Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/2/2021 at 6:03 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε πλύνει τα καροτσια... Εμένα που είναι καινούριο πρέπει να το πλύνω? Επίσης αρχικά θα κοιμάται στο Πορτ μπεμπέ οπότε μάλλον πρέπει να το πλύνω και αυτό φαντάζομαι... Πως πλένονται αυτά? Με dettol?  Απλά δεν έχουν έρθει ακόμα και αγχονομαι αν θα προλάβω!

Τα μαλακα μερη που αφαιρούνται πλυν'τα, τα σκληρα μερη, φτιαξε σε ενα απλικατερ (το κοινο ψεκαστηρι) τη μαγικη συνταγη, νερο λευκο ξύδι, ντετολ κ με ενα πανακι περασε τα. Πολλες ψεκαζουν τα μαλακα μερη που δε βγαινουν με το υγρο ντετολ :)

On 5/2/2021 at 2:55 ΠΜ, Basiliki92 είπε:

@Ani!! άμα σου πω ότι αυτό σκεφτόμουν να κάνω και εγώ με τα ρούχα του μωρού μέσα στην βαλίτσα...εννοειται όμως ότι θα την περάσω με ντετολ πρώτα μπορεί και με χλιαρό νερό και λευκό ξύδι...(το οποίο λευκό ξύδι έχει γίνει το δεξι μου χερι καλυτερα και απο χλωρινη)!!!

Βαλιτσα: προτεινω να πλυνετε ενα σεντονακι με βρεφικο απορρυπαντικο κ να το χρησιμοποιήσετε σαν καλυμμα για τα ρουχαλακια!!! Απο κατω κ απο πανω σα θηκη. Ααα, κ τα σουτιέν θηλασμου να πλυνετε με το βρεφικο!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ τα έπλυνα όλα με βρεφικό απορρυπαντικό...και τα δικά μου και του μπεμπακου! Έχω πάρει κι ένα σπρέι βρεφικό απολυμαντικό και θα κάνω τη βαλίτσα με αυτό..μέσα κι έξω! Επίσης, λέω να πλύνω στο πλυντήριο μία θήκη αποθήκευσης ρούχων που έχω πάρει από τα jumbo και να βάλω όλα τα πραγματακια του μπέμπη εκεί μόνα τους...

Σήμερα μπήκα στον μήνα μου!!! Μέχρι τις 8/3 θα έχω τον μπεμπακο στην αγκαλιά μου... απίστευτο, πώς πέρασε ο καιρός...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εγώ τα έπλυνα όλα με βρεφικό απορρυπαντικό...και τα δικά μου και του μπεμπακου! Έχω πάρει κι ένα σπρέι βρεφικό απολυμαντικό και θα κάνω τη βαλίτσα με αυτό..μέσα κι έξω! Επίσης, λέω να πλύνω στο πλυντήριο μία θήκη αποθήκευσης ρούχων που έχω πάρει από τα jumbo και να βάλω όλα τα πραγματακια του μπέμπη εκεί μόνα τους...

Σήμερα μπήκα στον μήνα μου!!! Μέχρι τις 8/3 θα έχω τον μπεμπακο στην αγκαλιά μου... απίστευτο, πώς πέρασε ο καιρός...

Και γω της μπεμπας τα έβαλα ξεχωριστά σε μια σακούλα αποθήκευσης. Όλα τα δικά μου πιτζάμες, φανελάκια θηλασμού, σουτιέν τα έπλυνα κι αυτά με το βρεφικο απορυπαντικο! Και γω 8-3 ειχα Πητ με βάση την περίοδο αλλά στην αυχενική μου βγάλε Πητ 1-3.Νομιζω όμως ότι υπερεκτιμηθηκε στην αυχενική γιατί τώρα με βάση το βάρος με βγάζει μια βδομάδα πίσω όπως η ΠΗΤ περιόδου... Όντως πέρασε ο καιρός!! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι σε λίγο καιρό θα κρατάνε αγκαλιά τα θαύματα κια μας!!! Σαν ψέμα μου φαίνεται!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! έχω μαλώσει με τον ύπνο κ δεν είναι τόσο ο αβόλευτος όσο οι σκέψεις που κάνω έχω πιάσει πικ από άποψη αγωνίας.

κοιμάμαι στον καναπέ χρρ χρρ κ μόλις πάω κρεββάτι αρχίζει ο βαμπιρισμός.

χθες δεν πήγα στην δουλειά για να συμπληρώσω ύπνο αλλά πραγματικά σκυλοβαρέθηκα σπίτι τόσο που έβαλα ηλεκτρική κ σφουγγάρισα. σήμερα πάλι πίσω να ξεχνιέμαι. ούτως η άλλως λουφάρω το κατά δύναμιν! χεχεχε

δεν νιώθω να κάνω συσπάσεις ή δεν τις αντιλαμβάνομαι τι να πω. ούτε ιδιαίτερους πόνους έχω. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα @Mighty86!!!! Κορίτσια μαζευτειτε για παρέα και συμπαράσταση!!!!Αχ και εγώ μια από τα ίδια ξυπνάω το βράδυ στον ύπνο μου κ μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ!!!Ιδρώνω κάθε βράδυ γύρω γύρω από το λαιμό στο στήθος σηκώνομαι αλλάζω τρώω κιόλας κάτι γιατι πεινάω και μετά για κάνα 2ωρο στριφογυρίζω μέχρι να με ξαναπαρει ο ύπνος!!!Σημερα ειδικα ξυπνησα και πονουσε το στομαχι μου απο την πεινα δεν ξερω γιατι..:roll:

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Καλημερα @Mighty86!!!! Κορίτσια μαζευτειτε για παρέα και συμπαράσταση!!!!Αχ και εγώ μια από τα ίδια ξυπνάω το βράδυ στον ύπνο μου κ μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ!!!Ιδρώνω κάθε βράδυ γύρω γύρω από το λαιμό στο στήθος σηκώνομαι αλλάζω τρώω κιόλας κάτι γιατι πεινάω και μετά για κάνα 2ωρο στριφογυρίζω μέχρι να με ξαναπαρει ο ύπνος!!!Σημερα ειδικα ξυπνησα και πονουσε το στομαχι μου απο την πεινα δεν ξερω γιατι..:roll:

Αχ αυτό το παθαινα στο πρώτο μ παιδάκι με το θηλασμο απο τα βραδινά ξυπνηματα..τσίμπαγα σοκολατακια και ειχα πάρει κρίτσινια γιατι πειναγα!..

Για πείτε μου κ εσείς ταλαιπωρειστε κ εσείς που πονακια κτλ ειδικα τ βραδια;; προσωπικά επειδή φοβάμαι εχω κάνει λακουβιτσα στον καναπέ μου κ κάθομαι όλη μέρα τουλάχιστον μέχρι να μπω στις 37 εβδομάδες σημερα ειμαι 36 κ 2

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! όχι εγώ δεν θα έλεγα ότι έχω πονακια μόνο η μέση με πονάει από το καθισιο θα έλεγα αχχαχα ...Εσυ τι πόνους νιώθεις συσπάσεις?Γιατί φοβάσαι τόσο στο πρώτο σε ποια εβδ γέννησες?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Ani!! όχι εγώ δεν θα έλεγα ότι έχω πονακια μόνο η μέση με πονάει από το καθισιο θα έλεγα αχχαχα ...Εσυ τι πόνους νιώθεις συσπάσεις?Γιατί φοβάσαι τόσο στο πρώτο σε ποια εβδ γέννησες?

Ειχα πονακια από την αρχή της εγκυμοσύνης για αυτο κ πρόσεχα αρκετά και δεν μπορούσα να περπατήσω εξω.. οι μόνες εξόδους μου ήταν για το γιατρό..  Οποτε κ τωρα τα ιδια εχω απλα πιο έντονα..  δεν είναι συσπάσεις γιατι ξερω πως είναι από την 1η γεννα που γέννησα στις 36 εβδομάδες ακριβως..

Η μέση φυσικά κ με πιάνει κ εμένα αλλα ειναι λογικο στις εβδομάδες που βρισκόμαστε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα και εγώ πονακια αρκετά τραβήγματα δεν περπατούσα γιατί δεν ένιωθα άνετα ούτε σε καρέκλα για πολύ δεν μπορούσα να κάτσω...καταλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι μάλλον είμαι έγκυος όταν ένα βράδυ ξύπνησα στον υπνο μου από πόνους περιόδου αλλά x10 και έτσι έκανα β χοριακη κ έμαθα ότι κόντευα 6εβδομαδων :-D...μετα όμως από το πρώτο 3μηνο αυτοί οι πόνοι γίνανε πολύ λιγότεροι τώρα που κ που εάν κουραστώ!!! Καλά κάνεις κ προσέχεις αφού γέννησες 36 εβδ...απο την άλλη εβδομάδα όμως βγες έξω και περπατά θα σου κάνει καλό!!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

@Ani!! στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα και εγώ πονακια αρκετά τραβήγματα δεν περπατούσα γιατί δεν ένιωθα άνετα ούτε σε καρέκλα για πολύ δεν μπορούσα να κάτσω...καταλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι μάλλον είμαι έγκυος όταν ένα βράδυ ξύπνησα στον υπνο μου από πόνους περιόδου αλλά x10 και έτσι έκανα β χοριακη κ έμαθα ότι κόντευα 6εβδομαδων :-D...μετα όμως από το πρώτο 3μηνο αυτοί οι πόνοι γίνανε πολύ λιγότεροι τώρα που κ που εάν κουραστώ!!! Καλά κάνεις κ προσέχεις αφού γέννησες 36 εβδ...απο την άλλη εβδομάδα όμως βγες έξω και περπατά θα σου κάνει καλό!!!

Τυχερη εισαι που σε άφησαν τα πονακια! Χθες βγηκα να παω στο γειτονικο φαρμακείο και με το ζόρι εφτασα.. ενώ σπίτι ημουν μια χαρα πχ..Περιμενω να δω ποτε θα μου δώσει το οκ ο γιατρος παντως και θέλω κ εγω πολυ να ξεκινήσω καμια βόλτα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Ani!! στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα και εγώ πονακια αρκετά τραβήγματα δεν περπατούσα γιατί δεν ένιωθα άνετα ούτε σε καρέκλα για πολύ δεν μπορούσα να κάτσω...καταλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι μάλλον είμαι έγκυος όταν ένα βράδυ ξύπνησα στον υπνο μου από πόνους περιόδου αλλά x10 και έτσι έκανα β χοριακη κ έμαθα ότι κόντευα 6εβδομαδων :-D...μετα όμως από το πρώτο 3μηνο αυτοί οι πόνοι γίνανε πολύ λιγότεροι τώρα που κ που εάν κουραστώ!!! Καλά κάνεις κ προσέχεις αφού γέννησες 36 εβδ...απο την άλλη εβδομάδα όμως βγες έξω και περπατά θα σου κάνει καλό!!!

κεγώ στην αρχή είχα περισσότερα τραβήγματα απότι τώρα. τώρα συνήθισα δεν ξέρω...

΄σε όσες έχουν δοκιμάσει. ερώτηση: δοκίμασα το θήλαστρο, εφαρμόζει κ τραβάει το στήθος με πολύ λίγη πίεση δηλαδή καθόλου ενοχλητικό κ σφιχτό ίσα ίσαι. είναι φυσιολογικό ή θα έπρεπε να είναι πιο πιεστικό;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

κεγώ στην αρχή είχα περισσότερα τραβήγματα απότι τώρα. τώρα συνήθισα δεν ξέρω...

΄σε όσες έχουν δοκιμάσει. ερώτηση: δοκίμασα το θήλαστρο, εφαρμόζει κ τραβάει το στήθος με πολύ λίγη πίεση δηλαδή καθόλου ενοχλητικό κ σφιχτό ίσα ίσαι. είναι φυσιολογικό ή θα έπρεπε να είναι πιο πιεστικό;

Θυμάμαι πως σημασια εχει να βετουζαρει στο μαστο κ να μην σε πιέζει πολύ διοτι μετα απο λιγα λεπτα πρήζετε κ μεγαλώνει κ η θηλη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ χτες είχα υπερυχο 2880γραμ η μπέμπα, μ έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο όλα καλά.. Στην αναμονή τωρα:-P. Θα πάω και την επόμενη εβδομάδα για nst και θα κλείσουμε για γεννα:-o. Κορίτσια ανυπομονώ και αγχώνομαι μαζί!!

Θήλαστρο και γω το έβαλα για λίγο γιατί δεν κάνει στο στήθος και όντως έκανε ελαφριές κινήσεις σαν μασάζ.. Και είχε και ρύθμιση σε πιο στάδιο θες. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι;;; πως ξυριζεστε;;;; Λέω να γεμίσω τη μπανιέρα και να χωθώ μέσα και να ξυριστω.. 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Θυμάμαι πως σημασια εχει να βετουζαρει στο μαστο κ να μην σε πιέζει πολύ διοτι μετα απο λιγα λεπτα πρήζετε κ μεγαλώνει κ η θηλη.

ok τότε. ο άνδρας μου με κοροιδεύει λέει ακόμα δεν έχεις γάλα...χαχαχα

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ χτες είχα υπερυχο 2880γραμ η μπέμπα, μ έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο όλα καλά.. Στην αναμονή τωρα:-P. Θα πάω και την επόμενη εβδομάδα για nst και θα κλείσουμε για γεννα:-o. Κορίτσια ανυπομονώ και αγχώνομαι μαζί!!

Θήλαστρο και γω το έβαλα για λίγο γιατί δεν κάνει στο στήθος και όντως έκανε ελαφριές κινήσεις σαν μασάζ.. Και είχε και ρύθμιση σε πιο στάδιο θες. 

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι;;; πως ξυριζεστε;;;; Λέω να γεμίσω τη μπανιέρα και να χωθώ μέσα και να ξυριστω.. 

εγώ βάζω καρεκλάκι χαμηλό στο μπάνιο ή ξυρίζομαι ανάσκελα στο κρεββάτι με μια πετσέτα από κάτω κ τα παίρνω όλα γουλί εννοείται.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...