Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Kassandras είπε:

Κορίτσια όσες πήρατε νυχτικό, μακρυμάνικο ή κοντομανικά? Εγώ είμαι τέλη Μαρτίου.. επίσης από το σάιτ moro mou τι γραμμή έχουν; Το small με το medium έχουν μεγάλη διαφορά;

 

Εγω αγάπη μου μονο κοντομανικα. Κ ολα ειχαν ρομπακι ή μπολερακι απο πανω με μακρυ μανικι. Θα εχει ζεστη στο δωματιο. 

Για τα νουμερα εγω θα σου πω, αλλα οχι για την εταιρεία που λες.. Ενω φοραω small, πηρα σε medium. Ας μου ειναι μπολικα. Δε θα θελα στο μαιευτηριο, με ράμματα από κάτω, με γάλα στο στήθος, με όλη τη δυσφορία, να χω εστω κ κάτι να με στενεύει εστω και στο χιλιοστό. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

Παλι καλα είχε και γεύση.. Εμενα ήταν σαν μύξα μέσα σε νερο, αναλογως το μικροβιολογικο.. Άλλοι δίνουν με γεύση πορτοκαλι, άλλοι λεμόνι.. Εμενα έδιναν σκέτη γλυκόζη.. Μια αηδία και μισή. 

Ελα υπομονή, τον εφαγες τον γάιδαρο!! 

Χαχχαχαχα αυτο το ειχα πιει στην κόρη μου στο Λητώ. 

Τωρα πηγα στο ΡΕΑ .. αλλα πραγματικά ουτε η γεύση δε το σώζει πίστεψέ με.. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, έβαλα τον πεσσο!! Μέσα σε 2 λεπτά μου το έβαλε αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσα... έχουν σφίξει τα πράγματα εκεί κάτω μάλλον!! Μου είπε ότι θα έχω περισσότερα υγρά τωρα και να κάνω ο,τι ακριβώς έκανα και πριν...να μην επαναπαυτω δηλαδή και κάνω βλακείες!! Τώρα δε νιώθω τίποτα..σαν να μην υπάρχει!! Εσείς που έχετε πεσσο ρε κορίτσια βάζετε κανονικά προγεστερόνη κολπικά; Δεν τον ρώτησα, το ξέχασα...

Κοριτσάκι μου, να προσέχεις πολύ.. πρόσεχε διπλάσια.. οπως επίσης παρε και ρώτα καλύτερα για την προγεστερονη μη γίνει καμια βλακεια 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, έβαλα τον πεσσο!! Μέσα σε 2 λεπτά μου το έβαλε αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσα... έχουν σφίξει τα πράγματα εκεί κάτω μάλλον!! Μου είπε ότι θα έχω περισσότερα υγρά τωρα και να κάνω ο,τι ακριβώς έκανα και πριν...να μην επαναπαυτω δηλαδή και κάνω βλακείες!! Τώρα δε νιώθω τίποτα..σαν να μην υπάρχει!! Εσείς που έχετε πεσσο ρε κορίτσια βάζετε κανονικά προγεστερόνη κολπικά; Δεν τον ρώτησα, το ξέχασα...

Καλορίζικος αγάπη μου! εννοείται ότι θα προσέχεις όσο και πριν ! εννοείται ότι συνεχίζεις με την προγεστερόνη αλλά καλύτερα να την βάζεις με γάντι και γενικά να προσέχεις πολύ τα μικρόβια!με τα υγρά μην τρομάξεις θα γίνεται λίγο χαμός !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλορίζικος αγάπη μου! εννοείται ότι θα προσέχεις όσο και πριν ! εννοείται ότι συνεχίζεις με την προγεστερόνη αλλά καλύτερα να την βάζεις με γάντι και γενικά να προσέχεις πολύ τα μικρόβια!με τα υγρά μην τρομάξεις θα γίνεται λίγο χαμός !

Αχ σε ευχαριστώ πολύ, Πέπη μου!! Δεν έχω πολλά υγρά ακόμα αλλά για να μου το είπε κι ο γιατρός μάλλον θα γίνει πλημμύρα ε;; Με τα μικρόβια ναι πρέπει να προσέξω πολύ...κάθε πότε σε βάζει να κάνεις καλλιέργεια; Επίσης, μετά την τοποθέτηση του πεσσου θα μου κάνει κολπικό υπέρηχο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Κορίτσια όσες πήρατε νυχτικό, μακρυμάνικο ή κοντομανικά? Εγώ είμαι τέλη Μαρτίου.. επίσης από το σάιτ moro mou τι γραμμή έχουν; Το small με το medium έχουν μεγάλη διαφορά;

 

Κ εγώ τέλη Μαρτίου παρήγγειλα 2 κοντομάνικα νυχτικα και μια μακρυμανικη πυτζαμα κ θα έχω κ μακρυμανικη ρόμπα. Θεωρω  ότι θα κάνει ζέστη στο δωμάτιο.

  • Μου αρέσει 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal said:

Κ εγώ τέλη Μαρτίου παρήγγειλα 2 κοντομάνικα νυχτικα και μια μακρυμανικη πυτζαμα κ θα έχω κ μακρυμανικη ρόμπα. Θεωρω  ότι θα κάνει ζέστη στο δωμάτιο.

Από πού παρηγγειλες; Είναι όπως φαίνονταν στη φωτό;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Από πού παρηγγειλες; Είναι όπως φαίνονταν στη φωτό;

Εγω παρήγγειλα πιτζάμες κοντομανικες(να δούμε πότε θα έρθουν άραγε) και έχω και ρόμπα. Κάνει πολύ ζέστη μέσα στο μαιευτήριο! Επίσης πήρα και φανελάκι θηλασμού οπωτε θα φοράω αυτό από πανω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Από πού παρηγγειλες; Είναι όπως φαίνονταν στη φωτό;

Από pat pat παράγγειλα. Το έγραψα κ χτες είδα ακριβώς ίδια πυτζαμα στο pat pat 7€ και σε ελληνικό σαιτ 32. Κ τς νυχτικα παρόμοια . οπότε τα παράγγειλα από εκεί κ θα δω όταν έρθουν. 

  • Ευχαριστώ 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αμφιταλαντευομαι . Ή πρώτη γεννήθηκε Μάιο ασυζητη κοντομάνικές νυχτικες .. Ή δεύτερη τέλη Οκτώβρη .. ψιλιασμενη κοντομάνικές πάλι αλλά .. στους διαδρόμους έκανε κρύο ..  χρειαζόμουν  κ κάλτσες ( μ φέραν αργοτερα) ..  τώρα είχα διαβάσει λόγο του covid  δεν ανοίγουν πολύ aircodition .. Κ δεν ξέρω πλέον ..  σκευτομαι 3/4   νυχτικια /ρόμπα .  Με τπτ παντελόνι  γτ κοιτάνε τα λοχεια    πιέζουν τη κοιλιά ..  νυχτικια βολεύει καλύτερα .. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα που τις εβγαλες τι να σου πω.... μονο θεραπεια λογικα... αρχικα δε πρεπει να πιεζεσαι στην τουαλετα γτ το επιδεινωνει ακομα πιο πολυ. Οποτε με ενα σιροπι τυπου dufalac ή τα τανιλας θα χεις μαλακες κενωσεις....και δε θα ζοριζεσαι...

Επισης υπαρχουν φυτικες κρεμες στο φαρμακειο να τις βαζεις στην περιοχη ΠΡΙΝ πας τουαλετα και μετα που θα σε ανακουφισουν πολυ και θα θρεψουν την περιοχη! Χαρτι ξεχνα το γτ τις τριβεις!! Να πλενεσαι μετα με ζεστο και οχι καυτο νερακι για να χαλαρωνει και η αιματωση εκει και μετα κρεμουλα.

Μην ξεχνας οτι οι αιμμοροιδες ειναι φλεβες που πεταγονται και εν μερει θρομβωνουν που η εγκυμοσυνη εχει την ταση να το κανει...

Επισης μην τρως ξηρους καρπους και αλλα σκληρα γτ υπολλειματα περνουν στα κοπρανα και προκαλουν τραυματισμους...

Αν μου ρθει κατι αλλο θα σου πω...

Ελπιζω να σου περασουν γρηγορα γτ πραγματικα ειναι επωδυνο και σου ριχνει την ψυχολογια και ειναι και αυτο που τις προκαλει αναππφευκτο!!!

 

Παρηγγειλα και εγω κοριτσια απο το moromou καποια κοπελα το χε γραψει και απο το damakoupa θεσσαλονικη (θα μου τα φερουν με ταξι) νυχτικα που παρεπιπτωντως καταλαβα οτι δεν εχω αγορασει ποτε ουτε εχω!! Φοραω μονο κατι της μανας μου ξεχασμενες στο χωριο τα καλοκαιρια... Ειχε αρκετα οικονομικες.... ρομπα πηρα απο pat pat 10 ευρω.... 

Πηρα μια αμανικη για τη ρομπα και μια 3/4... παλι βεβαια να τη συνδυασω με τη ρομπα...ολα στα γκρι γενικα...

Εγω θυμαμαι απ την αδερφη μου και μονο το αγχος οταν ξεκινας να θηλαζεις ιδρωνεις οποτε πονταρω στα κοντομανικα.... εχουν και ζεστη για τα μωρα...οποτε καλυτερα ρομπα απο πανω...

Κοριτσια οσεε κανατε καμπυλη για πειτε αποτελεσματα...

Εμενα βγηκαν

83, 165, 128 μεσα στα ορια αλλα η γιατρος μου πε οτι της ηθελε κατω απο 92,150,130 για να ναι σιγουρη οτι δε θα κανω διαβητη και μαυτες τις τιμες μου πε να παω σε διαβητολογο.

Τεσπα μιλησα μαζι του και μου πε οτι οντως τη δευτερη τη θελουμε ιδανικα και κατω απο 140 αλλα οχι οτι ειναι και ανησυχητικο. Παρολα αυτα θα αω Τεταρτη να μου γραψει μηχανακι να μετριεμαι. Ξερετε ποιο ειναι καλο;;;; ποιο να παρω;

Επισης μου πε οτι δε χρειαζεται να μπω σε προγραμμα διατροφης

Εν τω μεταξω....5 κιλα εχω παρει... απο 73 ειμαι 78.1 που να χα παρει κιολας.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ, Πέπη μου!! Δεν έχω πολλά υγρά ακόμα αλλά για να μου το είπε κι ο γιατρός μάλλον θα γίνει πλημμύρα ε;; Με τα μικρόβια ναι πρέπει να προσέξω πολύ...κάθε πότε σε βάζει να κάνεις καλλιέργεια; Επίσης, μετά την τοποθέτηση του πεσσου θα μου κάνει κολπικό υπέρηχο ή όχι;

Κοίτα εγώ επειδή νοσηλεύομαι και συχνά μου κάνουν κάθε φορά υποχρεωτικα καλλιέργεια και στα ενδιάμεσα και ο γιατρός οπότε έκανα πολλές φορές .θέλει συχνά είναι πολύ ύπουλο το πότε θα σε βρει κάτι .κάνω συνέχεια και πάλι φοβάμαι.να αλλάζεις τουλάχιστον τρία εσώρουχα την μέρα και να πλένεσαι με ουδέτερο σαπουνι πρωί βράδυ η τουλάχιστον μία φορά την μέρα αν σου φαίνεται υπερβολικό.κολπικο υπέρηχο εμένα μου κάνει κάθε φορά για να μετράει τον τράχηλο δεν το συζητώ .η περίδεση η ο πεσσος δεν σου εγγυάται 100% ξεγνοιασιά.τι καλό με σένα όμως είναι ότι δεν έχεις συσπάσεις αν προσέξεις και τυχόν μικρόβια άνετα πας 40 βδομάδες !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Κοίτα εγώ επειδή νοσηλεύομαι και συχνά μου κάνουν κάθε φορά υποχρεωτικα καλλιέργεια και στα ενδιάμεσα και ο γιατρός οπότε έκανα πολλές φορές .θέλει συχνά είναι πολύ ύπουλο το πότε θα σε βρει κάτι .κάνω συνέχεια και πάλι φοβάμαι.να αλλάζεις τουλάχιστον τρία εσώρουχα την μέρα και να πλένεσαι με ουδέτερο σαπουνι πρωί βράδυ η τουλάχιστον μία φορά την μέρα αν σου φαίνεται υπερβολικό.κολπικο υπέρηχο εμένα μου κάνει κάθε φορά για να μετράει τον τράχηλο δεν το συζητώ .η περίδεση η ο πεσσος δεν σου εγγυάται 100% ξεγνοιασιά.τι καλό με σένα όμως είναι ότι δεν έχεις συσπάσεις αν προσέξεις και τυχόν μικρόβια άνετα πας 40 βδομάδες !!

Αχ τρία εσώρουχα άλλαζα ούτως ή άλλως γιατί με τη vasclor έχω πολλά υγρά...δεν ξέρω όμως ρε συ πώς μπορεί να γίνει ο υπέρηχος με τον πεσσο μεσα...εβαλα τη vasclor χθες το βράδυ και το απλικατερ δεν μπήκε όλο μέσα όπως πριν τον πεσσο...να σου πω την αλήθεια έβαλα και το δαχτυλο μου μετά και τον έπιασα τον πεσσο.. είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Τωρα που τις εβγαλες τι να σου πω.... μονο θεραπεια λογικα... αρχικα δε πρεπει να πιεζεσαι στην τουαλετα γτ το επιδεινωνει ακομα πιο πολυ. Οποτε με ενα σιροπι τυπου dufalac ή τα τανιλας θα χεις μαλακες κενωσεις....και δε θα ζοριζεσαι...

Επισης υπαρχουν φυτικες κρεμες στο φαρμακειο να τις βαζεις στην περιοχη ΠΡΙΝ πας τουαλετα και μετα που θα σε ανακουφισουν πολυ και θα θρεψουν την περιοχη! Χαρτι ξεχνα το γτ τις τριβεις!! Να πλενεσαι μετα με ζεστο και οχι καυτο νερακι για να χαλαρωνει και η αιματωση εκει και μετα κρεμουλα.

Μην ξεχνας οτι οι αιμμοροιδες ειναι φλεβες που πεταγονται και εν μερει θρομβωνουν που η εγκυμοσυνη εχει την ταση να το κανει...

Επισης μην τρως ξηρους καρπους και αλλα σκληρα γτ υπολλειματα περνουν στα κοπρανα και προκαλουν τραυματισμους...

Αν μου ρθει κατι αλλο θα σου πω...

Ελπιζω να σου περασουν γρηγορα γτ πραγματικα ειναι επωδυνο και σου ριχνει την ψυχολογια και ειναι και αυτο που τις προκαλει αναππφευκτο!!!

 

Παρηγγειλα και εγω κοριτσια απο το moromou καποια κοπελα το χε γραψει και απο το damakoupa θεσσαλονικη (θα μου τα φερουν με ταξι) νυχτικα που παρεπιπτωντως καταλαβα οτι δεν εχω αγορασει ποτε ουτε εχω!! Φοραω μονο κατι της μανας μου ξεχασμενες στο χωριο τα καλοκαιρια... Ειχε αρκετα οικονομικες.... ρομπα πηρα απο pat pat 10 ευρω.... 

Πηρα μια αμανικη για τη ρομπα και μια 3/4... παλι βεβαια να τη συνδυασω με τη ρομπα...ολα στα γκρι γενικα...

Εγω θυμαμαι απ την αδερφη μου και μονο το αγχος οταν ξεκινας να θηλαζεις ιδρωνεις οποτε πονταρω στα κοντομανικα.... εχουν και ζεστη για τα μωρα...οποτε καλυτερα ρομπα απο πανω...

Κοριτσια οσεε κανατε καμπυλη για πειτε αποτελεσματα...

Εμενα βγηκαν

83, 165, 128 μεσα στα ορια αλλα η γιατρος μου πε οτι της ηθελε κατω απο 92,150,130 για να ναι σιγουρη οτι δε θα κανω διαβητη και μαυτες τις τιμες μου πε να παω σε διαβητολογο.

Τεσπα μιλησα μαζι του και μου πε οτι οντως τη δευτερη τη θελουμε ιδανικα και κατω απο 140 αλλα οχι οτι ειναι και ανησυχητικο. Παρολα αυτα θα αω Τεταρτη να μου γραψει μηχανακι να μετριεμαι. Ξερετε ποιο ειναι καλο;;;; ποιο να παρω;

Επισης μου πε οτι δε χρειαζεται να μπω σε προγραμμα διατροφης

Εν τω μεταξω....5 κιλα εχω παρει... απο 73 ειμαι 78.1 που να χα παρει κιολας.....

Εκανα χθες καμπύλη περιμένω τα αποτελέσματα αυριο ! 

Να παρεις το contour ειναι απο τα πιο αξιόπιστα.. αλλα να σου γραψουν ταινίες. Ειναι πανάκριβες. 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Αχ τρία εσώρουχα άλλαζα ούτως ή άλλως γιατί με τη vasclor έχω πολλά υγρά...δεν ξέρω όμως ρε συ πώς μπορεί να γίνει ο υπέρηχος με τον πεσσο μεσα...εβαλα τη vasclor χθες το βράδυ και το απλικατερ δεν μπήκε όλο μέσα όπως πριν τον πεσσο...να σου πω την αλήθεια έβαλα και το δαχτυλο μου μετά και τον έπιασα τον πεσσο.. είναι φυσιολογικό αυτό;

Και φυσιολογικό και ανατριχιαστικό!την πρώτη φορά που το κατάλαβα βάζοντας το υπόθετο πήρα τον γιατρό γιατί νόμιζα ότι μου έφυγε .πάντα πρέπει όμως να ενημερώνεις τον γιατρό για ότι περίεργο νιώθεις καλύτερα να υπερβάλεις από το να τρέχεις και να μην φτάνεις!ο υπέρηχος γίνεται κανονικά απλά πιο μαλακά και λίγο πιο έξω νομίζω από ότι έχω αντιληφθεί.μιλα με τον γιατρό για την χρήση του απλικατερ γιατί εγώ βάζω υποθετακια οπότε δεν ξέρω πως είναι !

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...