Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 είπε:

Μπράβο, κορίτσι μου!! Πωπω παίδαρος!!! Όλα πάνε κατ ευχήν!!!

Δόξα το θεό.. χάρηκα πάρα πολύ.. ανακουφιστηκα! 

Ναι είναι μεγαλουλης μου λεει τρώει τρώει χαχαχαχ

  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

 

Γυρίσαμε... 

Ο μπέμπης μεγαλωσε αρκετά, τρώει και αρκετά ο γλυκούλης μου .. ειναι 490 γρ. 25 εκ.

Καθολου κοινωνικός με τον υπέρηχο, εκανε και κατακορυφο προκειμένου να μην τον ενοχλούμε χαχαχχα .

Δοξα το θεό ο τράχηλος είναι μια χαρά 4,8 οι μετρήσεις του . Μου ειπε οτι βοηθούν πολύ και τα utrogestan που θα τα συνεχίσω φυσικά. Β επιπέδου 23/11 λιγο αργα μου φαίνεται αλλα δεν έφερα αντίρρηση! 

Μπράβο Άρια πολύ καλά νεα!!!Παιδαρος κανονικός φτου φτου!!! 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει καμιά σας το λίκνο της κιντο το by my side; Μείνατε ευχαριστημένες;

Αυτό πήρα εγώ χθες!!!!το είδα από κοντά κ μου άρεσε!Σε σχέση με άλλα είναι πιο εξελιγμένο

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Ήρθα στο Ρέα να κάνω το μηνιαίο τσεκ απ. Καλέ τι χαμός γίνεται??????Ακόμα και στο μικροβιολογικο κόσμος?????

Κι έχω μια απορία, αν ξέρει καμιά να μου την λύσει.τι συμβαίνει με το ισόγειο του Ρέα?ι έχουν και έχει ουρά έξω από κάτι γραφεία?τι κάνουν εκεί?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Popaki2011 said:

Αυτό πήρα εγώ χθες!!!!το είδα από κοντά κ μου άρεσε!Σε σχέση με άλλα είναι πιο εξελιγμένο

Α ναι;;; ωραία διαφωτίσέ μας!Το στρωματακι πόσο πάχος έχει; Είναι αρκετά χοντρό; 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πανεμορφα καλη σας μερα!!! Χθες ειχα ενα δυσκολο βραδυ, με θεματα υπνου... Κ εκει που χα βρυκολακιασει, κ με ειχε παρει απο κατω το συνονθύλευμα των φοβων (καραντινα, μοναξια, δυσκολιες στην εγκυμοσύνη, θεματα διαφορα κ "βαλιτσακια" ψυχολογικά που κουβαλαμε απο την παιδική μας ηλικία κ δε μας αφηνουν να ελευθερωθουμε), σκεφτηκα, μια ακτίνα φωτος με διαπερασε... Ολα θα πανε καλα!!! Βαρεθηκα να μιζεριαζω, το κανα 2 χρόνια μεχρι να μεινω εγκυος κ εχασα τον εαυτο μου κ πολλα αλλα. Βαρέθηκα να απελπιζομαι κ να κανω υπομονη αντεχοντας... Μπορω να γεμισω χρωμα τη ζωη μου, καθε μερα ολες το μπορουμε. Κατέβασα τα βιβλια μου (ολα τα παραιατρικα, ανατομία, κινησιολογία αλλα κ τα αλλα τα φιλοσοφικα κ ψυχολογικα) κ θα κατσω να φρεσκαρω τα παντα. Βαζω μουσικη για να αφυπνίσω τα τσακρας μου. Τρωω υγιεινό πρωινο κ οργανωνομαι πως θα στολισω για τα Χριστούγεννα, μιας κ θελω να κανω έκπληξη στο γιο μου, οτι στολισαν νεραιδες κ ξωτικα. :) χαιδευω τη μπουμπουκα μου στην κοιλιτσα κ της υπόσχομαι οτι θα την προστατευω κ θα γελαμε παντα... και για να κλεισω... Το ξερω ολες εδω εχουμε βουνα προβλήματα. Αλλες υγειας, αλλες προσωπικα, οικογενειακα, οικονομικα, κ πολλα πολλα αλλα. Μια κουβεντα διάβασα κ αξιζει να τη μοιραστώ μαζι σας: "it is great to visit the past but don't make it a permanent destination. Look ahead to your beautiful journey..". Οποτε αγαπες μου βασει αυτο, εχουμε ενα υπεροχο ταξιδι μπροστα μας κ μας χαριστηκε κατι που λέγεται ΖΩΗ. Ας εκμεταλλευτουμε καθε της ανασα. :)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Δόξα το θεό.. χάρηκα πάρα πολύ.. ανακουφιστηκα! 

Ναι είναι μεγαλουλης μου λεει τρώει τρώει χαχαχαχ

Τώρα δεν πρέπει να έχεις αγχος!! Όλα πάνε καλά!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τι θέματα είχες με τον τράχηλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Τώρα δεν πρέπει να έχεις αγχος!! Όλα πάνε καλά!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τι θέματα είχες με τον τράχηλο;

Ξαφνικα 21w 1d άνοιξε ο τράχηλος σαν καρπούζι μπηκα σε διαδικασια τοκετού αν δεν ειχα β επιπέδου εκείνη τη μέρα πρωι πρωι . Θα είχε γίνει το χειρότερο σενάριο! 

Και μου είχαν πει σε επόμενη εγκυμοσύνη ενδεχομένως να ξανα συμβεί.. 

  • Λυπημένη/-ος 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ξαφνικα 21w 1d άνοιξε ο τράχηλος σαν καρπούζι μπηκα σε διαδικασια τοκετού αν δεν ειχα β επιπέδου εκείνη τη μέρα πρωι πρωι . Θα είχε γίνει το χειρότερο σενάριο! 

Και μου είχαν πει σε επόμενη εγκυμοσύνη ενδεχομένως να ξανα συμβεί.. 

Ενώ στην αυχενική διαφάνεια είχες καλή μέτρηση τραχήλου; Και τι σου έκαναν δηλαδή εκείνη τη στιγμή;; Περίδεση;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Α ναι;;; ωραία διαφωτίσέ μας!Το στρωματακι πόσο πάχος έχει; Είναι αρκετά χοντρό; 

Δεν γνωρίζω να σου πω πόσο πάχος έχει...το έπιασα και μου φάνηκε καλο....Τώρα μάλλον να πας κι εσύ να το δεις κάπου από κοντά καλύτερα. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

Δεν γνωρίζω να σου πω πόσο πάχος έχει...το έπιασα και μου φάνηκε καλο....Τώρα μάλλον να πας κι εσύ να το δεις κάπου από κοντά καλύτερα. 

Μακάρι να μπορούσα, είμαστε ήδη σε Λοκ ντάουν εδώ που μένω και δεν μπορώ να πάω ούτε σε άλλη πόλη να το δω τώρα που εκλεισαν όλα :(

  • Λυπημένη/-ος 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσια μου πανεμορφα καλη σας μερα!!! Χθες ειχα ενα δυσκολο βραδυ, με θεματα υπνου... Κ εκει που χα βρυκολακιασει, κ με ειχε παρει απο κατω το συνονθύλευμα των φοβων (καραντινα, μοναξια, δυσκολιες στην εγκυμοσύνη, θεματα διαφορα κ "βαλιτσακια" ψυχολογικά που κουβαλαμε απο την παιδική μας ηλικία κ δε μας αφηνουν να ελευθερωθουμε), σκεφτηκα, μια ακτίνα φωτος με διαπερασε... Ολα θα πανε καλα!!! Βαρεθηκα να μιζεριαζω, το κανα 2 χρόνια μεχρι να μεινω εγκυος κ εχασα τον εαυτο μου κ πολλα αλλα. Βαρέθηκα να απελπιζομαι κ να κανω υπομονη αντεχοντας... Μπορω να γεμισω χρωμα τη ζωη μου, καθε μερα ολες το μπορουμε. Κατέβασα τα βιβλια μου (ολα τα παραιατρικα, ανατομία, κινησιολογία αλλα κ τα αλλα τα φιλοσοφικα κ ψυχολογικα) κ θα κατσω να φρεσκαρω τα παντα. Βαζω μουσικη για να αφυπνίσω τα τσακρας μου. Τρωω υγιεινό πρωινο κ οργανωνομαι πως θα στολισω για τα Χριστούγεννα, μιας κ θελω να κανω έκπληξη στο γιο μου, οτι στολισαν νεραιδες κ ξωτικα. :) χαιδευω τη μπουμπουκα μου στην κοιλιτσα κ της υπόσχομαι οτι θα την προστατευω κ θα γελαμε παντα... και για να κλεισω... Το ξερω ολες εδω εχουμε βουνα προβλήματα. Αλλες υγειας, αλλες προσωπικα, οικογενειακα, οικονομικα, κ πολλα πολλα αλλα. Μια κουβεντα διάβασα κ αξιζει να τη μοιραστώ μαζι σας: "it is great to visit the past but don't make it a permanent destination. Look ahead to your beautiful journey..". Οποτε αγαπες μου βασει αυτο, εχουμε ενα υπεροχο ταξιδι μπροστα μας κ μας χαριστηκε κατι που λέγεται ΖΩΗ. Ας εκμεταλλευτουμε καθε της ανασα. :)

Να ξέρεις συγκινήθηκα με την περιγραφή σου....Αυτό το χάσιμο του εαυτού,ξέρω πως είναι.. το ζω.και το παλεύω να με συνεφερω. Στο άκουσμα της καραντινας με επιασε πανικός. Ήμουν έτσι κι αλλιώς επηρεασμένη απ την ασυνήθιστη αυτή καθημερινότητα, και το κλείσιμο σπίτι ήρθε κι έδεσε μέσα μου.Κι εγώ είπα να αρχίσω να διαβάζω να ξεφεύγει λίγο το μυαλό.εχω 1 ραντεβού μέσα στην καραντίνα στο γυναικολόγο,άρα ένας ευχάριστος λόγος,που βέβαια θα αναγκαστώ να πάω μόνη μου και θα είναι η  1η φορά που ο άντρας μου θα δει το μωρό μέσω βίντεο κλήσης (καταθλιπτικό).θέλω την παλιά μας ζωή πίσω!!!!!!!Κουράστηκα, κουράστηκα να φοβάμαι.

Just now, Kassandras είπε:

Μακάρι να μπορούσα, είμαστε ήδη σε Λοκ ντάουν εδώ που μένω και δεν μπορώ να πάω ούτε σε άλλη πόλη να το δω τώρα που εκλεισαν όλα :(

Εγώ το πήρα απ τα Λητώ, το έχει σε έκπτωση για λίγες μέρες. Η πωλήτρια μου το σύστησε σαν το πιο καλο, ειδα άλλο 1,ήταν λίγο πιο μεγάλο αλλά πιο χαζό το στρωματακι. Αν σου αρέσει είναι ευκαιρία να το πάρεις τώρα που είναι σε έκπτωση!Μην το πολύ σκέφτεσαι!!!!!έχει ροδάκια από κάτω τα οποία όμως δεν φαίνονται ώστε να το μετακινεις όπου θες.και έχει και τσάντα μεταφοράς. 7 θέσεις ύψους πατώντας μόνο 1 κουμπί και ανάκληση ώστε να μην υπάρχει φόβος εισροφησης σε περίπτωση παλινδρόμησης. Και ελαφρύ λικνισμα. Πάρτο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Popaki2011 κοριτσαρα μου σε ευχαριστώ! Θες να σου δωσω κουραγιο;;; ακου για να χαμογελασεις.. Ο αντρας μου λειπει στο καραβι γιατι ειναι ναυτικος απο 15/7. Ναι 15/7! Εμαθε με φωτο για την χοριακη. Κανουμε βιντεοκληση στους υπερηχους. Αν εχει δουλειά, ή κακο καιρό, η τρελη διαφορα ωρας δε βλεπει ουτε στον υπέρηχο. Θα μου πεις γιατί σου το γραφω..  Σε νοιωθω κ σε καταλαβαίνω, με τοση μαυριλα γυρω! Αλλα κοριτσι μου ομορφο... Σκεψου, εχετε ο ενας τον αλλο.. Και ειστε κοντα.. Για αυτο, αισιοδοξια,  πεισμα κ ομορφα πράγματα!!! Εγω παιζει κ να γεννγσω μονη, αν κ το απεύχομαι, κ πάλι λεω.. Εχω τον αγαπημένο μου έστω κ με βιντεοκληση παροντα σε ολα, εχω τη γιατρο κ τη μαια μου, εχω αγαπημενα προσωπα εστω κ μακρυα πια λογω covid, εχω το γιοκα μου που ανυπομονεί για τη μπεμπα κ με γεμιζει φιλια, εχω εσας να μοιραστώ τις ανησυχιες αλλα και τις χαρες μου. :) Να διαβάζεις, να δεις ταινιες, να ξεκουραστείς, να τρως σωστα!! Θα περασει κ αυτο!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

@Popaki2011 κοριτσαρα μου σε ευχαριστώ! Θες να σου δωσω κουραγιο;;; ακου για να χαμογελασεις.. Ο αντρας μου λειπει στο καραβι γιατι ειναι ναυτικος απο 15/7. Ναι 15/7! Εμαθε με φωτο για την χοριακη. Κανουμε βιντεοκληση στους υπερηχους. Αν εχει δουλειά, ή κακο καιρό, η τρελη διαφορα ωρας δε βλεπει ουτε στον υπέρηχο. Θα μου πεις γιατί σου το γραφω..  Σε νοιωθω κ σε καταλαβαίνω, με τοση μαυριλα γυρω! Αλλα κοριτσι μου ομορφο... Σκεψου, εχετε ο ενας τον αλλο.. Και ειστε κοντα.. Για αυτο, αισιοδοξια,  πεισμα κ ομορφα πράγματα!!! Εγω παιζει κ να γεννγσω μονη, αν κ το απεύχομαι, κ πάλι λεω.. Εχω τον αγαπημένο μου έστω κ με βιντεοκληση παροντα σε ολα, εχω τη γιατρο κ τη μαια μου, εχω αγαπημενα προσωπα εστω κ μακρυα πια λογω covid, εχω το γιοκα μου που ανυπομονεί για τη μπεμπα κ με γεμιζει φιλια, εχω εσας να μοιραστώ τις ανησυχιες αλλα και τις χαρες μου. :) Να διαβάζεις, να δεις ταινιες, να ξεκουραστείς, να τρως σωστα!! Θα περασει κ αυτο!!! 

Πάλι έτρεξε το δάκρυ.Με ενοχλεί ο εγκλεισμός.Νιωθω πνίξιμο, ενώ στην προηγούμενη καραντίνα μπορώ να πω ότι πέρασα καλά, είμασταν στο εξοχικό. Κάνω ψυχοθεραπεία και το πνίξιμο που νιώθω έχει να κάνει με την παιδική μου ηλικια(Ναι ναι καλά διαβάσατε),το θέμα είναι να μπορέσω να το αφήσω πίσω μου.Ευχομαι ο εγκλεισμός να είναι όντως για 3 βδομάδες και όχι παραπάνω.. 

  • Λυπημένη/-ος 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...