Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι πως να καθαρίσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο? Επίσης πως να καθαρισω-πλύνω το καρότσι?

Προσωπικά έπλυνα ένα σεντόνι με βρεφικο σαπούνι και το έβαλ στη βαλίτσα.. μετα το έκλεισα απο πάνω κ εσωτερικά εχει τα ρούχα του μωρού και τα δικά μου νυχτικΑ..κρατησ λιγο χώρο δεξιά εκτός σεντονιου για πανες

6 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24 με το που μπήκα στο μήνα μου έπαθα τα ίδια!! Πρηστηκαν τα δάχτυλα των χεριων μου και νιώθω και τα πόδια μου ετσι!! Σήμερα περπάτησα να πάω σούπερ μάρκετ και ένιωθα φουσκωμένη τελείως.. Δεν είναι τίποτα μου είπε ο γιατρός φυσιολογικό και να περιορίσω το άλατα.

@Basiliki92 είδες; όλα καλά τέλικα!! Τι στο καλό, τώρα στο τέλος;;

@Ani!! Έχω ακούσει υπερυχοι του δημοσίου δεν είναι τόσο αξιόπιστοι.. Άσε που γενικώς υπάρχει και αποκλιση. Ειδικά προς το τέλος της εγκυμοσύνης που μεγαλώνει το μωρό. Πάντως να έχασε κιλά το αποκλείω.. Κάποια μέτρηση είναι λάθος.. Θύμισε μου ποια εβδομαδα είσαι;; πάνω κάτω μαζί είμαστε νομιζω

Βγήκε και η κολπικη καλλιέργεια. Όλα οκ. Δόξα το θεό. Σήμερα έκανα και τις τελευταίες εξετάσεις μου:PΓενική αίματος, γενική ούρων και tsh(λόγω θυροειδη). Περιμένω αύριο τ αποτελέσματα 

Τώρα είδα το Μήνυμα.. οντως εχουν αποκλεισεις και μάλιστα μεγάλες... τωρα ειμαι 35 κ 5. Εσύ??? Καλά αποτελέσματα κιολας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, εγώ τον Δεκέμβριο πήγα κανονικά στον οδοντίατρο για καθαρισμό... έτρεχαν αίμα τα ούλα μου σε κάθε βούρτσισμα και ο γυναικολόγος μου είπε ότι μπορώ να πάω σε οδοντίατρο.. οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! άμα σου πω ότι αυτό σκεφτόμουν να κάνω και εγώ με τα ρούχα του μωρού μέσα στην βαλίτσα...εννοειται όμως ότι θα την περάσω με ντετολ πρώτα μπορεί και με χλιαρό νερό και λευκό ξύδι...(το οποίο λευκό ξύδι έχει γίνει το δεξι μου χερι καλυτερα και απο χλωρινη)!!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23Εμενα η βαλιτσα δεν ειναι σάκος είναι η βαλίτσα που ειναι σκληρη απ εξω το εσωτερικο σκεφτομαι...αμα ψεκασω το καρότσι με dettol to σπρέι κάνει? Και το στρώμα τις καλαθουνας να σας πω θα ήθελα να το πλύνω δεν ξέρω σιχαίνομαι κάπως να το βάλω έτσι μην έχει ακόμη όσο και να ψεκασεις άμα δεν πλυθούν ρε κορίτσια? 

Επιτρέπεται ο οδοντίατρος αρκεί να μην χρησιμοποιήσει τίποτα φάρμακα ρωτά και τον γιατρό σου... Επίσης θα μπορούσε να σου βάλει και προσωρινή σφράγιση που δεν θα σε πονέσει μέχρι να γεννήσεις....

Και μένα έτσι είναι η βαλίτσα!! Την έκλεισα και έπλυνα το εξωτερικό και από μέσα την ψεκασα. Αλλά και να την πλύνεις ολόκληρη ακόμα καλύτερα και να την αφήσεις στον ήλιο να στεγνώσει. Επίσης την καλαθουνα όλα τα πάνια που είχε..  τα έπλυνα όλα. Τα πάνια γύρω γύρω και από πάνω τα έβγαλα και τα έπλυνα στο πλυντήριο με παιδικό απορυπαντικο το pharmasept. Το dettol έχει χημικά κατάλοιπα.. Είναι πολύ καλό για απολύμανση αλλά για βρεφικα δεν ξέρω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Χθες ειχα υπερηχο,η μικρη έφτασε 2450!!!!!ενθουσιαστηκα!Βέβαια η προηγούμενη μέτρηση ήταν στο ντοπλερ, άρα όχι ίδιο μηχάνημα, που πιθανόν να έχει απόκλιση αλλα και πάλι είμαστε υπερ ικανοποιημενοι!!!!!Συνεχιζω την διατροφή με πρωτεΐνη (αφού μου βγαίνει σε καλο) και τα χάπια (σαλοσπιρ, νιφελατ και μαγνησιο) τα σταματώ την άλλη βδομάδα που θα μπω στο μήνα μου!!!!

Μου είπε να πάω τις 15/2 στο ρεα για βιοφυσικο προφίλ!!!!Πρωτη φορά το άκουσα, το κάνουν λέει σε εγκυμοσύνες με διαταραχή πρόσληψης βάρους του εμβρύου.

Η βαλίτσα μου πάντως είναι έτοιμη!!!!έκλεισε!!!κι εγώ πανέτοιμη, ανυπομονώ!!!!!!!

  • Μου αρέσει 5

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι πως να καθαρίσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο? Επίσης πως να καθαρισω-πλύνω το καρότσι?

την βαλίτσα την έτριψα με σφουγγάρι με αρκάδι και ψέκασα κ ντετόλ κ ξέπλυνα με νερό κ την άφησα στον ήλιο να στεγνώσει. το ίδιο κ το καρότσι εκτός από αυτά τα μέρη που έβγαιναν κ τα έπλυνα στο πλυντήριο. αλλά επίσης μεταχειρισμένο καρότσι έχω. τώρα θα πάρω δανεικό αυγό κ δεν ξέρω πως θα το πλύνω να το δω πρώτα. αλλά όπου βαριέμαι θα ψεκάζω με ντετόλ η πλανερ ερθ για βρεφικά.

@Popaki2011 πολύ καλή αύξηση πήρε το μωράκι σου μπράβο!!

@valentina23 κεγώ θα πάω για καθαρισμό τώρα. όσον αφορά το σφράγισμα δεν ξέρω τι φάρμακα δίνουν οι οδοντίατροι γιατί δεν έχω κάνει αλλά απόσο ξέρω δεν κάνει να έχεις πληγή ή κάτι μολυσμένο στο στόμα σου από την στιγμή που θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά. οπότε πάνε στον οδοντίατρο κ αυτός γνωρίζοντας την κατάστασή σου θα σε κουράρει αναλόγως.μην το αφήνεις.

τα δικά μου νέα. εγώ έκανα καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο κτλ κ ευτυχώς όλα κομπλέ.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αλήθεια;; γιατί δεν κάνει;;Για μικρόβια μάλλον. φοβάμαι μην θέλει απονεύρωση.. Εντωνεταξει ακουμπάει η γλώσσα πάνω και έχει αρχίσει και πληγιαζει..αχ τι ήταν αυτό τώρα στο τέλος.. :(

@Popaki2011 όλα καλά. Μια χαρά το βάρος σας!! Εμένα στις 36εβδ ήταν 2570γρ.τωρα θα πάω πάλι την Δευτέρα να δούμε πόσο βάρος έχει πάρει.. Το βιοφυσικό προφίλ κάτι σαν ντομπλερ νομίζω είναι.. Τις μετρήσεις δείχνει του μωρου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 αλήθεια;; γιατί δεν κάνει;;Για μικρόβια μάλλον. φοβάμαι μην θέλει απονεύρωση.. Εντωνεταξει ακουμπάει η γλώσσα πάνω και έχει αρχίσει και πληγιαζει..αχ τι ήταν αυτό τώρα στο τέλος.. :(

@Popaki2011 όλα καλά. Μια χαρά το βάρος σας!! Εμένα στις 36εβδ ήταν 2570γρ.τωρα θα πάω πάλι την Δευτέρα να δούμε πόσο βάρος έχει πάρει.. Το βιοφυσικό προφίλ κάτι σαν ντομπλερ νομίζω είναι.. Τις μετρήσεις δείχνει του μωρου

ναι λόγω μικροβίων. κ εγώ επειδή έχω αιματάκι όταν βουρτσίζω δόντια πάω τώρα άρον άρον όπως μου σύστησε η οδοντίατρος να κάνω καθαρισμό πριν γεννήσω για να μην υποδεχτώ το βρέφος με ουλίτιδα.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ναι λόγω μικροβίων. κ εγώ επειδή έχω αιματάκι όταν βουρτσίζω δόντια πάω τώρα άρον άρον όπως μου σύστησε η οδοντίατρος να κάνω καθαρισμό πριν γεννήσω για να μην υποδεχτώ το βρέφος με ουλίτιδα.

Εντάξει ο καθαρισμός. Δεν χρειάζονται ούτε ηρεμιστικες ενέσεις, ούτε από νευρώσεις, ούτε παυσίπονα δυνατά.. Έκλεισα ραντεβού σήμερα το βράδυ. Μου είπε θα το δει από κοντά και άμα δεν πονάει να το φτιάξω μετά. Απλά θα μου τροχησει το δόντι γιατί ακουμπάει η γλώσσα πάνω και μ έχει πεθάνει.. Μπράβο για τη κολπικη σου όλα καλά!! Και μένα εντάξει ήταν. Σήμερα περιμένω και τα αποτελέσματα απ τη γενική αίματος και ούρων. Επίσης τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ.. Δυσκολεύομαι να γυρισω πλευρό!!! Και πονάνε τα γοφα μου!! Άσε που βλέπω εξογκωματα από κεφαλάκι, ποδαράκια ποπουδακι ξέρω γω τι είναι και φοβάμαι μην το πιέζω.. Ένα άλλο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν κάνει να είμαστε πολύ ώρα ανάσκελα... Τωρα το μαθα κι αυτό. Τον ρώτησα αλλά εκείνη την ώρα χτύπησε τηλ και μετά το ξέχασα να τον ξαναρωτήσω... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εντάξει ο καθαρισμός. Δεν χρειάζονται ούτε ηρεμιστικες ενέσεις, ούτε από νευρώσεις, ούτε παυσίπονα δυνατά.. Έκλεισα ραντεβού σήμερα το βράδυ. Μου είπε θα το δει από κοντά και άμα δεν πονάει να το φτιάξω μετά. Απλά θα μου τροχησει το δόντι γιατί ακουμπάει η γλώσσα πάνω και μ έχει πεθάνει.. Μπράβο για τη κολπικη σου όλα καλά!! Και μένα εντάξει ήταν. Σήμερα περιμένω και τα αποτελέσματα απ τη γενική αίματος και ούρων. Επίσης τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ.. Δυσκολεύομαι να γυρισω πλευρό!!! Και πονάνε τα γοφα μου!! Άσε που βλέπω εξογκωματα από κεφαλάκι, ποδαράκια ποπουδακι ξέρω γω τι είναι και φοβάμαι μην το πιέζω.. Ένα άλλο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν κάνει να είμαστε πολύ ώρα ανάσκελα... Τωρα το μαθα κι αυτό. Τον ρώτησα αλλά εκείνη την ώρα χτύπησε τηλ και μετά το ξέχασα να τον ξαναρωτήσω... 

ότι σου πει η γιατρός για το δόντι

ναι δεν κάνει ανάσκελα. πιέζεται το μωρό κ η μέση σου. εγώ άλλες αίματος μου είπε δεν θα ξαναχρειαστεί να κάνω. κ για καρδιοτοκογράφο το βλέπουμε δεν βλέπω να κάνω. καλά κεγώ δυσκολεύομαι γενικώς. εν τω μεταξύ η κοιλιά μου είναι σχετικά μικρή κ υποτίθεται έχω μέσα 3 και κιλά παιδί.μα που χωράει εκεί μέσα απορώ. 

χθες πήρα κ όλες τις υπόλοιπες προμήθειες που χρειάζονται κ μου μένει τώρα το βασικότερο το αυγό. περιμένω να μου το δώσουν επιτέλους. αυτό να δω πως θα το πλύνω. πως τα πλένουν ξέρετε καθόλου; 

έχω κατα αγχωθεί κατά τάλλα.....:unsure::wacko::unsure::|:|


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλήμερα κορίτσια!!!Εμένα η μικρή με χτυπάει στο θώρακα και στα πλευρά ώρες ώρες και πεθαίνω...χθες το στομάχι μου όλη μέρα χάλια με πίεζε εκεί ειδικά όταν τρώω κάτι πάει κ πιέζει εκεί δεν ξέρω γιατί...λες και καταλαβαίνει ότι μασάω και ξυπνάει κ πιέζει στομάχι...με τον ύπνο άρχισα και εγώ να μην βολεύομαι καλά αν κοιμηθώ ανάσκελα δεν μπορώ να σηκωθώ να περπατήσω πονάει η μέση κ το ισχιο μόνο στο πλάι κοιμάμαι κ πιο πολύ αριστερά ιδρώνω κιόλας πολύ άστα...για το αυγό απ όσο ξέρω  ξεκουμπωνουν τα υφάσματα και πλένονται μην αγχώνεσαι...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ότι σου πει η γιατρός για το δόντι

ναι δεν κάνει ανάσκελα. πιέζεται το μωρό κ η μέση σου. εγώ άλλες αίματος μου είπε δεν θα ξαναχρειαστεί να κάνω. κ για καρδιοτοκογράφο το βλέπουμε δεν βλέπω να κάνω. καλά κεγώ δυσκολεύομαι γενικώς. εν τω μεταξύ η κοιλιά μου είναι σχετικά μικρή κ υποτίθεται έχω μέσα 3 και κιλά παιδί.μα που χωράει εκεί μέσα απορώ. 

χθες πήρα κ όλες τις υπόλοιπες προμήθειες που χρειάζονται κ μου μένει τώρα το βασικότερο το αυγό. περιμένω να μου το δώσουν επιτέλους. αυτό να δω πως θα το πλύνω. πως τα πλένουν ξέρετε καθόλου; 

έχω κατα αγχωθεί κατά τάλλα.....:unsure::wacko::unsure::|:|

Όπως σου είπε και το @Evoulini24 ξρκουμπωνουν τα υφάσματα και πλένονται. Εγώ τα ξεκαδα με το πλανετ για μωρά και το βγαλα στον ήλιο αλλά δεν ξέρω μπορεί να τα ξεκουμπωσω και να τα πλύνω. Ούτε εμένα ήθελε άλλες εξετασεις απλά επειδή θα έκανα μια τελευταία θυροειδη και θα με τρυπουσαν έκανα από μόνη μου και μια αίματος και ούρων.. Επισης έχω μικρή κοιλιά και γω:wink:αλλά τελικά έχω και μικρό μωρό μάλλον...

Πάντως με το που μπήκα στον ένατο, πολλά συμπτώματα!! Με πιάσε η μέση μου, φούσκωσα απότομα, πρηστηκαν ακρα, πάω σαν την παπια, το βράδυ δεν μπορώ ν αλλάξω πλευρό, δυσπνοια ελαφριά, και το πρωί όταν ξυπνάω αισθάνομαι λίγο το κεφάλι μου βαρύ κάπως.. Αλλά παίζει να ναι και οι νότιες γιατί μ ενοχλούν γενικώς.  Λάθος ή @Basiliki92 ήθελα να πω... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

@valentina23 και εγώ έτσι πάω άστα ο άντρας μου με σηκώνει από τον καναπέ αχχαχαχα από την μια γελάω από την άλλη κλαίω :) που να είχα πάρει κ πολλά κιλά τι θα γινόταν...εντωμεταξυ κ εγώ σήμερα πήρα αποτελέσματα εξετάσεων οι αίματος ούρων μια χαρά ο αιματοκρίτης είχε ανέβει 33!!!Το μόνο που ήταν κάπως η τιμή ήταν τις Ft4 του θυρεοειδή είχε πέσει 2 μονάδες κάτω ενώ η tsh μια χαρά δεν ξέρω επειδή περνώ το τ4 μήπως ευθύνεται αυτό θέλω να μιλήσω αύριο με τον ενδοκρινολογο...  


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πώς είστε;Χάθηκα τελείως, μετά το Doppler, στενοχωρήθηκα, κλάματα, άγχος..Τελοσπάντων τώρα είμαι πολύ καλύτερα. Λοιπόν πήγα για doppler στις 21/1  (30εβδ κ 3ημ), η εμβρυολόγος έκανε λόγο για πολύ καλή ανάπτυξη, τον βρήκε στα 1.707gr, πλακούντας grade 0 και τράχηλος 2,74 (συνεχίζω την προγεστερόνη).

Κοιτώντας το στομάχι του, μου μίλησε για παραλλαγή του φυσιολογικού και ότι δεν έχει πλήρη πλήρωση. Μου είπε ότι αυτό μπορεί να οφείλεται είτε σε στένωση του οισοφάγου, είτε να συνδέεται με κάποια σωληνάκια η τραχεία με τον οισοφάγο και ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο. Βέβαια μετά μου ανέφερα ότι αυτές οι περιπτώσεις πάντα συνδέονται με την ύπαρξη υδράμνιου (μεγάλη ποσότητα αμνιακού υγρού) και ότι να μην ανησυχώ αφού σε κανένα στάδιο της κύησης δεν παρατηρήθηκε κάτι τέτοιο. Όλα αυτά μου τα έλεγε λες και έκανε έναν εσωτερικό διάλογο με τον εαυτό της, δηλαδή εξέφραζε φωναχτά τις σκέψεις της.. Μου είπε ότι είναι αντιμετωπίσιμα και να μην ανησυχώ, αφού μου έκανε την καρδιά περιβόλι. Και μετά ξανάμανα να λέει πολύ καλή η ανάπτυξη. Επίσης, μου πε ότι ίσως το μωρό αναπτύξει γοπ. Και όταν γεννηθει να ενημερώσω την/τον παιδίατρο για το θέμα ώστε να περάσει ένα σωληνάκι από τον οισοφάγο για να δουν πώς είναι. Εγώ να προσπαθώ να αφομοιώσω όλες τις πληροφορίες και φυσικά στις ερωτήσεις μου πώς λέγεται αυτό που ίσως έχει το μωρό μου, να μην μου δίνει καμία απάντηση. Καταστενοχωρήθηκα έκλαιγα, ποια όρεξη για μωρουδιακά να χω μετά.

Την επόμενη μέρα επισκέφθηκα την γυναικολόγο μου, που τα 'χασε η γυναίκα, εκνευρίστηκε μαζί της για το πώς το διαχειρίστηκε η εμβρυολόγος εννοώ. Για το πώς μου μίλησε και μου δημιούργησε άγχος χωρίς να υπάρχει λόγος.Το ότι εσύ σαν γιατρός έχεις όλη την πληροφορία και την γνώση δεν σε καθιστά υπεύθυνο να μου τα αναλύεις και να με αγχώνεις. Γιατί στην Α επιπέδου με άγχωσε για προεκλαμψία, επειδή με βρήκε με πολλά κιλά, στην Β δεν της άρεσε ο τράχηλος και στο doppler αυτά.

Η γυναικολόγος ξαναέκανε τις μετρήσεις, βρήκε το στομάχι μια χαρά και να μην ανησυχώ. Το μωρό έχει πάρει θέση προς τα κάτω και βλέπει προς τα μέσα, αν το εξηγώ καλά. Μου πε ότι είναι η κάτάλληλη θέση για φυσ. τοκετό. Η επόμενη επίσκεψη είναι στις 13/2 (33εβδ και 5 ημ) όπου και θα κάνω nts για πρώτη φορά. Δεν σας το κρύβω ότι δεν έχω ηρεμήσει τελείως, το έχω στην άκρη του μυαλού μου όσο και να μην το θέλω. Θα το ξαναδούμε στην επόμενη επίσκεψη. Απλά ναρωτιέμαι αν ήταν κάτι σοβαρό και η ίδια η εμβρυολόγος δεν θα μου έλεγε να ξανακάνω doppler.

Διαβάζοντας και αυτό που έγραψε και η @Basiliki92 για την δικιά της εμπειρία με εμβρυολόγο μου θύμισε τα δικά μου και πάλι δεύτερες σκέψεις. Θα συμφωνήσω με την @valentina23 κάποιοι γιατροί δεν το χουν με το πως να μιλήσουν...Κορίτσια σας ζάλισα τελείως. Τα είχα κρατημένα μέσα μου δυστυχώς. Ήταν να μην κάνω την αρχή να γράφω! Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

Όλα καλά να πάνε με τα μικράκια μας! Να αρχίσουμε και τις βαλίτσες σιγά σιγά και όλα θα γίνουν!!!

 

Παράθεση

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 και εγώ έτσι πάω άστα ο άντρας μου με σηκώνει από τον καναπέ αχχαχαχα από την μια γελάω από την άλλη κλαίω :) που να είχα πάρει κ πολλά κιλά τι θα γινόταν...εντωμεταξυ κ εγώ σήμερα πήρα αποτελέσματα εξετάσεων οι αίματος ούρων μια χαρά ο αιματοκρίτης είχε ανέβει 33!!!Το μόνο που ήταν κάπως η τιμή ήταν τις Ft4 του θυρεοειδή είχε πέσει 2 μονάδες κάτω ενώ η tsh μια χαρά δεν ξέρω επειδή περνώ το τ4 μήπως ευθύνεται αυτό θέλω να μιλήσω αύριο με τον ενδοκρινολογο...  

Ναι προς το τέλος ανεβαίνει ο αιματοκριτης. Πάλι καλά!! Εγώ ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα!! Επίσης προς το τέλος αλλάζουν και οι τιμές του θυροειδη. Μπορεί να θέλει αλλαγή το χάπι, αν και νομίζω ότι αυτό κρίνεται από την tsh. Μίλησε με την ενδοκρινολογο να σου πει. Εγώ το βραδυ έχω ραντεβού με οδοντίατρο και έχω αγχωθεί!! 

@Fania Papa Δυστηχως μερικοί γιατροί τα πετάνε έτσι στη ψυχρά λες και δεν συμβαίνει τίποτα!! Είναι πολύ σπάνιο νομίζω να μην είχαν δει τίποτα, ειδικά στη Β επιπεδου, που ελέγχουν όλα τα όργανα, και ξαφνικά να το είδε τώρα. Είναι πιστοποιημενη η εμβρυολογος σου; ιδιωτικά τις έκανες η σε νοσοκομείο; Εγώ να σου πω την αλήθεια θα έκλεινα σε ιδιώτη πιστοποιημενο εμβρυολογο με καλές κριτικές και θα ξαναέκανα το ντομπλερ. Μόνο για να μου φύγει το άγχος. Για τίποτε άλλο.. Ο γυναικολογος μου κάνει τις μεγάλες εξετασεις αυχενική, β επιπεδου και ντομπλερ στο ιατρείο του φέρνοντας δικό του εμβρυολογο.. Εγώ επελεξα εκτός την αυχενική, τη Β επιπεδου και το ντομπλερ να τις κάνω Αθήνα σε γνωστό εμβρυολογο που βρήκα απ το φορουμ και πολλές κοπέλες έμειναν ευχαριστημένος. Είναι πολύ σημαντικές εξετασεις και πρέπει ο εμβρυολογος να είναι φυσικά πιστοποιημενος και πολύ έμπειρος.

Πάντως μην φοβάσαι! Είμαι σίγουρη ότι όλα είναι τέλεια!! Απλά είναι το γαμωτο στο τέλος που δεν μας αφήνουνε να το χαρούμε λίγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...