Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Fania Papa Καλά η γυναίκα μιλάμε ότι είναι τελείως ηλ**ια πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτοί οι γιατροί τι έχουν στο μυαλό τους νομίζω μας βλέπουν σαν €€€ και τίποτα παραπάνω μην στεναχωριέσαι πραγματικά δεν αξίζει αν ήταν κάτι θα είχε φανεί κ στην β επιπέδου τι βλακείες καθόταν κ σου έλεγε... σε παρέπεμψε σε κάποιον άλλον γιατρό? Έτσι με έκανε κ εμένα μου έλεγε όλα καλά όλα καλά αλλά τράβα και στην Αθήνα μια βόλτα στο ωνασειο στην τάδε καρδιοεμβρυολόγο... και να μην μπορεί να πει ακριβώς τι είναι κ ε τι συνδέεται αυτό που βλέπει...αλλα η δικια σου το παρακανε ελεος πια...μην το σκέφτεσαι καν απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!

@valentina23 Ναι θα μιλήσω θα μου πει να πάω από εκεί κ θα με χρεώσει για 5 λεπτά 20 ευρώ χαχαχαχα την πρώτη φορά με είχε χρεώσει 40 για 10λεπτα...και το κορυφαίο ήταν ότι την 2η φορά ήταν όλα καλά και μου είπε θα ξαναέρθεις να σου πω τι θα κάνεις με το χάπι τ4 μόλις γεννήσεις αν θα το κόψεις η όχι μου ήρθε να τις πω αφού δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα πες μου από τώρα και αν προκύψει κάτι έρχομαι αλλά πως θα έπαιρνε το 20ευρω...εχω απελπιστεί πραγματικά!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 εντάξει τι να πω... Κάθε φορά που σου αλλάζει χάπι σου παίρνει και το εικοσάρικο; Εγώ κάθε μήνα την παίρνω τηλ και μου τα λέει τηλεφωνικώς!! Εντάξει κι αυτό γύφτια είναι αλλά είναι πολύ μακριά και δεν έχω τη δυνατότητα να την επισκεφτομαι. Μένει σε άλλη πόλη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 εντάξει τι να πω... Κάθε φορά που σου αλλάζει χάπι σου παίρνει και το εικοσάρικο; Εγώ κάθε μήνα την παίρνω τηλ και μου τα λέει τηλεφωνικώς!! Εντάξει κι αυτό γύφτια είναι αλλά είναι πολύ μακριά και δεν έχω τη δυνατότητα να την επισκεφτομαι. Μένει σε άλλη πόλη. 

@valentina23 όχι δεν κατάλαβες πάω τις εξετάσεις τέλειες δεν χρειάζομαι τίποτα ούτε αλλαγή χαπιού ούτε τίποτα μου λέει συνεχίζουμε έτσι και μου παίρνει 20 €...θελει να πηγαίνω κάθε 1.5 για αυτή την δουλειά θα μπορούσε να μου πει ότι αν δεν βγουν καλές οι εξετάσεις με παίρνεις ένα τηλέφωνο...να σημειώσω ότι δεν είχα ποτέ προβλήματα με θυρεοειδή ούτε έπαιρνα χάπι.

  • Μπερδεμένη/-ος 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε πλύνει τα καροτσια... Εμένα που είναι καινούριο πρέπει να το πλύνω? Επίσης αρχικά θα κοιμάται στο Πορτ μπεμπέ οπότε μάλλον πρέπει να το πλύνω και αυτό φαντάζομαι... Πως πλένονται αυτά? Με dettol?  Απλά δεν έχουν έρθει ακόμα και αγχονομαι αν θα προλάβω!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 εγώ δεν το έχω πλύνει για την ακρίβεια δεν το έχω παραλάβει ακόμα:? θα προλάβεις μην αγχωνεσαι...εγω μάλλον θα τα πλύνω όσα βγαίνουν κ τα άλλα με dettol και μετά με νερό και ξυδι και ένα πανάκι και θα τα αφήσω στον  ήλιο.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Basiliki92ουδέν σχόλιο.. :shock:. Βλέπω του χρήματος είναι πολύ!! Και μένα μόλις μου ήρθαν οι εξετάσεις.. Οι τελευταίες της εγκυμοσύνης!!!! Όλα καλά ο αιματοκριτης μου ανέβηκε στο 33 κοντά!! Ουρά όλα οκ και tsh 1,19 ανέβηκε λίγο. Θα πάρω αργότερα τη γιατρό.

@georgia1988και μένα καινούριο ήρθε το καροτσι. Το έβγαλα έξω στον ήλιο και το πέρασα με baby planet απολυμαντικο. Αλλά έχει και εξαρτήματα που βγαίνουν και πλένονται. Οπωτε μπορεί να τα βγάλω να τα πλύνω.. Με παιδικό απορυπαντικο. Έχεις χρόνο ακόμα βλέπω. Μην αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 1.19 θεωρείτε υψηλή tsh? Εγώ είχα λιιγο παραπάνω 1.30 και δεν μου ανέφερε κάτι...

Όχι είναι μια χαρά!! Το προηγούμενο μήνα ήταν 0,40 και μου μείωσε το χάπι γι αυτό είναι 1,19.Παντως πρόσεξα και μου έκανε εντύπωση ότι η tsh μεταβάλλεται πολύ εύκολα και γρήγορα!! Εγώ απ την αρχή της εγκυμοσύνης λόγω αφαίρεσης θυροειδη κάνω την tsh κάθε 20-30 μέρες και αναλόγως αυξάνουμε η μειώνουμε το χάπι. Τωρα παίρνω το t4 137. Δεν νομίζω να το αλλάξει είναι οκ η tsh μου. Απλά θα την κάνω ένα τηλ να σιγουρευτω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 @valentina23 Σε ιδιωτική πιστοποιημένη εμβρυολόγο πήγα, συστημένη από την γυναικολόγο μου. Το ίδιο ακριβώς μου είπε και η γυναικολόγος, ότι αποκλείεται να έχει κάτι το μωρό και να μην είχε φανεί στην Β επιπέδου. Εκνευρίστηκε μαζί της γιατί και με αυτά που μου είπε η εμβρυολόγος είναι σαν να την εκθέτει. Όχι μόνο δεν μου είπε ξεκάθαρα αν είναι κάτι ούτε με παρέπεμψε σε άλλο γιατρό, όταν την ρώτησα για παιδογαστρεντερελόγο, νεογνολόγο κάτι. Αντιλαμβάνομαι ότι όταν άρχισα να την πιέζω με ερωτήσεις απέφυγε να μου απαντήσει, μου επεναλάμβανε να το έχω στην άκρη άκρη του μυαλού μου και ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο και ότι δεν συντρέχουν και άλλα ταυτόχρονα ευρήματα που να το υποστηρίζουν και τελείωσε την επίσκεψη μιλώντας μου για πολύ καλή ανάπτυξη. Ε με έστειλε αδιάβαστη.. Τώρα αποσκοπούσε ότι θα φοβηθώ και ότι θα της έλεγα να επαναλάβουμε το Doppler δεν γνωρίζω, μου πέρασε πάντως από το μυαλό.

 

Παράθεση

 

Κορίτσια εμείς καρότσι ακόμα δεν πήραμε..29/3 έχω ΠΗΤ. Θα προλάβω άραγε τα μαγαζιά ανοικτά, ούτε που ξέρω. Ήθελα να το δούμε από κοντά και να το δοκιμάσουμε. Φαντάζομαι ότι δεν θα χρειαστούμε καρότσι τον πρώτο καιρό. Αυγό, κούνια, όλα οκ. Μας λείπει ενδοεπικοινωνία και παρκοκρέβατο για τις μετακινήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fania Papa εγώ ήθελα να ξέρω δεν ντρέπονται για οοοολη αυτήν την αναστάτωση και στεναχωρια που μας  δημιουργούν είναι δυνατόν μιλά με για ένα μωρό κάπου ένα όριο αλλά απ ότι βλέπω δεν υπάρχει...Ξεχασε το κορίτσι μου!!!Πάντως παρκοκρεβατο δεν χρειάζεστε ακόμα νωρίς είναι άστο για αργότερα τώρα καρότσι κ αυτό μπορείς να το αφήσεις για λίγο πιο μετά έχεις χρόνο αφού έχει κ όλα τα αλλα!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μόλις γύρισα από οδοντίατρο. Μου τροχισε το δόντι γιατί είχε γδαρθει η γλώσσα και μου έβαλε προσωρινό σφράγισμα. Δεν έκανα ούτε ενέσεις ούτε τίποτα... Μου είπε μόλις γεννήσω να παω να το φτιάξουμε. Επιτρέπονται οι ενέσεις μου είπε αλλά μπορεί να ενοχληθω και να δημιουργηθεί τοκετός :roll:

Εγω πήρα καροτσι 3 σε 1 οπωτε είχε και το αυγό πάνω. Παρκοκρεβατο δεν θα το χρειαστείς άμεσα. Εγώ έχω καλαθουνα και το αυγό στα άμεσα για το πρώτο καιρό. Η κούνια είναι έτοιμη, η βαλίτσα μου, όλα σε αναμονή!! Α πήρα και θήλαστρο τελικά γιατί φοβάμαι μην μου χρειαστεί και δεν το έχω.. Έτσι όπως είναι και τα πράγματα με τα μαγαζιά.. Θα τα κλείσουν πάλι σίγουρα.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 είδες που σου είπα για το προσωρινό σφραγισμα:wink: δεν χρειάζεται ούτε ένεση ούτε τίποτα...εχω ταλαιπωρηθεί πολύ με τα δόντια μου κ ξέρω θα σε κρατήσει αρκετά αν προσέχεις λιγο!!!ποιο θήλαστρο πήρες?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 είδες που σου είπα για το προσωρινό σφραγισμα:wink: δεν χρειάζεται ούτε ένεση ούτε τίποτα...εχω ταλαιπωρηθεί πολύ με τα δόντια μου κ ξέρω θα σε κρατήσει αρκετά αν προσέχεις λιγο!!!ποιο θήλαστρο πήρες?

Αχ παλι καλά με το δόντι το χα πολύ άγχος. Έχω και μια φοβία με τους οδοντίατρος.. Πόσο μάλλον τώρα στην εγκυμοσύνη. Από θήλαστρο πήρα το cangaroo gentle touch. 44 ευρω. Το αγόρασα με βάση τις πολύ καλές κριτικές στο skroutz. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγω θήλαστρο λέω να πάρω το cangaroo double elegance duo. Εχει πολυ καλα σχόλια αλλά δεν το έχει κάποια γνωστή μου για να ξέρω. 

Να ρωτήσω κάτι.. Μου έδωσε η γυναικολόγος το χαρτί για να βγω σε άδεια κυήσεως. Αυτό το χαρτί το πάω στο ΕΦΚΑ ή στην υπηρεσία μου? Θα ρωτήσω και τον προιστάμενο απλά επειδή κάποιες θα έχετε βγει ήδη σε άδεια κυήσεως λέω μήπως ξέρετε! Επίσης επειδή μπερδεύτηκα λίγο.. το ΕΦΚΑ πληρώνει άδεια κυήσεως (56 μέρες), άδεια μητρότητας (63 μέρες) και βοήθημα τοκετου ? Το βοήθημα τοκετού είναι άλλο από τα 2000 που δίνει το κράτος?  Και για την κλινικη.. αν καταλαβα καλα οι τιμές είναι αφου έχει αφερεθει αυτα που καλυπτει ο ΕΟΠΥΥ?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θήλαστρο πήρα ένα ης avent σε black Friday να δούμε αν θα κάνει δουλειά... @georgia1988 αυτό το χαρτί που σ συμπλήρωσε ο γιατρός του εοππυ το συμπληρώνει και ο εργοδότης σου και μετά το πας στο εφκα 56 μέρες πριν την ΠΗΤ...περναει τα στοιχεία σου και σου βάζει ένα Χ πόσο το οποίο το πιστωνουν μέσα σε μια βδομάδα περίπου (τόσο έκανε εμενα) Στο εφκα θα σου δώσουν 2 χαρτιά ίδια τα οποία γράφουν το ποσό τις μέρες κλπ..το ένα το κρατάς εσύ το άλλο το δίνεις στον εργοδότη σου...Αφου γεννήσεις δικαιούσαι γύρω στις 60 μέρες πάλι επιδοτήση από εφκα πρέπει να πας πάλι εντός 6 μηνών από την ημέρα γέννησης μετά χαρτιά που θα σου ζητήσουν να κάνετε πάλι αίτηση...αυτα είναι από το ΙΚΑ...για τα 2000 είναι άλλη αίτηση την οποία την κάνεις μόλις γεννήσεις κάποια μαιευτήρια στην κάνουν κ αυτά εκεί τα ιδιωτικά απ όσο ξέρω και μου είπαν....αυτα ξέρω εγώ πριν 2 μέρες πληρώθηκα από ΙΚΑ πάντως της άδεια...και για κλινική ισχύουν άλλες τιμές αν έχεις ασφάλεια κ άλλες εάν δεν έχεις...οταν δεν έχεις είναι λίγο πάνω...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...