Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Mighty86 καρεκλάκι δεν νομίζω. Φοβάμαι μην πέσω!! Στο κρεβάτι θα τα κάνω όλα χάλια και ποιος μαζεύει μετα:roll:. Μάλλον θα γεμίσω τη μπανιέρα. Θα δω πως θα πάει. Εντάξει δεν λέει να πάω να γεννήσω σαν την αρκουδα:shock:Κορίτσια έχω ακούσει για χιόνια και λέω έχε χάρη!! Τόσο καιρό με νοτιάδες και τώρα που είναι να γεννήσω φοβάμαι μην χιονίσει και κλείσει ο δρόμος.. :confused:

Εμενα η μέση μου πονάει. Και όταν είμαι ώρα ξαπλωμένη δυσκολεύομαι να σηκωθώ και να κάνω ένα βήμα. Επίσης το βράδυ είμαι αυπνη!!! Τι να πρωτοπω;; τις καούρες; την συχνοουρια;; την δίψα;; η που δεν μπορώ ν αλλάξω πλευρό;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/2/2021 at 2:11 ΜΜ, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, εγώ τα έπλυνα όλα με βρεφικό απορρυπαντικό...και τα δικά μου και του μπεμπακου! Έχω πάρει κι ένα σπρέι βρεφικό απολυμαντικό και θα κάνω τη βαλίτσα με αυτό..μέσα κι έξω! Επίσης, λέω να πλύνω στο πλυντήριο μία θήκη αποθήκευσης ρούχων που έχω πάρει από τα jumbo και να βάλω όλα τα πραγματακια του μπέμπη εκεί μόνα τους...

Σήμερα μπήκα στον μήνα μου!!! Μέχρι τις 8/3 θα έχω τον μπεμπακο στην αγκαλιά μου... απίστευτο, πώς πέρασε ο καιρός...

Με το καλο!!!!!!! Τι ωραια, σιγα σιγα ολες, θα παρουμε σειρα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ok τότε. ο άνδρας μου με κοροιδεύει λέει ακόμα δεν έχεις γάλα...χαχαχα

εγώ βάζω καρεκλάκι χαμηλό στο μπάνιο ή ξυρίζομαι ανάσκελα στο κρεββάτι με μια πετσέτα από κάτω κ τα παίρνω όλα γουλί εννοείται.

Εχει δίκιο ο άντρας σου γιατι...όταν γεννήσεις θα γεμίσει σιγα σιγα το στήθος σου γαλα οποτε θα εφαρμόσει καλυτερα.. οποτε βλέποντας κ κάνοντας. Μεγάλο SOS μην θεωρήσεις τοτε πως αν δεν βγάζεις πολυ γαλα δεν έχεις.. καμια σχέση το θήλαστρο με το θηλασμο

Εγω βαζω καθρέφτη που μα ψιλοβλεπω και ξεκιναω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

Καλημερα @Mighty86!!!! Κορίτσια μαζευτειτε για παρέα και συμπαράσταση!!!!Αχ και εγώ μια από τα ίδια ξυπνάω το βράδυ στον ύπνο μου κ μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ!!!Ιδρώνω κάθε βράδυ γύρω γύρω από το λαιμό στο στήθος σηκώνομαι αλλάζω τρώω κιόλας κάτι γιατι πεινάω και μετά για κάνα 2ωρο στριφογυρίζω μέχρι να με ξαναπαρει ο ύπνος!!!Σημερα ειδικα ξυπνησα και πονουσε το στομαχι μου απο την πεινα δεν ξερω γιατι..:roll:

Ιδρωνω. Δε μπορω να γυρισω. Ποναει η μεση μου. Δεν αναπνεω κσθολου καλα. Τουαλετα 7 φορες το βραδυ... Ζω υπεροχες βραδιές :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 έλα μια χαρά η μπέμπα σου πολύ καλή σε βάρος...οσο για το θήλαστρο δεν το δοκίμασα φοβήθηκα να το βάλω να αντλήσει αχχαχαχαχα...επισης το ξύρισμα ευτυχώς εκεί κάτω δεν έχω μεγάλο πρόβλημα γιατί έκανα λέιζερ για πολλά χρόνια και είναι σαν καμένο δάσος μια εδώ μια εκεί :-o

@Mareva έτσι και εγώ τουαλέτα ευτυχώς 1 2 φορές να σηκωθώ αλλά τώρα αυτός ο ιδρώτας με έχει εκνευρίσει αρκετά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Ιδρωνω. Δε μπορω να γυρισω. Ποναει η μεση μου. Δεν αναπνεω κσθολου καλα. Τουαλετα 7 φορες το βραδυ... Ζω υπεροχες βραδιές :)

Έτσι κ χειρότερα.. εγω ανοίγω το κ στο σκύλο  για τσισακια..μου κάνει συμπαράσταση 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 έλα μια χαρά η μπέμπα σου πολύ καλή σε βάρος...οσο για το θήλαστρο δεν το δοκίμασα φοβήθηκα να το βάλω να αντλήσει αχχαχαχαχα...επισης το ξύρισμα ευτυχώς εκεί κάτω δεν έχω μεγάλο πρόβλημα γιατί έκανα λέιζερ για πολλά χρόνια και είναι σαν καμένο δάσος μια εδώ μια εκεί :-o

@Mareva έτσι και εγώ τουαλέτα ευτυχώς 1 2 φορές να σηκωθώ αλλά τώρα αυτός ο ιδρώτας με έχει εκνευρίσει αρκετά...

Ειδικα το στήθος μου που ιδρωνει τρελα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην χρησιμοποιείται το θήλαστρο τώρα.. Ίσα ίσα μια φορά για 5 δευτερόλεπτα.. Δεν κάνει μπορεί να προκληθεί πρωωρος τοκετός κάπου διάβασα.. Μπορεί και στις οδηγίες χρήσης.. 

@Basiliki92 είναι και η απόκλιση.. Άσε που δυσκολεύεται να το μετρήσει τώρα που μεγάλωσε.. Πιστευω γύρω στα 3 κιλά θα γεννηθεί και ούτε... Αλλά εγώ θα πάω και προγραμματισμένη 38εβδ+2 αντε +4.οχι παραπάνω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γύρισα κι εγω απ το ντομπλερ. 33 κ 6 σήμερα κ ο μικρός μου είναι 1800 γρ. Συνεχίζει λίγο πολύ στην κάτω καμπύλη, είναι στην 8η εκατοστιαία θέση. Αμνιακα στα χαμηλότερα φυσιολογικά επίσης, αλλά χωρίς να δυσφορει το μωρο. Πάλι κοιμόταν κ είχε το χεράκι μπροστά στη μουριτσα του.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια μην χρησιμοποιείται το θήλαστρο τώρα.. Ίσα ίσα μια φορά για 5 δευτερόλεπτα.. Δεν κάνει μπορεί να προκληθεί πρωωρος τοκετός κάπου διάβασα.. Μπορεί και στις οδηγίες χρήσης.. 

@Basiliki92 είναι και η απόκλιση.. Άσε που δυσκολεύεται να το μετρήσει τώρα που μεγάλωσε.. Πιστευω γύρω στα 3 κιλά θα γεννηθεί και ούτε... Αλλά εγώ θα πάω και προγραμματισμένη 38εβδ+2 αντε +4.οχι παραπάνω.... 

ναι ναι όχι δυo δευτερόλεπτα το έβαλα ίσα ίσα για να δω αν δουλεύει γιατί πήρα ένα ελαττωματικό κ πήγα να το αλλάξω. 

αχ κεγώ ελπίζω σε μια απόκλιση προς τα κάτω.νομίζω οτι έχω το πιο μεγάλο μωρό του φόρουμ από αυτά που διαβάζω!μια χαρά είναι καλύτερα μικρό παρά πολύ μεγάλο. εγώ πιστεύω θα πάει κ πάνω από 3 κιλά το δικό σου. έχεις ακόμα. βλέπω να γεννάω πριν από εσένα τελικά...αχ παναγία μου :o

ιδρώτα στο στήθος έχω κεγώ ακόμα κ το απόγευμα να με πάρει λίγο ο ύπνος στον καναπέ ιδρώνω..

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 είπε:

ναι ναι όχι δυo δευτερόλεπτα το έβαλα ίσα ίσα για να δω αν δουλεύει γιατί πήρα ένα ελαττωματικό κ πήγα να το αλλάξω. 

αχ κεγώ ελπίζω σε μια απόκλιση προς τα κάτω.νομίζω οτι έχω το πιο μεγάλο μωρό του φόρουμ από αυτά που διαβάζω!μια χαρά είναι καλύτερα μικρό παρά πολύ μεγάλο. εγώ πιστεύω θα πάει κ πάνω από 3 κιλά το δικό σου. έχεις ακόμα. βλέπω να γεννάω πριν από εσένα τελικά...αχ παναγία μου :o

ιδρώτα στο στήθος έχω κεγώ ακόμα κ το απόγευμα να με πάρει λίγο ο ύπνος στον καναπέ ιδρώνω..

Τι βαρος είχε το μωρουλι σου στο ντοπλερ; είμαστε πολύ κοντά σε ΠΗΤ. Εγω στο ντοπλερ 33+2 το μωρο ήταν 2.350 λιγο πιο πάνω Πο το όριο..  Στους υπερηχους του δημοσίου ειχα ότι να ναι μετρήσεις για αυτο κ δεν αναφέρομαι σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου γύρισα κι εγω απ το ντομπλερ. 33 κ 6 σήμερα κ ο μικρός μου είναι 1800 γρ. Συνεχίζει λίγο πολύ στην κάτω καμπύλη, είναι στην 8η εκατοστιαία θέση. Αμνιακα στα χαμηλότερα φυσιολογικά επίσης, αλλά χωρίς να δυσφορει το μωρο. Πάλι κοιμόταν κ είχε το χεράκι μπροστά στη μουριτσα του.

Και μένα 32η εβδ ήταν 1600γραμ στην 12η εκατ. Θέση. Μημπως φταίει το αμνιακό;; Αχ και γω περιμένω να γεννήσω να τη δω!! Πάντα σε κάθε υπερυχο δεν είχε καλή θέση.. Μια το χέρι μπροστά, μια το κεφάλι κάτω... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω και εγώ πρόβλημα με τον υπνο. Αν καταφέρω να κοιμηθώ κάθε μισή με μια ώρα είμαι πάνω.Δεν βολεύομαι.Γυρίζω στο αριστερό πλευρό το μωράκι μου κλωτσάει νομίζω ότι το πιέζω γυρίζω στο δεξί και να σου πάλι από τα δεξιά. Αναλόγως και τι θα φάω έχω κάποιες φορές και δύσπνοια.Βέβαια όλα αυτά τις τελευταίες μέρες. Πριν αναλόγως κοιμόμουνα σχετικά καλά. Κάθε δίωρο ξυπνούσα για παράδειγμα. Εντωμεταξύ κάπου στο δεύτερο τρίμηνο εκτός από τις κλασσικές κινήσεις του εμβρύου αυτές που νιώθουμε σαν κλωτσιές ένιωθα και κάποιες φορές πολύ κάτω χαμηλά κάτι σαν δονήσεις. Τελικά τώρα στο τέλος τις νιώθω πιο έντονα και συχνά. Έχω καταλάβει ψάχνοντας στο ιντερνετ ότι είναι λόξυγκας του εμβρύου. Νιώθει καμιά από εσάς το ίδιο ? Είναι η ίδια αίσθηση με αυτό που γίνεται οταν έχουμε εμείς λόξυγκα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani!! είπε:

Τι βαρος είχε το μωρουλι σου στο ντοπλερ; είμαστε πολύ κοντά σε ΠΗΤ. Εγω στο ντοπλερ 33+2 το μωρο ήταν 2.350 λιγο πιο πάνω Πο το όριο..  Στους υπερηχους του δημοσίου ειχα ότι να ναι μετρήσεις για αυτο κ δεν αναφέρομαι σε αυτές.

Τελευταίο ντοπλερ 35 και 5 από μαιευτήρα μου 3083 grams

Στο ντοπλερ έγινε το μπέρδεμα με τον εμβρυολογο που έχει απόκλιση από τον μαιευτήρα μου,το έβγαζε κοντά 300-400 γρ κατω. 32 και κάτι εβδομάδων: 1900 περίπου 

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω και εγώ πρόβλημα με τον υπνο. Αν καταφέρω να κοιμηθώ κάθε μισή με μια ώρα είμαι πάνω.Δεν βολεύομαι.Γυρίζω στο αριστερό πλευρό το μωράκι μου κλωτσάει νομίζω ότι το πιέζω γυρίζω στο δεξί και να σου πάλι από τα δεξιά. Αναλόγως και τι θα φάω έχω κάποιες φορές και δύσπνοια.Βέβαια όλα αυτά τις τελευταίες μέρες. Πριν αναλόγως κοιμόμουνα σχετικά καλά. Κάθε δίωρο ξυπνούσα για παράδειγμα. Εντωμεταξύ κάπου στο δεύτερο τρίμηνο εκτός από τις κλασσικές κινήσεις του εμβρύου αυτές που νιώθουμε σαν κλωτσιές ένιωθα και κάποιες φορές πολύ κάτω χαμηλά κάτι σαν δονήσεις. Τελικά τώρα στο τέλος τις νιώθω πιο έντονα και συχνά. Έχω καταλάβει ψάχνοντας στο ιντερνετ ότι είναι λόξυγκας του εμβρύου. Νιώθει καμιά από εσάς το ίδιο ? Είναι η ίδια αίσθηση με αυτό που γίνεται οταν έχουμε εμείς λόξυγκα.

Ναι εμένα έχει λόξυγκα νομίζω τουλάχιστον μία φορά την μέρα. Η αίσθηση είναι σαν χτύπος ρολογιού ρυθμική κλωτσα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι όπως το περιέγραψες ! 

Just now, Mighty86 said:

Τελευταίο ντοπλερ 35 και 5 από μαιευτήρα μου 3083 grams

Στο ντοπλερ έγινε το μπέρδεμα με τον εμβρυολογο που έχει απόκλιση από τον μαιευτήρα μου,το έβγαζε κοντά 300-400 γρ κατω. 32 και κάτι εβδομάδων: 1900 περίπου 

Ναι εμένα έχει λόξυγκα νομίζω τουλάχιστον μία φορά την μέρα. Η αίσθηση είναι σαν χτύπος ρολογιού ρυθμική κλωτσα

ακριβώς έτσι όπως το περιέγραψες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...