Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Eirini89 Καλημέρα κορίτσι μου είδες που δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα  έχεις δικά σ παραδείγματα μην μασάς καθόλου σε λίγες μέρες θα είστε μαζί αυτό σκέψου ♡για τις συσπάσεις δεν γνωρίζω πρώτη φορά μαμά κ εγώ!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι σε όλες σας με το καλο! Με συγχωρείτε που «εισβάλω» στο θέμα , απλά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι για ένα πολύ δικό μου πρόσωπο που έχει ΠΗΤ 15 Μαρτίου. Είναι στην 33-34 εβδομάδα τώρα και είδε ελάχιστο ροζ αίμα στο χαρτί, ούτε καν στο εσώρουχο και έχει κάτι πονάκια σχεδόν συνεχόμενα το τελευταίο δεκαήμερο . Ο γιατρός της είπε ότι μπορεί να έσπασε κανένα αγγείο και ότι δεν του ακούγεται για κάτι σοβαρό αφού δεν υπάρχει ροη και ακούγεται κ το μωρό. Για τα πονάκια της είπε ότι δικαιολογούνται από το μεγάλωμα της μήτρας. Τον παρακολουθούν βέβαια αν συνεχίσει και παρουσιάσει έντονη ροη θα πάνε στο νοσοκομείο. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; 

δεν νομίζω να είναι κάτι. κοπέλες με αίματα πολλά κ εντέλει συνεχίστηκε μια χαρά η εγκυμοσύνη τους. απλά ίσως θα έπρεπε σε αυτήν την φάση να ξεκουράζεται λίγο περισσότερο. αφού ο γιατρός είναι εφησυχασμένος δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. ας είναι λίγο περισσότερο ξάπλα κ ζεστά. 

Just now, Eirini89 είπε:

Καλημερα!!!Ευχαριστω για τα ωραια λογακια.... μετα σκεφτομαι η αδερφη μου με διδυμα γεννησε 35κ1 2350... και τον εναν τον πηρε σπιτι αμεσως....το βαφτηστηρακι μου και μια χαρα ηταν και μια χαρα ειναι καλα και ο αλλος ειχε μεινει 20 μερες μεσα αλλα κ παλι τωρα κανενας δε βαζει γλωσσα μεσα του (2.5 ετων)και μια χαρα παιδακια ειναι...

Σημερα εχω γιατρο παλι... μιλησα χτες βραδυ μου ειπε 35κ2...αντε 35κ3 θα γεννησω... καθε μερα μου τ αλλαζουν... τι να πω κ εγω...

Ασχετο αλλα....εδω για να σκεφτειτε ρε κοριτσια η κολλητη μου απ τη σχολη γεννησε 28η εβδομαδα... 980 γραμμαρια και τωρα ειναι 1μιση χρονων πραγματικη ηλικια αλλα ειναι μια χαρα το παιδακι φαινεται ακομα μικροτερο βεβαια και ειχε κατσει μεσα μηνες και ειχε θεματακια στην αρχη αλλα ολα πηγαν καλα....

Πιστη και κουραγιο για τα μπεμπακια μας και ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα...

Συσπασεις εχετε; εγω εχω 3...4 καλες μεσα στη μερα...και εχτες ετυχε που ημουν στον καρδιοτοκογραφο και ενω ηταν στο 30..35...ολη την ωρα... καποια στιγμη πονεσα ετσι σα περιοδο λιγο και την καταλαβα και γυρναω και κοιταω και ειχε παει 56 και δν ηταν καθολου δυνατη... οταν γενναμε φυσιολογικα ξερει καμια ποσο παει το νουμερο;

εδώ στην ομάδα μαρτίου έχουμε ήδη δύο προωράκια που προοδεύουν μια χαρά. 

σχετικά με τις συσπάσεις κεγώ το έχω απορία. δεν καταλαβαίνω καν αν έχω. κάτι πετρώματα που λέτε να νιώθω την κοιλιά μου σκληρή κτλ ναι αλλά μέχρι εκεί. πόνους ιδιαίτερους όχι. ούτε πόνους περιόδου.(νομίζω)

σήμερα έχω κεγώ υπέρηχο. λογικά σήμερα θα μου πει τι σκοπεύει να κάνει με την περίπτωση μου αν το εχει ντε φάκτο την καισαρική ας μου πει τέλος πάντων πότε υπολογίζει να ξέρω...γιατροί...:???:

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 Καλημέρα κορίτσι μου είδες που δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα  έχεις δικά σ παραδείγματα μην μασάς καθόλου σε λίγες μέρες θα είστε μαζί αυτό σκέψου ♡για τις συσπάσεις δεν γνωρίζω πρώτη φορά μαμά κ εγώ!!!

Με το καλο και εσυ!!!! Ανυπομονω πολυ η αληθεια ειναι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!! Εδώ τώρα γεννιούνται μωράκια 600-700γραμ και μια χαρά είναι. Δεν το συζητάω για εφταμηνιτικα.. Εδώ και πολλά χρόνια!! Μια θεία μου που είναι 70 χρόνων είχε γεννηθεί επταμηνητικη εκείνα τα χρόνια φαντάσου!! Θα κάνετε λογικά και την ενεσουλα για τα πνεύμονα κια προληπτικά και όλα καλά θα πάνε!!

@Mighty86με το καλό ο υπερυχος σήμερα!! Θα περιμένουμε νέα σου!! 

Για συσπάσεις στον καρδιοτοκογραφο που μου βάλε δεν είχα.. Άσε που τόσους μήνες δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς είναι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα! ειμαι απο την αρχη στην ομαδα μανουλες Μαρτιου 2021 γιατι κ το πρωτο μ παιδακι το γεννησα 1 μηνα νωριτερα ξαφνικα.. Τωρα.. εχω Π.Η.Τ. 6 μαρτιου οποτε θα ειμαι απο τις πρωτες αυτης της ομαδας.. Ειχα λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη απο την αρχη που δεν μου επετρεπε βολτες και περπατηματα καθολου εξω αλλα με υπομονη εφτασα αισιως σημερα εδω. Στις 33 εβδομαδες η μπεμπα ηταν 2,590 κ μεθαυριο παω παλι για εξεταση.. Συσπασεις δεν εχω ακομα καθολου και οπως νιωθω το μωρο στη κοιλια ειναι ακομα σε πλαγια θεση οποτε δεν εχει γυρισει..  

Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ευχομαι σε ολες σας!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ani!! Καλησπέρα κορίτσι μου!! Έχουμε μιλήσει και στις μανούλες Φεβρουαρίου. Εγώ εχω Πητ 1 Μαρτίου αλλά θα γεννήσω Φεβρουαρίο!! Εμένα χτες 36 εβδ η μπέμπα ήταν 2575γρ.οχι και πολύ μεγάλη. Θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα να δούμε βάρος. Ούτε εγώ έχω συσπάσεις έκανα καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά χτες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Ani!! Καλησπέρα κορίτσι μου!! Έχουμε μιλήσει και στις μανούλες Φεβρουαρίου. Εγώ εχω Πητ 1 Μαρτίου αλλά θα γεννήσω Φεβρουαρίο!! Εμένα χτες 36 εβδ η μπέμπα ήταν 2575γρ.οχι και πολύ μεγάλη. Θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα να δούμε βάρος. Ούτε εγώ έχω συσπάσεις έκανα καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά χτες

Καλησπερα και από εδω! μια χαρα ειστε απο βάρος..εμας μας βγαινει λιγο παραπανω στρουμπουλη! κ εγω 16 του μηνα θα κανω καρδιοτοκογράφο αλλα δεν νομιζω πως θα αλλαξει τιποτα εως τοτε! για να δουμε λοιπον ποια απο τις 2 μας θα γεννησει πρωτη χιχι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλησπερα και από εδω! μια χαρα ειστε απο βάρος..εμας μας βγαινει λιγο παραπανω στρουμπουλη! κ εγω 16 του μηνα θα κανω καρδιοτοκογράφο αλλα δεν νομιζω πως θα αλλαξει τιποτα εως τοτε! για να δουμε λοιπον ποια απο τις 2 μας θα γεννησει πρωτη χιχι!

είμαι κεγώ κοντά. με πητ 4/3 αλλά με πάει για φεβρουάριο. καλέ το ξέρατε οτι ο ιχθύς είναι από 19/2;;;;δεν τον γλιτώνω τον ψάρακα θα μου κάνει την ζωή πατίνι.χεχεχεχε

  • Χαχα 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

είμαι κεγώ κοντά. με πητ 4/3 αλλά με πάει για φεβρουάριο. καλέ το ξέρατε οτι ο ιχθύς είναι από 19/2;;;;δεν τον γλιτώνω τον ψάρακα θα μου κάνει την ζωή πατίνι.χεχεχεχε

Α μπράβο αυτή τη συζήτηση είχαμε πάλι οι τρεις μας στις μανούλες Φεβρουαρίου!! Για τα ζώδια χαχαχαχα. Deja vu.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Α μπράβο αυτή τη συζήτηση είχαμε πάλι οι τρεις μας στις μανούλες Φεβρουαρίου!! Για τα ζώδια χαχαχαχα. Deja vu.. 

Ναι δεν τα γλυτωνουμε τα ψαρακια.. και ο πρωτος μ βγηκε 1 μηνα νωριτερα..22 Φεβρουαριου..οποτε κ τα 2 παιδια ψάρια.. πιαστε θεση απο τωρα στις παραλιες! λατρευουν το νερο χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Ναι δεν τα γλυτωνουμε τα ψαρακια.. και ο πρωτος μ βγηκε 1 μηνα νωριτερα..22 Φεβρουαριου..οποτε κ τα 2 παιδια ψάρια.. πιαστε θεση απο τωρα στις παραλιες! λατρευουν το νερο χαχαχαχ

Εγω οριακά είμαι!! Ο γιατρός μου είπε 15-20 Φεβρουαρίου. Θα δούμε την επόμενη εβδομάδα πως θα πάει. Το πρώτο φυσιολογικά το γεννησες; εγώ είχα πάει με πρόκληση στις 40+1 και τελικά καισαρική. Είδα τώρα στο play store κάτι ωραίες εφαρμογές με νανουρίσματα. Κατέβασα μια:-P

Κοριτσια την Πέμπτη τα lidl φέρνουν φανελάκια θηλασμού, σουτιέν θηλασμού, κολάν εγκυμοσύνης φόρμακια κτλ. Μπείτε στο σαιτ να δείτε!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ναι δεν τα γλυτωνουμε τα ψαρακια.. και ο πρωτος μ βγηκε 1 μηνα νωριτερα..22 Φεβρουαριου..οποτε κ τα 2 παιδια ψάρια.. πιαστε θεση απο τωρα στις παραλιες! λατρευουν το νερο χαχαχαχ

 

Just now, valentina23 είπε:

Α μπράβο αυτή τη συζήτηση είχαμε πάλι οι τρεις μας στις μανούλες Φεβρουαρίου!! Για τα ζώδια χαχαχαχα. Deja vu.. 

αμ τότε νόμιζα οτι αλλάζει 22/2 κ το έπαιζα χαλαρή... χαχαχαχα 

κ οι δυο ψάρια παναγιά μου ,τι να πω γερά να είναι...:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani!! Γεια σου με το καλό το κοριτσάκι σου!!!Πολύ καλή σε βάρος με αγχωσες :-D εμένα 32 εβδ 1800γρ μικρούλα και ζωηρουλα!!! Εγώ ΠΗΤ 21/3 να δούμε θα φτάσω μέχρι εκεί η θα βιαστεί ? 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Βγηκαν οι εξετασεις σημερα και μπορει και νωριτερα απ τη Δευτερα να με βαλει. Δως μου κουραγιο οτι δε θα χρειαστει τπτ η μικρουλα μου.... Τα ηπατικα ενζυμα και με αγωγη εχουν παρει την ανηφορα αντι να πεφτουν.... Δευτερα θα ειμαι 35 ακριβως και ευελπιστω να χει παει εστω 2400... μακαρι μωρε να ειναι ενταξει τα πνευμονια να χει κ βαρος λιγο και να μη χρειαστει τπτ...θα δειξει...σημερα απ το αγχος μου πηρα τη γιατρο γτ ηταν πολυ ησυχη ολη μερα και πηγα να κανω καρδιοτοκογραφο. Μολις μπηκα μεσα στη κλινικη τοτε αρχισε να κλοτσαει.....

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι!όλα θα πάνε καλά,έχε πίστη στο μωράκι σου και στον γιατρό σου!!!!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Βγηκαν οι εξετασεις σημερα και μπορει και νωριτερα απ τη Δευτερα να με βαλει. Δως μου κουραγιο οτι δε θα χρειαστει τπτ η μικρουλα μου.... Τα ηπατικα ενζυμα και με αγωγη εχουν παρει την ανηφορα αντι να πεφτουν.... Δευτερα θα ειμαι 35 ακριβως και ευελπιστω να χει παει εστω 2400... μακαρι μωρε να ειναι ενταξει τα πνευμονια να χει κ βαρος λιγο και να μη χρειαστει τπτ...θα δειξει...σημερα απ το αγχος μου πηρα τη γιατρο γτ ηταν πολυ ησυχη ολη μερα και πηγα να κανω καρδιοτοκογραφο. Μολις μπηκα μεσα στη κλινικη τοτε αρχισε να κλοτσαει.....

Ολα καλα θα πανε κορίτσι μου θα δεις .. ενεσουλες εκανες ;; 

Πλακωσου στην προτεινη.. 

21 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι σε όλες σας με το καλο! Με συγχωρείτε που «εισβάλω» στο θέμα , απλά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι για ένα πολύ δικό μου πρόσωπο που έχει ΠΗΤ 15 Μαρτίου. Είναι στην 33-34 εβδομάδα τώρα και είδε ελάχιστο ροζ αίμα στο χαρτί, ούτε καν στο εσώρουχο και έχει κάτι πονάκια σχεδόν συνεχόμενα το τελευταίο δεκαήμερο . Ο γιατρός της είπε ότι μπορεί να έσπασε κανένα αγγείο και ότι δεν του ακούγεται για κάτι σοβαρό αφού δεν υπάρχει ροη και ακούγεται κ το μωρό. Για τα πονάκια της είπε ότι δικαιολογούνται από το μεγάλωμα της μήτρας. Τον παρακολουθούν βέβαια αν συνεχίσει και παρουσιάσει έντονη ροη θα πάνε στο νοσοκομείο. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; 

Με τον τράχηλο ολα καλα;;; 

Εγω ανήκω σε αυτή την περίπτωση.. φυσικά με έχουν βάλει ξαπλωθεραπεια.. μου πάτησαν και μια 4πλη κορτιζόνη για παν ενδεχόμενο. 

Περπάτησε;; εκανε έντονες δουλειές;; κατι θα έκανε μπορει βεβαιανα την τραυμάτισε και το μωρακι .. οπως έτυχε και αυτο σε μένα.. σπρώξε σπρώξε κλωτσιά στην κλωτσιά τραυμάτισε κάποια αγγεία.

Τα πονακια αν δεν ειναι έντονα και συνεχόμενα να μη φοβάται.. ωστόσο ΞΕΚΟΎΡΑΣΗ, ΟΧΙ ΒΑΡΟΣ ,ΟΧΙ ΟΡΘΙΑ ,ΟΧΙ ΠΕΡΠΆΤΗΜΑ, ΟΧΙ ΣΕΞ .. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΣΚΗΨΙΜΟ. 

Με το καλο το μωράκι της .. ♡

19 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Ναι φτάνουν!! Εγώ αισθάνομαι πίεση χαμηλά και στον υπερυχο είδα ότι είναι με το κεφάλι κάτω και πιέζει τη κύστη εξου και οι συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα. Πάντως βλέπω εξογκωματα συχνά στη κοιλιά μου, το αισθάνομαι να γυρίζει. Έβγαλα και βίντεο χιχι. 

Ο τράχηλος μου το μέτρησε κολπικά γιατί παραπονέθηκα για πίεση προς τα κάτω και είναι 4,1.πολυ καλός. Και το μωρό ψηλά. Τα πόδια της είδα φτάνουν ψηλά κάτω απ το στηθος:shock:

Ναι προληπτικά την κάνουν. Αλήθεια πόσα κιλά βγήκε το μωράκι σου; 

Γεννήθηκε 3050 και 51εκ.

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...