Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς πήραμε ήδη λίκνο, το bonne nuit της kikka boo και έχει 5 εκ στρώματακι όπως έγραφε.μας άρεσε! Πήρα και μια φωλιά.

Υποφέρει καμιά σας από έντονη δυσπεψία και φουσκώματα; Διαβάζω ότι έχετε καούρες και ξινιλες . Εγώ δεν αντέχω άλλο αυτό το φούσκωμα. Όλη μέρα ακόμα κ αν είμαι νηστική :cry: ειδικά αν φάω κάτι απέξω η κάτι λίγο πιο παχυντικο χάνω τον ύπνο μου και είμαι χάλια 2-3 μέρες

  • Μου αρέσει 3

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini89 είπε:

Πωωω χαζεψα τελειως.... τελη φλεβαρη θελω να πω τοση ωρα... εφαγα ενα μηνα... χαχαχαχα

 

Αα έτσι οκ...μα λέω και εγώ ποτέ έσκασε αυτό ...νομιζα ότι κάτι εχασα:)

Just now, Kassandras είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς πήραμε ήδη λίκνο, το bonne nuit της kikka boo και έχει 5 εκ στρώματακι όπως έγραφε.μας άρεσε! Πήρα και μια φωλιά.

Υποφέρει καμιά σας από έντονη δυσπεψία και φουσκώματα; Διαβάζω ότι έχετε καούρες και ξινιλες . Εγώ δεν αντέχω άλλο αυτό το φούσκωμα. Όλη μέρα ακόμα κ αν είμαι νηστική :cry: ειδικά αν φάω κάτι απέξω η κάτι λίγο πιο παχυντικο χάνω τον ύπνο μου και είμαι χάλια 2-3 μέρες

Εγώ δεν τρώω καθόλου απ έξω πίτογυρα κλπ διότι 2 φορές έφαγα κ υπέφερε από καουρες 2 μέρες...απ έξω μόνο η πίτσα δεν με ενοχλει και γενικά τα βαριά το βράδυ με πειράζουν...Αυτο που έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες είναι ότι μόλις φάω μεσημεριανό θέλω ύπνο νιώθω τέτοια εξάντληση σε όλο το κορμί δεν μπορώ να το καταλάβω μετά το μεσημεριανό μονο..

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria konsta είπε:

Οχι , ευτυχώς μονο καουρα εχω αλλα ειναι πολύ έντονη.. και εννοείται συχνοουρια ολη νύχτα μηνες τωρα .. λες να ισχύει αυτό που λενε οτι βγάζει μαλλιά;;; χαχαχχα αν ισχύει χαλάλι του χχαχαχα .

Ναι, μωρε επιτέλους..! Βέβαια στεναχωριεμαι που θα είμαι μόνη μου αλλα οκ . 

Επίσης έχω μείνει κουρουπααααααααα, τι θα γίνει;; μήπως δεν είναι αρκετά τα συμπληρώματα; 

Αν ισχύει κοριτσάκι μου γλυκό το οτι η καουρα ειναι επειδή το μωρο βγάζει μαλάκια χαλάλι του χαχχαα αν και είναι σκόρπιες μεσα στη μέρα δεν ειναι μονο βράδυ. 

Στην πρωτη χρειάστηκε να μπω 37w2d και λόγο του ραματος αλλ και λόγο ινσουλίνης . Αλλα λεω 7 χρόνια μετά.. λογικά θα μπορώ αν όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη.  Ρωτησα και τη μαία και μου είπε και εκείνη το ιδιο ,οπότε ελπίζω.. 

Θα σας πω εννοείται τα αποτελέσματα, 14:30  εχω ραντεβού. Ευτυχώς σχετικά νωρίς! 

Και εγω φοβάμαι να ψωνίσω κατι τοσο νωρίς.. ενώ είναι ευκαιρία.. δεν τολμώ 

Αναμενουμε τα νεακια σου :) Ρωτησε τη γιατρο για τα μαλλια, μπορεί να σου δωσει κατι! Οσο για τα ψώνια, λογω κορωνοιου θα σας πω τη δικη μου εκδοχη... Σε λιγο καιρο, που θα πεσει δυστυχως η οικονομια κ αλλο, πολλα προιοντα θα εχουν χαμηλες τιμες κ καταστηματα υψηλες εκπτωσεις. Παλι ολο κ κατι θα κερδισουμε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια μόλις έγινα μέλος ελπίζω να γράφω σωστά!!! Είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου στο πρώτο μας παιδάκι ήταν μετά από πολλες προσπάθειες κ η τρίτη κ τυχερη εξωσωματικη!!!! Περιμένουμε  πως κ πως τη μπέμπουλα μας περίπου 16 Μαρτίου εύχομαι σε όλες σας ένα υγιές μωράκι!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

 

Άρα δηλαδή για αρχή χρειάζομαι ένα λίκνο; Μέχρι πόσο μηνών μπορεί να κοιμάται στο λίκνο;

Μεχρι 6 μηνών! Απ όσο ξέρω οι καλαθουνες είναι ως 3 μηνών. 

Ναι, το λικνο σε καλύπτει απόλυτα για τον πρώτο καιρό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Το site ειναι το pat pat απο Αγγλια. Θελει προσοχη ποσα λεφτα θα βαλετε παραγγελια για να μην πληρωσετε τελωνειο. Οχι πανω απο 42 ευρω. Εγω βαζω κατω απο 40 για να μαι σιγουρη. Και δν εχει και μεταφορικα απο 30 ευρω και πανω. Εχουν μεγαλη φορμα να ξερετε τα ρουχαλακια. 

Κ αν κατεβασετε και την εφαρμογη στο κιν σας δινει κουπονι 10% ή μετα την πρωτη αγορα. Εγω εχω κουπονια 10% αν θελησει καποια ας μου στειλει μηνυμα να της στειλω κωδικο.

Επισης θελω να αναπτυξω ενα αλλο θεμα να μ πει καποια αν εχει εμπειρια:

Το σπιτι ειναι πανω σαλονι κουζινα ενιαια κ ενα μπανιο με μικρο νιπτητα και κατω κρεβατοκαμ και μπανιο. Τι θα εχω για αρχη επανω καθως μαλλον εδω θα περναω περισσοτερο χρονο. Το μονο που σκεφτομαι να εχω ειναι καλαθουνα που την εχω απ την αδερφη μου... αλλα να χω αλλαξιερα μες στο σαλονι;;

Επισης οταν θα κανει τα κ@κ@κια της πανω δε μπορω να ανεβοκατεβαινω σκαλες με το παιδι για να την αλλαζω γτ θελω να την πλενω και εδω στο μπανακι ουτε τα χερια δε χωραει να πλυνω καλα καλα.... και μεσα το μπανακι δν εχει χωρο για αλλαξιερα.... τι προτεινετε;;;

 

Και τριτο θεμα: εχτες εκανα επαναληψη μετρησης τραχηλου και ευτυχως ηταν ακριβως το ιδιο 27 χιλ και ξεαγχωθηκα λιγο...

Και εγω το πολυ τελη Γεναρη θα χω γεννησει δε μ αφησει να κανει συσπασεις γτ ειχα μια μεγαλη αποκολληση στο σακο.... και λες τελη Δεκεμβρη να βαφτει το δωματιο ε;; και εμεις εκει λεμε...

Εγω λεω για λικνο και αφου γεννηθει και δε θα χουμε λοκνταουν να παμε μετα για κουνια... αλλα μετα λεω να φτιαξουμε δωματιο χωρις κουνια; μηπως να το χουμε ετοιμο κ απλα μετα να μπει η κουνια;

Έχει κάτι μπανάκια νιπτήρα η ακόμα καλύτερα κάτι μπανάκια με βάση με ποδια μήπως σε βολεύψουν αυτά; Αλλαξιερα πάρε μια φτηνή του ικεα που χρησιμεύει μόνο για να αλλάζεις το παιδί έχει με κατω από 30€ .αν έρθει κόσμος την ανεβάζεις πάνω η την κρύβεις κάπου. Αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ούτε κ ξέρω αν είναι πρακτική να τα λέμε κ αυτά.

Σκεφτόμουν να είναι σχεδόν έτοιμο βαμμενο περιποιημένο αδειασμενο κ κατά το Πάσχα να πάρουμε την κούνια κ καμία ντουλάπα. Να έχω δηλαδή μια συρταριερα μέσα ,ένα κρεββάτι για να μπορεί να κοιμάται κάποιος ενήλικας κ μια αλλαξιερα άντε κ μια ραφιερα αλλά αυτά δεν θα τα πάρω καινουρια να δω πως θα τα ταιριάξω με την κούνια κ την ντουλάπα. Τώρα κατά ποσά αυτά που λέω θα είναι πρακτικα δεν ξέρω.μου φαίνεται νωρίς να παίρνω κούνια από τώρα έχω τρομερή ανασφάλεια. Ναι τέλη Δεκέμβρη στην χειρότερη να έχει βαφτεί. θέλω να έρθει μάστορας να το βάψει έχω κάτι υγρασίες αλλά τώρα δεν ξέρω αν είναι ότι καλύτερο με κοβιντ να βάλω κάποιον μεσα στο σπίτι η κ αν μου επιτρέπεται κιολας.οποτε ναι το αφήνω. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Karamelitsa16 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια μόλις έγινα μέλος ελπίζω να γράφω σωστά!!! Είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου στο πρώτο μας παιδάκι ήταν μετά από πολλες προσπάθειες κ η τρίτη κ τυχερη εξωσωματικη!!!! Περιμένουμε  πως κ πως τη μπέμπουλα μας περίπου 16 Μαρτίου εύχομαι σε όλες σας ένα υγιές μωράκι!!!!!!! 

Καλοσωρισες κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ποσών εβδομάδων εισαι;έχεις καλή εγκυμοσυνη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει κάτι μπανάκια νιπτήρα η ακόμα καλύτερα κάτι μπανάκια με βάση με ποδια μήπως σε βολεύψουν αυτά; Αλλαξιερα πάρε μια φτηνή του ικεα που χρησιμεύει μόνο για να αλλάζεις το παιδί έχει με κατω από 30€ .αν έρθει κόσμος την ανεβάζεις πάνω η την κρύβεις κάπου. Αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ούτε κ ξέρω αν είναι πρακτική να τα λέμε κ αυτά.

Σκεφτόμουν να είναι σχεδόν έτοιμο βαμμενο περιποιημένο αδειασμενο κ κατά το Πάσχα να πάρουμε την κούνια κ καμία ντουλάπα. Να έχω δηλαδή μια συρταριερα μέσα ,ένα κρεββάτι για να μπορεί να κοιμάται κάποιος ενήλικας κ μια αλλαξιερα άντε κ μια ραφιερα αλλά αυτά δεν θα τα πάρω καινουρια να δω πως θα τα ταιριάξω με την κούνια κ την ντουλάπα. Τώρα κατά ποσά αυτά που λέω θα είναι πρακτικα δεν ξέρω.μου φαίνεται νωρίς να παίρνω κούνια από τώρα έχω τρομερή ανασφάλεια. Ναι τέλη Δεκέμβρη στην χειρότερη να έχει βαφτεί. θέλω να έρθει μάστορας να το βάψει έχω κάτι υγρασίες αλλά τώρα δεν ξέρω αν είναι ότι καλύτερο με κοβιντ να βάλω κάποιον μεσα στο σπίτι η κ αν μου επιτρέπεται κιολας.οποτε ναι το αφήνω. 

Ευχαριστω!!! Καπως ετσι το σκεφτομαι για το σαλονι με την αλλαξιερα... τωρα για το μπανακι δε ξερω θα δω....

Παντως για ντουλαπα εχει μια στα mothercare 50% 89 ευρω. Ψηλη διφυλλη. Αλλα εγω θα παρω συρταριερα και απ τα ικεα... η ερευνα αγορας μου και τα ηδη που εχω εκει με καταληγουν... εγω τωρα σημειωνω τι θα χρειαστω απο προικα και περιμενω το blackfriday να δω αν θα τα βαλει εκπτωση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Ευχαριστω!!! Καπως ετσι το σκεφτομαι για το σαλονι με την αλλαξιερα... τωρα για το μπανακι δε ξερω θα δω....

Παντως για ντουλαπα εχει μια στα mothercare 50% 89 ευρω. Ψηλη διφυλλη. Αλλα εγω θα παρω συρταριερα και απ τα ικεα... η ερευνα αγορας μου και τα ηδη που εχω εκει με καταληγουν... εγω τωρα σημειωνω τι θα χρειαστω απο προικα και περιμενω το blackfriday να δω αν θα τα βαλει εκπτωση....

Α ναι την έχω δει ωραιότατη είναι. Κεγω για κούνια στο ικεα καταλήγω έχει και ωραίες συρταριερες κ κούνιες βέβαια οι κούνιες πέρα από μια ακριβουτσικη που έχει κ λίγο ξύλο όλες οι άλλες λευκές. Θα δω..


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Karamelitsa16 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια μόλις έγινα μέλος ελπίζω να γράφω σωστά!!! Είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου στο πρώτο μας παιδάκι ήταν μετά από πολλες προσπάθειες κ η τρίτη κ τυχερη εξωσωματικη!!!! Περιμένουμε  πως κ πως τη μπέμπουλα μας περίπου 16 Μαρτίου εύχομαι σε όλες σας ένα υγιές μωράκι!!!!!!! 

Καλως ήρθες στην υπέροχη ομαδουλα μας ! 

Με το καλο το θαυματακι σου ..είμαστε κοντά σε ημ/νια 17/3 εγω το δεύτερο θαυματάκι μου . Να κάτσεις εδω μαζί μας να περνάει αυτη η γλυκια αναμονή πιο όμορφα!

Χαζεύω ίντερνετ.. επιπλακια, λίκνο κλπ. Θέλω να παρω τα παντα..έχουν βγάλει απίστευτες προσφορές, ελα που φοβαμαι να αγοράσω ακομα και ενα φορμακι..

Και το λίκνο που μου αρέσει το κικα μπου Νανα το εχει τωρα στα Λητώ 114,00€ πφφφ

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλως ήρθες στην υπέροχη ομαδουλα μας ! 

Με το καλο το θαυματακι σου ..είμαστε κοντά σε ημ/νια 17/3 εγω το δεύτερο θαυματάκι μου . Να κάτσεις εδω μαζί μας να περνάει αυτη η γλυκια αναμονή πιο όμορφα!

Χαζεύω ίντερνετ.. επιπλακια, λίκνο κλπ. Θέλω να παρω τα παντα..έχουν βγάλει απίστευτες προσφορές, ελα που φοβαμαι να αγοράσω ακομα και ενα φορμακι..

Και το λίκνο που μου αρέσει το κικα μπου Νανα το εχει τωρα στα Λητώ 114,00€ πφφφ

Τα 114 ειναι φτηνο ή ακριβο; ποσο εχει κανονικα; και εγω αυτο θα παρω κατα 99% ( μεντα χρωμα)....χαχαχα

Εγω ελεγα...να κανω τη Β επιπεδου κ μετα... τωρα λεω κατσε να μπω στον 7ο και μετα.... 

Σε λιγο θα λεω....

Κατσε να γεννησω και μετα....

Παρολα αυτα κατι λιγα τα χω παρει.... τα οποια χαζευω συνεχεια...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... Πως είστε στο κρεβάτι με τον άντρα σας όσες δεν σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός; Εμάς δεν το έχει απαγορεύσει...αλλά ο άντρας μου το αποφεύγει γιατί φοβάται για το μωρό και μάλλον γενικά η ιδέα του να κάνουμε και να είναι το μωρό εκεί δε του φέρνει και πολλή όρεξη :cry: δε ξέρω τι να κάνω γιατί εγώ θέλω. 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Τα 114 ειναι φτηνο ή ακριβο; ποσο εχει κανονικα; και εγω αυτο θα παρω κατα 99% ( μεντα χρωμα)....χαχαχα

Εγω ελεγα...να κανω τη Β επιπεδου κ μετα... τωρα λεω κατσε να μπω στον 7ο και μετα.... 

Σε λιγο θα λεω....

Κατσε να γεννησω και μετα....

Παρολα αυτα κατι λιγα τα χω παρει.... τα οποια χαζευω συνεχεια...

Φθηνό το βλεπω ,απο 228 αν δεν κανω λάθος.. και εγω σε αυτό νομίζω θα καταλήξω ανάλογα βέβαια και την τιμή όταν θα το αγοράσω.. τωρα δεν θελω ακομα .. μετά τη Β επιπεδου θα παρω κανα ρουχαλακι ετσι για να μου φύγει τα χοντρά μαλλον τέλη Ιανουαρίου με βλέπω.. 

Just now, Kassandras είπε:

Κορίτσια... Πως είστε στο κρεβάτι με τον άντρα σας όσες δεν σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός; Εμάς δεν το έχει απαγορεύσει...αλλά ο άντρας μου το αποφεύγει γιατί φοβάται για το μωρό και μάλλον γενικά η ιδέα του να κάνουμε και να είναι το μωρό εκεί δε του φέρνει και πολλή όρεξη :cry: δε ξέρω τι να κάνω γιατί εγώ θέλω. 

Χμμμ .. κοιτα και εμενα μου επιτρέπει.. ! 

Ειναι επιφυλακτικος.. αλλες φορες πολυ σε σημείο εκνευριστικό και άλλες πιο χαλαρά οπως και να έχει μεχρι να γεννήσουμε με το καλο μην περιμένεις τα παλιά καλά ξενύχτια..ειναι πολυ χεστηδες χαχχαχα εμενα εχει έναν ακόμα φόβο την κορη μου χαχχαχα που ξυπνάει και έρχεται στο δωμάτιο μας . 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Φθηνό το βλεπω ,απο 228 αν δεν κανω λάθος.. και εγω σε αυτό νομίζω θα καταλήξω ανάλογα βέβαια και την τιμή όταν θα το αγοράσω.. τωρα δεν θελω ακομα .. μετά τη Β επιπεδου θα παρω κανα ρουχαλακι ετσι για να μου φύγει τα χοντρά μαλλον τέλη Ιανουαρίου με βλέπω.. 

Χμμμ .. κοιτα και εμενα μου επιτρέπει.. ! 

Ειναι επιφυλακτικος.. αλλες φορες πολυ σε σημείο εκνευριστικό και άλλες πιο χαλαρά οπως και να έχει μεχρι να γεννήσουμε με το καλο μην περιμένεις τα παλιά καλά ξενύχτια..ειναι πολυ χεστηδες χαχχαχα εμενα εχει έναν ακόμα φόβο την κορη μου χαχχαχα που ξυπνάει και έρχεται στο δωμάτιο μας . 

Που να έρθει και το παιδί δηλαδή:( μια φορά στις 2 βδομαδες το κάνουμε... Εμένα μου φαίνεται πολύ λίγο! Πείτε και οι άλλες... Με στεναχωρεί αυτό το θέμα πάντως:cry:

  • Λυπημένη/-ος 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...