Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Καλησπέρα μανούλες!! Μερικές διαβάζω περνάτε δύσκολα.. Εύχομαι να ειναι όλα περαστικά... Και θα είναι... Το αποτέλεσμα θα μας ανταμείψει όλες στο έπακρο!! Σήμερα πήγα κ εγώ για ηπερηχο.. Το μπεμπέκι έχει πάει 1.012..κ ειμαι 27+1, και από κιλά έχω πάρει 5 στο σύνολο. Η καμπύλη μια χαρά την είδε και ο γυναικολογος και η ενδοκρινολογος.. Ευτυχώς ο πλακούντας που ήταν αρκετά χαμηλά ανέβηκε σχετικά ικανοποιητικα..ραντεβού σε 20 μέρες και μετά μου είπε καθε 15..Όλα καλά, δόξα το θεό!! 

Υπέροχα τα νεα σας .. πολυ θετικα κυρίως για τον πλακούντα.. οπως και να έχει  προσοχή γτ μετακινείτε συνεχώς οσο μεγαλωνει η κοιλίτσα.  

Just now, Pepi88 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσι μου!όλα καλά!και εγώ σήμερα εχω υπέρηχο ..άντε να δούμε!

Τι ωρα ;;; περιμένουμε νέα..  


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Κοριτσακι μου γλυκό μου θύμισες εμενα πριν 7 χρονια .. ! Το ξερω ισως σας κουράζω λέγοντάς το συνεχώς ομως πιστεύω πως η δύναμή μου τοτε μπορει να βοηθήσει. Μέχρι που εκλεισα τον τέταρτο μηνα ηταν ολα του ονείρου.. μετά;;; σαν να έπαιζα με τους χειρότερους εφιάλτες μου .. πρωτα ήρθε το ατύχημα με το αυτοκίνητο και απο εκει και πέρα μονο κατηφόρα. Ανεπάρκεια τραχήλου περιδεση 50-50 οι πιθανότητες για μενα και το μωρο . Τα καταφέραμε, πήγαμε σπιτι με 2 σακούλες φάρμακα ενέσεις και συμπληρώματα η ηλικία μου να τονίσω.. 22 ετών κοριτσάκι. Τουαλέτα;; ουτε στα πιο τρελά μου ονειρα .. ημουν ΜΟΝΗ ΜΟΥ ... δεν ειχα κανέναν.. ο αντρας μου μου τα έφερνε ολα διπλα μου και μετα έφευγε για τη δουλειά.. έφευγε 7 ερχόταν 7,8 ,9 το βράδυ.. ωστόσο ΜΟΝΗ εγω και το εμβρυακι μου ,να παλεύουμε καθημερινά να τα καταφέρουμε να δούμε η μια την αλλη και να ξεπεράσουμε κάθε δυσκολία. Μερα παρα μερα ερχόταν μικροβιολογος σπιτι να ελέγχουμε για μικρόβιο.. crp .. καρω crp πάνω.. και τούμπαλιν . Ειχα παντρευτεί το ντετολ σε ολες του τις μορφές.  Μια μερα crp φουλ ανεβασμένη.  Η τότε γιατρος μου τρέχα τωρα στο Έλενα.. έτρεμε η φωνή της με αποτελεσμα να θελω να πεθάνω από φόβο.  Που να παω ομως που ημουν μονη μου ;;; Ηρθε ο αντρας μου μετα απο 4 ωρες φύγαμε για ελενα και να με διώχνουν λέγοντάς μου οτι και ενα μικρόβιο να εχεις εδω θα κολλήσεις 100 . Μη στα πολυ λεω . Τελικά δεν ήταν τίποτα! Ινοχεπ; κολλητές μου .. ήρθε και ο διαβήτης δεν γινόταν τίποτα με διατροφή οπότε πάρε μηχανάκι για μετρήσεις 6 φορες τη μερα ( δεν ειχα αφησει δάχτυλο χωρίς μελανια) μετα παρε και την ινσουλίνη 3 φορες την μερα μποτια ,μπράτσα  και κοιλια μαύρα... μετα ήρθε μικρόβιο δεν θυμάμαι πως σκατα λεγόταν να και οι αντιβιωσεις .... ολα ;; 15 στο συνολο .. έβαζα ξυπνητήρι απο τις 3 το ξημέρωμα μεχρι και 12 το βράδυ ντοπάρισμα.. μετα να σου και μια αλλεργια απο το πουθενά..κατακόκκινη η κοιλιά και η πλάτη να χρησιμοποιώ μαχαίρι για να ανακουφιστω..αλλεργια εγκυμοσύνης μου ειπαν 5 κρεμες καιβαφρολουτρα μπας και αλλα δεν .. και εφτασα με τοσο κόπο ,φόβο και αγώνα 35 εωδομαδων που έκλεισα ραντεβού για καισαρική 37w 2d . Έκλαιγα... εκλαιγα ...εκλαιγα απο χαρα ... ναι τα καταφέραμε.. όλος ο σωματικος πονος εξαφανίστηκε.. οι μελανιές δεν με ενδιέφεραν τιποτα δεν υπήρχε μόνο η ανυπομονησία να κανω την ενεση για τα πνευμόνια της μικρης και μετα να την πάρω αγκαλιά..να την κοιτάξω και να της πω ότι είναι το πιο δυνατό πλασματακι του κόσμου... ! 

Μη φοβάστε και μη τα παρατάτε... τίποτα στο τέλος δεν θα μείνει απο αυτα .. μου έλεγαν ολοι " σιγα μετα απο ολα αυτα μη θες αλλο παιδι " αφου παντα μου έλεγαν οι γιατροί οτι ολα αυτα σε επόμενη εγκυμοσύνη μπορει να με ξανα επισκεφτούν... η απάντησή μου ;; 

Ακομα 10 ..φορες θα  το ξανα ζουσα όσες φορές χρειαστεί... δεν με ενδιέφερε τίποτα.. το αποτέλεσμα είναι ΜΑΓΙΚΟ ... και τόσο όμορφο.. 

Να είστε δυνατές.. το γκρουπακι μας δυστυχώς περνά από το δύσκολο δρόμο.. ομως θα δείτε ότι θα τα καταφέρουμε ολες ..

Σας αγαπώ και σας εκτιμώ πάρα πολύ.. ολες μια προς μια !!! 

Συγνώμη για τη σεντοναρα.. ♡♡♡

Εγω σε ευχαριστώ που μοιράστηκες ολοκληρη την ιστορια σου.. Πολυ δυσβατος κ ο δρομος σου.. υπερβολικά πολυ θα ελεγα.. . Κ τα καταφερες!!! Ειναι θαυμα η μητροτητα.. Ας εχει κ τις δυσκολιες της..

Μου ειπε σήμερα η παθολογος: θα τα φτιαξουμε ολα, να σκεφτεσαι, υπάρχουν γυναίκες που προσπαθουν να κανουν παιδι κ οσο κ να προσπαθουν δεν τα καταφερνουν. Εκανες εξωσωματικες, εμεινες εγκυος, εχεις ηδη ενα ακομη παιδι. Θα τα φτιαξουμε ολα. Θα προσεξουμε το ενα το αλλο το παραλλο. Αφού εχεις κανει τοσο αγωνα κ θυσιες, γιατι απογοητευεσαι. Θα τα καταφερεις :)

Κορίτσια σωστα τα ειπε η αρια.. Θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

@giwta_86 μια χαρά το νινακι σου!! Ξεπέρασε και το κιλό! Όλα καλά πάντα ευχάριστα μέχρι τελους

@Pepi88 περιμένουμε νέα σου!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. Ελπίζω να περνάνε τα δύσκολα σιγά σιγά για όλες μας κ από εδώ κ πέρα να ακούμε μόνο καλά νέα!! 

Link to comment
Share on other sites

Και γω ειχα υπερηχο!! 912 γραμμαρια η μπισκοτουλα μου! 26 βδομαδες ακριβως!! 

Θα προσπαθησουμε ολες να τα παμε καλα, να μαστε δυνατες!!! 

Και δεν ξαναευχομαι απροβληματιστες εγκυμοσυνες... Θα ευχομαι "δυνατες για το υπολοιπο". @giwta_86 μπραβο για το νινακι σου!!! @Pepi88 αναμενουμε! 

Σας φιλω ολες.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Εγω σε ευχαριστώ που μοιράστηκες ολοκληρη την ιστορια σου.. Πολυ δυσβατος κ ο δρομος σου.. υπερβολικά πολυ θα ελεγα.. . Κ τα καταφερες!!! Ειναι θαυμα η μητροτητα.. Ας εχει κ τις δυσκολιες της..

Μου ειπε σήμερα η παθολογος: θα τα φτιαξουμε ολα, να σκεφτεσαι, υπάρχουν γυναίκες που προσπαθουν να κανουν παιδι κ οσο κ να προσπαθουν δεν τα καταφερνουν. Εκανες εξωσωματικες, εμεινες εγκυος, εχεις ηδη ενα ακομη παιδι. Θα τα φτιαξουμε ολα. Θα προσεξουμε το ενα το αλλο το παραλλο. Αφού εχεις κανει τοσο αγωνα κ θυσιες, γιατι απογοητευεσαι. Θα τα καταφερεις :)

Κορίτσια σωστα τα ειπε η αρια.. Θα τα καταφέρουμε! 

Ναι , γλυκο μου πλάσμα.. σκέφτομαι πολλες φορες οτι ισως ειναι η τελευταία φορά που ζω αυτο το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης..κι όταν το σκέφτομαι τσουπ φεύγουν ολες οι αρνητικές σκέψεις.. και λεω εκμεταλλευσου την κάθε στιγμή αυτού του ταξιδιού.. ακομα και των περιττών κιλών και των αχτενιστων μαλλιων ,των απεριποιητων νυχιών.. της πιτζάμας.. και της τεμπελιάς.. ακομα και όσους σε βοηθούν και σου δίνουν το κατι παραπάνω..μετα πάλι θα εισαι στην άκρη.. για ολα και για όλους.. 

Ναι!!! περνάμε δυσκολα (εγω δόξα το θεό παω ξυστά στο κύμα αυτη τη φορά, δεν παύει ομως να φοβάμαι) .. αλλα αξίζουν ολα τον κόπο.. ΟΛΑ ! 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τελειώσαμε με τον γιατρό!Ο μπέμπης έχει φτάσει 1340 γραμ.!είδα και λίγο από φάτσα έγχρωμη πρώτη φορά και τον ερωτεύτηκα!!!μοιάζει στον μπαμπά μας!!Είναι πολύ καλά!Εγώ στα ίδια!ο τράχηλος μικρός αλλά σταθερός!πηραμε πάλι κολπικές καλλιέργειες και έκανα και  την πρώτη ένεση για την ομάδα αίματος που έχω ρέζους αρνητικό ..την κορτιζόνη για τα πνευμόνια πιο μετά μου είπε 31 η βδομάδα (τόσο σίγουρος ότι θα πάμε τόσο τι να πω)..κατά τα άλλα μου είπε πολύ πολύ προσοχή για να αντέξουμε ένα μήνα ακόμα!σε γενικές γραμμές ειμαστε καλά και αν τυχόν πάλι απρόοπτα πάλι ακολουθούμε τις εξελίξεις με ψυχραιμία!αυτά!

  • Μου αρέσει 10

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια μου τελειώσαμε με τον γιατρό!Ο μπέμπης έχει φτάσει 1340 γραμ.!είδα και λίγο από φάτσα έγχρωμη πρώτη φορά και τον ερωτεύτηκα!!!μοιάζει στον μπαμπά μας!!Είναι πολύ καλά!Εγώ στα ίδια!ο τράχηλος μικρός αλλά σταθερός!πηραμε πάλι κολπικές καλλιέργειες και έκανα και  την πρώτη ένεση για την ομάδα αίματος που έχω ρέζους αρνητικό ..την κορτιζόνη για τα πνευμόνια πιο μετά μου είπε 31 η βδομάδα (τόσο σίγουρος ότι θα πάμε τόσο τι να πω)..κατά τα άλλα μου είπε πολύ πολύ προσοχή για να αντέξουμε ένα μήνα ακόμα!σε γενικές γραμμές ειμαστε καλά και αν τυχόν πάλι απρόοπτα πάλι ακολουθούμε τις εξελίξεις με ψυχραιμία!αυτά!

Yeah!! Πολύ ευχάριστα νέα, ολόκληρο αντράκι έγινε. Φτου σου κοπέλα μου, όλοι οι κόποι σου θα ανταμειφθούν σιγα σιγα. Σκαλακι σκαλακι θα φτάσεις έως το τέλος και θα λες καλέ ποτέ τα έζησα εγώ όλα αυτά?! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το κουράγιο σας!!!είστε πολύ δυνατές!!! Μετά τη μπόρα θα βγει το ουράνιο τόξο, το μπεμπακι :wub: εμένα με έπιασαν οι σκέψεις χθες για το μαιευτήριο. Θα είναι καλές οι μαίες ? Δε θέλω να είμαι κ ολομόναχη. Τώρα δεν αφήνουν καθόλου σύνοδο Μ είπαν... Στο διαβαλκανικό θα είναι καμιά σας; 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια μου τελειώσαμε με τον γιατρό!Ο μπέμπης έχει φτάσει 1340 γραμ.!είδα και λίγο από φάτσα έγχρωμη πρώτη φορά και τον ερωτεύτηκα!!!μοιάζει στον μπαμπά μας!!Είναι πολύ καλά!Εγώ στα ίδια!ο τράχηλος μικρός αλλά σταθερός!πηραμε πάλι κολπικές καλλιέργειες και έκανα και  την πρώτη ένεση για την ομάδα αίματος που έχω ρέζους αρνητικό ..την κορτιζόνη για τα πνευμόνια πιο μετά μου είπε 31 η βδομάδα (τόσο σίγουρος ότι θα πάμε τόσο τι να πω)..κατά τα άλλα μου είπε πολύ πολύ προσοχή για να αντέξουμε ένα μήνα ακόμα!σε γενικές γραμμές ειμαστε καλά και αν τυχόν πάλι απρόοπτα πάλι ακολουθούμε τις εξελίξεις με ψυχραιμία!αυτά!

Αχουυυ τι καλο το μπεμπακι σας .. μπράβο κοριτσάκι μου... μια χαρα .. οπως ειπαν και τα κορίτσια σκαλακι σκαλακι θα περάσει και ο μήνας και παρα πάνω μη σου πω .. συνέχισε οτι κάνεις 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια μου τελειώσαμε με τον γιατρό!Ο μπέμπης έχει φτάσει 1340 γραμ.!είδα και λίγο από φάτσα έγχρωμη πρώτη φορά και τον ερωτεύτηκα!!!μοιάζει στον μπαμπά μας!!Είναι πολύ καλά!Εγώ στα ίδια!ο τράχηλος μικρός αλλά σταθερός!πηραμε πάλι κολπικές καλλιέργειες και έκανα και  την πρώτη ένεση για την ομάδα αίματος που έχω ρέζους αρνητικό ..την κορτιζόνη για τα πνευμόνια πιο μετά μου είπε 31 η βδομάδα (τόσο σίγουρος ότι θα πάμε τόσο τι να πω)..κατά τα άλλα μου είπε πολύ πολύ προσοχή για να αντέξουμε ένα μήνα ακόμα!σε γενικές γραμμές ειμαστε καλά και αν τυχόν πάλι απρόοπτα πάλι ακολουθούμε τις εξελίξεις με ψυχραιμία!αυτά!

Μπράβο, Πέπη μου!! Όλα πάνε μια χαρά κι έτσι θα συνεχίσουν!!! Βάστα γερά!!! Αχ κι εγώ τον είδα την προηγούμενη φορά σε 4D υπέρηχο και ελιωσααα Κανονικό μωράκι φαινόταν!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια μου τελειώσαμε με τον γιατρό!Ο μπέμπης έχει φτάσει 1340 γραμ.!είδα και λίγο από φάτσα έγχρωμη πρώτη φορά και τον ερωτεύτηκα!!!μοιάζει στον μπαμπά μας!!Είναι πολύ καλά!Εγώ στα ίδια!ο τράχηλος μικρός αλλά σταθερός!πηραμε πάλι κολπικές καλλιέργειες και έκανα και  την πρώτη ένεση για την ομάδα αίματος που έχω ρέζους αρνητικό ..την κορτιζόνη για τα πνευμόνια πιο μετά μου είπε 31 η βδομάδα (τόσο σίγουρος ότι θα πάμε τόσο τι να πω)..κατά τα άλλα μου είπε πολύ πολύ προσοχή για να αντέξουμε ένα μήνα ακόμα!σε γενικές γραμμές ειμαστε καλά και αν τυχόν πάλι απρόοπτα πάλι ακολουθούμε τις εξελίξεις με ψυχραιμία!αυτά!

Τι ωραία νέα βρε κορίτσι μου!!!!!!!Δίνεις δύναμη σε όλες μας!Το πιστεύω κι εγώ ότι θα φτάσεις μέχρι τέλους,θα γεννηθεί ένας υγιεστατος παιδαρος και θα σου φαίνονται όλα τόσο μακρινά!!!!!!!

Just now, Kassandras είπε:

Συγχαρητήρια για το κουράγιο σας!!!είστε πολύ δυνατές!!! Μετά τη μπόρα θα βγει το ουράνιο τόξο, το μπεμπακι :wub: εμένα με έπιασαν οι σκέψεις χθες για το μαιευτήριο. Θα είναι καλές οι μαίες ? Δε θέλω να είμαι κ ολομόναχη. Τώρα δεν αφήνουν καθόλου σύνοδο Μ είπαν... Στο διαβαλκανικό θα είναι καμιά σας; 

Τι εννοείς καθόλου συνοδό?στη γέννα ή και στην διαμονή????

Άσχετη τοποθέτηση αλλά θέλω να την κάνω...χιχι...

Λόγω ημερών ανακάλυψα κρασί χωρίς αλκοόλ!!!!!!Αααμμμ πως?και σαγκρια επίσης χωρίς αλκοόλ!οπότε θα τσουγκρισω κι εγώ Σ αυτά τα εορταστικά τραπέζια!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

Τι ωραία νέα βρε κορίτσι μου!!!!!!!Δίνεις δύναμη σε όλες μας!Το πιστεύω κι εγώ ότι θα φτάσεις μέχρι τέλους,θα γεννηθεί ένας υγιεστατος παιδαρος και θα σου φαίνονται όλα τόσο μακρινά!!!!!!!

Τι εννοείς καθόλου συνοδό?στη γέννα ή και στην διαμονή????

Άσχετη τοποθέτηση αλλά θέλω να την κάνω...χιχι...

Λόγω ημερών ανακάλυψα κρασί χωρίς αλκοόλ!!!!!!Αααμμμ πως?και σαγκρια επίσης χωρίς αλκοόλ!οπότε θα τσουγκρισω κι εγώ Σ αυτά τα εορταστικά τραπέζια!!!!!!!

Σύνοδο πριν τη γέννα! Θα πάρω και τηλ αυτές τις μέρες να ρωτήσω διάφορες λεπτομέρειες


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...