Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

@Aria konsta και γω πρόσθιο υψηλό είχα στη Β επιπεδου!! Στον υπερυχο μετά δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος.. Λες Ν αλλάζει;; Λογικά μπορεί να χαμηλώνει ο πλακουντας αλλά όχι από πρόσθιος να γίνει οπίσθιος πχ. Τι να σου πω και γω. Απ ότι είπε ο γιατρός σου χαμήλωσε μάλλον. Αλλά δεν υπάρχει προβλημα

Εχω στις 7 του μηνα ραντεβού να δω που θα ειναι .. 

Η αλήθεια είναι επειδή κάναμε αμάν δεν θελω να χαμηλώσει.. μια χαρα ήταν υψηλός .


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια !μπράβο για τις β επιπέδου! @vivi.nik. θελω να πιστεύω ότι δεν θα σε βασανίσει η κατάσταση εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα κορίτσι  να προσέχεις πολύ πολύ!καλά εγώ για ψώνια δεν τολμώ ούτε να κοιτάξω πόσο μάλλον να ψωνίσω...έχω πάθει μια άρνηση γενικά..Πάντως τον μπέμπη τον νιώθω όλη μέρα χαμός γίνεται ρε σεις πολύ κλωτσιά και άντε όταν είναι ψιλά οκ αλλά όταν τον νιώθω πολύ χαμηλά είναι τρομακτικό νομίζω θα σπάσουν τα νερά και με πιάνει τρόμος ..το παθαίνει καμία άλλη αυτό ;;

Γεια σου @Pepi88 σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!!Αχ και εμένα όταν με κλωτσάει χαμηλά με ενοχλεί τόσο πολύ που πετάγομαι.. μην φοβάσαι όμως δεν νομίζω να σπάνε τόσο εύκολα :):):) καλό είναι που κινείται τόσο πολύ !!!Κ εμένα με έχει τρελάνει στην κλωτσιά ειδικά μια ώρα μετά το φαγητό χαμός γίνεται... έχω παρατηρήσει όταν της μιλάει ο μπαμπάς της έρχεται προς εκείνη την μεριά και πετάγεται η κοιλιά μου... χθες τον κλώτσησε κιόλας όπως της μίλαγε δεν ξέρω κατά πόσο καταλαβαίνει... πάντως ανταποκρίνεται...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου!!!!! Προσοχή χρειάζεται κ με το καλο καθε επομενη εξεταση! Μπραβο του μπεμπη σου!!! 

Κορίτσια, σημερα σκεφτομουν.... Τελη φλεβαρη με τελη μαρτη, καθε τρεις κ λιγο θα λεει κ μια απο εμας... Γεννησα!!! Τι ωραια που θα ειναι!!!! Ολες θα χουμε καποιο καλο νεο ανα 1,2,3 μερες!!!! :x:x

Αυτο ελπιζω κι εγω! Τουλαχιστον αν ειναι προωρακι, να μην ειναι πολυ προωρακι! 

Αχ, ανυπομονω τοσο πολυ για αυτη τη στιγμη!

Και παραλληλα λατρευω κι αυτο που ζω τωρα!

3 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

@vivi.nik. όλα θα πάνε καλά με πολλή προσοχή υπομονή και πίστη στο θαύμα!!

Γυρίσαμε κι εμεις, όλα καλα! Δεν κουνιόταν πολύ βέβαια, είναι 530 γραμμάρια είδα και λίγο φατσακι.σημερα πρώτη φορά δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει αλλά μας έδωσε dvd

Μεγαλωσε πολυ και το δικο σου μωρακι, τι ωραια που ηταν ολα καλα!

3 ώρες πρίν, Natasapal είπε:

Καλημέρα ! Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση/πλάτη σας? Όλη μέρα είμαι οκ το βράδυ που ξαπλώνω ομως με πιάνει οχι τόσο πόνος όσο σαν να είμαι πολύ πιασμενη και δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα ούτε με μαξιλάρια ουτε πουθενά για να κοιμηθώ. Λίγο με ανακουφίζει το μασάζ αλλα οχι τελείως.

Πονο στη μεση εχω κι εγω τελευταια, Και πιασιμο επισης. Φταιει και η δουλεια μου που ειναι καθιστικη βεβαια, Χθες μου εκανε μασαζ ο αντρας μου και βογκαγα!

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Περιμένουμε με αγωνία τα νεα σας ... καλή επιτυχία ♡♡♡

Περιμένουνε νέα σας ... με αγωνία... πως άντεξες τοσο πολύ;;; 

Να μην κουράζεσαι..καθολου ..  ΚΑΘΟΛΟΥ ! 

Υπάρχει η πιθανότητα να ανέβει;; σε αυτή την ηλικία κύησης;; 

Οι μετρήσεις του μωρού;; καλα ;; 

 

Μπράβο σας κορίτσι μου! 

Ολα καλα.. και εμενα δεν τον άφησαν αλλα πήραμε μπόλικες φώτο.  

Που και που θα πονέσω.. δεν εχω ακομα τουλάχιστον τέτοιο θέμα ενώ εχω κοιλουμπα. 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη ομως ειχα στην κόρη μου.. και ειχα βαλει παντού μαξιλάρια, αυτο με βοήθησε πολύ και το κυριότερο να εχεις παντα ενα αφράτο ανάμεσα στα πόδια σου .. 

Υπαρχει περιπτωση να ανεβει κι αυτο ελπιζουμε. Πιο πολυ τους πρροβληματισε αυτη η λιμνη που καλυπτει το 20 % του πλακουντα. Λογικα στο επομενο τριμηνο που οι αναγκες του μωρου θα ναι αυξημενες, περιμενουμε υπολειπομενη αναπτυξη.... Οι μετρησες του μωρου ευτυχως τελειες! Αυτο  με την καθολου κουραση ειναι τοσο δυσκολο....ειδικα με ενα νηπιο στο σπιτι μεσ την ενεργεια. Και χωρις βοηθεια και με κλειστα σχολεια!

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

@vivi.nik. @Kassandras Μραβο κορίτσια μου συγχαρητήρια πολύ ωραία νεα!!! Βιβή λίγη προσοχή και όλα καλά θα πάνε!!!

Μακαρτι κοριτσακι μου! σ ευχαριστω πολυ!

1 hour ago, valentina23 είπε:

@vivi.nik., @Kassandrasωραία!! Ξεμπέρδεψατε και με τη Β επιπεδου!! Όλα καλά μέχρι τέλους να πάνε!!

@Aria konsta και γω μάλλον ξεβρακωτη θα πάω να γεννήσω!! Ούτε ρούχα, ούτε πιτζάμες.. Κάνω οφθαλμολουτρο στο ίντερνετ τα βάζω στο καλάθι και μετά βγαίνω.. :shock:έχω δει τόσο ωραία πραγματάκια και δεν τολμώ να τα παραγγείλω.. Από ρούχα έχω πάρει μόνο ένα κολάν... Α και κάτι φόρμακια απ το λιντλ που τα καταχωνιασα αμέσως.. 

κοριτσι μου σ ευχαριστω! γιατι ετσι με τα ψωνια;;; απολαυσε το!!!!

πρίν από 51 λεπτά , Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια !μπράβο για τις β επιπέδου! @vivi.nik. θελω να πιστεύω ότι δεν θα σε βασανίσει η κατάσταση εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα κορίτσι  να προσέχεις πολύ πολύ!καλά εγώ για ψώνια δεν τολμώ ούτε να κοιτάξω πόσο μάλλον να ψωνίσω...έχω πάθει μια άρνηση γενικά..Πάντως τον μπέμπη τον νιώθω όλη μέρα χαμός γίνεται ρε σεις πολύ κλωτσιά και άντε όταν είναι ψιλά οκ αλλά όταν τον νιώθω πολύ χαμηλά είναι τρομακτικό νομίζω θα σπάσουν τα νερά και με πιάνει τρόμος ..το παθαίνει καμία άλλη αυτό ;;

μακαρι γλυκουλα μου! Εσυ πως τα πας;;;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσια έχω κάνει παραγγελία στο pat pat πήρα μια κουβέρτα 2 φορμακια και πετσέτες. Ας έρθουν να τα δούμε λίγο και μετά βουρ στης αγορές. Από σεξ εμείς δεν κάναμε καθόλου μετά την 12η ευδομαδα ο γιατρός είπε πως μπορούμε αλλά επειδή αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μετά από πολες εξωσωματικες φοβόμαστε και ευτυχώς ο άντρας μου καταλαβαίνει τώρα με την περιδεση τραχήλου μας το απαγορεύει ο γιατρός έτσι κι αλλιώς 

Ειχες δει το μηνυμα που εγραψα να μην.ξεπερνα τα 42 ευρω η παραγγελια ε;;; αφου σας ειπα εχω κουπονια 10% οποια θελει να μου πει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Αυτο ελπιζω κι εγω! Τουλαχιστον αν ειναι προωρακι, να μην ειναι πολυ προωρακι! 

Αχ, ανυπομονω τοσο πολυ για αυτη τη στιγμη!

Και παραλληλα λατρευω κι αυτο που ζω τωρα!

Μεγαλωσε πολυ και το δικο σου μωρακι, τι ωραια που ηταν ολα καλα!

Πονο στη μεση εχω κι εγω τελευταια, Και πιασιμο επισης. Φταιει και η δουλεια μου που ειναι καθιστικη βεβαια, Χθες μου εκανε μασαζ ο αντρας μου και βογκαγα!

Υπαρχει περιπτωση να ανεβει κι αυτο ελπιζουμε. Πιο πολυ τους πρροβληματισε αυτη η λιμνη που καλυπτει το 20 % του πλακουντα. Λογικα στο επομενο τριμηνο που οι αναγκες του μωρου θα ναι αυξημενες, περιμενουμε υπολειπομενη αναπτυξη.... Οι μετρησες του μωρου ευτυχως τελειες! Αυτο  με την καθολου κουραση ειναι τοσο δυσκολο....ειδικα με ενα νηπιο στο σπιτι μεσ την ενεργεια. Και χωρις βοηθεια και με κλειστα σχολεια!

Μακαρτι κοριτσακι μου! σ ευχαριστω πολυ!

κοριτσι μου σ ευχαριστω! γιατι ετσι με τα ψωνια;;; απολαυσε το!!!!

μακαρι γλυκουλα μου! Εσυ πως τα πας;;;

Εγώ εδώ σβήνω τις μέρες...η ξάπλα δύσκολη αλλά απαραίτητη! Δεν με πειράζει αρκεί να πάνε όλα καλά !

Just now, Basiliki92 είπε:

Γεια σου @Pepi88 σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!!Αχ και εμένα όταν με κλωτσάει χαμηλά με ενοχλεί τόσο πολύ που πετάγομαι.. μην φοβάσαι όμως δεν νομίζω να σπάνε τόσο εύκολα :):):) καλό είναι που κινείται τόσο πολύ !!!Κ εμένα με έχει τρελάνει στην κλωτσιά ειδικά μια ώρα μετά το φαγητό χαμός γίνεται... έχω παρατηρήσει όταν της μιλάει ο μπαμπάς της έρχεται προς εκείνη την μεριά και πετάγεται η κοιλιά μου... χθες τον κλώτσησε κιόλας όπως της μίλαγε δεν ξέρω κατά πόσο καταλαβαίνει... πάντως ανταποκρίνεται...

Πολύ αγχωτική φάση όπως και να έχει !!!έστειλα τώρα μνμ στον γιατρό και περιμένω. Αν δεν είχα το θέμα με τον τράχηλο βασικά δεν θα αγχώνομουν τόσο ..

πρίν από 57 λεπτά , Aria konsta είπε:

Το ίδιο οφθαλμωλουτρο κάνουμε χαχαχ γεμίζω καλαθάκι.. πατάω κουμπάκι εξόδου.. θα τρέχουμε τελευταία στιγμή αλλα πραγματικά δε μπορω .. Ενα φόρμακι ομως θα το πάρω 

Κοριτσακι μου γλυκό! 

Η αλήθεια είναι ότι ειναι αγχωτικό όταν είναι χαμηλα και ποσο μαλλον όταν υπάρχει πρόβλημα.  

Δεν ξερω αν στο εχει πει ο γιατρός σου ,εμενα με έβαζαν σε ανάκληση.. μου είχαν βάλει στο κραβατι 2 τούβλα στα κατω πόδια του κρεβατιού ώστε να ειμαι ελαφρώς ψηλά και το μωρο αναγκαία πιο ψηλά.. δες το μήπως σε βοηθήσει 

Και εμενα ο μικρός χαμο κανει .. δοξα το θεό.. χθες στη β επιπεδου κλωτσαγε και τον έβλεπα κι ολας χαχχα ειδικά ο γιατρός έφαγε πολλες και καλές.  

Εχω μια απορία πριν 2 εβδομάδες που ειχα υπέρηχο ο πλακουντας ηταν ψηλά και προσθιος. Χθες μου λεει ο γιατρος οτι ειναι προσθιος χαμηλα .. αγχώθηκα.  Μετά που έφυγα πηρα το γιατρο μου να τον ρωτήσω γτ ειναι εκει μαζί μου στην β επιπέδου.  Και μου είπε ότι ειναι ολα καλα .. οπως μεγαλωνει η κοιλιά μετακίνητε και ο πλακουντας.. αλλα τελικά στη διάγνωση στα χαρτιά γραφει προσθιος υψηλός.. τι να παιζει ;;

Το έχω λίγο σηκωμένο το κρεβάτι αλλά γενικά δεν βοηθάει σε αυτό απ' ότι βλέπω!τι να πω πια κάθε βδομάδα κάτι καινούργιο!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια συγγνώμη,δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας,το κεφάλι μου είναι βαρύ ακόμα...έπαθα επεισόδιο υπογλυκαιμιας σήμερα το απόγευμα πρώτη φορά στη ζωή μου!!!!Χωρίς ιστορικό, χωρίς να έχω ποτέ κανένα πρόβλημα με ζάχαρο. Ξεκίνησε σαν ζαλάδα.Ξαπλωσα αμέσως και σήκωσα ψηλά τα πόδια.Αρχισα να μην μπορώ να εστιάσω να διαβάσω λέξεις στην τηλεόραση,να μην μπορώ να συγκεντρώσω την σκέψη μου ώστε να μιλήσω.εκλεισα τα μάτια και ένιωθα να βυθίζομαι χωρίς να χάνω τις αισθήσεις μου,απλά δεν μπορούσα να σηκώσω ούτε το χέρι ώστε να μου μετρήσει ο άντρας μου πίεση.Η οποία πιεση ήταν φυσιολογική .καπάκι με επιασε ρίγος σε όλο το σώμα.Φοβηθηκα στην αρχή για εγκεφαλικό!!!!!!Μην γελάτε!Δεν μου έχει συμβεί ξανά να μην μπορώ να διαβάσω κάτι ή να πω αυτό που θέλω. Μίλησα στο τηλ με έναν γιατρό μέσω της ασφάλειας μου και μου είπε μάλλον για υπογλυκαιμία.μου ζήτησε να φάω γλυκό ώστε να νιώσω το μωρακι(γιατί είχα ώρα να το νιώσω) και μετά να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου.με το που έφαγα λίγο γλυκό του κουταλιού σταμάτησε το ρίγος.Μιλαω με τον γιατρό και μου λέει στάνταρ υπογλυκαιμία έπαθα. Θα πάω αύριο το απόγευμα να κάνω μια βυθοσκοπηση να δούμε ματια(γιατί όλο αυτό άρχισε με το να βλέπω μπροστά μου μαυρακια και μετά εξελίχθηκε σε ζαλη) και μέσα στη βδομάδα θα πάω στο Ρέα να κάνω καμπύλη ζαχαρου .και θέλω να ρωτήσω....έχει κάποια μετρητή για ζάχαρο?Ποιος τον γράφει?Ο ενδοκρινολογος?Πρέπει να χεις θέμα με ζάχαρο ή όχι απαραίτητα ?Σκέφτομαι μήπως μου χρειάζεται τελικά.Δεν θέλω να το νιώσω ξανά αυτό,ήταν πολύ τρομακτικό,δεν ήταν μια απλή ζάλη. 

  • Λυπημένη/-ος 6

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη,δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας,το κεφάλι μου είναι βαρύ ακόμα...έπαθα επεισόδιο υπογλυκαιμιας σήμερα το απόγευμα πρώτη φορά στη ζωή μου!!!!Χωρίς ιστορικό, χωρίς να έχω ποτέ κανένα πρόβλημα με ζάχαρο. Ξεκίνησε σαν ζαλάδα.Ξαπλωσα αμέσως και σήκωσα ψηλά τα πόδια.Αρχισα να μην μπορώ να εστιάσω να διαβάσω λέξεις στην τηλεόραση,να μην μπορώ να συγκεντρώσω την σκέψη μου ώστε να μιλήσω.εκλεισα τα μάτια και ένιωθα να βυθίζομαι χωρίς να χάνω τις αισθήσεις μου,απλά δεν μπορούσα να σηκώσω ούτε το χέρι ώστε να μου μετρήσει ο άντρας μου πίεση.Η οποία πιεση ήταν φυσιολογική .καπάκι με επιασε ρίγος σε όλο το σώμα.Φοβηθηκα στην αρχή για εγκεφαλικό!!!!!!Μην γελάτε!Δεν μου έχει συμβεί ξανά να μην μπορώ να διαβάσω κάτι ή να πω αυτό που θέλω. Μίλησα στο τηλ με έναν γιατρό μέσω της ασφάλειας μου και μου είπε μάλλον για υπογλυκαιμία.μου ζήτησε να φάω γλυκό ώστε να νιώσω το μωρακι(γιατί είχα ώρα να το νιώσω) και μετά να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου.με το που έφαγα λίγο γλυκό του κουταλιού σταμάτησε το ρίγος.Μιλαω με τον γιατρό και μου λέει στάνταρ υπογλυκαιμία έπαθα. Θα πάω αύριο το απόγευμα να κάνω μια βυθοσκοπηση να δούμε ματια(γιατί όλο αυτό άρχισε με το να βλέπω μπροστά μου μαυρακια και μετά εξελίχθηκε σε ζαλη) και μέσα στη βδομάδα θα πάω στο Ρέα να κάνω καμπύλη ζαχαρου .και θέλω να ρωτήσω....έχει κάποια μετρητή για ζάχαρο?Ποιος τον γράφει?Ο ενδοκρινολογος?Πρέπει να χεις θέμα με ζάχαρο ή όχι απαραίτητα ?Σκέφτομαι μήπως μου χρειάζεται τελικά.Δεν θέλω να το νιώσω ξανά αυτό,ήταν πολύ τρομακτικό,δεν ήταν μια απλή ζάλη. 

Ωχ βρε κοπέλα μου, τι έπαθες... λογικό να έχεις πανικοβληθεί!! Δεν έχω ιδέα από αυτά, δεν έχω κάνει ακόμα την καμπύλη ζαχάρου! Δηλαδή το ότι έπαθες υπογλυκαιμία σημαίνει ότι έχεις διαβήτη κύησης; Συγγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη,δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας,το κεφάλι μου είναι βαρύ ακόμα...έπαθα επεισόδιο υπογλυκαιμιας σήμερα το απόγευμα πρώτη φορά στη ζωή μου!!!!Χωρίς ιστορικό, χωρίς να έχω ποτέ κανένα πρόβλημα με ζάχαρο. Ξεκίνησε σαν ζαλάδα.Ξαπλωσα αμέσως και σήκωσα ψηλά τα πόδια.Αρχισα να μην μπορώ να εστιάσω να διαβάσω λέξεις στην τηλεόραση,να μην μπορώ να συγκεντρώσω την σκέψη μου ώστε να μιλήσω.εκλεισα τα μάτια και ένιωθα να βυθίζομαι χωρίς να χάνω τις αισθήσεις μου,απλά δεν μπορούσα να σηκώσω ούτε το χέρι ώστε να μου μετρήσει ο άντρας μου πίεση.Η οποία πιεση ήταν φυσιολογική .καπάκι με επιασε ρίγος σε όλο το σώμα.Φοβηθηκα στην αρχή για εγκεφαλικό!!!!!!Μην γελάτε!Δεν μου έχει συμβεί ξανά να μην μπορώ να διαβάσω κάτι ή να πω αυτό που θέλω. Μίλησα στο τηλ με έναν γιατρό μέσω της ασφάλειας μου και μου είπε μάλλον για υπογλυκαιμία.μου ζήτησε να φάω γλυκό ώστε να νιώσω το μωρακι(γιατί είχα ώρα να το νιώσω) και μετά να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου.με το που έφαγα λίγο γλυκό του κουταλιού σταμάτησε το ρίγος.Μιλαω με τον γιατρό και μου λέει στάνταρ υπογλυκαιμία έπαθα. Θα πάω αύριο το απόγευμα να κάνω μια βυθοσκοπηση να δούμε ματια(γιατί όλο αυτό άρχισε με το να βλέπω μπροστά μου μαυρακια και μετά εξελίχθηκε σε ζαλη) και μέσα στη βδομάδα θα πάω στο Ρέα να κάνω καμπύλη ζαχαρου .και θέλω να ρωτήσω....έχει κάποια μετρητή για ζάχαρο?Ποιος τον γράφει?Ο ενδοκρινολογος?Πρέπει να χεις θέμα με ζάχαρο ή όχι απαραίτητα ?Σκέφτομαι μήπως μου χρειάζεται τελικά.Δεν θέλω να το νιώσω ξανά αυτό,ήταν πολύ τρομακτικό,δεν ήταν μια απλή ζάλη. 

Πω ρε κοπέλα μου τι τράβηξες παλι.. Δεν εχω λογια, ευτυχως ήταν κάτι περαστικό.. Και απο δω και πέρα θα το ελέγχεις. Δυστυχώς και εγώ δεν έχω ιδέα από μετρητές κλπ. Μακάρι να ξέρει κάποια κοπέλα να σε κατατοπίσει... Και παλι περαστικά ομορφιά μας! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Ωχ βρε κοπέλα μου, τι έπαθες... λογικό να έχεις πανικοβληθεί!! Δεν έχω ιδέα από αυτά, δεν έχω κάνει ακόμα την καμπύλη ζαχάρου! Δηλαδή το ότι έπαθες υπογλυκαιμία σημαίνει ότι έχεις διαβήτη κύησης; Συγγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα..

Δεν έχω ιδέα ούτε κι εγώ....Ψάχνω άνθρωπο να μου κρατήσει τα παιδιά να πάω το πρωί μαζί με τον άντρα μου(γιατί φοβάμαι μην ζαλιστω) να κάνω την καμπύλη.λογικα θα μάθω από την καμπύλη αν έχω διαβήτη ή όχι?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Δεν έχω ιδέα ούτε κι εγώ....Ψάχνω άνθρωπο να μου κρατήσει τα παιδιά να πάω το πρωί μαζί με τον άντρα μου(γιατί φοβάμαι μην ζαλιστω) να κάνω την καμπύλη.λογικα θα μάθω από την καμπύλη αν έχω διαβήτη ή όχι?

Ναι από εκεί φαίνεται απ οσο ξέρω, άλλωστε γι αυτό γίνεται και αυτή η εξέταση. Για να φανεί εάν η εγκυος έχει ανεβασμένες τιμές άρα διαβήτη κύησης. Εύχομαι να βρείτε άμεσα άνθρωπο να σας εξυπηρετήσει και να είναι όσο το δυνατόν πιο καλές οι μετρησεις σου. Μα πόσα ακομη ξαφνικά /κουλά μπορούν να προκύψουν σε μια εγκυμοσύνη, θα τρελαθώ! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Ειχες δει το μηνυμα που εγραψα να μην.ξεπερνα τα 42 ευρω η παραγγελια ε;;; αφου σας ειπα εχω κουπονια 10% οποια θελει να μου πει!!!

Καλημέρα. Θέλει πολύ προσοχή οι τιμές είναι σε λίρες μετά τα κάνουν σε δολάρια και μετά ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Δεν έχω ιδέα ούτε κι εγώ....Ψάχνω άνθρωπο να μου κρατήσει τα παιδιά να πάω το πρωί μαζί με τον άντρα μου(γιατί φοβάμαι μην ζαλιστω) να κάνω την καμπύλη.λογικα θα μάθω από την καμπύλη αν έχω διαβήτη ή όχι?

Υπάρχει δηλαδή και αυτή η περίπτωση; Να ζαλιστουμε; Εγώ έχω ακούσει διάφορα για υπνηλία, έντονη δίψα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Υπάρχει δηλαδή και αυτή η περίπτωση; Να ζαλιστουμε; Εγώ έχω ακούσει διάφορα για υπνηλία, έντονη δίψα...

Μετά τα είχα εγώ αυτά που περιγράφεις.αφου ψιλοσυνηλθα με έπιασε υπνηλία και στεγνωνε το στόμα μου, ήθελα να πίνω νερό συνέχεια.το Σάββατο θα πάω για καμπύλη.μεχρι τότε θα προσέχω τι τρώω και κάθε πότε γιατί μου έχει μείνει ο φόβος να μην το ξανά πάθω..

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Μετά τα είχα εγώ αυτά που περιγράφεις.αφου ψιλοσυνηλθα με έπιασε υπνηλία και στεγνωνε το στόμα μου, ήθελα να πίνω νερό συνέχεια.το Σάββατο θα πάω για καμπύλη.μεχρι τότε θα προσέχω τι τρώω και κάθε πότε γιατί μου έχει μείνει ο φόβος να μην το ξανά πάθω..

Καλημέρα !δεν μπορείς να μετρηθείς σε ένα φαρμακείο με το μηχανάκι;βυθοσκοπηση γιατί θα κάνεις;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη,δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας,το κεφάλι μου είναι βαρύ ακόμα...έπαθα επεισόδιο υπογλυκαιμιας σήμερα το απόγευμα πρώτη φορά στη ζωή μου!!!!Χωρίς ιστορικό, χωρίς να έχω ποτέ κανένα πρόβλημα με ζάχαρο. Ξεκίνησε σαν ζαλάδα.Ξαπλωσα αμέσως και σήκωσα ψηλά τα πόδια.Αρχισα να μην μπορώ να εστιάσω να διαβάσω λέξεις στην τηλεόραση,να μην μπορώ να συγκεντρώσω την σκέψη μου ώστε να μιλήσω.εκλεισα τα μάτια και ένιωθα να βυθίζομαι χωρίς να χάνω τις αισθήσεις μου,απλά δεν μπορούσα να σηκώσω ούτε το χέρι ώστε να μου μετρήσει ο άντρας μου πίεση.Η οποία πιεση ήταν φυσιολογική .καπάκι με επιασε ρίγος σε όλο το σώμα.Φοβηθηκα στην αρχή για εγκεφαλικό!!!!!!Μην γελάτε!Δεν μου έχει συμβεί ξανά να μην μπορώ να διαβάσω κάτι ή να πω αυτό που θέλω. Μίλησα στο τηλ με έναν γιατρό μέσω της ασφάλειας μου και μου είπε μάλλον για υπογλυκαιμία.μου ζήτησε να φάω γλυκό ώστε να νιώσω το μωρακι(γιατί είχα ώρα να το νιώσω) και μετά να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου.με το που έφαγα λίγο γλυκό του κουταλιού σταμάτησε το ρίγος.Μιλαω με τον γιατρό και μου λέει στάνταρ υπογλυκαιμία έπαθα. Θα πάω αύριο το απόγευμα να κάνω μια βυθοσκοπηση να δούμε ματια(γιατί όλο αυτό άρχισε με το να βλέπω μπροστά μου μαυρακια και μετά εξελίχθηκε σε ζαλη) και μέσα στη βδομάδα θα πάω στο Ρέα να κάνω καμπύλη ζαχαρου .και θέλω να ρωτήσω....έχει κάποια μετρητή για ζάχαρο?Ποιος τον γράφει?Ο ενδοκρινολογος?Πρέπει να χεις θέμα με ζάχαρο ή όχι απαραίτητα ?Σκέφτομαι μήπως μου χρειάζεται τελικά.Δεν θέλω να το νιώσω ξανά αυτό,ήταν πολύ τρομακτικό,δεν ήταν μια απλή ζάλη. 

Τι έπαθες και εσυ ξαφνικα βρε κορίτσι μου! 

Λοιπόν παρε πριν την καμπύλη ενα μηχανάκι απο το φαρμακείο μέτρησης ζαχάρου ,οι έγκυες το δικαιούνται δωρεάν.. να κάνεις κάποιες μετρήσεις. Να δεις που βρίσκεται το ζάχαρο σου πρωι πριν το φαγητό μεσημέρι πριν το φαγητό και βράδυ επίσης.  Τις τιμές να τις σημειωνεις σε ένα τετραδιο ,να έχεις μια εικόνα . Γι αυτό το θέμα θα πρέπει να απευθυνθείς σε ενδοκρινολογο.  

Γλυκα τρως καθολου ; 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...