Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα!μόλις γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά τα βρήκε το μωρό 3083 κιλά το πουλάκι μου.(μικρό μικρό).μου έκανε κ κολπική καλλιέργεια θα μάθω τα αποτελέσματα την Πέμπτη ελπίζω να μην έχουμε κάνα απρόοπτο. Για καρδιοτοκογραφο μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα κάνουμε αν χρειαστεί.

Ρε σεις εξηγήσετε μου σας παρακαλώ. Ο γιατρός θέλει να με πάει με πρόκληση στις 38 εβδομάδες λόγω διαβήτη για να είναι όλα υπό έλεγχο κτλ. Με ρώτησε αν θέλω φυσιολογικά η με καισαρική κ του λέω θέλω να το παλέψω φυσιολογικά. Τι πάει να πει πρόκληση;;;;;σου σπάνε τα νερά κ μετά τι;τρως κ τον πόνο κ καταλήγεις με καισαρική δεν έχω καταλάβει;;;

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 μια χαρά το μωράκι σου!! Εμένα στις 36 εβδ ήταν μόνο 2500..Και γω έκανα κολπικη αύριο περιμένω τα αποτελέσματα!! Πρόκληση είναι ότι πας και σου βάζουν τεχνητούς πόνους αλλά Δυστηχως τις περισσότερες φορές καταλήγει σε καισαρική.. Και τρως και τους πόνους.. Και μένα στις 38 εβδ θέλει να με πάει καισαρική λόγω προηγούμενης αλλά εγώ αγχώνομαι για το βάρος... Άμα έχεις ξανακάνει καισαρική είναι νόμος οι 38εβδ;;;Δεν το χω καταλαβει:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 μια χαρά το μωράκι σου!! Εμένα στις 36 εβδ ήταν μόνο 2500..Και γω έκανα κολπικη αύριο περιμένω τα αποτελέσματα!! Πρόκληση είναι ότι πας και σου βάζουν τεχνητούς πόνους αλλά Δυστηχως τις περισσότερες φορές καταλήγει σε καισαρική.. Και τρως και τους πόνους.. Και μένα στις 38 εβδ θέλει να με πάει καισαρική λόγω προηγούμενης αλλά εγώ αγχώνομαι για το βάρος... Άμα έχεις ξανακάνει καισαρική είναι νόμος οι 38εβδ;;;Δεν το χω καταλαβει:roll:

Έλα ντε. Δεν καταλαβαίνω πολλά πράματα κ πρέπει να αποφασίσω μόνη μου αν θέλω να πάω με πρόκληση ενώ θα μου το πάρει με καισαρική; Η να πάω ντουγρου καισαρική; Κ πως θα το αποφασίσω αυτό μόνη μου; Εν τω μεταξύ τώρα με τον κοβιντ ούτε ο άνδρας μου δεν είναι μέσα στο ιατρείο να το συζητήσουμε παρέα βρε αδερφέ...

Ε είναι λίγο μεγαλουτσικος μωρέ. θα τον προτιμούσα στον μέσο όρο. Λόγω διαβήτη δηλαδή δεν θα ήθελα να έχει επηρεαστει.

Επίσης μου είπε ότι από την στιγμή που πάω με πρόκληση δεν τρώω κορτιζόνη.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Ολα καλα θα πανε κορίτσι μου θα δεις .. ενεσουλες εκανες ;; 

Πλακωσου στην προτεινη.. 

Με τον τράχηλο ολα καλα;;; 

Εγω ανήκω σε αυτή την περίπτωση.. φυσικά με έχουν βάλει ξαπλωθεραπεια.. μου πάτησαν και μια 4πλη κορτιζόνη για παν ενδεχόμενο. 

Περπάτησε;; εκανε έντονες δουλειές;; κατι θα έκανε μπορει βεβαιανα την τραυμάτισε και το μωρακι .. οπως έτυχε και αυτο σε μένα.. σπρώξε σπρώξε κλωτσιά στην κλωτσιά τραυμάτισε κάποια αγγεία.

Τα πονακια αν δεν ειναι έντονα και συνεχόμενα να μη φοβάται.. ωστόσο ΞΕΚΟΎΡΑΣΗ, ΟΧΙ ΒΑΡΟΣ ,ΟΧΙ ΟΡΘΙΑ ,ΟΧΙ ΠΕΡΠΆΤΗΜΑ, ΟΧΙ ΣΕΞ .. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΣΚΗΨΙΜΟ. 

Με το καλο το μωράκι της .. ♡

Γεννήθηκε 3050 και 51εκ.

Εκανα ναι το σκ... 1 το σαββατο και 1 την Κυριακη!!! 

Βγηκαν οι εξετασεις σημερα που φοβομασταν να μην ανεβουν τα χολικα οξεα πανω απο 50 και πηγαν στο 7 δηλαδη στα φυσιολογικα αφου 2 γιατροι μου παν οτι μαλλον εγινε λαθος και η αγωγη δεν τα ριχνει τοσο πολυ... τι να πω... Βιοιατρικη; δουλεψε η αγωγη πιο τελεια και απο τελεια; θαυμα;

Αυριο βεβαια η γιατρος με στελνει σε αλλο εργαστηριο για να σιγουρευτει....

Τι να πω κοριτσια...

Αυριο παλι απ την αρχη εξετασεις.... πφφφφφ.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Ολα καλα θα πανε κορίτσι μου θα δεις .. ενεσουλες εκανες ;; 

Πλακωσου στην προτεινη.. 

Με τον τράχηλο ολα καλα;;; 

Εγω ανήκω σε αυτή την περίπτωση.. φυσικά με έχουν βάλει ξαπλωθεραπεια.. μου πάτησαν και μια 4πλη κορτιζόνη για παν ενδεχόμενο. 

Περπάτησε;; εκανε έντονες δουλειές;; κατι θα έκανε μπορει βεβαιανα την τραυμάτισε και το μωρακι .. οπως έτυχε και αυτο σε μένα.. σπρώξε σπρώξε κλωτσιά στην κλωτσιά τραυμάτισε κάποια αγγεία.

Τα πονακια αν δεν ειναι έντονα και συνεχόμενα να μη φοβάται.. ωστόσο ΞΕΚΟΎΡΑΣΗ, ΟΧΙ ΒΑΡΟΣ ,ΟΧΙ ΟΡΘΙΑ ,ΟΧΙ ΠΕΡΠΆΤΗΜΑ, ΟΧΙ ΣΕΞ .. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΣΚΗΨΙΜΟ. 

Με το καλο το μωράκι της .. ♡

Γεννήθηκε 3050 και 51εκ.

Ευχαριστούμε! Ευτυχώς ούτε ροζ ξανά είχε , μόνο λίγο πόνο -βάρος μπροστά χαμηλά όταν είναι όρθια. Όποτε κάθεται η είναι ξαπλωμένη. Ο τράχηλος είναι εντάξει. Κανένα αγγείο ήταν μάλλον. Αύριο θα πάει για υπέρηχο.μπήκε σήμερα στην 35 η εβδομάδα! Με το καλο σε όλα τα κορίτσια τα μωράκια σας, γερά και τυχερά! Το ποσο ζηλεύω δεν λέγεται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Καλησπέρα!μόλις γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά τα βρήκε το μωρό 3083 κιλά το πουλάκι μου.(μικρό μικρό).μου έκανε κ κολπική καλλιέργεια θα μάθω τα αποτελέσματα την Πέμπτη ελπίζω να μην έχουμε κάνα απρόοπτο. Για καρδιοτοκογραφο μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα κάνουμε αν χρειαστεί.

Ρε σεις εξηγήσετε μου σας παρακαλώ. Ο γιατρός θέλει να με πάει με πρόκληση στις 38 εβδομάδες λόγω διαβήτη για να είναι όλα υπό έλεγχο κτλ. Με ρώτησε αν θέλω φυσιολογικά η με καισαρική κ του λέω θέλω να το παλέψω φυσιολογικά. Τι πάει να πει πρόκληση;;;;;σου σπάνε τα νερά κ μετά τι;τρως κ τον πόνο κ καταλήγεις με καισαρική δεν έχω καταλάβει;;;

Μια χαρά σας βρίσκω!!!!!η πρόκληση σημαίνει τεχνητοι πόνοι.Σου βάζουν ορο και προκαλούν συσπάσεις, σου σπάνε και τα νερά και έτσι εξελίσσεται ο τοκετός!Δεν είναι τπτ τρομερό,έτσι γεννησα και τα 2 μου παιδια για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Στην πρώτη μου κιολας κόρη,ήταν ψιλά το μωρό και με γύριζαν στο κρεβάτι σε διάφορες θέσεις και στάσεις ώστε να βρει τον δρόμο να κατέβει και να εμπεδωθεί!πλάκα είχε...μας πήρε βέβαια 10 ώρες αλλά βγήκε φυσιολογικά!

@Eirini89 στο 100 είναι οι συσπάσεις τοκετού!

Just now, Eirini89 είπε:

Εκανα ναι το σκ... 1 το σαββατο και 1 την Κυριακη!!! 

Βγηκαν οι εξετασεις σημερα που φοβομασταν να μην ανεβουν τα χολικα οξεα πανω απο 50 και πηγαν στο 7 δηλαδη στα φυσιολογικα αφου 2 γιατροι μου παν οτι μαλλον εγινε λαθος και η αγωγη δεν τα ριχνει τοσο πολυ... τι να πω... Βιοιατρικη; δουλεψε η αγωγη πιο τελεια και απο τελεια; θαυμα;

Αυριο βεβαια η γιατρος με στελνει σε αλλο εργαστηριο για να σιγουρευτει....

Τι να πω κοριτσια...

Αυριο παλι απ την αρχη εξετασεις.... πφφφφφ.....

Απ το 50 στο 7?????μάλλον κάτι πήγε λάθος.. καλά κάνει και σε στέλνει αλλού. Αντε να δούμε...ενημέρωσε μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Εγω οριακά είμαι!! Ο γιατρός μου είπε 15-20 Φεβρουαρίου. Θα δούμε την επόμενη εβδομάδα πως θα πάει. Το πρώτο φυσιολογικά το γεννησες; εγώ είχα πάει με πρόκληση στις 40+1 και τελικά καισαρική. Είδα τώρα στο play store κάτι ωραίες εφαρμογές με νανουρίσματα. Κατέβασα μια:-P

Κοριτσια την Πέμπτη τα lidl φέρνουν φανελάκια θηλασμού, σουτιέν θηλασμού, κολάν εγκυμοσύνης φόρμακια κτλ. Μπείτε στο σαιτ να δείτε!! 

Ναι φυσιολογικά χωρι επισκληριδιο ειχε εξαλειφθεί ο τράχηλος και ειχα απίστευτους πόνους..  έτρεχα στο θέατρα βλέπεις κ δεν ηξερα πως πρέπει να μπαστακωθω σπιτι μου..προσπαθήσαμε να το καθυστερησουμε αλλα τίποτα...

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Ani!! Γεια σου με το καλό το κοριτσάκι σου!!!Πολύ καλή σε βάρος με αγχωσες :-D εμένα 32 εβδ 1800γρ μικρούλα και ζωηρουλα!!! Εγώ ΠΗΤ 21/3 να δούμε θα φτάσω μέχρι εκεί η θα βιαστεί ? 

Εντάξει ολα καλα! Αύριο πάλι γιατρο για μα δουμε....δε πειράζει έχεις χρόνο ακόμα θα πάρετε βαρος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά τρέχαμε με τη μετακόμιση..τώρα προσπαθούμε να μαζευτούμε!! Μέχρι την Κυριακή πιστεύω ότι θα έχουμε τακτοποιηθεί!! Αύριο ξεκινάω να φτιάχνω βαλίτσα μαιευτηρίου!! Διάβασα για κολπική καλλιέργεια στα σχολια σας...στις 36 εβδομάδες πρέπει να κάνουμε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 τι να πω ρε κορίτσι μου αμάν αυτοί οι γιατροί πάρε βαθιά ανάσα και ξανακαντες να δεις τι γίνεται...

@Mighty86Μια χαρά είναι το μωρό σου σε βάρος...καλα ο γιατρός τι φάση έτσι στα έλεγε γενικά κ αόριστα? Έπρεπε να το συζητήσεις λεπτομερειακά μαζί του τα συν και τα πλην για να ξέρεις!!!

@valentina23 Ναι για καισαρική απ όσο ξέρω από γνωστές μου ταβάνι είναι οι 38 εβδ. δεν ξέρω όμως γιατί και τι ακριβώς φοβούνται...και γενικά όσες πάνε καισαρική είτε πρώτη είτε δεύτερη φορά όλες προγραμματισμένα 38 γιατί είναι κ κοπέλες που το επιλέγουν εξ αρχής...το γιατί δεν το ξέρω...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Μια χαρά σας βρίσκω!!!!!η πρόκληση σημαίνει τεχνητοι πόνοι.Σου βάζουν ορο και προκαλούν συσπάσεις, σου σπάνε και τα νερά και έτσι εξελίσσεται ο τοκετός!Δεν είναι τπτ τρομερό,έτσι γεννησα και τα 2 μου παιδια για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Στην πρώτη μου κιολας κόρη,ήταν ψιλά το μωρό και με γύριζαν στο κρεβάτι σε διάφορες θέσεις και στάσεις ώστε να βρει τον δρόμο να κατέβει και να εμπεδωθεί!πλάκα είχε...μας πήρε βέβαια 10 ώρες αλλά βγήκε φυσιολογικά!

@Eirini89 στο 100 είναι οι συσπάσεις τοκετού!

Απ το 50 στο 7?????μάλλον κάτι πήγε λάθος.. καλά κάνει και σε στέλνει αλλού. Αντε να δούμε...ενημέρωσε μας!

Οταν εννοεις 100 συσπασεις τοκετου...εννοεις εκει ξεκινανε;;; 

Γτ εγω σημερα στον καρδιοτοκογραφο εφτασε και 70 και ουτε καν σχεδον το καταλαβα.... και στο 56 καπου εχτες ισα που πονεσα παλι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini89 είπε:

Οταν εννοεις 100 συσπασεις τοκετου...εννοεις εκει ξεκινανε;;; 

Γτ εγω σημερα στον καρδιοτοκογραφο εφτασε και 70 και ουτε καν σχεδον το καταλαβα.... και στο 56 καπου εχτες ισα που πονεσα παλι...

Δεν είμαι σίγουρη γι αυτό!καλύτερα ρώτα γιατρό ή μαία..


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 τι να πω ρε κορίτσι μου αμάν αυτοί οι γιατροί πάρε βαθιά ανάσα και ξανακαντες να δεις τι γίνεται...

@Mighty86Μια χαρά είναι το μωρό σου σε βάρος...καλα ο γιατρός τι φάση έτσι στα έλεγε γενικά κ αόριστα? Έπρεπε να το συζητήσεις λεπτομερειακά μαζί του τα συν και τα πλην για να ξέρεις!!!

@valentina23 Ναι για καισαρική απ όσο ξέρω από γνωστές μου ταβάνι είναι οι 38 εβδ. δεν ξέρω όμως γιατί και τι ακριβώς φοβούνται...και γενικά όσες πάνε καισαρική είτε πρώτη είτε δεύτερη φορά όλες προγραμματισμένα 38 γιατί είναι κ κοπέλες που το επιλέγουν εξ αρχής...το γιατί δεν το ξέρω...

Ναι έτσι γενικά κ αόριστα.μου είπε ότι πρέπει να γεννήσω 38 κ κάτι λόγω διαβήτη κύησης.αν θέλω πάμε φυσιολογικά ,μιας κ δεν συντρέχει λόγος καισαρικής, με πρόκληση η αν φοβάμαι καισαρική. Του είπα ότι θα ήθελα να δω το φυσιολογικά κ μου είπε οκ αλλά μετά κατά τον υπέρηχο που κοιτούσαμε το μωρό αν είναι μεγάλο κ έχει μεγάλο κεφάλι κτλ τότε μου πέταξε κάτι ότι εμ θα φάω πόνους εμ θα κάνω καισαρική αλλά ήταν μεταξύ σοβαρού κ αστείου γιατί τον ρωτούσα για το κεφάλι συνέχεια κ κατάλαβε ότι φοβόμουν μην πονέσω στην γέννα. Δεν το έπιασα κ πολύ εκείνη την ώρα οπότε το άφησα να πέσει. Κεγω να σου πω την αλήθεια τα χανω.δεν ξέρω τι να πρώτο ρωτησω. Με μπερδεύει κ ο διαβήτης κύησης που είναι στην μέση περιπλέκονται τα πραματα.Μετά μου το είπε κ η μαμά μου. Ότι υπάρχει ενδεχόμενο να φας όλους τους πόνους κ μετά στο τέλος να στο πάρουν καισαρική κ μήπως πρέπει να στο πάρουν εξαρχής με καισαρική. 

Ξαναπάω στις 12/2.τι πρέπει να ρωτήσω ρε κορίτσια.να πάω προετοιμασμένη κτλ?εν τω μεταξύ διαβάζω για πρόκληση για διαβήτη κτλ κ με πιάνει απελπισία που ξέρω εγώ τι είναι το καλύτερο;; Μερικα άρθρα γράφουν για πρόκληση 38 εβδομάδων ότι είναι πολύ επικίνδυνη κτλ κ ότι ζοριζεται πολύ η μήτρα. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @Evoulini24απ ότι ξέρω στις τελευταίες εξετάσεις συμπεριλαμβάνεται κσι κολπικη καλλιέργεια για τυχόν μικρόβια μην τυχόν και με τη γεννα περάσουν στο μωρό. Εγώ βέβαια θα κάνω καισαρική αλλά τέλος πάντων.. Προς το τέλος δημιουργούνται μύκητες κυρίως. Ακόμα μετακόμιση;; εμείς τελειώσαμε. Σύμμαχος και ο καλός καιρός!! Πάλι καλά γιατί τι θα κάναμε με βροχές και κρυο:P

@Mighty86 πραγματικά δεν ξέρω. Λόγω διαβήτη είναι απαραίτητη η καισαρική;; Εννοώ δεν γίνεται με φυσιολογικό τοκετό;; Αν δεν γίνεται εγώ θα πήγαινα κατευθείαν καισαρική.... Καλά ούτε στο γραφείο του δεν αφήνει το συζηγο;;;;; :???:Που γέννας είπαμε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @Evoulini24απ ότι ξέρω στις τελευταίες εξετάσεις συμπεριλαμβάνεται κσι κολπικη καλλιέργεια για τυχόν μικρόβια μην τυχόν και με τη γεννα περάσουν στο μωρό. Εγώ βέβαια θα κάνω καισαρική αλλά τέλος πάντων.. Προς το τέλος δημιουργούνται μύκητες κυρίως. Ακόμα μετακόμιση;; εμείς τελειώσαμε. Σύμμαχος και ο καλός καιρός!! Πάλι καλά γιατί τι θα κάναμε με βροχές και κρυο:P

@Mighty86 πραγματικά δεν ξέρω. Λόγω διαβήτη είναι απαραίτητη η καισαρική;; Εννοώ δεν γίνεται με φυσιολογικό τοκετό;; Αν δεν γίνεται εγώ θα πήγαινα κατευθείαν καισαρική.... Καλά ούτε στο γραφείο του δεν αφήνει το συζηγο;;;;; :???:Που γέννας είπαμε;; 

Όχι δεν μπαίνουν οι σύζυγοι μέσα.γενναω Γένεσις Θεσσαλονίκη. Ναι θεωρεί ότι είναι ασφαλές να γεννήσω 38 εβδομάδων κ κάτι μαξ.γιατι το ζάχαρο μπορεί να αρχίσει να επηρεάζει το μωρό πολύ κ δεν θέλει.μπορει κ να έχει άδικο δεν ξέρω. Ήδη ομως ενώ κάνω κ ινσουλίνη οι μετρήσεις μου είναι αρκετά οριακές. Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου είναι πιο δύσκολο να το ελέγξω. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Όχι δεν μπαίνουν οι σύζυγοι μέσα.γενναω Γένεσις Θεσσαλονίκη. Ναι θεωρεί ότι είναι ασφαλές να γεννήσω 38 εβδομάδων κ κάτι μαξ.γιατι το ζάχαρο μπορεί να αρχίσει να επηρεάζει το μωρό πολύ κ δεν θέλει.μπορει κ να έχει άδικο δεν ξέρω. Ήδη ομως ενώ κάνω κ ινσουλίνη οι μετρήσεις μου είναι αρκετά οριακές. Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου είναι πιο δύσκολο να το ελέγξω. 

Παντως στο γεννεσις αφηνουν το συζυγο 2 ωρες το πρωι 2 ωρες το απογευμα... μια κοπελα απ τις μανουλες Δεκεμβριου με ενημερωσε....

Εγω ημουν κανονικα για Αγιο Λουκα αλλα λογω προωροτητας θα παω γεννεσις που εχει ΜΕΝΝ αντε με το καλο και εσυ... 

Απ οτι εχω καταλαβει οταν ειναι για καισαρικη στις 38 το παιρνουν γτ ειναι το νωριτερο ασφαλες δε ξερω ακριβως το λογο ή αν λογω επιπλοκων αυξανεται καποιος κινδυνος προς το τελος της εγκυμοσυνης... γενικα εγκυους με επιπλοκες δεν τις αφηνουν μεχρι τελους....αυτο εχω καταλαβει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...