Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια έχω κάνει παραγγελία στο pat pat πήρα μια κουβέρτα 2 φορμακια και πετσέτες. Ας έρθουν να τα δούμε λίγο και μετά βουρ στης αγορές. Από σεξ εμείς δεν κάναμε καθόλου μετά την 12η ευδομαδα ο γιατρός είπε πως μπορούμε αλλά επειδή αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μετά από πολες εξωσωματικες φοβόμαστε και ευτυχώς ο άντρας μου καταλαβαίνει τώρα με την περιδεση τραχήλου μας το απαγορεύει ο γιατρός έτσι κι αλλιώς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:

Καλη επιτυχία!!! Ανυπομονουμε για τα νέα!!!!!! 

Δοξα το θεο χαρα μου, ολα καλα!!! Ξεκινα ψωνια τωρα!!! Συγχαρητήρια!!! 

Φοβαμαι για ψώνια μωρε .. Μαρεβακι μου .. ! 

Αλλα απο την αλλη κατι έτσι να το χαζεύω θελω να παρω .. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Φοβαμαι για ψώνια μωρε .. Μαρεβακι μου .. ! 

Αλλα απο την αλλη κατι έτσι να το χαζεύω θελω να παρω .. 

Εννοείται οτι κ γω φοβαμαι!!! Αλλα θελω κιολας να παρω κατι... Μη νομίζεις.. Μπορω να ψωνισω απο το αγχος μου την ωρα που θα γεννησω, τόσο φοβος! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εννοείται οτι κ γω φοβαμαι!!! Αλλα θελω κιολας να παρω κατι... Μη νομίζεις.. Μπορω να ψωνισω απο το αγχος μου την ωρα που θα γεννησω, τόσο φοβος! 

Ναι, έτσι και εγω χαχαχχα 

  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μην σκέφτεστε έτσι!!!!!εγώ πάλι αγχώνομαι ότι δεν θα προλάβω να τα ψωνίσω ή θα μου λείπει κάτι...με το lockdown ποτέ δεν ξέρεις τι θα προλάβεις να ψωνίσεις από κοντά και τι απ το ίντερνετ.Εμενα μου λείπει η κούνια που θα μου την δώσει μια φίλη.θελω να αγοράσω ένα μπανάκι με βάση και μια κάμερα.και μετά τα πιο δύσκολα.....ρούχα,λευκά είδη,ψαλιδάκι και πιτζάμες για εμάς κ ο,τι άλλο θα χρειαστούμε για το μαιευτήριο.και εγώ πιστεύω ότι τέλη Φεβρουαρίου θα έχω γεννήσει γιατί και τα άλλα 2 τα έκανα νωρίτερα από την πητ,οπότε θέλω να μπει ο Φεβρουάριος και να είμαι πανέτοιμη!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλέ μην σκέφτεστε έτσι!!!!!εγώ πάλι αγχώνομαι ότι δεν θα προλάβω να τα ψωνίσω ή θα μου λείπει κάτι...με το lockdown ποτέ δεν ξέρεις τι θα προλάβεις να ψωνίσεις από κοντά και τι απ το ίντερνετ.Εμενα μου λείπει η κούνια που θα μου την δώσει μια φίλη.θελω να αγοράσω ένα μπανάκι με βάση και μια κάμερα.και μετά τα πιο δύσκολα.....ρούχα,λευκά είδη,ψαλιδάκι και πιτζάμες για εμάς κ ο,τι άλλο θα χρειαστούμε για το μαιευτήριο.και εγώ πιστεύω ότι τέλη Φεβρουαρίου θα έχω γεννήσει γιατί και τα άλλα 2 τα έκανα νωρίτερα από την πητ,οπότε θέλω να μπει ο Φεβρουάριος και να είμαι πανέτοιμη!

Αχ ποπη... Εννοείται οτι θα γεννησεις νωρίτερα.. Είναι κ το 3ο σου.. Στο 1/3 της ωρας... Εγω εχω ΠΗΤ 29/3 κ με κοβω, λογω δευτερου μωρου, στα μεσα μαρτιου. Αφου κ το πρωτο νωριτερα το κανα!! Κ συζηταμε με τον αντρα μου να ψωνισουμε προς τις γιορτες, που σημαίνει οτο θα ρθουν μεσα με τελη γεναρη οποτε 1,5 μηνας πριν είναι οκ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αχ ποπη... Εννοείται οτι θα γεννησεις νωρίτερα.. Είναι κ το 3ο σου.. Στο 1/3 της ωρας... Εγω εχω ΠΗΤ 29/3 κ με κοβω, λογω δευτερου μωρου, στα μεσα μαρτιου. Αφου κ το πρωτο νωριτερα το κανα!! Κ συζηταμε με τον αντρα μου να ψωνισουμε προς τις γιορτες, που σημαίνει οτο θα ρθουν μεσα με τελη γεναρη οποτε 1,5 μηνας πριν είναι οκ!! 

Με πητ 14/3 πιστεύω τελευταίες μέρες Φεβρουαρίου θα σκάσει μύτη η μπέμπα. Στην 1η γέννα ήμουν μέσα 11 ώρες.Δεν πονούσα βέβαια,ειχα επισκληριδιο,αλλα είχα αρχισει να κουράζομαι...και ήμουν και νηστικη όλη μέρα.Στη 2η ήμουν 6 ώρες μέσα.ακομα καλύτερα εκεί γιατί ήταν ψηλά η μικρή και με είχαν βάλει καθιστή στο κρεβάτι και ένιωθα αρχόντισσα μέχρι που ξαφνικά από 5 διαστολή έφτασα 10 και κρατούσα τα πόδια κλειστά γιατί ο γιατρός ήταν χειρουργείο και εν τέλει ήρθε τρέχοντας!!!!!!!Τώρα για να δούμε....φοβάμαι ότι θα τρέχω στο 3ο να προλάβω να φτάσω μαιευτήριο  Γι αυτό αγχώνομαι να τα έχω όλα έτοιμα.

Από σήμερα ξεκίνησα και μαγνήσιο πρωί και βράδυ, προληπτικά, δεν έχω κάτι. 

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πιστεύετε ότι θα γεννησετε νωρίτερα;; 

Εγω γέννησα με ραντεβου καισαρική 37w2d δεν νομίζω ότι πιάνετε ομως ..Σίγουρα δεν πιστεύω ότι θα γεννήσω 17/3 που εχω πητ αλλα οχι και τόσο νωρίς. 

Just now, Manenious είπε:

@Aria konsta παίδαρος ο μικρός! Τέλειαααα!!!!! Εγω έχω β επιπέδου την Τετάρτη!!!!! Ανυπομονώ!!!!!!!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου.. οντως παίδαρος! 

Αντε να μάθουμε τωρα και τα δικά σας νέα..  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χω δεδομενο οτι θα τρεχω. Στο πρωτο γεννησα σε 6 ωρες κ 38w. Τωρα  στο 2ο, πιστευω σε 3 ωρες κ 37-38 w. 

Τα πραγματα θα τα παρω εναμιση μηνα νωριτερα ωστε να τα χω ετοιμα. Το Σάββατο εχω β επιπεδου. Αν δει ο γιατρος τιποτα "τραχηλους κ βιασύνες"  θα σας πω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! :) Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας... Είμαι καλύτερα τώρα. Γενικά οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ αυτές τις μέρες. Εκεί που καθομαι μου έρχεται να κλαιω. :unsure:

Σήμερα το πρωί έχουμε β επιπέδου! :wub:

  • Μου αρέσει 9

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! :) Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας... Είμαι καλύτερα τώρα. Γενικά οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ αυτές τις μέρες. Εκεί που καθομαι μου έρχεται να κλαιω. :unsure:

Σήμερα το πρωί έχουμε β επιπέδου! :wub:

Όλα να είναι τέλεια!Περιμένουμε τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Kassandras καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Μαζί είμαστε σήμερα! Είμαι στην αίθουσα αναμονής! Όπου να ναι μπαίνω κ θα χω νέα! Έχω να δω τον μικρό σε υπέρηχο από την αυχενική! Ελπίζω να είναι όλα καλά και να το χαρώ! Περιμενουμε νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! :) Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας... Είμαι καλύτερα τώρα. Γενικά οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ αυτές τις μέρες. Εκεί που καθομαι μου έρχεται να κλαιω. :unsure:

Σήμερα το πρωί έχουμε β επιπέδου! :wub:

 

Just now, vivi.nik. είπε:

@Kassandras καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Μαζί είμαστε σήμερα! Είμαι στην αίθουσα αναμονής! Όπου να ναι μπαίνω κ θα χω νέα! Έχω να δω τον μικρό σε υπέρηχο από την αυχενική! Ελπίζω να είναι όλα καλά και να το χαρώ! Περιμενουμε νέα σου!!! 

Καλά αποτελέσματα! Με το καλό να δείτε τα νινάκια σας! Νας μας γράψετε!

  • Μου αρέσει 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαμε απ την εξέταση! Ο μικρούλης μια χαρά στις μετρήσεις του. Ήταν βεβαια μπρούμυτα και κοιμόταν! Έχω όμως θέμα με τον πλακούντα. Υπάρχει μια λίμνη που καλύπτει το 20% περίπου του πλακούντα και αυτό συνδέεται με υπολειπομενη ανάπτυξη στην πορεία της κύησης, προωτοτητα κλπ... Επίσης είναι πολύ χαμηλά, παραχειλιο τον χαρακτήρισε, οπότε θέλει προσοχή για να μην έχουμε κάποια αιμορραγία. Θα τον παρακολουθούμε λοιπόν! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...