Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@giwta_86 με γεια σου κορίτσι μου το σκεφτόμουν κ εγώ να το πάρω θα δω!!!

@basw2 μπράβο πολύ καλή η μικρή σου τέλεια θα έλεγα αν σκεφτείς ότι εμένα 26 +2 την προηγούμενη βδομάδα ήταν 750...εχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως μου βγει τοσοδουλα και δεν μπορώ ούτε να την πιάσω...βεβαια εγώ τοσοδουλα είχα γεννηθεί 2.600 αλλά η μητέρα μου δεν μπορούσε να φάει τίποτα για αυτό..τι να πω ο γιατρός πάντως δεν μου έχει σχολιάσει κάτι.

Βασιλική μου καλημέρα. Με ρώτησε ο γιατρός πόσο γεννήθηκα του είπα 3300 και μ λέει κάπου εκεί θα γεννηθείειναι κληρονομικό. Ούτε εγώ τρώω καλε αλλά ότι είναι να πάρει αυτό θα το πάρει είτε τρώω είτε όχι.και η μάνα μ γεννούσε με όσα κιλά ήταν πριν από τους εμετούς. κάθε μωρό είναι διαφορετικό μην αγχώνεσαι μια Χαρούλα θα βγει η μικρούλα σου. Ε τα κοριτσάκια βγαίνουν και πιο μικρό καμωνα από τα αγοράκια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Όντως αυτοί οι υπερυχο και μένα με αγχώνουν!! Μια βγάζει 2 μέρες μικρότερο το κεφάλι, στον επόμενο υπερυχο κανονικό και το μηριαιο 2 μέρες πιο κάτω. Στον επόμενο πάλι όλα στην Πητ. Υπάρχει και αποκλιση γι αυτό. Επίσης λίγο να μην κάθεται καλά το μωρό δεν το μετράει καλά. Ουφφφ είναι και γω που τσου περιμένω για ν αγχωθω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Όντως αυτοί οι υπερυχο και μένα με αγχώνουν!! Μια βγάζει 2 μέρες μικρότερο το κεφάλι, στον επόμενο υπερυχο κανονικό και το μηριαιο 2 μέρες πιο κάτω. Στον επόμενο πάλι όλα στην Πητ. Υπάρχει και αποκλιση γι αυτό. Επίσης λίγο να μην κάθεται καλά το μωρό δεν το μετράει καλά. Ουφφφ είναι και γω που τσου περιμένω για ν αγχωθω... 

άντε κ εσύ αγχώνεσαι με 2 μέρες απόκλιση. εμένα μου τα βγάζει 2 βδομάδες διαφορά. μιλάμε για κινγκ κονγκ

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 θα βγει άντρας με αρ...... ια!!!! Χαχαχα.

Κορίτσια με τι βρεφικο λέτε να πλύνετε τα πρώτα ρουχαλάκια;; εγώ στο γιο μου τα έπλενα με αρκάδι τη σκόνη. Όμως μου βούλωσε το πλυντηριο:huh:. Είδα έχει βγει και υγρό όμως τώρα. Πήρα όμως και στη black Friday της pharmasept βρεφικο. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 θα βγει άντρας με αρ...... ια!!!! Χαχαχα.

Κορίτσια με τι βρεφικο λέτε να πλύνετε τα πρώτα ρουχαλάκια;; εγώ στο γιο μου τα έπλενα με αρκάδι τη σκόνη. Όμως μου βούλωσε το πλυντηριο:huh:. Είδα έχει βγει και υγρό όμως τώρα. Πήρα όμως και στη black Friday της pharmasept βρεφικο. 

Βαλεντινακι μου γεια σου. Αν θυμάμαι καλά έχεις θέμα με αιματοκρίτη???βγήκαν οι αιματολογικες μ και δυστυχώς έχω 30 και κάτι αιματοκρίτη. Στεωοχωρηθηκα. Βέβαια έχω και στίγμα και πάντα έχω χαμηλά επίπεδα αλλά όχι τοσο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Οι μύτες είναι γοητεία.αν δεν βρει γαμπρό αν θες συμπεθερευουμε. Ο δικός μου λέει έχει μεγάλο κεφαλι κ πολύ μαλλι.κατα ταλλα κουκλί είναι όμως να ξες...

Χαχαχα έκλαψα αλήθεια!! Καλέ φαίνονται τα μαλλιά στον υπέρηχο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Βαλεντινακι μου γεια σου. Αν θυμάμαι καλά έχεις θέμα με αιματοκρίτη???βγήκαν οι αιματολογικες μ και δυστυχώς έχω 30 και κάτι αιματοκρίτη. Στεωοχωρηθηκα. Βέβαια έχω και στίγμα και πάντα έχω χαμηλά επίπεδα αλλά όχι τοσο

Ναι κορίτσι μου έχω θέμα με αιματοκρίτη έχω και το στιγμα όπως και συ!! Στα κατωτατα είχε πάει 27 και αιμοσφαιρινη 8,2(κοιτανε και την αιμοσφαιρινη οι γιατροί αν πέσει κάτω από 8 νομίζω). Άλλαξα το σιδηρο από hermarfol σε mikrofirber. Αρχές Δεκέμβρη που έκανα εξετασεις είχα 29,7 με αιμοσφαιρινη 9,2.Χαρηκα είναι η αλήθεια!! Επίσης ξεκίνησα με 34 αιματοκρίτη και αιμοσφαιρινη γύρω στο 10 νομίζω. Να κοιτάξεις λίγο τη διατροφή σου!! Κόκκινο κρέας ειδικά. Μπρόκολα, φακές, σπανάκι αλλά να μην τα συνδιαζεις με τυρί γιατι δεν γίνεται σωστή απορρόφηση. Επίσης έχω ακούσει ότι το σιδηρο μπορείς να το πίνεις με φυσικό χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση. Πριν και μετά το σιδηρο μην παίρνεις ασβέστιο πρέπει να έχει απόσταση. Εγώ άρχισα να τρώω και παττζαρια. Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση που άρχισε ν ανεβαίνει ο αιματοκριτης. Πάντως λένε ότι από τον 6ο-7ο μήνα σταματάει να πέφτει και σταθεροποιειται. Απ το ζωικό παίρνεις πιο πολύ σιδηρο απ ότι το φυτικό. Δυστηχως συκωτι, σπληνα που έχει μεγάλες ποσότητες σιδήρου δεν επιτρέπεται λόγω υψηλής ποσότητας βιταμίνης Α.. Πα Ρ όλα αυτά εγώ έτρωγα από λίγο στην αρχή.... Παιρνω 2 σιδηρο και 2 filicine τη μερα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Χαχαχα έκλαψα αλήθεια!! Καλέ φαίνονται τα μαλλιά στον υπέρηχο;;

μόνο φαίνονται;;καλέ χαίτη ολόκληρη!ο άνδρας μου δεν το πίστευε κ μετά βάλαμε το στικάκι που μας δίνει να το δούμε  κ έπαθε σοκ από την λεπτομέρεια. ο γιατρός έχει ντόπλερ σαν αυτά των εμβρυολόγων κ καλύτερο μην σου πω κ τα βλέπει όλα ο άτιμος. δεν ξέρω αν είναι καλός γιατρός αλλά είναι γκατζετάκιας.

εγώ κ ο άνδρας μου γεννηθήκαμε με νορμάλ μαλλί κ κεφάλι. ο αδερφός του άνδρα μου τον πήγε η μάνα του για κούρεμα 40 ημερών.μάλλον απο εκεί τράβηξε.

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε ολες.. Εγω ειμαι λιγο απούσα γτ δεν είμαι καλά ψυχολογικά.. Απο προχθες κλαίω.. Βγαίνω θετική στην έμμεσο coombs ενώ έχω ρέζους θετικό και δεν ξέρουμε γιατί. Ο οργανισμός μου δλδ έχει δημιουργήσει αντισώματα.. Ο μικροβιολογος που πήγα χθες να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν αίμα και απο το μωρό (άμεση Coombs) και ότι λογικά θα το κρατήσω.. Ρε τι λες ήθελα να του φωνάξω, 7 μηνών είμαι, τι λογικα θα το κρατήσω?! Πως τα ξεφουρνιζεις αυτά έτσι? Τώρα περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα κινηθούμε.. 

  • Λυπημένη/-ος 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε ολες.. Εγω ειμαι λιγο απούσα γτ δεν είμαι καλά ψυχολογικά.. Απο προχθες κλαίω.. Βγαίνω θετική στην έμμεσο coombs ενώ έχω ρέζους θετικό και δεν ξέρουμε γιατί. Ο οργανισμός μου δλδ έχει δημιουργήσει αντισώματα.. Ο μικροβιολογος που πήγα χθες να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν αίμα και απο το μωρό (άμεση Coombs) και ότι λογικά θα το κρατήσω.. Ρε τι λες ήθελα να του φωνάξω, 7 μηνών είμαι, τι λογικα θα το κρατήσω?! Πως τα ξεφουρνιζεις αυτά έτσι? Τώρα περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα κινηθούμε.. 

Ωχ κορίτσι μου! Πως γίνετε αυτό; Είναι σίγουρο ότι έιχες ρεζους θετικό; Έκανες πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη η το ήξερες από παλιά; Το ρεζους δεν αλλάζει. Άμα είχες θετικό δεν γίνετε ξαφνικά να έχεις αρνητικό. Μην αγχώνεσαι πάντως. Εγώ πιστεύω κάτι λάθος έχει γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Ωχ κορίτσι μου! Πως γίνετε αυτό; Είναι σίγουρο ότι έιχες ρεζους θετικό; Έκανες πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη η το ήξερες από παλιά; Το ρεζους δεν αλλάζει. Άμα είχες θετικό δεν γίνετε ξαφνικά να έχεις αρνητικό. Μην αγχώνεσαι πάντως. Εγώ πιστεύω κάτι λάθος έχει γινει

Ναι 100% έχω θετικό ρεζους. Έχω και εξετασεις που το πιστοποιουν. Γι αυτό κοντεύω να τρελαθώ.. Δεν στέκει το αποτέλεσμα αλλά έκανα 2 φορες την εξέταση και βγήκε θετική. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 θα βγει άντρας με αρ...... ια!!!! Χαχαχα.

Κορίτσια με τι βρεφικο λέτε να πλύνετε τα πρώτα ρουχαλάκια;; εγώ στο γιο μου τα έπλενα με αρκάδι τη σκόνη. Όμως μου βούλωσε το πλυντηριο:huh:. Είδα έχει βγει και υγρό όμως τώρα. Πήρα όμως και στη black Friday της pharmasept βρεφικο. 

Εμένα το Αρκάδι υγρό με έχει βολέψει πολύ. Κ στον δεύτερο μ αυτό θα τα πλένω. 

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε ολες.. Εγω ειμαι λιγο απούσα γτ δεν είμαι καλά ψυχολογικά.. Απο προχθες κλαίω.. Βγαίνω θετική στην έμμεσο coombs ενώ έχω ρέζους θετικό και δεν ξέρουμε γιατί. Ο οργανισμός μου δλδ έχει δημιουργήσει αντισώματα.. Ο μικροβιολογος που πήγα χθες να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν αίμα και απο το μωρό (άμεση Coombs) και ότι λογικά θα το κρατήσω.. Ρε τι λες ήθελα να του φωνάξω, 7 μηνών είμαι, τι λογικα θα το κρατήσω?! Πως τα ξεφουρνιζεις αυτά έτσι? Τώρα περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα κινηθούμε.. 

Κοριτσάκι μου ειλικρινά δεν καταλαβαίνω... Έχω μια φίλη που είναι επίσης έγκυος στον έβδομο κ έχει ρεζους αρνητικό, γι αυτό κ τσεκάρει την coombs κάθε τόσο. Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ με θετικό ρεζους. Της φίλης μου ήταν αρνητικό στημ αρχή κ μετά έγινε θετικό κ της είπαν να μην ανησυχεί, ίσως περάσει μια ελαφριά αναιμία το μωράκι, αλλά όλα καλά. Αναπτύσσεται φυσιολογικά κ δνε την τρόμαξαν κθλ. Μίλησε κ με έμβρυολογο, τα ίδια της είπε κι αυτός. 

Just now, Rina-Katerina είπε:

Ναι 100% έχω θετικό ρεζους. Έχω και εξετασεις που το πιστοποιουν. Γι αυτό κοντεύω να τρελαθώ.. Δεν στέκει το αποτέλεσμα αλλά έκανα 2 φορες την εξέταση και βγήκε θετική. 

Πώς κ σε έβαλε ο γιατρός να κάνεις την συγκεκριμενη εξέταση; δεν καταλαβαίνω...κ είμαι σίγουρη ότι τραβάς τζάμπα άγχος τώρα. :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε ολες.. Εγω ειμαι λιγο απούσα γτ δεν είμαι καλά ψυχολογικά.. Απο προχθες κλαίω.. Βγαίνω θετική στην έμμεσο coombs ενώ έχω ρέζους θετικό και δεν ξέρουμε γιατί. Ο οργανισμός μου δλδ έχει δημιουργήσει αντισώματα.. Ο μικροβιολογος που πήγα χθες να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν αίμα και απο το μωρό (άμεση Coombs) και ότι λογικά θα το κρατήσω.. Ρε τι λες ήθελα να του φωνάξω, 7 μηνών είμαι, τι λογικα θα το κρατήσω?! Πως τα ξεφουρνιζεις αυτά έτσι? Τώρα περιμένω ενημέρωση από τον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα κινηθούμε.. 

Αχ πως μιλάνε έτσι οι γιατροί δεν το έχουν καθόλου. Θέλω να πιστεύω ότι λογικά όλα καλά θα πάνε.να δούμε τι θα σου πει κ ο γυναικολόγος αλλά μην σε τρομάζει τώρα αδίκως ο μικροβιολόγος.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...