Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Eirini89 είπε:

Παντως στο γεννεσις αφηνουν το συζυγο 2 ωρες το πρωι 2 ωρες το απογευμα... μια κοπελα απ τις μανουλες Δεκεμβριου με ενημερωσε....

Εγω ημουν κανονικα για Αγιο Λουκα αλλα λογω προωροτητας θα παω γεννεσις που εχει ΜΕΝΝ αντε με το καλο και εσυ... 

Απ οτι εχω καταλαβει οταν ειναι για καισαρικη στις 38 το παιρνουν γτ ειναι το νωριτερο ασφαλες δε ξερω ακριβως το λογο ή αν λογω επιπλοκων αυξανεται καποιος κινδυνος προς το τελος της εγκυμοσυνης... γενικα εγκυους με επιπλοκες δεν τις αφηνουν μεχρι τελους....αυτο εχω καταλαβει...

Εμένα στο τηλ μου είπαν μισή ώρα την μέρα επισκεπτήριο. Νομίζω καλύτερα Γένεσις απότι άγιος Λουκάς.εχει πιο καλές μαίες κ πιο φιλικές στον θηλασμό.

 

 

 

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Όχι δεν μπαίνουν οι σύζυγοι μέσα.γενναω Γένεσις Θεσσαλονίκη. Ναι θεωρεί ότι είναι ασφαλές να γεννήσω 38 εβδομάδων κ κάτι μαξ.γιατι το ζάχαρο μπορεί να αρχίσει να επηρεάζει το μωρό πολύ κ δεν θέλει.μπορει κ να έχει άδικο δεν ξέρω. Ήδη ομως ενώ κάνω κ ινσουλίνη οι μετρήσεις μου είναι αρκετά οριακές. Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου είναι πιο δύσκολο να το ελέγξω. 

Γλυκιά μου μην αγχώνεσαι τοοοσο πολύ.Απλα εμπιστευσου τον γιατρό σου!Ο,τι σου λέει αυτός.Σίγουρα κάτι παραπάνω απ όλες εμας θα ξέρει.Καθε περίπτωση είναι διαφορετική,οπότε μην ακούς κανένα,μην διαβάζεις τπτ,ακου μόνο τον γιατρό σου και να είσαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε στο τέλος!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πρηστηκαν κι εμένα τα χέρια και τα πόδια μου... έχουν κάνα δυο μέρες τώρα..με το που μπήκα στην 36η εβδομάδα!! Αν συμπληρώσω όλες τις εβδομάδες, τι θα γίνει; Σαν μπαλόνι θα είμαι; Ευτυχώς δεν έχω πάρει κιλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, πρηστηκαν κι εμένα τα χέρια και τα πόδια μου... έχουν κάνα δυο μέρες τώρα..με το που μπήκα στην 36η εβδομάδα!! Αν συμπληρώσω όλες τις εβδομάδες, τι θα γίνει; Σαν μπαλόνι θα είμαι; Ευτυχώς δεν έχω πάρει κιλά...

Είναι φυσιολογικό πάντως..  ο γιατρος θα σου πει να έχεις τα πόδια σου ψηλά όταν ξεκουράζεται 

Γεια σας κορίτσια πηγα σημερα στο γιατρό στις 35 κ 4 κ  ο υπέρηχος του Δημοσίου έδειξε -200 γραμμάρια απο την προηγούμενη φορά αλλα δεν δίνουμε σημασια λεει υπάρχουν τέτοιες αποκτήσεις..  το Καλο είναι πως γυρισε με το κεφαλι κατω! Επόμενο ραντεβου στις 16 τωρα για nst κ καρδιολογικη εξεταση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Είναι φυσιολογικό πάντως..  ο γιατρος θα σου πει να έχεις τα πόδια σου ψηλά όταν ξεκουράζεται 

Γεια σας κορίτσια πηγα σημερα στο γιατρό στις 35 κ 4 κ  ο υπέρηχος του Δημοσίου έδειξε -200 γραμμάρια απο την προηγούμενη φορά αλλα δεν δίνουμε σημασια λεει υπάρχουν τέτοιες αποκτήσεις..  το Καλο είναι πως γυρισε με το κεφαλι κατω! Επόμενο ραντεβου στις 16 τωρα για nst κ καρδιολογικη εξεταση

Ποσο είναι δλδ?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εμένα στο τηλ μου είπαν μισή ώρα την μέρα επισκεπτήριο. Νομίζω καλύτερα Γένεσις απότι άγιος Λουκάς.εχει πιο καλές μαίες κ πιο φιλικές στον θηλασμό.

 

 

 

 

Ναι ε;;; μιση ωρα;; μηπως αμα εισαι μεσα σου πουν κατι διαφορετικο; τι να πω.... ανεβαινουν και τα κρουσματα δυστυχως και φοβαμαι.μεχρι να παμε μην αλλαξουν κ αλλο....

Εγω επειδη νοσηλευτηκα προσφατα στον Αγιο Λουκα και παω και καθε μερα για καρδιοτοκογραφο μια χαρα μου φανηκαν οι μαιες τωρα στο θηλασμο δε ξερω πως συμπεριφερονται...επισης το φαι τους δε παιζεται....και δεν χρεωνουν εξτρα αν θες να σου φτιαξουν κατι αλλο. Στο γεννεσις ειναι οτι σου φερουν σε τρικλινο και δικλινο απλο.

Στο γεννεσις θα παω μονο λογω Εντατικης και αυτο ακομα κρινεται... 

Στον Αγιο Λουκα παντως σε βαζουν σε δικλινο μονη σου. Δεν εχει καν τρικλινα. Εκτος και αν γινεται χαμος οποτε ειστε 2....

στο Γεννεσις στα δικλινα βαζουν κρεβατι επιπλεον και τα κανουν τρικλινα και δε χωρας να περασεις.... αλλος ενας λογος που ηθελα Αγιο Λουκα...παντως και μονο που εχει ΜΕΝΝ νεογνων εμενα μου αρκει....απλα αν και πιο ακριβο θα θελα δικλινο... 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Ήμουν εμβρυοκαρδιολογο σήμερα για να δούμε την καρδούλα του μωρού και μας είπε ότι δεν είναι τίποτα όλα φυσιολογικά και καλά...κακός μας αγχωσε ο έμβρυολογος στο doppler...

Τα δάχτυλα μου είναι κ εμένα λιιιγο πρησμένα έχουν ξεκινήσει από τον Δεκέμβριο αλλά τώρα το καταλαβαίνεις πιο εύκολα...τα πόδια όχι τόσο τα χέρια μου φαίνονται πιο πολύ!

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Ναι ε;;; μιση ωρα;; μηπως αμα εισαι μεσα σου πουν κατι διαφορετικο; τι να πω.... ανεβαινουν και τα κρουσματα δυστυχως και φοβαμαι.μεχρι να παμε μην αλλαξουν κ αλλο....

Εγω επειδη νοσηλευτηκα προσφατα στον Αγιο Λουκα και παω και καθε μερα για καρδιοτοκογραφο μια χαρα μου φανηκαν οι μαιες τωρα στο θηλασμο δε ξερω πως συμπεριφερονται...επισης το φαι τους δε παιζεται....και δεν χρεωνουν εξτρα αν θες να σου φτιαξουν κατι αλλο. Στο γεννεσις ειναι οτι σου φερουν σε τρικλινο και δικλινο απλο.

Στο γεννεσις θα παω μονο λογω Εντατικης και αυτο ακομα κρινεται... 

Στον Αγιο Λουκα παντως σε βαζουν σε δικλινο μονη σου. Δεν εχει καν τρικλινα. Εκτος και αν γινεται χαμος οποτε ειστε 2....

στο Γεννεσις στα δικλινα βαζουν κρεβατι επιπλεον και τα κανουν τρικλινα και δε χωρας να περασεις.... αλλος ενας λογος που ηθελα Αγιο Λουκα...παντως και μονο που εχει ΜΕΝΝ νεογνων εμενα μου αρκει....απλα αν και πιο ακριβο θα θελα δικλινο... 

τι να σου πω κ εχθές κάτι σεμινάρια του γένεσις που παρακολούθησα πάλι το ίδιο μας είπαν. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 με το που μπήκα στο μήνα μου έπαθα τα ίδια!! Πρηστηκαν τα δάχτυλα των χεριων μου και νιώθω και τα πόδια μου ετσι!! Σήμερα περπάτησα να πάω σούπερ μάρκετ και ένιωθα φουσκωμένη τελείως.. Δεν είναι τίποτα μου είπε ο γιατρός φυσιολογικό και να περιορίσω το άλατα.

@Basiliki92 είδες; όλα καλά τέλικα!! Τι στο καλό, τώρα στο τέλος;;

@Ani!! Έχω ακούσει υπερυχοι του δημοσίου δεν είναι τόσο αξιόπιστοι.. Άσε που γενικώς υπάρχει και αποκλιση. Ειδικά προς το τέλος της εγκυμοσύνης που μεγαλώνει το μωρό. Πάντως να έχασε κιλά το αποκλείω.. Κάποια μέτρηση είναι λάθος.. Θύμισε μου ποια εβδομαδα είσαι;; πάνω κάτω μαζί είμαστε νομιζω

Βγήκε και η κολπικη καλλιέργεια. Όλα οκ. Δόξα το θεό. Σήμερα έκανα και τις τελευταίες εξετάσεις μου:PΓενική αίματος, γενική ούρων και tsh(λόγω θυροειδη). Περιμένω αύριο τ αποτελέσματα 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 αυτό μου είπε και ο εμβρυοκαρδιολογος ότι τώρα στο τέλος δεν εμφανίζονται προβλήματα νε την καρδιά ότι είναι φαίνεται από 18 έως 24 εβδ. βλακειες του εμβρυολόγος κακός μας αγχωσε... και επίσης μου είπε ότι τα υπόλοιπα αφού γεννηθεί το παιδί και περάσουν κάποιοι μήνες μπορεί να φανεί κάτι το οποίο το βλέπουν και οι παιδίατροι και σε παραπέμπουν...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι πως να καθαρίσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο? Επίσης πως να καθαρισω-πλύνω το καρότσι?

Εγω την βαλίτσα την έπλυνα με αρκάδι και το εσωτερικό του το πέρασα με πανάκι με το baby Planet sprey απολυμαντικό. Το καροτσι το έβγαλα στον ήλιο και το ψεκασα με το baby planet επίσης. 

Άστα κορίτσια μου έσπασε το δόντι το απογευμα:(. Μπορεί να έφυγε και σφράγισμα.. δεν με πονάει αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Επιτρέπεται ο οδοντιατρος;; φοβάμαι μην με πονέσει και δεν ξέρω τι να κάνω... Θα το αφήσω και θα δείξει.. Σε 2 εβδομάδες περίπου γενναω. Να το φτιάξω μετά άμα είναι.. 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23Εμενα η βαλιτσα δεν ειναι σάκος είναι η βαλίτσα που ειναι σκληρη απ εξω το εσωτερικο σκεφτομαι...αμα ψεκασω το καρότσι με dettol to σπρέι κάνει? Και το στρώμα τις καλαθουνας να σας πω θα ήθελα να το πλύνω δεν ξέρω σιχαίνομαι κάπως να το βάλω έτσι μην έχει ακόμη όσο και να ψεκασεις άμα δεν πλυθούν ρε κορίτσια? 

Επιτρέπεται ο οδοντίατρος αρκεί να μην χρησιμοποιήσει τίποτα φάρμακα ρωτά και τον γιατρό σου... Επίσης θα μπορούσε να σου βάλει και προσωρινή σφράγιση που δεν θα σε πονέσει μέχρι να γεννήσεις....

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου κάτι πως να καθαρίσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο? Επίσης πως να καθαρισω-πλύνω το καρότσι?

Κι εμένα η βαλίτσα είναι σκληρή,με ροδακια. Την καθάρισα με dettol. Το καρότσι ο,τι βγαίνει από ύφασμα το πλυναμε στη μπανιέρα με καυτό νερό και απορρυπαντικο.τον σκελετό τον έπλυνε η μάνα μου στο μπαλκόνι με υγρό πιάτων (μας το έχουν δώσει το καρότσι, οπότε είναι μεταχειρισμένο).

πρίν από 57 λεπτά , valentina23 είπε:

Εγω την βαλίτσα την έπλυνα με αρκάδι και το εσωτερικό του το πέρασα με πανάκι με το baby Planet sprey απολυμαντικό. Το καροτσι το έβγαλα στον ήλιο και το ψεκασα με το baby planet επίσης. 

Άστα κορίτσια μου έσπασε το δόντι το απογευμα:(. Μπορεί να έφυγε και σφράγισμα.. δεν με πονάει αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Επιτρέπεται ο οδοντιατρος;; φοβάμαι μην με πονέσει και δεν ξέρω τι να κάνω... Θα το αφήσω και θα δείξει.. Σε 2 εβδομάδες περίπου γενναω. Να το φτιάξω μετά άμα είναι.. 

Επιτρέπεται ο οδοντίατρος!Αλλά και ο ίδιος ο οδοντίατρος θα ξερει τι φάρμακα να σου χρησιμοποιήσει. 

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...