Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Θα περάσουν με τον καλύτερο τρόπο.. θα δεις στο υπόσχομαι ότι μετα δε θα θυμάσαι τιποτα .. κι αν θα θυμάσαι θα τα θυμάσαι με αγαπη ! 

Πηρα την καμπύλη αλλα δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

100γρ γλυκόζη ειχα τη μεγάλη. 

0'  : 90 <92

60' : 174 <180 

120' : 137 < 153

180' : 142 < 140 .

Με αυτα που μ πε η γυναικολος μου και ο διαβητολογος εισαι λιγο πανω. Τα δικα μου ηταν λιγο πιο κατω σκεψου.... οποτε θα σ πω ακριβως τι μου παν εμενα....

Ναι μεν ειναι φυσιολογικα αλλα επειδη στο τελευταιο τριμηνο ανεβαινουν τα ασφαλη ορια ειναι 92,150,130 απο κει και  πανω θελουν παρακολουθηση με μηχανακι.... ειδικα της νηστειας που ειναι ανεβασμενο δειχνει προδιαθεση για διαβητη κυησης....

Just now, Eirini89 είπε:

Με αυτα που μ πε η γυναικολος μου και ο διαβητολογος εισαι λιγο πανω. Τα δικα μου ηταν λιγο πιο κατω σκεψου.... οποτε θα σ πω ακριβως τι μου παν εμενα....

Ναι μεν ειναι φυσιολογικα αλλα επειδη στο τελευταιο τριμηνο ανεβαινουν τα ασφαλη ορια ειναι 92,150,130 απο κει και  πανω θελουν παρακολουθηση με μηχανακι.... ειδικα της νηστειας που ειναι ανεβασμενο δειχνει προδιαθεση για διαβητη κυησης....

Λαθος εσυ εκανες των 100.... εγω αυτα π σου λεω τα χα παρομοια στα 75γρ... Γραψε λαθος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Eirini89 είπε:

Με αυτα που μ πε η γυναικολος μου και ο διαβητολογος εισαι λιγο πανω. Τα δικα μου ηταν λιγο πιο κατω σκεψου.... οποτε θα σ πω ακριβως τι μου παν εμενα....

Ναι μεν ειναι φυσιολογικα αλλα επειδη στο τελευταιο τριμηνο ανεβαινουν τα ασφαλη ορια ειναι 92,150,130 απο κει και  πανω θελουν παρακολουθηση με μηχανακι.... ειδικα της νηστειας που ειναι ανεβασμενο δειχνει προδιαθεση για διαβητη κυησης....

Λαθος εσυ εκανες των 100.... εγω αυτα π σου λεω τα χα παρομοια στα 75γρ... Γραψε λαθος....

Μιλησα με την ενδοκρινολογο μου , μου είπε ότι την τελευταία δεν την μετράνε δεν την νοιάζει που ειναι ανεβασμένη.  Μου έδωσε για άλλες 15 μερες μετρήσεις 4 φορές τη μέρα να δουμε πως θα συνεχίσει ( αν και ειδη είναι πολύ καλές) και μετά ίσως παμε μετρήσεις random .

Απο οτι κατάλαβα είναι ψηλό οριακά αλλα οχι ανησυχητικά διότι οι καθημερινές μετρήσεις μου με προσοχή βέβαια στη διατροφή είναι πολύ καλές. Με άφησε να κανω προσεκτικές ατασθαλίες τωρα στα γιορτινά τραπέζια.

Θα δούμε σε 10 μερες ξανα απο τωρα ! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Μιλησα με την ενδοκρινολογο μου , μου είπε ότι την τελευταία δεν την μετράνε δεν την νοιάζει που ειναι ανεβασμένη.  Μου έδωσε για άλλες 15 μερες μετρήσεις 4 φορές τη μέρα να δουμε πως θα συνεχίσει ( αν και ειδη είναι πολύ καλές) και μετά ίσως παμε μετρήσεις random .

Απο οτι κατάλαβα είναι ψηλό οριακά αλλα οχι ανησυχητικά διότι οι καθημερινές μετρήσεις μου με προσοχή βέβαια στη διατροφή είναι πολύ καλές. Με άφησε να κανω προσεκτικές ατασθαλίες τωρα στα γιορτινά τραπέζια.

Θα δούμε σε 10 μερες ξανα απο τωρα ! 

καλημέρα! δοκίμασε μετά καμιά ώρα από τις ατασθαλίες να κάνεις καμια μέτρηση έτσι πειραματικά. αν σε βγάζει στα όρια πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. εγώ πχ τρώω μια φέτα ψωμί παραπάνω κ χτυπάω 150αρια. που να φάω κανα μελομακάρονο. αχ μάνα θλρπ.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ σήμερα έχω καμπύλη...τι αηδία ήταν αυτό το πράγμα.. εγώ που δεν μπορώ τα πολύ γλυκά ήθελα να αρχισω να τρέχω  χαχαχα...επισης το νυστικη μέχρι της 11 πως παλεύεται??

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Τι ωραία νέα βρε κορίτσι μου!!!!!!!Δίνεις δύναμη σε όλες μας!Το πιστεύω κι εγώ ότι θα φτάσεις μέχρι τέλους,θα γεννηθεί ένας υγιεστατος παιδαρος και θα σου φαίνονται όλα τόσο μακρινά!!!!!!!

Τι εννοείς καθόλου συνοδό?στη γέννα ή και στην διαμονή????

Άσχετη τοποθέτηση αλλά θέλω να την κάνω...χιχι...

Λόγω ημερών ανακάλυψα κρασί χωρίς αλκοόλ!!!!!!Αααμμμ πως?και σαγκρια επίσης χωρίς αλκοόλ!οπότε θα τσουγκρισω κι εγώ Σ αυτά τα εορταστικά τραπέζια!!!!!!!

Αλήθεια λες; Σε σούπερ μάρκετ τα βρήκες;; Πωπω και το σκεφτόμουν..έλεγα πάλι νερό θα πίνω εγώ;; Τι ωραία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

καλημέρα! δοκίμασε μετά καμιά ώρα από τις ατασθαλίες να κάνεις καμια μέτρηση έτσι πειραματικά. αν σε βγάζει στα όρια πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. εγώ πχ τρώω μια φέτα ψωμί παραπάνω κ χτυπάω 150αρια. που να φάω κανα μελομακάρονο. αχ μάνα θλρπ.

Καλημέρα.. προχθες ειχε γενέθλια η μαμα μου και εφαγα ενα κομμάτι τούρτα.. ενιωσα τέτοιες τύψεις.. μετρήθηκα μια ώρα μετά..103 .. ακομα σε σοκ ειμαι ! 

Ειναι ξεκάθαρα ανάλογα το τι θα φας .ειπα στη γιατρό για την τούρτα και το παστίτσιο που με κρατάνε χαμηλα παστίτσιο 110 τούρτα 103 . Καιβεχει τύχει να φάω και τοστ με ολικής με γαλοπούλα και τυρί και να παω 130 μου ειπε δεν υπάρχει καμια λογική γενικότερα και απλα θα προχωράς ψάχνοντας.  Τωρα ας πούμε ξερω οτι δε με ανεβαζει ο κιμάς με τα μακαρόνια και τρωω αφοβα . 

Με 3 μελομακάρονα έφτασα 175.. 

2 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ σήμερα έχω καμπύλη...τι αηδία ήταν αυτό το πράγμα.. εγώ που δεν μπορώ τα πολύ γλυκά ήθελα να αρχισω να τρέχω  χαχαχα...επισης το νυστικη μέχρι της 11 πως παλεύεται??

Αστα ... δεν παλεύεται... εγω πήγα Σάββατο, τελευταίο γεύμα Παρασκευή 9 η ώρα το βράδυ μια σαλάτα.. απο εκείνη την ωρα εφαγα Σάββατο 3 το μεσημέρι.. !

Όσο για την αηδία.. δεν υπάρχει χειρότερο! Καλα αποτελέσματα..

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

κεγώ γιατρό σήμερα.1600 ο μπέμπης. μεγαλούτσικος λόγω ζαχάρου αλλά ο γιατρός είπε είναι οκ στα όρια του. εχει ακόμα ισχιακή θέση αλλά λέει είναι νωρίς ακόμα την επόμενη φορά περιμένουμε να γυρίσει.κατά τάλλα καλά είδαμε κ τους όρχεις είναι δύο κ έχουν βγει.χαχαχα περιμένω να δω τι θα μου πει κ ο ενδοκρινολόγος από τις μετρήσεις του ζαχάρου μου, δεν είναι κ τόσο καλές της νηστείας μου...

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπράβο για τους υπερυχους σας!! Σιγά σιγά φτάνουμε στο τέλος!! Εγώ ανυπομονω για  το ντομπλερ. Στις αρχές του καινούριου χρόνου. 

Κοριτσια βρήκα τα βρεφικά παιχνίδια του γιου μου. Πως καθαρίζονται και από λυμαίνονται; Λέω να τα πλύνω πρώτα με ζεστό νερό και βρεφικο απορυπαντικο και μετά να τα περάσω με λίγο λευκό ξύδι η με το baby planet απολυμαντικο;Να τα βράσω σε κατσαρόλα φοβάμαι ότι θα χαλάσουν ειδικά τα σιλικόνης κάτι μασητικα..εσεις έχετε καμία ιδέα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια μπράβο για τους υπερυχους σας!! Σιγά σιγά φτάνουμε στο τέλος!! Εγώ ανυπομονω για  το ντομπλερ. Στις αρχές του καινούριου χρόνου. 

Κοριτσια βρήκα τα βρεφικά παιχνίδια του γιου μου. Πως καθαρίζονται και από λυμαίνονται; Λέω να τα πλύνω πρώτα με ζεστό νερό και βρεφικο απορυπαντικο και μετά να τα περάσω με λίγο λευκό ξύδι η με το baby planet απολυμαντικο;Να τα βράσω σε κατσαρόλα φοβάμαι ότι θα χαλάσουν ειδικά τα σιλικόνης κάτι μασητικα..εσεις έχετε καμία ιδέα;; 

Γιατι δεν τα βαζεις σε βραστο νερο κ ξυδι (να το εχεις κατεβασει απο το ματι) κ να τα αφησεις λιγο; κ μετα αν θες περνα τα με λιγο οινοπνευμα, σκουπισε τα καλα, κ ταπερ. :)

Αγάπες φίλες , έχω να σας ανακοινώσω συγκινημένη , οτι ο αγαπημένος μου θα επιστρέψει από τα ξενα... Τελη Γεναρη!!! Δε θα χει προλαβει κανεναν υπερηχο μεγάλο οπως εμαθε κ για την εγκυμοσύνη μεσω φωτογραφιων, αλλα τουλάχιστον θα προλάβει αλλες εξετάσεις κ φυσικά τον τοκετό!!! Αρχισα να νοιωθω πιο ανάλαφρη, πηρα δυνάμεις!!! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Αλήθεια λες; Σε σούπερ μάρκετ τα βρήκες;; Πωπω και το σκεφτόμουν..έλεγα πάλι νερό θα πίνω εγώ;; Τι ωραία!!!

Σε κάβα!Αλλά το κρασι το λευκό δεν πινοταν. Η σαγκρια έτσι κι έτσι....σήμερα θα πάω σε άλλη καβα να δοκιμάσω κανένα άλλο. Απογοητεύτηκα χθες....

Just now, Mareva είπε:

Γιατι δεν τα βαζεις σε βραστο νερο κ ξυδι (να το εχεις κατεβασει απο το ματι) κ να τα αφησεις λιγο; κ μετα αν θες περνα τα με λιγο οινοπνευμα, σκουπισε τα καλα, κ ταπερ. :)

Αγάπες φίλες , έχω να σας ανακοινώσω συγκινημένη , οτι ο αγαπημένος μου θα επιστρέψει από τα ξενα... Τελη Γεναρη!!! Δε θα χει προλαβει κανεναν υπερηχο μεγάλο οπως εμαθε κ για την εγκυμοσύνη μεσω φωτογραφιων, αλλα τουλάχιστον θα προλάβει αλλες εξετάσεις κ φυσικά τον τοκετό!!! Αρχισα να νοιωθω πιο ανάλαφρη, πηρα δυνάμεις!!! 

Γιούπιιιιιι!!!!!!!!τέλεια τα νέα σου!!!!Με το καλό να υποδεχτείς τον αντρουλη σου!

  • Ευχαριστώ 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Σε κάβα!Αλλά το κρασι το λευκό δεν πινοταν. Η σαγκρια έτσι κι έτσι....σήμερα θα πάω σε άλλη καβα να δοκιμάσω κανένα άλλο. Απογοητεύτηκα χθες....

Γιούπιιιιιι!!!!!!!!τέλεια τα νέα σου!!!!Με το καλό να υποδεχτείς τον αντρουλη σου!

Ευχαριστώ!!!!! Να σαι καλα κοριτσι μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

κεγώ γιατρό σήμερα.1600 ο μπέμπης. μεγαλούτσικος λόγω ζαχάρου αλλά ο γιατρός είπε είναι οκ στα όρια του. εχει ακόμα ισχιακή θέση αλλά λέει είναι νωρίς ακόμα την επόμενη φορά περιμένουμε να γυρίσει.κατά τάλλα καλά είδαμε κ τους όρχεις είναι δύο κ έχουν βγει.χαχαχα περιμένω να δω τι θα μου πει κ ο ενδοκρινολόγος από τις μετρήσεις του ζαχάρου μου, δεν είναι κ τόσο καλές της νηστείας μου...

Μεγαλουλης μωρέ μου.. το μπεμπακι! Θα γυρίσει μωρέ υπάρχει χρόνος.  

Κανεις ινσουλίνη; 

Just now, Kassandras είπε:

Πήγαμε κι εμείς γιατρό σήμερα, 970γρ είναι ο μπέμπης μας και είναι όλα καλά! :wub:

Μπράβο σας .. ολα καλα δόξα το θεό ♡♡♡ 

Εμεις με το νέο έτος γιατρό πφφφ.... 

Just now, Mareva είπε:

Γιατι δεν τα βαζεις σε βραστο νερο κ ξυδι (να το εχεις κατεβασει απο το ματι) κ να τα αφησεις λιγο; κ μετα αν θες περνα τα με λιγο οινοπνευμα, σκουπισε τα καλα, κ ταπερ. :)

Αγάπες φίλες , έχω να σας ανακοινώσω συγκινημένη , οτι ο αγαπημένος μου θα επιστρέψει από τα ξενα... Τελη Γεναρη!!! Δε θα χει προλαβει κανεναν υπερηχο μεγάλο οπως εμαθε κ για την εγκυμοσύνη μεσω φωτογραφιων, αλλα τουλάχιστον θα προλάβει αλλες εξετάσεις κ φυσικά τον τοκετό!!! Αρχισα να νοιωθω πιο ανάλαφρη, πηρα δυνάμεις!!! 

Υπέροχα νέα... τι καλαααα ... ποσο χάρηκα κοριτσάκι μου.. δεν πειράζει..μπορείς να κάνεις έναν υπέρηχο για εκείνον σε συνεννόηση με τον γιατρό σου ,να το χαρεί.. άλλωστε τώρα θα ξεκινήσουν πιο συχνά υπέρηχοι. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva μου τι ευχάριστα νέα!! Θα χεις τον αντρουλη σου δίπλα!! Δεν πειράζει που έχει χάσει τους υπερυχους θα χαρεί το πιο όμορφο πράγμα!! Τη γέννηση του παιδιού του!!

Όσο για την απολύμανση. Πολύ βραστό νερό το φοβάμαι μην χαλάσουν. Το καθαρό οινοπνευμα είναι μια πολύ καλή λύση!! Χλωρίνη και dettol ούτε λόγος!! Πολύ χημικουρα. Θα απολυμανθουν βέβαια αλλά τι να το κάνεις... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...