τπτ lockdown!πεθύμησα καφέ γαλλικό,έστειλα το μηνυματάκι μου και πήγα στον μεγάλο Σκλαβενίτη στον Άλιμο και αγόρασα καφετιέρα!!!!!!!!Κι εκεί που απολάμβανα τον γαλλικό μου κ μιλούσα με μια φίλη στο τηλ τσουπ νιώθω υγρά να φεύγουν στο εσώρουχο. Σηκώνομαι απ τον καναπέ, τσουπ κι άλλα.Ξινος μου βγήκε ο καφές.πλυθηκα,άλλαξα εσώρουχο και τώρα είμαι ξαπλωμένη.περιμενω να δω αν ξαναβγεί τπτ...δεν έχω μαγειρέψει ακόμα,αλλά τώρα φοβάμαι να σηκωθώ. 

  • Μπερδεμένη/-ος 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kassandras είπε:

Το έχει μια φιλη μου και ειναι ευχαριστημένη πολύ! Αλλά αν θελεις το μπεζ χρώμα το έχει μόνο ένα μαγαζί και έχει ένα μήνα αναμονή . Τα ροζ τα έχουν σε άμεση παράδοση

Ροζ θα παρουμε!!! :x ευχαριστώ!!!! 

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα καραντινιτισσες!!!!!1η μέρα καραντίνας και έξω Ακόμα δεν θυμίζει τπτ lockdown!πεθύμησα καφέ γαλλικό,έστειλα το μηνυματάκι μου και πήγα στον μεγάλο Σκλαβενίτη στον Άλιμο και αγόρασα καφετιέρα!!!!!!!!Κι εκεί που απολάμβανα τον γαλλικό μου κ μιλούσα με μια φίλη στο τηλ τσουπ νιώθω υγρά να φεύγουν στο εσώρουχο. Σηκώνομαι απ τον καναπέ, τσουπ κι άλλα.Ξινος μου βγήκε ο καφές.πλυθηκα,άλλαξα εσώρουχο και τώρα είμαι ξαπλωμένη.περιμενω να δω αν ξαναβγεί τπτ...δεν έχω μαγειρέψει ακόμα,αλλά τώρα φοβάμαι να σηκωθώ. 

Ποπακι μου ξαπλωσε να περασει... Κ να σου πω, δεν πειράζει, μια μερα ντιλιβερι, δε χαθηκε κ ο κόσμος. Προεχει το μωρακι :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...