Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , ba_lily είπε:

Κορίτσια εχτές έκανα καμπιλι ζαχαρου. Εννοείται δεν θα γλιτωνα και από αυτό. Αύριο θα πάω ενδοκρινολογο ο γιατρός μου είπε πως πρέπει να ξεκινήσω αμέσως ινσουλίνη. Να δούμε τι άλλο θα πάθω μέχρι να γεννήσω 

Καλή δυναμη!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Manenious μπράβο για τη Β επιπεδου!! Όλα τέλεια!! Αντε σιγά σιγά θα μιλάμε για το ντομπλερ.. Πως πέρασε ο καιρός!! Εγώ 1 του μηνός μπενω στον 7ο!!δεν μπορώ να το πιστέψω..

@ba_lily υπομονή κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Είχες κάποια συμπτώματα; έχετε ιστορικό ζαχάρου; η καμπύλη βγήκε αμέσως;

 

πρίν από 26 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Αυτό με τη σκληρή κοιλιά το είχα και εγώ και νόμιζα ότι κουνιέται ο μικρός μου αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι προπαρασκευαστικες συσπασεις και να μην κουράζομαι πολύ και όταν το νιώθω να ξαπλώνω! 

Ωχ.. Να σου πω μου χει περάσει απ το μυαλό κι αυτό!! Σήμερα ξεκίνησα μαγνήσιο. Ο γιατρός το δίνει μετά την 25η εβδ προληπτικά μου είπε. Θα δω πως θα πάει κι αν δεν ξανανιωσω έτσι πάει να πει ότι όντως ήταν συσπάσεις... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Manenious μπράβο για τη Β επιπεδου!! Όλα τέλεια!! Αντε σιγά σιγά θα μιλάμε για το ντομπλερ.. Πως πέρασε ο καιρός!! Εγώ 1 του μηνός μπενω στον 7ο!!δεν μπορώ να το πιστέψω..

@ba_lily υπομονή κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Είχες κάποια συμπτώματα; έχετε ιστορικό ζαχάρου; η καμπύλη βγήκε αμέσως;

 

Ωχ.. Να σου πω μου χει περάσει απ το μυαλό κι αυτό!! Σήμερα ξεκίνησα μαγνήσιο. Ο γιατρός το δίνει μετά την 25η εβδ προληπτικά μου είπε. Θα δω πως θα πάει κι αν δεν ξανανιωσω έτσι πάει να πει ότι όντως ήταν συσπάσεις... 

Εγώ το νιώθω πιο πολλές φορές όταν περπατάω, αλλά και ξαπλωμένη το νιώθω κάποιες φορές. Είναι σαν να πιέζει το μωρό από μέσα σε ένα σημείο και σκληραίνει η κοιλιά.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια άσχετο αλλά μπείτε ριξτε μια ματιά anatello έχει πολύ καλές προσφορές ειδικά σε καροτσια με το ζόρι κρατιέμαι :P:P:P

Εγώ παρήγγειλα το carello M30!! Με δώρο το κάθισμα αυτοκινήτου και βάση isofix!! 250 ευρώ .. μακάρι να βγει καλό!!

21 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Δεν έχω ιδέα ούτε κι εγώ....Ψάχνω άνθρωπο να μου κρατήσει τα παιδιά να πάω το πρωί μαζί με τον άντρα μου(γιατί φοβάμαι μην ζαλιστω) να κάνω την καμπύλη.λογικα θα μάθω από την καμπύλη αν έχω διαβήτη ή όχι?

Από την καμπύλη εννοείται πως θα το μάθεις!! Αχ για να δούμε..

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ το νιώθω πιο πολλές φορές όταν περπατάω, αλλά και ξαπλωμένη το νιώθω κάποιες φορές. Είναι σαν να πιέζει το μωρό από μέσα σε ένα σημείο και σκληραίνει η κοιλιά.. 

Κι εγώ το νιώθω καμιά φορά όταν περπατάω...στην αρχή νόμιζα πως είναι συσπάσεις αλλά τώρα πιστεύω ότι είναι το μωρό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Popaki2011

Η βυθοσκοπηση δεν ειναι τιποτα... μεχρι να φυγεις απ το ιατρειο θα βλεπεις απλα λιγο θολα. Κανονικα θα περπατας....

Θα ανοιξει η κορη και θα μαυρισει ολο το ματι εχει πολυ φαση!!! Θα εξαφανιστει το χρωμα της ιριδας!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

@Popaki2011

Η βυθοσκοπηση δεν ειναι τιποτα... μεχρι να φυγεις απ το ιατρειο θα βλεπεις απλα λιγο θολα. Κανονικα θα περπατας....

Θα ανοιξει η κορη και θα μαυρισει ολο το ματι εχει πολυ φαση!!! Θα εξαφανιστει το χρωμα της ιριδας!!!

Τελικά δεν ήταν τπτ η βυθοσκοπηση, όντως.Δεν έβλεπα κοντά αλλά μακριά έβλεπα.και μετά από 1,5 ώρα επανήλθε η όραση.Δεν μου βρήκε κάτι, όλα είναι καλά,έχω αετισιο μάτι όπως μου είπε!!!!

  • Μου αρέσει 7

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδουλα.. πως ειστε σημερα ;; 

Πως νιώθετε.. κάθε μερα που περνάει;; πως νιώθετε που πλέον κάθε μερα έχουμε επικοινωνία με τα μικρά μας θαυματακια;; Μπορώ να πω ότι, μετα την β επιπέδου κάτι έχει αλλάξει μεσα μου ,σαν να μην ειχα συνειδητοποιήσει τοσο καιρο τι όμορφο μου συμβαίνει.. και το χώνεψα μετα τη β' .

Και κατι υπέροχο που διάβασα χθες.. διαβασα λοιπον οτι απο αυτη την εβδομάδα ο σύντροφος μας μπορει ψάχνοντας να ακούσει την καρδούλα του μικρού μας .. έβαλα λοιπον τον μπαμπά μας και με λιιιιγο ψάξιμο τον άκουσε... και κατά χάρηκε.. έτοιμος να κλαψει ηταν ..και βάλαμε και τη μικρή μας που επίσης τον άκουσε. Εγω βέβαια έμεινα με το παράπονο.. χαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 6

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 δεν έχω ιστορικό ζαχαρου. Πήγα ενδοκρινολογο σήμερα από αύριο ξεκινάω ινσουλίνη 3 φορές την μέρα επίσης θα μετρήσω  ζάχαρο 3 φορές την μέρα σε μία ευδομαδα θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο το γιατρο να του πω μετρήσεις για να δούμε αν πρέπει να αυξηθεί η δόση. Να δούμε τι άλλο θα πάθω 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

@valentina23 δεν έχω ιστορικό ζαχαρου. Πήγα ενδοκρινολογο σήμερα από αύριο ξεκινάω ινσουλίνη 3 φορές την μέρα επίσης θα μετρήσω  ζάχαρο 3 φορές την μέρα σε μία ευδομαδα θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο το γιατρο να του πω μετρήσεις για να δούμε αν πρέπει να αυξηθεί η δόση. Να δούμε τι άλλο θα πάθω 

Πω πω βρε κορίτσι μου περαστικά σου εύχομαι....τοσο ανεβασμένες ήταν οι τιμές που χρειάζεσαι τρεις φορές την ημέρα ινσουλίνη? Είχες κάποιο σύμπτωμα η μόνο από την καμπύλη το κατάλαβες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Έχει κάποια άλλη που να αντιμετωπίζει έντονο πρόβλημα με δυσκοιλιότητα ? Πως αντιμετωπίζεται?

Δεν πιστεύω να τρως ριζογκοφρετες; Εγώ έτρωγα κ μου φέρανε πολύ δυσκοιλιότητα της έκοψα κ ηρεμισα. Γενικά να τρως φρούτα λαχανικά πολλά κ όχι πολυ ρύζι κ ζυμαρικό. Κ η βρώμη με γάλα βοηθάει ,το γιαούρτι κ τα ακτινίδια. Πόσο έντονο είναι;έχεις παραπάνω από 1-2 μέρες  να πας; Αν είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Just now, ba_lily είπε:

@valentina23 δεν έχω ιστορικό ζαχαρου. Πήγα ενδοκρινολογο σήμερα από αύριο ξεκινάω ινσουλίνη 3 φορές την μέρα επίσης θα μετρήσω  ζάχαρο 3 φορές την μέρα σε μία ευδομαδα θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο το γιατρο να του πω μετρήσεις για να δούμε αν πρέπει να αυξηθεί η δόση. Να δούμε τι άλλο θα πάθω 

Όντως εγώ είχα πολύ χάλια καμπύλη αλλά ακόμα δεν μου έχουν δώσει ινσουλίνη. Με διατροφή κ μετρήσεις είμαι για την ώρα.οχι ότι θα γλιτωσω


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Δεν πιστεύω να τρως ριζογκοφρετες; Εγώ έτρωγα κ μου φέρανε πολύ δυσκοιλιότητα της έκοψα κ ηρεμισα. Γενικά να τρως φρούτα λαχανικά πολλά κ όχι πολυ ρύζι κ ζυμαρικό. Κ η βρώμη με γάλα βοηθάει ,το γιαούρτι κ τα ακτινίδια. Πόσο έντονο είναι;έχεις παραπάνω από 1-2 μέρες  να πας; Αν είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Όντως εγώ είχα πολύ χάλια καμπύλη αλλά ακόμα δεν μου έχουν δώσει ινσουλίνη. Με διατροφή κ μετρήσεις είμαι για την ώρα.οχι ότι θα γλιτωσω

Γεια σου κορίτσι μου. Η διατροφή μου περιλαμβάνει αρκετές φυτικές ίνες. Αυτές τις μέρες τρώω 2 δαμάσκηνα κάθε μέρα και βρώμη με γάλα αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε σιρόπι αλλά.θα θελα να το αποφύγω και να αντιμετωπισω το πρόβλημα με φυσικό τρόπο. Εδώ και 3 μέρες τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Η διατροφή μου περιλαμβάνει αρκετές φυτικές ίνες. Αυτές τις μέρες τρώω 2 δαμάσκηνα κάθε μέρα και βρώμη με γάλα αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε σιρόπι αλλά.θα θελα να το αποφύγω και να αντιμετωπισω το πρόβλημα με φυσικό τρόπο. Εδώ και 3 μέρες τίποτα.

Τρεις μέρες;;; Ζορικο. Νερό πίνεις πολύ;κρέατα,όσπρια κτλ;είναι πολλές τρεις μέρες ίσως θα έπρεπε να το πάρεις το σιρόπι δεν ξερω


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...