Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Kassandras είπε:

Κορίτσια... Πως είστε στο κρεβάτι με τον άντρα σας όσες δεν σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός; Εμάς δεν το έχει απαγορεύσει...αλλά ο άντρας μου το αποφεύγει γιατί φοβάται για το μωρό και μάλλον γενικά η ιδέα του να κάνουμε και να είναι το μωρό εκεί δε του φέρνει και πολλή όρεξη :cry: δε ξέρω τι να κάνω γιατί εγώ θέλω. 

Κοριτσάκι μου μην σε στεναχωρεί είναι απολύτως φυσιολογικό οι άντρες φοβούνται πάρα πολύ δεν μπορούν να αποκωδικοποιησουν όλα αυτά που συμβαίνουν στο σώμα μιας γυναίκας...και 2 φορές την εβδομάδα μια χαρά είναι εσένα σε βλέπω πολύ μάχιμη :wink:Εγώ το πρώτο 3μηνο τπτ δεν έκανα φοβόμασταν όλοι 2 κ λόγω μικρής αποκόλλησης...τωρα πάμε καλά :lol: αλλά κ πάλι φοβάται...εχω και φίλες μου πάντως που δεν φοβόντουσαν οι άντρες τους... ορμά δεν θα έχει άλλη επιλογή και θα κάτσει μέχρι να το συνηθίσει  χαχαχα οι άντρες θέλουν πολυυυυ σπρώξιμο καμία φορά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Basiliki92 said:

Κοριτσάκι μου μην σε στεναχωρεί είναι απολύτως φυσιολογικό οι άντρες φοβούνται πάρα πολύ δεν μπορούν να αποκωδικοποιησουν όλα αυτά που συμβαίνουν στο σώμα μιας γυναίκας...και 2 φορές την εβδομάδα μια χαρά είναι εσένα σε βλέπω πολύ μάχιμη :wink:Εγώ το πρώτο 3μηνο τπτ δεν έκανα φοβόμασταν όλοι 2 κ λόγω μικρής αποκόλλησης...τωρα πάμε καλά :lol: αλλά κ πάλι φοβάται...εχω και φίλες μου πάντως που δεν φοβόντουσαν οι άντρες τους... ορμά δεν θα έχει άλλη επιλογή και θα κάτσει μέχρι να το συνηθίσει  χαχαχα οι άντρες θέλουν πολυυυυ σπρώξιμο καμία φορά...

Μια φορά στις 2 βδομαδες και όχι 2 φορές σε μια βδομάδα δυστυχώς , δεν το πρόσεξες μάλλον :-( ναι θέλω να κάνω την κίνηση αλλά τυχαίνει πολλές φορές να με αποφυγει!! Ε και κάπου χάνω την διάθεση....


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Μια φορά στις 2 βδομαδες και όχι 2 φορές σε μια βδομάδα δυστυχώς , δεν το πρόσεξες μάλλον :-( ναι θέλω να κάνω την κίνηση αλλά τυχαίνει πολλές φορές να με αποφυγει!! Ε και κάπου χάνω την διάθεση....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, ειδικά όταν μες τα μούτρα σου σε αποφεύγουν..εινσι άσχημο ! 

Μπορείς να συζητήσεις μαζί του το θέμα; να του εξηγήσεις οτι αν υπήρχε κινδυνος πρωτη απο όλους εσυ δε θα ήθελες.. και φυσικά δεν θα σας επέτρεπε ο γιατρός! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, ειδικά όταν μες τα μούτρα σου σε αποφεύγουν..εινσι άσχημο ! 

Μπορείς να συζητήσεις μαζί του το θέμα; να του εξηγήσεις οτι αν υπήρχε κινδυνος πρωτη απο όλους εσυ δε θα ήθελες.. και φυσικά δεν θα σας επέτρεπε ο γιατρός! 

Το συζητήσαμε την προηγούμενη βδομαδα... Αλλά μου είπε αυτά που σας εγραψα...και ότι δε σημαίνει ότι δε θα ξανακάνουμε απλά όχι τόσο συχνά...είπε.... Έγινε μια φορά εκείνη τη μέρα με δική μου πρωτοβουλία και από τότε ξανά τίποτα. Τώρα Δεν έχω ούτε εγώ όρεξη να κάνω την πρώτη κίνηση πάλι γιατι περιμένω και από αυτόν...και επειδή φοβάμαι την απόρριψη! Και σήμερα ειδικά είμαι χάλια και κλαίω γιατί κάνω άσχημα σενάρια για το μέλλον της ερωτικής μας ζωής :(

 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Το συζητήσαμε την προηγούμενη βδομαδα... Αλλά μου είπε αυτά που σας εγραψα...και ότι δε σημαίνει ότι δε θα ξανακάνουμε απλά όχι τόσο συχνά...είπε.... Έγινε μια φορά εκείνη τη μέρα με δική μου πρωτοβουλία και από τότε ξανά τίποτα. Τώρα Δεν έχω ούτε εγώ όρεξη να κάνω την πρώτη κίνηση πάλι γιατι περιμένω και από αυτόν...και επειδή φοβάμαι την απόρριψη! Και σήμερα ειδικά είμαι χάλια και κλαίω γιατί κάνω άσχημα σενάρια για το μέλλον της ερωτικής μας ζωής :(

 

Αααα μη διαβάζω τέτοια!! Μια εγκυμοσύνη επηρεάζει διαφορετικά το κάθε ζευγάρι. Στη δικιά μας περίπτωση, ο σύζυγος ήθελε αλλά εγώ όχι οπότε κι εμείς ερχόμασταν σε επαφή αραιά και που. Μετά προέκυψε το θέμα με τον τράχηλο μου όποτε τώρα δεν κάνουμε τπτ.. Αλλα αυτο δε σημαίνει ότι θα αλλάξει κάτι στον ερωτικό τομεα. Καλα να μαστε και ουυυυυ θα χουμε ευκαιρίες μελλοντικά!! Μην το παίρνεις κατάκαρδα. Η πλειοψηφία των ανδρών φοβούνται την κατάσταση μας οπότε κρατάνε μια απόσταση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kassandras είπε:
Just now, Kassandras είπε:

Μια φορά στις 2 βδομαδες και όχι 2 φορές σε μια βδομάδα δυστυχώς , δεν το πρόσεξες μάλλον :-( ναι θέλω να κάνω την κίνηση αλλά τυχαίνει πολλές φορές να με αποφυγει!! Ε και κάπου χάνω την διάθεση....

@Kassandras άκου όλοι λίγο πολύ φοβόμαστε για το πώς θα είναι η σχέση μας με το παιδί σίγουρα πολλά αλλάζουν και εμένα με φόβιζε πάρα πολύ...αρχικα μην σε πέρνεις τόσο από κάτω δεν έχει να κάνει ούτε με εσένα ούτε με τ το ότι μπορεί να μην σε θέλει έχει μα κάνει με αυτά που σου είπα και πιο πάνω...εγω κάνω πάντα πρώτη κίνηση εφόσον ξέρω ότι ο άνθρωπος αγχώνεται φοβαται δεν θέλει να με πιέσει και δεν με ενοχλεί κ καθόλου που κάνω κίνηση πρώτη...μην πέφτεις κ επέμεινε θα χαλαρώσει και αυτός να είσαι σίγουρη...

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Το συζητήσαμε την προηγούμενη βδομαδα... Αλλά μου είπε αυτά που σας εγραψα...και ότι δε σημαίνει ότι δε θα ξανακάνουμε απλά όχι τόσο συχνά...είπε.... Έγινε μια φορά εκείνη τη μέρα με δική μου πρωτοβουλία και από τότε ξανά τίποτα. Τώρα Δεν έχω ούτε εγώ όρεξη να κάνω την πρώτη κίνηση πάλι γιατι περιμένω και από αυτόν...και επειδή φοβάμαι την απόρριψη! Και σήμερα ειδικά είμαι χάλια και κλαίω γιατί κάνω άσχημα σενάρια για το μέλλον της ερωτικής μας ζωής :(

 

Το χετε συζητήσει; όλα με συζήτηση ειλικρινή λύνονται.αρκει να καταλαβαίνουμε τι έχει ο άλλος μέσα στο κεφάλι του.αυτο που νιώθεις εσύ για απόρριψη να είναι γι'αυτόν ο τρόπος του να σε φροντίσει εσένα κ όλη την οικογένεια.

Κορίτσια εγώ κ το σεξ έχουμε χωρίσει ,με τις αναγουλες που έχω ακόμα κ τώρα στον 6ο δεν μπορώ ούτε να τον φιλησω τον σύζυγό μου. Δεν εχω καλή γεύση. Έχω κακή διάθεση. Όχι ότι κ αυτός με πλησιάζει ιδιαίτερα.φοβομαστε κ οι δυο πολύ. Κ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τράχηλο αλλά μόνο αυτό με μάρανε τώρα. 

Εμένα κ οι περισσότερες φίλες μου δεν κάνανε καθόλου σχεδόν σεξ στην εγκυμοσύνη τους άντε στον 8ο-9ο μόνο μερικες

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλοσωρισες κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ποσών εβδομάδων εισαι;έχεις καλή εγκυμοσυνη; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Είμαι 23+5 ημερών θα γεννήσω με καισαρική οπότε μου είπε ο γιατρός ότι Πητ είναι 16 Μαρτίου αλλά μπορεί να κανονίσουμε και μια εβδομάδα νωρίτερα λόγω πρώτου τοκετου! Η εγκυμοσύνη μου τώρα είναι καλή το πρώτο 3μηνο έκανα δέκα εμετούς τη μέρα ούτε νερό δεν μπορούσα να πιω κ είχα κ μια μικρή αποκόλληση στο δεύτερο μήνα! Τώρα ευτυχώς όλα πάνε πολύ καλά βέβαια προσέχω απίστευτα πολύ βγαίνω έξω ελάχιστα κ γενικά απόγευγω δουλείες βάρη κτλ! Κ εσύ Μαρτίο θα γεννήσεις??? 

Κορίτσια όσες ξέρετε το Μάρτιο θα χρειαστεί να έχουμε βελουτέ φορμακια η μακό???? 

3 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλως ήρθες στην υπέροχη ομαδουλα μας ! 

Με το καλο το θαυματακι σου ..είμαστε κοντά σε ημ/νια 17/3 εγω το δεύτερο θαυματάκι μου . Να κάτσεις εδω μαζί μας να περνάει αυτη η γλυκια αναμονή πιο όμορφα!

Χαζεύω ίντερνετ.. επιπλακια, λίκνο κλπ. Θέλω να παρω τα παντα..έχουν βγάλει απίστευτες προσφορές, ελα που φοβαμαι να αγοράσω ακομα και ενα φορμακι..

Και το λίκνο που μου αρέσει το κικα μπου Νανα το εχει τωρα στα Λητώ 114,00€ πφφφ

Ευχαριστώ πολύ για το καλοσωρισμα!!!! Ναι είμαστε πολύ κοντά σε ημέρομηνια εσύ περιμένεις αγοράκι η κοριτσάκι??? Εγώ δεν άντεξα πήραμε λίκνο κ καρότσι με κάθισμα αυτοκινήτου πορτ μπεμπέ κτλ επειδή ήταν τα πιο βαριά έξοδα οπότε να μείνουν τα ρουχαλάκια κ τα υπόλοιπα για το τέλος!!! Και αυτη η λίστα με τα απαραίτητα δεν τελειώνει!!!!! 

Θα γεννήσετε σε δημοσιο η σε ιδιωτικό κορίτσια?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Kassandras κοριτσάκι μου, εμείς μόλις κλείσαμε το πρώτο τρίμηνο που δνε επέτρεπε η γιατρός, ξεκινήσαμε κανονικά. Εγώ έχω κ περισσότερη διάθεση από πριν κ ο άντρας μου, όπως πάντα. Δεν επηρεάστηκε καθόλου αρνητικά. Ίσα ίσα. Αλλά αυτό είναι θέμα ανθρώπου, αν ο άλλος φοβάται δεν μπορείς να κάνεις και πολλά... Μπορείτε να επενδύσετε περισσότερο σε αγκαλιτσες και φιλακια και ο τι άλλο σας φέρνει κοντά κι όταν θέλετε κ οι 2 και κάτι παραπάνω, ακόμη καλύτερα! Η αλήθεια είναι ότι για πολλά ζευγάρια η εγκυμοσύνη, η λοχεια και μετά το μωρο στο σπίτι δεν βοηθούν στο να έχουν την ίδια ερωτική ζωή. Αλλά θα επανέλθετε με έναν τρόπο μετά, δεν θα ναι πάντα το ίδιο εύκολο, χάνεται λίγο το αυθόρμητο κ γίνεται πιο προγραμματισμενο μ ένα παιδί στο σπίτι, αλλά θα την βρείτε την άκρη σας! Εύχομαι και νωρίτερα! Όσο περνάει ο καιρός, να χαλαρώνει κ ο αντρουλης σου και να το απολαμβάνετε κ οι 2!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια... Εγω μετα τοση ταλαιπωρία, 4 εξωσωματικες, 1 διπλη κυηση κ αποβολη, μια κυηση υψηλου κινδυνου τωρα που συμπεριλαμβανε κ αποβολη του 2ου κυηματος, κ πολυ ψυχολογικη πιεση... Κ εδω να ταν ο αντρας μου, κ η γιατρός να μας το επέτρεπε, παλι δε θα υπηρχε επαφη.. Δε μπορω, εχω συσπασεις, πονους, είμαι ξαπλα, ολα αυτα κ ολα τα παραπάνω συντελούν σε μια άρνηση. Ομως κορίτσια μου για εσας που τους εχετε κοντα κ σας το επιτρέπει ο γιατρος.. Σιγουρα με συζητηση, με αγκαλιά, με μια ισως πιο ευαισθητη κ ρομαντικη προσεγγιση, κάτι θα προκυψει. Μην τους παρεξηγείτε, φοβούνται μωρε κ αυτοι.. Εξαλλου, ποιος θα σταθει εμποδιο μετα τη γεννα; :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσι εγώ προσπάθησα να κάνω παραγγελία από pat pat και δεν μου παίρνει με τίποτα ΤΚ. Πως το έγραψες εσύ που έβαλες κενό. Από πιοτιτα πώς είναι. Πάνες που πλενουντε έχεις πάρει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσι εγώ προσπάθησα να κάνω παραγγελία από pat pat και δεν μου παίρνει με τίποτα ΤΚ. Πως το έγραψες εσύ που έβαλες κενό. Από πιοτιτα πώς είναι. Πάνες που πλενουντε έχεις πάρει 

Βαλε το με κενα οπως στο παραδειγμα. Ο 5 ψήφιος κωδικος χωρισμενος σε 3 ψηφια, κενο, κ τα αλλα 2. Κ γω παραγγειλα!! Χαχα!! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Που να έρθει και το παιδί δηλαδή:( μια φορά στις 2 βδομαδες το κάνουμε... Εμένα μου φαίνεται πολύ λίγο! Πείτε και οι άλλες... Με στεναχωρεί αυτό το θέμα πάντως:cry:

Εμενα δε φοβάται και είμαστε καλά σε αυτόν τον τομέα απλά λίγο πιο προσεκτικά και περίπου 2-3 φορές την εβδομάδα. (Εκτός στην αρχή μέχρι 10 εβδομάδων περίπου που το απαγόρευσε ο γιατρός κ φοβόμασταν κ οι δυο.) Βέβαια δεν είχα κανένα συμπτώματα από την αρχή. Μίλησε του όμως και δωστου να καταλαβει ότι δεν υπάρχει λόγος να φοβάται αν κ το έχω ακούσει και για άλλους μέλλοντες μπαμπάδες από φίλες. Ή μπορείτε να κάνετε αλλα πράγματα.. Εμένα στις αρχές δεν έκανε μόνος  του κίνηση κ περίμενε μόνο απο μένα γιατί δεν ήξερε αν θελω εγω. Αλλά το συζητήσαμε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στην αρχή τίποτα λόγω αποκόλλησης αν και θέλαμε.. μετά που μας.αφησε η γιατρός και είχα μπει β τρίμηνο μου έλεγαν όλες ότι οι ορμόνες μου θα κάνουν πάρτυ.. εγώ ακόμα και σήμερα τέλος του 7ου μήνα δεν μπορώ να το απολαύσω...κάνουμε εννοείται μιας και μπορούμε αλλά έχω ευαισθησία λόγω αιμάτωσης και σαν η όρεξη να μου έχει φύγει. Απλα προσπαθώ να διατηρήσω τη ζεστασιά μεταξύ μας γιατί ακόμα κι αυτό μερικές φορές θέλει προσπάθεια. 

 

Καταλαβαίνω την απόρριψη που νιώθεις αλλά σίγουρα δεν το κάνει επίτηδες και σίγουρα δεν σημαίνει ότι θα τραυματιστεί η σεξουαλική σας ζωή.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...