Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια πήρα κ εγώ τα αποτελέσματα από την καμπύλη για βοηθήστε με τίποτα δεν καταλαβαίνω...

Νηστικος:71

Σάκχαρο σε 60:98

Σάκχαρο σε 120:68 

Ήπια τα 75 γρ.

Πολύ καλά μου φαίνονται!! Μπράβο και τα δικά μου τόσο χαμηλά ήταν!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ! 

Συγνώμη βρε Κατερίνα μου τι ειναι αυτο το coomps? Και γιατί είναι τόσο επικίνδυνο; 

Με την έμμεση Coombs βλέπεις εάν υπάρχει Rhesus ευαισθητοποίηση της μητέρας. Όταν το αίμα μιας εγκύου που είναι Rhesus (-) έρθει σε επαφή με το αίμα του εμβρύου της το οποίο είναι Rhesus (+) αυτό οδηγεί στην παραγωγή αντισωμάτων από την Rhesus αρνητική μητέρα με στόχο τον παράγοντα Rhesus του εμβρύου. Τα αντισώματα αυτά δημιουργούνται για να επιτεθούν και να καταστρέψουν τον παράγοντα Rhesus μια και τον βλέπουν σαν ξένο και εχθρικό παράγοντα. (από το ίντερνετ αυτά) Ε εγώ έχω Rhesus θετικό και παρ όλα αυτά βγαίνω θετική σε αυτή την εξέταση.

Στον προγεννητικό έλεγχο την είχα κάνει και είχε βγει αρνητική. Αλλα επειδή άλλαξα γιατρό, ο γιατρός μου εδώ στην Αθήνα μου την έγραψε παλι και βγήκε θετική. Στην αρχή μου είπε μάλλον έκανε λάθος το εργαστήριο και πήγα σε άλλο μικροβιολογικο και παλι βγήκε θετική.. 

Και τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο να δουμε πως θα κινηθώ... 

@vivi.nik. Μου έδωσες λίγο κουραγιο, μακαρι να μου πει κι εμένα αυτό.. Εύχομαι βασικά να είναι αυτό και οχι κάτι άλλο.

@Mighty86 καλα ναι, ο μικροβιολογος απαίσιος. Δεν ξαναπατάω εκεί πέρα 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε ολες.. Εγω ειμαι λιγο απούσα γτ δεν είμαι καλά ψυχολογικά.. Απο προχθες κλαίω.. Βγαίνω θετική στην έμμεσο coombs ενώ έχω ρέζους θετικό και δεν ξέρουμε γιατί. Ο οργανισμός μου δλδ έχει δημιουργήσει αντισώματα.. Ο μικροβιολογος που πήγα χθες να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν αίμα και απο το μωρό (άμεση Coombs) και ότι λογικά θα το κρατήσω.. Ρε τι λες ήθελα να του φωνάξω, 7 μηνών είμαι, τι λογικα θα το κρατήσω?! Πως τα ξεφουρνιζεις αυτά έτσι? Τώρα περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα κινηθούμε.. 

Αυτή την coombs για ποιο λόγο την κάνατε; Είχε δει κάτι ο γιατρός; Δεν την έχω ξανακουσει!! Μη στενοχωριέσαι περιμενε μήπως όντως έχει γίνει κάποιο λάθος...

Link to comment
Share on other sites

@Rina-Katerina εγώ έχω ο + και δεν έχω κάνει ποτέ αυτή την εξέταση την έμμεση coombs. Τώρα τι να σου πω.. Δεν ξέρω. Ρώτησε έναν καλό γιατρό να πάρεις απαντήσεις γιατί συνέβη αυτό; πάντως μην αγχώνεσαι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Και θετική να βγει στο παιδί νομιζω υπάρχει μια περίπτωση αναιμίας η οποία αντιμετωπίζεται.τελοςπαντων είναι ιατρικά θέματα αυτά. Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο αυτό.. Μην σκας όλα καλά θα πάνε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Αυτή την coombs για ποιο λόγο την κάνατε; Είχε δει κάτι ο γιατρός; Δεν την έχω ξανακουσει!! Μη στενοχωριέσαι περιμενε μήπως όντως έχει γίνει κάποιο λάθος...

Χωρίς λόγο, κάποιοι γιατροί την γράφουν στον προγεννητικό. Εγώ την έκανα στον Βολο, στις αρχές της κύησης γιατί ο γιατρός που ειχα επισκεφτεί εκεί, την γραφει σε όλες τις εγκυους. 

Ο γιατρός μου εδώ, δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια γιατί με έβαλε να την κάνω πάλι, εγω θεώρησα ότι δε θυμόταν ότι την είχα κάνει στις αρχές της κύησης μιας και δεν ξεκίνησα με αυτόν.. Όταν επιτέλους επικοινωνήσει μαζί μου, θα τον ρωτήσω 

Just now, valentina23 είπε:

@Rina-Katerina εγώ έχω ο + και δεν έχω κάνει ποτέ αυτή την εξέταση την έμμεση coombs. Τώρα τι να σου πω.. Δεν ξέρω. Ρώτησε έναν καλό γιατρό να πάρεις απαντήσεις γιατί συνέβη αυτό; πάντως μην αγχώνεσαι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Και θετική να βγει στο παιδί νομιζω υπάρχει μια περίπτωση αναιμίας η οποία αντιμετωπίζεται.τελοςπαντων είναι ιατρικά θέματα αυτά. Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο αυτό.. Μην σκας όλα καλά θα πάνε!!! 

Σε ευχαριστώ πολυ αγάπη μου. Ναι αμα δεν απαντήσει σύντομα ο γυναικολογος θα ρωτήσω τον εμβρυολογο που ειχα κάνει την Α και Β επιπέδου μπας και βγάλω άκρη. Και παλι ευχαριστω!! <3

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια πήρα κ εγώ τα αποτελέσματα από την καμπύλη για βοηθήστε με τίποτα δεν καταλαβαίνω...

Νηστικος:71

Σάκχαρο σε 60:98

Σάκχαρο σε 120:68 

Ήπια τα 75 γρ.

Μαλλομ για υπογλυκαιμια.πας.... ξεκινα τους κουραμπιεδες!!!! Εγω νομιζω μια χαρα ειναι. Παραπανω απο καλα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Rina-Katerina βρε κορίτσι μου κ εγώ νομίζω κακός σκας...αν υπήρχε τέτοιο θέμα ο οργανισμός σ θα είχε αποβάλει εξ αρχής το έμβρυο είναι δυνατόν να σου λέει τέτοιες χαζομάρες στον 7 ήμαρτον πια...και ρε κορίτσια πριν πόσα χρόνια οι πρόγονοί μας τι κάνανε δηλαδή?κάπου βλέπω μια υπερβολή εξετάσεις εξετάσεις και πάλι εξετάσεις μας έχουν...εγω ένα θα σ πω το μόνο που μπορεί να βλάψει το μωράκι σου είναι όλο αυτό το άγχος που τραβάς.

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Rina-Katerina βρε κορίτσι μου κ εγώ νομίζω κακός σκας...αν υπήρχε τέτοιο θέμα ο οργανισμός σ θα είχε αποβάλει εξ αρχής το έμβρυο είναι δυνατόν να σου λέει τέτοιες χαζομάρες στον 7 ήμαρτον πια...και ρε κορίτσια πριν πόσα χρόνια οι πρόγονοί μας τι κάνανε δηλαδή?κάπου βλέπω μια υπερβολή εξετάσεις εξετάσεις και πάλι εξετάσεις μας έχουν...εγω ένα θα σ πω το μόνο που μπορεί να βλάψει το μωράκι σου είναι όλο αυτό το άγχος που τραβάς.

Πόσο συμφωνώ δεν ξέρεις!!! Την τρομοκράτησανε τη γυναίκα. Μας αγχώνουν συνέχεια και μεις καθόμαστε και κλαίμε μετά. Είναι λίγοι οι γιατροί πάντως που προσέχουν τα λόγια τους! Την έχω πατήσει πολλές φορές από χοντρό κομμένους γιατρούς. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Rina-Katerina βρε κορίτσι μου κ εγώ νομίζω κακός σκας...αν υπήρχε τέτοιο θέμα ο οργανισμός σ θα είχε αποβάλει εξ αρχής το έμβρυο είναι δυνατόν να σου λέει τέτοιες χαζομάρες στον 7 ήμαρτον πια...και ρε κορίτσια πριν πόσα χρόνια οι πρόγονοί μας τι κάνανε δηλαδή?κάπου βλέπω μια υπερβολή εξετάσεις εξετάσεις και πάλι εξετάσεις μας έχουν...εγω ένα θα σ πω το μόνο που μπορεί να βλάψει το μωράκι σου είναι όλο αυτό το άγχος που τραβάς.

Μέσα μου κι εγώ αυτό πιστεύω αλλά σας λέω, μου έκανε την καρδια περιβόλι ο αλλος χθες.. Βαλε και το ότι ο γιατρός μου δεν μου έχει απαντήσει ακόμη, εεεε δε θέλω πολύ να κάνω άσχημα σενάρια..

Οσον αφορά τις εξετάσεις.. Εχεις δικαιο, κανονικά αυτή την εξέταση δεν θα έπρεπε να την κάνω καν και έχω φτάσει να την κάνω 3 φορες. Μήπως τα σκαλιζουμε πολύ χωρίς λόγο? Θα δείξει.. Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά.

@valentina23 έτσι είναι, μερικοί γιατροί πραγματικά δε νομίζω να κατανοούν τι λένε. Έχει μεγάλη σημασία ο τρόπος!! Όπως και να χει σας ευχαριστώ για την θετική ενέργεια, θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα! 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ποιες θα θέλατε να κάνουμε μια ομάδα στο Facebook ή και viber οτι σας βολεύει, που να μην είναι τόσο απροσωπη; εγω θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω ολες μια προς μια καλυτερα . 

Εμενα παντως το πραγματικό μου όνομα ειναι Ευα ,ειμαι 30 ετών (γκουχ γκουχ ) αλλεργικός βήχας χαχχαχ εχω ενα κοριτσακι 7ετων την Άρια μου! 

Θα χαιρόμουν πολύ να υπάρχει θετικη ανταπόκριση στο μήνυμά μου . Αν πάλι όχι ειναι κατανοητοτατο!

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

@Aria konsta κ εγώ θα το ήθελα πολύ, αλλά fb δεν έχω πια εδώ κ αρκετά χρόνια. Χρησιμοποιώ πολύ viber, αν βολεύει εναλλακτικά. :)

Ναι και το viber ειναι πολυ καλη ιδεα .. οτι θέλετε.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσια ποιες θα θέλατε να κάνουμε μια ομάδα στο Facebook που να μην είναι τόσο απροσωπη; εγω θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω ολες μια προς μια καλυτερα . 

Εμενα παντως το πραγματικό μου όνομα ειναι Ευα ,ειμαι 30 ετών (γκουχ γκουχ ) αλλεργικός βήχας χαχχαχ εχω ενα κοριτσακι 7ετων την Άρια μου! 

Θα χαιρόμουν πολύ να υπάρχει θετικη ανταπόκριση στο μήνυμά μου . Αν πάλι όχι ειναι κατανοητοτατο!

Κι εγώ μέσα!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα βόλευε να σου στείλουμε τους αριθμούς μας σε πμ; να μας οργανώσεις σε μια ομαδουλα; 

Just now, Aria konsta είπε:

Ναι και το viber ειναι πολυ καλη ιδεα .. οτι θέλετε.  Θ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...