Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, vivi.nik. είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαμε απ την εξέταση! Ο μικρούλης μια χαρά στις μετρήσεις του. Ήταν βεβαια μπρούμυτα και κοιμόταν! Έχω όμως θέμα με τον πλακούντα. Υπάρχει μια λίμνη που καλύπτει το 20% περίπου του πλακούντα και αυτό συνδέεται με υπολειπομενη ανάπτυξη στην πορεία της κύησης, προωτοτητα κλπ... Επίσης είναι πολύ χαμηλά, παραχειλιο τον χαρακτήρισε, οπότε θέλει προσοχή για να μην έχουμε κάποια αιμορραγία. Θα τον παρακολουθούμε λοιπόν! 

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου!!!!! Προσοχή χρειάζεται κ με το καλο καθε επομενη εξεταση! Μπραβο του μπεμπη σου!!! 

Κορίτσια, σημερα σκεφτομουν.... Τελη φλεβαρη με τελη μαρτη, καθε τρεις κ λιγο θα λεει κ μια απο εμας... Γεννησα!!! Τι ωραια που θα ειναι!!!! Ολες θα χουμε καποιο καλο νεο ανα 1,2,3 μερες!!!! :x:x

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vivi.nik. όλα θα πάνε καλά με πολλή προσοχή υπομονή και πίστη στο θαύμα!!

Γυρίσαμε κι εμεις, όλα καλα! Δεν κουνιόταν πολύ βέβαια, είναι 530 γραμμάρια είδα και λίγο φατσακι.σημερα πρώτη φορά δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει αλλά μας έδωσε dvd

  • Μου αρέσει 9

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση/πλάτη σας? Όλη μέρα είμαι οκ το βράδυ που ξαπλώνω ομως με πιάνει οχι τόσο πόνος όσο σαν να είμαι πολύ πιασμενη και δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα ούτε με μαξιλάρια ουτε πουθενά για να κοιμηθώ. Λίγο με ανακουφίζει το μασάζ αλλα οχι τελείως.


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Καλημέρα ! Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση/πλάτη σας? Όλη μέρα είμαι οκ το βράδυ που ξαπλώνω ομως με πιάνει οχι τόσο πόνος όσο σαν να είμαι πολύ πιασμενη και δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα ούτε με μαξιλάρια ουτε πουθενά για να κοιμηθώ. Λίγο με ανακουφίζει το μασάζ αλλα οχι τελείως.

Περιγραφεις καθε βραδυ μου.. Εγω επειδη είμαι κ ξαπλα πολυ, ποναω πλεον. Η μεση μου κυριως. Επισης δε μπορώ να βολεψω την κοιλιτσα, δε μπορώ να στριψω χωρις εστω ενα πονακι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! :) Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας... Είμαι καλύτερα τώρα. Γενικά οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ αυτές τις μέρες. Εκεί που καθομαι μου έρχεται να κλαιω. :unsure:

Σήμερα το πρωί έχουμε β επιπέδου! :wub:

Περιμένουμε με αγωνία τα νεα σας ... καλή επιτυχία ♡♡♡

πρίν από 28 λεπτά , vivi.nik. είπε:

@Kassandras καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Μαζί είμαστε σήμερα! Είμαι στην αίθουσα αναμονής! Όπου να ναι μπαίνω κ θα χω νέα! Έχω να δω τον μικρό σε υπέρηχο από την αυχενική! Ελπίζω να είναι όλα καλά και να το χαρώ! Περιμενουμε νέα σου!!! 

Περιμένουνε νέα σας ... με αγωνία... πως άντεξες τοσο πολύ;;; 

Just now, vivi.nik. είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις βγήκαμε απ την εξέταση! Ο μικρούλης μια χαρά στις μετρήσεις του. Ήταν βεβαια μπρούμυτα και κοιμόταν! Έχω όμως θέμα με τον πλακούντα. Υπάρχει μια λίμνη που καλύπτει το 20% περίπου του πλακούντα και αυτό συνδέεται με υπολειπομενη ανάπτυξη στην πορεία της κύησης, προωτοτητα κλπ... Επίσης είναι πολύ χαμηλά, παραχειλιο τον χαρακτήρισε, οπότε θέλει προσοχή για να μην έχουμε κάποια αιμορραγία. Θα τον παρακολουθούμε λοιπόν! 

Να μην κουράζεσαι..καθολου ..  ΚΑΘΟΛΟΥ ! 

Υπάρχει η πιθανότητα να ανέβει;; σε αυτή την ηλικία κύησης;; 

Οι μετρήσεις του μωρού;; καλα ;; 

 

Just now, Kassandras είπε:

@vivi.nik. όλα θα πάνε καλά με πολλή προσοχή υπομονή και πίστη στο θαύμα!!

Γυρίσαμε κι εμεις, όλα καλα! Δεν κουνιόταν πολύ βέβαια, είναι 530 γραμμάρια είδα και λίγο φατσακι.σημερα πρώτη φορά δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει αλλά μας έδωσε dvd

Μπράβο σας κορίτσι μου! 

Ολα καλα.. και εμενα δεν τον άφησαν αλλα πήραμε μπόλικες φώτο.  

Just now, Natasapal είπε:

Καλημέρα ! Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση/πλάτη σας? Όλη μέρα είμαι οκ το βράδυ που ξαπλώνω ομως με πιάνει οχι τόσο πόνος όσο σαν να είμαι πολύ πιασμενη και δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα ούτε με μαξιλάρια ουτε πουθενά για να κοιμηθώ. Λίγο με ανακουφίζει το μασάζ αλλα οχι τελείως.

Που και που θα πονέσω.. δεν εχω ακομα τουλάχιστον τέτοιο θέμα ενώ εχω κοιλουμπα. 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη ομως ειχα στην κόρη μου.. και ειχα βαλει παντού μαξιλάρια, αυτο με βοήθησε πολύ και το κυριότερο να εχεις παντα ενα αφράτο ανάμεσα στα πόδια σου .. 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vivi.nik., @Kassandrasωραία!! Ξεμπέρδεψατε και με τη Β επιπεδου!! Όλα καλά μέχρι τέλους να πάνε!!

@Aria konsta και γω μάλλον ξεβρακωτη θα πάω να γεννήσω!! Ούτε ρούχα, ούτε πιτζάμες.. Κάνω οφθαλμολουτρο στο ίντερνετ τα βάζω στο καλάθι και μετά βγαίνω.. :shock:έχω δει τόσο ωραία πραγματάκια και δεν τολμώ να τα παραγγείλω.. Από ρούχα έχω πάρει μόνο ένα κολάν... Α και κάτι φόρμακια απ το λιντλ που τα καταχωνιασα αμέσως.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !μπράβο για τις β επιπέδου! @vivi.nik. θελω να πιστεύω ότι δεν θα σε βασανίσει η κατάσταση εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα κορίτσι  να προσέχεις πολύ πολύ!καλά εγώ για ψώνια δεν τολμώ ούτε να κοιτάξω πόσο μάλλον να ψωνίσω...έχω πάθει μια άρνηση γενικά..Πάντως τον μπέμπη τον νιώθω όλη μέρα χαμός γίνεται ρε σεις πολύ κλωτσιά και άντε όταν είναι ψιλά οκ αλλά όταν τον νιώθω πολύ χαμηλά είναι τρομακτικό νομίζω θα σπάσουν τα νερά και με πιάνει τρόμος ..το παθαίνει καμία άλλη αυτό ;;

  • Μου αρέσει 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια !μπράβο για τις β επιπέδου! @vivi.nik. θελω να πιστεύω ότι δεν θα σε βασανίσει η κατάσταση εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα κορίτσι  να προσέχεις πολύ πολύ!καλά εγώ για ψώνια δεν τολμώ ούτε να κοιτάξω πόσο μάλλον να ψωνίσω...έχω πάθει μια άρνηση γενικά..Πάντως τον μπέμπη τον νιώθω όλη μέρα χαμός γίνεται ρε σεις πολύ κλωτσιά και άντε όταν είναι ψιλά οκ αλλά όταν τον νιώθω πολύ χαμηλά είναι τρομακτικό νομίζω θα σπάσουν τα νερά και με πιάνει τρόμος ..το παθαίνει καμία άλλη αυτό ;;

Το τελευταίο καιρό το παθαίνω συχνά!! Δεν είναι μόνο οι κλωτσιές, αισθάνομαι να γυρίζει, να κάνει τούμπες και η κοιλιά μου να σκληραίνει και γενικώς να το καταλαβαίνω πολύ και χαμηλά όπως είπες καμία φορά.. Έχει τύχει το βράδυ να ξυπνήσω μια φορά απ αυτό το λόγο.. Εκεί που δεν ένιωθα τίποτα μέχρι την 20η-21 εβδ μετά χαμός!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Το τελευταίο καιρό το παθαίνω συχνά!! Δεν είναι μόνο οι κλωτσιές, αισθάνομαι να γυρίζει, να κάνει τούμπες και η κοιλιά μου να σκληραίνει και γενικώς να το καταλαβαίνω πολύ και χαμηλά όπως είπες καμία φορά.. Έχει τύχει το βράδυ να ξυπνήσω μια φορά απ αυτό το λόγο.. Εκεί που δεν ένιωθα τίποτα μέχρι την 20η-21 εβδ μετά χαμός!!! 

Πω πω τόσο ήσυχο που ήταν μέχρι την β επιπέδου ούτε φαντάστηκα τον χαμό που θα έκανε τώρα !εγώ ξαγρυπναω από τον φόβο όταν αρχίζει το ποδόσφαιρο τόσο χαμηλά..πφφφ

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Πω πω τόσο ήσυχο που ήταν μέχρι την β επιπέδου ούτε φαντάστηκα τον χαμό που θα έκανε τώρα !εγώ ξαγρυπναω από τον φόβο όταν αρχίζει το ποδόσφαιρο τόσο χαμηλά..πφφφ

@valentina23 @Pepi88 κορίτσια και νόμιζα ήμουν η μόνη.. Ειδικά όταν νιώθω κάτι χαμηλά, παγωνω ολόκληρη!! Τα χω και μπερδεμένα στο μυαλό μου, δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους πόνους. Ασ μου δίνει όσα κλωτσιδια θέλει αλλά από την μέση της κοιλιάς και πάνω!! Αλλιώς τρέμω μην είναι καμιά συσπαση η τπτ αλλο.. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

@valentina23 @Pepi88 κορίτσια και νόμιζα ήμουν η μόνη.. Ειδικά όταν νιώθω κάτι χαμηλά, παγωνω ολόκληρη!! Τα χω και μπερδεμένα στο μυαλό μου, δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους πόνους. Ασ μου δίνει όσα κλωτσιδια θέλει αλλά από την μέση της κοιλιάς και πάνω!! Αλλιώς τρέμω μην είναι καμιά συσπαση η τπτ αλλο.. 

Χαχαχαχαχαχα ρε συ αυτό έλεγα το μεσημέρι!!λέω βάρα βρε πουλάκι μου πάνω αντέχω μην πας εκεί κάτω και  με φοβίζεις!!

  • Χαχα 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@vivi.nik., @Kassandrasωραία!! Ξεμπέρδεψατε και με τη Β επιπεδου!! Όλα καλά μέχρι τέλους να πάνε!!

@Aria konsta και γω μάλλον ξεβρακωτη θα πάω να γεννήσω!! Ούτε ρούχα, ούτε πιτζάμες.. Κάνω οφθαλμολουτρο στο ίντερνετ τα βάζω στο καλάθι και μετά βγαίνω.. :shock:έχω δει τόσο ωραία πραγματάκια και δεν τολμώ να τα παραγγείλω.. Από ρούχα έχω πάρει μόνο ένα κολάν... Α και κάτι φόρμακια απ το λιντλ που τα καταχωνιασα αμέσως.. 

Το ίδιο οφθαλμωλουτρο κάνουμε χαχαχ γεμίζω καλαθάκι.. πατάω κουμπάκι εξόδου.. θα τρέχουμε τελευταία στιγμή αλλα πραγματικά δε μπορω .. Ενα φόρμακι ομως θα το πάρω 

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια !μπράβο για τις β επιπέδου! @vivi.nik. θελω να πιστεύω ότι δεν θα σε βασανίσει η κατάσταση εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα κορίτσι  να προσέχεις πολύ πολύ!καλά εγώ για ψώνια δεν τολμώ ούτε να κοιτάξω πόσο μάλλον να ψωνίσω...έχω πάθει μια άρνηση γενικά..Πάντως τον μπέμπη τον νιώθω όλη μέρα χαμός γίνεται ρε σεις πολύ κλωτσιά και άντε όταν είναι ψιλά οκ αλλά όταν τον νιώθω πολύ χαμηλά είναι τρομακτικό νομίζω θα σπάσουν τα νερά και με πιάνει τρόμος ..το παθαίνει καμία άλλη αυτό ;;

Κοριτσακι μου γλυκό! 

Η αλήθεια είναι ότι ειναι αγχωτικό όταν είναι χαμηλα και ποσο μαλλον όταν υπάρχει πρόβλημα.  

Δεν ξερω αν στο εχει πει ο γιατρός σου ,εμενα με έβαζαν σε ανάκληση.. μου είχαν βάλει στο κραβατι 2 τούβλα στα κατω πόδια του κρεβατιού ώστε να ειμαι ελαφρώς ψηλά και το μωρο αναγκαία πιο ψηλά.. δες το μήπως σε βοηθήσει 

Και εμενα ο μικρός χαμο κανει .. δοξα το θεό.. χθες στη β επιπεδου κλωτσαγε και τον έβλεπα κι ολας χαχχα ειδικά ο γιατρός έφαγε πολλες και καλές.  

Εχω μια απορία πριν 2 εβδομάδες που ειχα υπέρηχο ο πλακουντας ηταν ψηλά και προσθιος. Χθες μου λεει ο γιατρος οτι ειναι προσθιος χαμηλα .. αγχώθηκα.  Μετά που έφυγα πηρα το γιατρο μου να τον ρωτήσω γτ ειναι εκει μαζί μου στην β επιπέδου.  Και μου είπε ότι ειναι ολα καλα .. οπως μεγαλωνει η κοιλιά μετακίνητε και ο πλακουντας.. αλλα τελικά στη διάγνωση στα χαρτιά γραφει προσθιος υψηλός.. τι να παιζει ;;

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta και γω πρόσθιο υψηλό είχα στη Β επιπεδου!! Στον υπερυχο μετά δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος.. Λες Ν αλλάζει;; Λογικά μπορεί να χαμηλώνει ο πλακουντας αλλά όχι από πρόσθιος να γίνει οπίσθιος πχ. Τι να σου πω και γω. Απ ότι είπε ο γιατρός σου χαμήλωσε μάλλον. Αλλά δεν υπάρχει προβλημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...