Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου και εγώ υπερηχο σμρ....900 γρμ το μικρό 33 εκατοστά. Μια Χαρούλα είναι. Ο τραχηλος σταθερός στο 2.8 οπότε ανάπαυση προγεστερονη και προσευχή...κατα τα άλλα έχω πάρει μόλις δύο κιλά από την αρχή βέβαια δεν ειμαι μέτρο σύγκρισης διότι κάνω ακόμα εμετούς και δεν έχω όρεξη για μάσα...το τελευταίο που μ είπε είναι ότι έχει περίεργη μύτη. Όχι ότι εγώ έχω γαλλική ούτε ο άντρας μου αλλά είχα μια ελπίδα. Είναι και κορίτσι ρε γαμωτο.δεν θα μπορώ να την παντρέψω :shock::shock:Ελπίζω να λέει μπούρδες. Συγχαρητήρια σε όλες είχαμε πολλούς υπερηχους και πολλά ευχάριστα!!καλή συνέχεια να έχουμε όλες. 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@basw2 πολύ καλή η μπεμπούλα σου! Πόσο εβδομάδων είσαι; όσο για τη μύτη μπορεί να μη φάνηκε καλή στον υπερυχο. Λίγο να κουνηθεί το μηχάνημα στο βγάζει κάπως.. :PΕγώ πριν μια εβδομάδα που είχα υπερυχο είχε το χέρι της μπροστά και σε έγχρωμη που το γύρισε ο γιατρός φαινόταν κάπως.... :-?

Παρεπιπτοντως 2 κιλά μόνο;; μπράβο. Η κοιλίτσα σου φαίνεται;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@basw2 πολύ καλή η μπεμπούλα σου! Πόσο εβδομάδων είσαι; όσο για τη μύτη μπορεί να μη φάνηκε καλή στον υπερυχο. Λίγο να κουνηθεί το μηχάνημα στο βγάζει κάπως.. :PΕγώ πριν μια εβδομάδα που είχα υπερυχο είχε το χέρι της μπροστά και σε έγχρωμη που το γύρισε ο γιατρός φαινόταν κάπως.... :-?

Είμαι 26και2.... Είμαι από τις τελευταίες του Μαρτίου!!!! Μωρέ γερό να ναι και δεν πειράζει!!! Και εγώ με Όχι τέλεια μύτη πορευομαι 35 χρόνια τώρα!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ υπερηχο σμρ....900 γρμ το μικρό 33 εκατοστά. Μια Χαρούλα είναι. Ο τραχηλος σταθερός στο 2.8 οπότε ανάπαυση προγεστερονη και προσευχή...κατα τα άλλα έχω πάρει μόλις δύο κιλά από την αρχή βέβαια δεν ειμαι μέτρο σύγκρισης διότι κάνω ακόμα εμετούς και δεν έχω όρεξη για μάσα...το τελευταίο που μ είπε είναι ότι έχει περίεργη μύτη. Όχι ότι εγώ έχω γαλλική ούτε ο άντρας μου αλλά είχα μια ελπίδα. Είναι και κορίτσι ρε γαμωτο.δεν θα μπορώ να την παντρέψω :shock::shock:Ελπίζω να λέει μπούρδες. Συγχαρητήρια σε όλες είχαμε πολλούς υπερηχους και πολλά ευχάριστα!!καλή συνέχεια να έχουμε όλες. 

Ποσο εισαι Βασουλα μου δε θυμάμαι! 

Τι περίεργη μύτη λεει μωρε κι αυτος ;; Μια χαρα ειναι το παιδι ..ακου περίεργη μύτη.  Εγω θα του απανταγα τη δικιά σου την εχεις δει ;;; 

  • Χαχα 7

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα έλαβα το λικνο της kikka boo Bonne nuit.. Πολύ ωραίο, μεγαλο σε σχέση με αυτό που βλέπεις από τη φώτο στο site και έχει και κουνουπιερα... Το στρώματακι πολύ ικανοποιητικό... Και το στήσιμο πολύ εύκολο! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@giwta_86 με γεια σου κορίτσι μου το σκεφτόμουν κ εγώ να το πάρω θα δω!!!

@basw2 μπράβο πολύ καλή η μικρή σου τέλεια θα έλεγα αν σκεφτείς ότι εμένα 26 +2 την προηγούμενη βδομάδα ήταν 750...εχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως μου βγει τοσοδουλα και δεν μπορώ ούτε να την πιάσω...βεβαια εγώ τοσοδουλα είχα γεννηθεί 2.600 αλλά η μητέρα μου δεν μπορούσε να φάει τίποτα για αυτό..τι να πω ο γιατρός πάντως δεν μου έχει σχολιάσει κάτι.

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια σήμερα έλαβα το λικνο της kikka boo Bonne nuit.. Πολύ ωραίο, μεγαλο σε σχέση με αυτό που βλέπεις από τη φώτο στο site και έχει και κουνουπιερα... Το στρώματακι πολύ ικανοποιητικό... Και το στήσιμο πολύ εύκολο! 

Καλησπερα!!! Σημερα πηγα και εγω για υπερηχο! 1150 η μπεμπουλα.27κ5 σημερα! Στην καμπυλη επάνω μια χαρα!

Απο που το πηρες το λικνο; η κουνουπιερα ειναι ψηλη που κρεμεται και κλεινει;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , basw2 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ υπερηχο σμρ....900 γρμ το μικρό 33 εκατοστά. Μια Χαρούλα είναι. Ο τραχηλος σταθερός στο 2.8 οπότε ανάπαυση προγεστερονη και προσευχή...κατα τα άλλα έχω πάρει μόλις δύο κιλά από την αρχή βέβαια δεν ειμαι μέτρο σύγκρισης διότι κάνω ακόμα εμετούς και δεν έχω όρεξη για μάσα...το τελευταίο που μ είπε είναι ότι έχει περίεργη μύτη. Όχι ότι εγώ έχω γαλλική ούτε ο άντρας μου αλλά είχα μια ελπίδα. Είναι και κορίτσι ρε γαμωτο.δεν θα μπορώ να την παντρέψω :shock::shock:Ελπίζω να λέει μπούρδες. Συγχαρητήρια σε όλες είχαμε πολλούς υπερηχους και πολλά ευχάριστα!!καλή συνέχεια να έχουμε όλες. 

Οι μύτες είναι γοητεία.αν δεν βρει γαμπρό αν θες συμπεθερευουμε. Ο δικός μου λέει έχει μεγάλο κεφαλι κ πολύ μαλλι.κατα ταλλα κουκλί είναι όμως να ξες...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 said:

Καλησπερα!!! Σημερα πηγα και εγω για υπερηχο! 1150 η μπεμπουλα.27κ5 σημερα! Στην καμπυλη επάνω μια χαρα!

Απο που το πηρες το λικνο; η κουνουπιερα ειναι ψηλη που κρεμεται και κλεινει;

Το παρειγγελα από ένα μαγαζί στο Περιστέρι, και έκανε 20 μέρες να έρθει.. Η κουνουπιερα έχει λάστιχο περιμετρικά και δύο μπανέλες,δε κρέμεται τίποτα.. Είναι μπομπε Να το πω.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια σήμερα έλαβα το λικνο της kikka boo Bonne nuit.. Πολύ ωραίο, μεγαλο σε σχέση με αυτό που βλέπεις από τη φώτο στο site και έχει και κουνουπιερα... Το στρώματακι πολύ ικανοποιητικό... Και το στήσιμο πολύ εύκολο! 

Α ωραια θέλω κεγω να πάρω τετοιο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Mighty86 said:

κεγώ γιατρό σήμερα.1600 ο μπέμπης. μεγαλούτσικος λόγω ζαχάρου αλλά ο γιατρός είπε είναι οκ στα όρια του. εχει ακόμα ισχιακή θέση αλλά λέει είναι νωρίς ακόμα την επόμενη φορά περιμένουμε να γυρίσει.κατά τάλλα καλά είδαμε κ τους όρχεις είναι δύο κ έχουν βγει.χαχαχα περιμένω να δω τι θα μου πει κ ο ενδοκρινολόγος από τις μετρήσεις του ζαχάρου μου, δεν είναι κ τόσο καλές της νηστείας μου...

πόσο βδομάδων είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

29w4d

ρωτάω γιατί εγώ πήγα όταν ήμουν 27 + 2 βδομάδων και ήταν 1200 γραμμαρια τώρα που θα πάω στις 29+2 πόσο να είναι πάνω κάτω 1600 όπως το υπολογίζω γιατί την προηγούμενη φορά έβαλε μισό κιλό σε τρεις βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

ρωτάω γιατί εγώ πήγα όταν ήμουν 27 + 2 βδομάδων και ήταν 1200 γραμμαρια τώρα που θα πάω στις 29+2 πόσο να είναι πάνω κάτω 1600 όπως το υπολογίζω γιατί την προηγούμενη φορά έβαλε μισό κιλό σε τρεις βδομάδες

Τόσο έβαλε κ εμένα μισό κιλό κ κάτι ψιλα. Το χαρτί γραφει 27w0d και ήταν 1079. Τώρα γράφει 29w5d και ειναι 1588. Αλλά μου γράφει στο χαρτί +-232gr απόκλισης ενώ την προηγούμενη φορά είχε μικρότερη απόκλιση χωρίς να ξέρω βέβαια τι σημαίνει αυτό.

Στον πέμπτο μηνα μου είχαν βγει όλα νορμάλ κ μεγάλη κοιλιά. Στον επόμενο υπέρηχο όλα νορμάλ κ μεγάλο κεφάλι. Τώρα έχει μικρύνει λιγουλακι το κεφάλι κ έχει μεγαλώσει ο μηρός.παραειναι αναλυτικό το ριπορτ που μου δίνει για τα νεύρα μου. πάντως κάτι κάθε φορά φαίνεται μεγάλο κ τον δείχνει μεγάλο στο γενικό σύνολο στα ανώτατα όρια του φυσιολογικου. Ελπίζω την επόμενη να είναι οι όρχεις που θα ανεβάζουν τον μέσο ορο χεχεχε 

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Τόσο έβαλε κ εμένα μισό κιλό κ κάτι ψιλα. Το χαρτί γραφει 27w0d και ήταν 1079. Τώρα γράφει 29w5d και ειναι 1588. Αλλά μου γράφει στο χαρτί +-232gr απόκλισης ενώ την προηγούμενη φορά είχε μικρότερη απόκλιση χωρίς να ξέρω βέβαια τι σημαίνει αυτό.

Στον πέμπτο μηνα μου είχαν βγει όλα νορμάλ κ μεγάλη κοιλιά. Στον επόμενο υπέρηχο όλα νορμάλ κ μεγάλο κεφάλι. Τώρα έχει μικρύνει λιγουλακι το κεφάλι κ έχει μεγαλώσει ο μηρός.παραειναι αναλυτικό το ριπορτ που μου δίνει για τα νεύρα μου. πάντως κάτι κάθε φορά φαίνεται μεγάλο κ τον δείχνει μεγάλο στο γενικό σύνολο στα ανώτατα όρια του φυσιολογικου. Ελπίζω την επόμενη να είναι οι όρχεις που θα ανεβάζουν τον μέσο ορο χεχεχε 

χαχαχαχα . εμενα δε μου δίνει report και δε μου λέει τόσες λεπτομέρειες. σίγουρα αν μου έδινε θα έβρισκα πολλούς λόγους να αγχωθω. είμαι σίγουρη.  είναι μεγαλούτσικα μωράκια :) 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...