Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπερα στην ομάδα... πολυ όμορφες οι ιστορίες σας κορίτσια.. μακαρι ν μπορέσω να γεννήσω και εγω φυσιολογικά το θελω πολυ ! 

Με εχει ταράξει στην καουρα... μονο εγω      το' χω αυτο ;

Δευτέρα επιτέλους β επιπέδου... δεν περνάνε οι ώρες πλεον ..  

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα στην ομάδα... πολυ όμορφες οι ιστορίες σας κορίτσια.. μακαρι ν μπορέσω να γεννήσω και εγω φυσιολογικά το θελω πολυ ! 

Με εχει ταράξει στην καουρα... μονο εγω      το' χω αυτο ;

Δευτέρα επιτέλους β επιπέδου... δεν περνάνε οι ώρες πλεον ..  

Αχ κορίτσι το βράδυ δεν κοιμηθηκα με τη καουρα και σαν παλινδρομηση ανέβαιναν ξινιλες στο λαιμό, κάπως έτσι τέλος πάντων.. Και το πρωί έτσι ήμουν.. Σηκωνομουν και έφτυνα συνεχώς σε συνδιασμο και με τη συχνοουρια όλο το βράδυ άστα να πάνε. 

Αντε υπομονή έφτασε και η δική σου μέρα. 2 μέρες έμειναν!! Θα ναι σαν αιώνας βέβαια σε καταλαβαινω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα στην ομάδα... πολυ όμορφες οι ιστορίες σας κορίτσια.. μακαρι ν μπορέσω να γεννήσω και εγω φυσιολογικά το θελω πολυ ! 

Με εχει ταράξει στην καουρα... μονο εγω      το' χω αυτο ;

Δευτέρα επιτέλους β επιπέδου... δεν περνάνε οι ώρες πλεον ..  

Αγάπη μου είχα πρωτο τρίμηνο καουρα κ τωρα στο δεύτερο οχι, εκοψα ομως το βραδυνο αργα, κ τα πολλα αλατια.. 

Θα τα καταφέρεις να γεννησεις φυσιολογικα!! Αν το παλεψεις ολα θα τα μπορεσεις! Αν χρειαστεί καισαρικη δεν εγινε κ τιποτα. Τουλάχιστον θα χεις προσπαθησει! 

Καλη επιτυχία με τη β επιπέδου, εγω εχω το αλλο Σάββατο. Περιμενω νεα σου!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mareva είπε:

Της chicco εχει 200 και. Σου παραθετω ομως και αλλες λυσεις:

Kiddo by my side απο 93 ευρω

Kangaroo always together απο 94 ευρω

Loreli bertoni sleep n care απο 94 ευρω 

Bebe star side to mom απο 126 ευρω. 

Εγω θα παρω ενα απο αυτα. Επειδη μου δανεισαν τα παντα για το πρωτο παιδι κ τα γυρισα πισω, τωρα θα αγορασω τα παντα σχεδον απο την αρχη. Μαζεύεται μεγαλο ποσο κ κοβω απο οπου μπορω με παραπλησια προιοντα. Πάντα βέβαια εχωντας γνώμονα την εμπειρια που προυπαρχει, κανοντας έρευνα αγορας κ ρωτώντας φιλους κ γνωστους :)

Ειναι και το λικνο kikka boo. Τωρα εχει 119 ευρω και εχει στρωματακι 6εκ και οχι 3 που εχουν καποια...ειμαι αναμεσα σαυτο και στο lorelli.... (5εκ νομιζω στρωμα)

Ποτε πιστευετε πρεπει να τα αγορασουμε αυτα;;; 

Εγω εχω ξεκινησει με ρουχαλακια απο ενα site απο αγγλια παμφτηνα που ψωνιζε και η αδερφη μου... θελω να σας πω ποιο ειναι να μπειτε να δειτε

...εχει.φοβερα σχεδια...αλλα δε ξερω αν επιτρεπεται....

Just now, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσι το βράδυ δεν κοιμηθηκα με τη καουρα και σαν παλινδρομηση ανέβαιναν ξινιλες στο λαιμό, κάπως έτσι τέλος πάντων.. Και το πρωί έτσι ήμουν.. Σηκωνομουν και έφτυνα συνεχώς σε συνδιασμο και με τη συχνοουρια όλο το βράδυ άστα να πάνε. 

Αντε υπομονή έφτασε και η δική σου μέρα. 2 μέρες έμειναν!! Θα ναι σαν αιώνας βέβαια σε καταλαβαινω

Εγω υπεφερω οχι απλα απο καουρες αλλα.καιγεται το στερνο μου...ετσι ξαφνικα εκει π καθομαι ή που σηκωνομαι... εκοψα το φυσικο χυμο γτ με επιβαρυνε πολυ... καλα ξυνιλες... καιγοταν ο λαιμος μου απ τα καυστικοξινα υγρα... σωθηκα με το gaviscon (το απλο μονο επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη). Μια μερα μονο πηγα να κατεβασω ολο το μπουκαλι που ηπια χυμο πορτοκαλι.

Παρε!!! Θα με θυμηθεις

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Ειναι και το λικνο kikka boo. Τωρα εχει 119 ευρω και εχει στρωματακι 6εκ και οχι 3 που εχουν καποια...ειμαι αναμεσα σαυτο και στο lorelli.... (5εκ νομιζω στρωμα)

Ποτε πιστευετε πρεπει να τα αγορασουμε αυτα;;; 

Εγω εχω ξεκινησει με ρουχαλακια απο ενα site απο αγγλια παμφτηνα που ψωνιζε και η αδερφη μου... θελω να σας πω ποιο ειναι να μπειτε να δειτε

...εχει.φοβερα σχεδια...αλλα δε ξερω αν επιτρεπεται....

Εγω υπεφερω οχι απλα απο καουρες αλλα.καιγεται το στερνο μου...ετσι ξαφνικα εκει π καθομαι ή που σηκωνομαι... εκοψα το φυσικο χυμο γτ με επιβαρυνε πολυ... καλα ξυνιλες... καιγοταν ο λαιμος μου απ τα καυστικοξινα υγρα... σωθηκα με το gaviscon (το απλο μονο επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη). Μια μερα μονο πηγα να κατεβασω ολο το μπουκαλι που ηπια χυμο πορτοκαλι.

Παρε!!! Θα με θυμηθεις

Να μας πεις βεβαια!!! Κανουμε ερευνα αγορων καλε!! Εγω θα αργησω λιγο να παραγγείλω, εχω ακομη αγχος μη κ συμβεί κατι.. Δλδ εννοω να κλεισω κ τον 6ο κ μετα. Ισως κ στα μισα του 7ου.. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini89 είπε:

Ειναι και το λικνο kikka boo. Τωρα εχει 119 ευρω και εχει στρωματακι 6εκ και οχι 3 που εχουν καποια...ειμαι αναμεσα σαυτο και στο lorelli.... (5εκ νομιζω στρωμα)

Ποτε πιστευετε πρεπει να τα αγορασουμε αυτα;;; 

Εγω εχω ξεκινησει με ρουχαλακια απο ενα site απο αγγλια παμφτηνα που ψωνιζε και η αδερφη μου... θελω να σας πω ποιο ειναι να μπειτε να δειτε

...εχει.φοβερα σχεδια...αλλα δε ξερω αν επιτρεπεται....

Εγω υπεφερω οχι απλα απο καουρες αλλα.καιγεται το στερνο μου...ετσι ξαφνικα εκει π καθομαι ή που σηκωνομαι... εκοψα το φυσικο χυμο γτ με επιβαρυνε πολυ... καλα ξυνιλες... καιγοταν ο λαιμος μου απ τα καυστικοξινα υγρα... σωθηκα με το gaviscon (το απλο μονο επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη). Μια μερα μονο πηγα να κατεβασω ολο το μπουκαλι που ηπια χυμο πορτοκαλι.

Παρε!!! Θα με θυμηθεις

Ναι ναι να μας πεις σιγα τόσα λέμε απλά μην γράψεις τον λινκ μόνο το όνομα του σάιτ.

Θα συμφωνήσω με Μαρεβα. θα αρχίσω να ψωνίζω αφού ανοίξουν τα μαγαζιά λιανικής από το ΛΟΚ ντάουν.ελπιζω να είναι έστω τέλη Δεκέμβρη.αλλιως θα αρχίσω να παραγγέλνω ονλαιν. Αύριο θα αδειάσουμε από περιττή σαβουρα το μικρό δωματιακι που προορίζεται για το μωρό. Κ ελπίζω να το βάψουμε κ αυτό μέχρι τέλος Δεκέμβρη.εγω γεννάω τέλη Φεβρουαρίου. Κουνια ντουλάπα δεν θα πάρω από τώρα αφού γεννηθεί το παιδι. Συρταριερα έχω μια θα βάλω από πάνω την αλλαξιερα. Αλήθεια πρέπει να είναι σε κάποιο ειδικό ύψος η αλλαξιερα; Καρότσι Πορτ μπεμπέ μου είπαν θα μου δωσουν.Χρειάζομαι ένα λίκνο και καθίσματα μωρού. Αλήθεια τι θα πάρετε;το αυγό είναι υποχρεωτικό;εγώ λέω να πάρω μια κ καλή κάθισμα από 0-36kg.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Ναι ναι να μας πεις σιγα τόσα λέμε απλά μην γράψεις τον λινκ μόνο το όνομα του σάιτ.

Θα συμφωνήσω με Μαρεβα. θα αρχίσω να ψωνίζω αφού ανοίξουν τα μαγαζιά λιανικής από το ΛΟΚ ντάουν.ελπιζω να είναι έστω τέλη Δεκέμβρη.αλλιως θα αρχίσω να παραγγέλνω ονλαιν. Αύριο θα αδειάσουμε από περιττή σαβουρα το μικρό δωματιακι που προορίζεται για το μωρό. Κ ελπίζω να το βάψουμε κ αυτό μέχρι τέλος Δεκέμβρη.εγω γεννάω τέλη Φεβρουαρίου. Κουνια ντουλάπα δεν θα πάρω από τώρα αφού γεννηθεί το παιδι. Συρταριερα έχω μια θα βάλω από πάνω την αλλαξιερα. Αλήθεια πρέπει να είναι σε κάποιο ειδικό ύψος η αλλαξιερα; Καρότσι Πορτ μπεμπέ μου είπαν θα μου δωσουν.Χρειάζομαι ένα λίκνο και καθίσματα μωρού. Αλήθεια τι θα πάρετε;το αυγό είναι υποχρεωτικό;εγώ λέω να πάρω μια κ καλή κάθισμα από 0-36kg.

Εγώ λέω να πάρω κούνια και συρταριερα τώρα στη black Friday! Α και το καρότσι θα πάρουμε τώρα.. έχει δώρο και κάθισμα αυτοκινήτου! Δεν ξέρω βέβαια αν θα βγει καλό... αλλά αφού είναι δώρο με το καρότσι, θα χρησιμοποιήσουμε αυτό στην αρχή και μετά θα πάρουμε το joie every stage που είναι για 9-36 κιλά! Λίκνο μας έχουν δώσει! Θα πάρω και μία φωλιά! Αυτά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσι το βράδυ δεν κοιμηθηκα με τη καουρα και σαν παλινδρομηση ανέβαιναν ξινιλες στο λαιμό, κάπως έτσι τέλος πάντων.. Και το πρωί έτσι ήμουν.. Σηκωνομουν και έφτυνα συνεχώς σε συνδιασμο και με τη συχνοουρια όλο το βράδυ άστα να πάνε. 

Αντε υπομονή έφτασε και η δική σου μέρα. 2 μέρες έμειναν!! Θα ναι σαν αιώνας βέβαια σε καταλαβαινω

Οχι , ευτυχώς μονο καουρα εχω αλλα ειναι πολύ έντονη.. και εννοείται συχνοουρια ολη νύχτα μηνες τωρα .. λες να ισχύει αυτό που λενε οτι βγάζει μαλλιά;;; χαχαχχα αν ισχύει χαλάλι του χχαχαχα .

Ναι, μωρε επιτέλους..! Βέβαια στεναχωριεμαι που θα είμαι μόνη μου αλλα οκ . 

Επίσης έχω μείνει κουρουπααααααααα, τι θα γίνει;; μήπως δεν είναι αρκετά τα συμπληρώματα; 

1 ώρα πρίν, Mareva είπε:

Αγάπη μου είχα πρωτο τρίμηνο καουρα κ τωρα στο δεύτερο οχι, εκοψα ομως το βραδυνο αργα, κ τα πολλα αλατια.. 

Θα τα καταφέρεις να γεννησεις φυσιολογικα!! Αν το παλεψεις ολα θα τα μπορεσεις! Αν χρειαστεί καισαρικη δεν εγινε κ τιποτα. Τουλάχιστον θα χεις προσπαθησει! 

Καλη επιτυχία με τη β επιπέδου, εγω εχω το αλλο Σάββατο. Περιμενω νεα σου!!!! 

Αν ισχύει κοριτσάκι μου γλυκό το οτι η καουρα ειναι επειδή το μωρο βγάζει μαλάκια χαλάλι του χαχχαα αν και είναι σκόρπιες μεσα στη μέρα δεν ειναι μονο βράδυ. 

Στην πρωτη χρειάστηκε να μπω 37w2d και λόγο του ραματος αλλ και λόγο ινσουλίνης . Αλλα λεω 7 χρόνια μετά.. λογικά θα μπορώ αν όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη.  Ρωτησα και τη μαία και μου είπε και εκείνη το ιδιο ,οπότε ελπίζω.. 

Θα σας πω εννοείται τα αποτελέσματα, 14:30  εχω ραντεβού. Ευτυχώς σχετικά νωρίς! 

Just now, Mareva είπε:

Να μας πεις βεβαια!!! Κανουμε ερευνα αγορων καλε!! Εγω θα αργησω λιγο να παραγγείλω, εχω ακομη αγχος μη κ συμβεί κατι.. Δλδ εννοω να κλεισω κ τον 6ο κ μετα. Ισως κ στα μισα του 7ου.. :)

Και εγω φοβάμαι να ψωνίσω κατι τοσο νωρίς.. ενώ είναι ευκαιρία.. δεν τολμώ 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Το site ειναι το pat pat απο Αγγλια. Θελει προσοχη ποσα λεφτα θα βαλετε παραγγελια για να μην πληρωσετε τελωνειο. Οχι πανω απο 42 ευρω. Εγω βαζω κατω απο 40 για να μαι σιγουρη. Και δν εχει και μεταφορικα απο 30 ευρω και πανω. Εχουν μεγαλη φορμα να ξερετε τα ρουχαλακια. 

Κ αν κατεβασετε και την εφαρμογη στο κιν σας δινει κουπονι 10% ή μετα την πρωτη αγορα. Εγω εχω κουπονια 10% αν θελησει καποια ας μου στειλει μηνυμα να της στειλω κωδικο.

Επισης θελω να αναπτυξω ενα αλλο θεμα να μ πει καποια αν εχει εμπειρια:

Το σπιτι ειναι πανω σαλονι κουζινα ενιαια κ ενα μπανιο με μικρο νιπτητα και κατω κρεβατοκαμ και μπανιο. Τι θα εχω για αρχη επανω καθως μαλλον εδω θα περναω περισσοτερο χρονο. Το μονο που σκεφτομαι να εχω ειναι καλαθουνα που την εχω απ την αδερφη μου... αλλα να χω αλλαξιερα μες στο σαλονι;;

Επισης οταν θα κανει τα κ@κ@κια της πανω δε μπορω να ανεβοκατεβαινω σκαλες με το παιδι για να την αλλαζω γτ θελω να την πλενω και εδω στο μπανακι ουτε τα χερια δε χωραει να πλυνω καλα καλα.... και μεσα το μπανακι δν εχει χωρο για αλλαξιερα.... τι προτεινετε;;;

 

Και τριτο θεμα: εχτες εκανα επαναληψη μετρησης τραχηλου και ευτυχως ηταν ακριβως το ιδιο 27 χιλ και ξεαγχωθηκα λιγο...

Just now, Mighty86 είπε:

Ναι ναι να μας πεις σιγα τόσα λέμε απλά μην γράψεις τον λινκ μόνο το όνομα του σάιτ.

Θα συμφωνήσω με Μαρεβα. θα αρχίσω να ψωνίζω αφού ανοίξουν τα μαγαζιά λιανικής από το ΛΟΚ ντάουν.ελπιζω να είναι έστω τέλη Δεκέμβρη.αλλιως θα αρχίσω να παραγγέλνω ονλαιν. Αύριο θα αδειάσουμε από περιττή σαβουρα το μικρό δωματιακι που προορίζεται για το μωρό. Κ ελπίζω να το βάψουμε κ αυτό μέχρι τέλος Δεκέμβρη.εγω γεννάω τέλη Φεβρουαρίου. Κουνια ντουλάπα δεν θα πάρω από τώρα αφού γεννηθεί το παιδι. Συρταριερα έχω μια θα βάλω από πάνω την αλλαξιερα. Αλήθεια πρέπει να είναι σε κάποιο ειδικό ύψος η αλλαξιερα; Καρότσι Πορτ μπεμπέ μου είπαν θα μου δωσουν.Χρειάζομαι ένα λίκνο και καθίσματα μωρού. Αλήθεια τι θα πάρετε;το αυγό είναι υποχρεωτικό;εγώ λέω να πάρω μια κ καλή κάθισμα από 0-36kg.

Και εγω το πολυ τελη Γεναρη θα χω γεννησει δε μ αφησει να κανει συσπασεις γτ ειχα μια μεγαλη αποκολληση στο σακο.... και λες τελη Δεκεμβρη να βαφτει το δωματιο ε;; και εμεις εκει λεμε...

Εγω λεω για λικνο και αφου γεννηθει και δε θα χουμε λοκνταουν να παμε μετα για κουνια... αλλα μετα λεω να φτιαξουμε δωματιο χωρις κουνια; μηπως να το χουμε ετοιμο κ απλα μετα να μπει η κουνια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta και στο πρώτο μου παιδι προς το τέλος της εγκυμοσύνης είχα έντονες καουρες-ξινιλες κάθε βράδυ θυμάμαι αλλά το μωρό βγήκε τελείως καραφλο!!! :Pούτε μια τρίχα χαχα

Όσο για τα δικά μου μαλλιά μια απ τα ίδια πολύ μάδημα!! Τα πιάνω ένα κοτσακι πάνω, 5 τρίχες μιλάμε!! 

Εγω εχω όλα τα σχετικά απ το πρώτο παιδί. Αγόρι βέβαια αλλά ειδικά καλαθουνα ριλαξ πόσο θα τα χρησιμοποιήσω. Η καλαθουνα με είχε βολέψει απίστευτα. 3 μήνες εκεί το είχα το μωρό και μετά κούνια. Καρότσι μόνο θα πάρω καινούριο αλλά δεν ξέρω κομα ποιο και θέλω ν ανοίξουν τα μαγαζιά να το δω από κοντά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!!!Πολύ χρήσιμα αυτά που μας είπες @Mareva επίσης συμφωνώ ότι η γυμναστική βοηθάει κορίτσια πάρα πολύ ειδικά Pilates!!!Επίσης έχει πολύ καλές τιμές Λητώ εάν κάνετε εγγραφή της βλέπετε από τώρα τις black Friday προσφορές εγώ πήρα θήλαστρο avent philips και ένα θερμαντηρα για μπιμπερό κ τροφή tommee tippee  τα είχε κ τα δύο μισή τιμή οπότε λέω ας τα πάρω...θελω πολύ να θηλάζω και να αποθηκευω και κατάψυξη μακάρι να μπορέσω...εχουν κ μισή τιμή το λίκνο οποία ενδιαφέρεται...Τελος @Aria konsta και εγώ κουρούπα θα μείνω δεν μπορώ άλλο έχω το χειρότερο μαλλί ever :mad: 

@Eirini89πόσο βδομαδων είσαι και λες ότι θα γεννήσεις τέλη Γενάρη? 

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 α ωραία!! Θα μπω τώρα να ψαχουλεψω.. Μπαίνω σε σελίδες και χαζεύω διαφορά.. Είχα και γω θήλαστρο, αποστειρωτες κα... Ούτε ξέρω που είναι μετά από τόσα χρονια:-?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!Πολύ χρήσιμα αυτά που μας είπες @Mareva επίσης συμφωνώ ότι η γυμναστική βοηθάει κορίτσια πάρα πολύ ειδικά Pilates!!!Επίσης έχει πολύ καλές τιμές Λητώ εάν κάνετε εγγραφή της βλέπετε από τώρα τις black Friday προσφορές εγώ πήρα θήλαστρο avent philips και ένα θερμαντηρα για μπιμπερό κ τροφή tommee tippee  τα είχε κ τα δύο μισή τιμή οπότε λέω ας τα πάρω...θελω πολύ να θηλάζω και να αποθηκευω και κατάψυξη μακάρι να μπορέσω...εχουν κ μισή τιμή το λίκνο οποία ενδιαφέρεται...Τελος @Aria konsta και εγώ κουρούπα θα μείνω δεν μπορώ άλλο έχω το χειρότερο μαλλί ever :mad: 

@Eirini89πόσο βδομαδων είσαι και λες ότι θα γεννήσεις τέλη Γενάρη? 

24η..  κανονικα ειναι να γεννησω 15 Μαρτη (40 εβδ) αλλα μου πε θα με φτασεις στις 38 το πολυ και θα μου το παρει και επειδη ειναι κοριτσι μπορει και νωριτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

24η..  κανονικα ειναι να γεννησω 15 Μαρτη (40 εβδ) αλλα μου πε θα με φτασεις στις 38 το πολυ και θα μου το παρει και επειδη ειναι κοριτσι μπορει και νωριτερα...

Ναι αλλά τόσο νωρίς εναμιση μήνα πριν? Γιατί?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mighty86 είπε:

Ναι ναι να μας πεις σιγα τόσα λέμε απλά μην γράψεις τον λινκ μόνο το όνομα του σάιτ.

Θα συμφωνήσω με Μαρεβα. θα αρχίσω να ψωνίζω αφού ανοίξουν τα μαγαζιά λιανικής από το ΛΟΚ ντάουν.ελπιζω να είναι έστω τέλη Δεκέμβρη.αλλιως θα αρχίσω να παραγγέλνω ονλαιν. Αύριο θα αδειάσουμε από περιττή σαβουρα το μικρό δωματιακι που προορίζεται για το μωρό. Κ ελπίζω να το βάψουμε κ αυτό μέχρι τέλος Δεκέμβρη.εγω γεννάω τέλη Φεβρουαρίου. Κουνια ντουλάπα δεν θα πάρω από τώρα αφού γεννηθεί το παιδι. Συρταριερα έχω μια θα βάλω από πάνω την αλλαξιερα. Αλήθεια πρέπει να είναι σε κάποιο ειδικό ύψος η αλλαξιερα; Καρότσι Πορτ μπεμπέ μου είπαν θα μου δωσουν.Χρειάζομαι ένα λίκνο και καθίσματα μωρού. Αλήθεια τι θα πάρετε;το αυγό είναι υποχρεωτικό;εγώ λέω να πάρω μια κ καλή κάθισμα από 0-36kg.

@Mighty86 εγώ αγόρασα καρότσι ξεχωριστά από κάθισμα αυτοκινήτου. Στην αρχή σκέφτηκα το 0-36. Ωστόσο μετά στην πορεία άλλαξα γνώμη γιατί τα χρόνια είναι πολλά και οι προδιαγραφές αλλάζουν. Επιπλέον σκέφτηκα τη φθορά που πιθανόν να έχει στα τόσα χρόνια. Πήρα ένα που πάει μέχρι 87 πόντους και βλέπουμε. Πλέον με τις νέες προδιαγραφές τα καθισματάκια αυτοκινήτου υπολογίζονται με το ύψος του παιδιού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...