Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ναι, σε κάποιο site θα το έχουν γράψει άρα, Που το στηρίζουν? Σε κάποια μελέτη, ή στην παγκόσμια οδηγία που είναι υποχρεωμένη να ακολουθεί, περί καταπολέμησης της φτώχειας?? Αλήθεια σας λέω, θέλω πααααρα πολύ να βρούμε μια μελέτη μητρικό γάλα VS νουνού, Nestlé κτλ!! Θέλω να πειστώ ότι ένα εργαστήριο, δεν μπορεί να παρέχει στο παιδί μου καλύτερο γάλα από το δικό μου! Αλλά δεν βρίσκω! Δεν θέλω να αμφιταλαντευομαι στο αν θα θηλασω ή όχι το επόμενο παιδί μου! 

Σε μελέτες τα στηρίζουν σου μιλήσα για ακαδημίες.επισης για βιβλία που από πίσω έχουν πηγές για όλα. Τεσπα σταματάω εδώ. Δεν θα κάτσω να κάνω τώρα το μεταπτυχιακό μου στα γάλατα επειδή πρέπει να αποδείξω τα αυταποδεικτα. Αν δεν θες να θηλασεις είναι δικαίωμα σου 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Zzeezze και πάλι δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος της τόσης σου επιμονής? ο καθένας έχει την άποψη τ κράτα την δική σου για τον εαυτό σου σε παρακαλώ πολύ γιατί κάπου εκνευρίζομαι με αυτά που λες...είναι δυνατόν ποτέ το ξένο να πλησιάσει το μητρικό τι θες δηλαδή να σου αποδείξουμε? χρόνια κ χρόνια τα παιδιά τρέφονται με μητρικό γάλα δεν είναι κάτι ξαφνικά καινούριο για να είναι θέμα προς διερεύνηση στο εξωτερικό ακόμα και οι "celebrities " το έχουν γυρίσει στο μητρικό γάλα κ το διαφημίζουν κιόλας όλοι αυτοί χαζοί είναι?Οι βίομηχανιες το χρήμα να ρεει χεστηκαν για τα δικά μας παιδιά αν θα σφιζουν από υγεία .. έχεις ιδέα τι φάρμακο κ τι ντοπάρισμα τρώνε οι αγελάδες? όλα αυτά περνάνε στο γάλα κ κατά συνέπεια στα παιδιά μας κ θερίζουν οι παιδικές αρρώστιες...υπαρχει τόση παραπληροφόρηση εκεί έξω σε σχέση με τον θηλασμό χθες πχ κοπέλα 20χρονων μου είπε ότι δεν θηλάσε γιατί της είπαν ότι πετρωνει το γάλα κ θα πονάει το στήθος της κ φυσικά το μετάνιωσε...νεοτατη κ υγιέστατη κ όμως την τρόμαξαν κ δεν το δοκίμασε ποτέ..

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mighty86 είπε:

Έχω διαβάσει 4 βιβλία σχετικά με το μεγάλωμα των μωρών κ τα 4 μιλάνε για την ανωτερότητα της ποιότητας του μητρικού γάλακτος.δεν καταλαβαίνω ποια η δυσκολία του να βρούμε κάτι τέτοιο.τωρα διαβάζω το βιβλίο το Παπαδάτου.πιο μπροστά διάβαζα ένα βιβλίο Αμερικανίδας δεν θυμάμαι όνομα.

Βιβλιογραφία ιατρική έχεις διαβάσεις?? Και εγω αύριο μπορώ να γράψω ένα βιβλίο.. Ε και? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχω μιλήσει! Όλοι γέλασαν!!!!!! Παιδίατρος μου είπε.. Δεν τολμώ να προτείνω ξένο γάλα, θα πέσουν να με φάνε.. Δεν υπάρχουν μελέτες, δεν επιτρέπονται τέτοιες μελέτες!! Κάνα δυο που πήγαν να γίνουν, τις ακύρωσαν με συνοπτικές διαδικασίες.... 

γελαω κι εγω...που ειδικα στην ελλαδα προωθειται χροοοοονια τωρα το ξενο;;; και το παραδεχονται οοολοι οι γιατροι;; που απο το μαιευτηριο μας τα μπουκωνουν ολα και μας το πλασαρουν ως μονη λυση.. ;;; μας δουλευειςτωρα;; 9 στους 10 ελληνες παιδιατρους δεν γνωριζουν καν απο θηλασμο κι αμεσως σαν λυση εχουν το ξενο... εγω ξερεις τι νομιζω;; ψαχνεις απελπισμενα μια δικαιολογια στον.εαυτο σου για να μην μπεις στη διαδικασια να θηλασεις...απενοχοποιησε λοιπον μεσα σου τις επιλογες σου..βρες τα με την παρτη σου και μην εμμενεις σε αβασιμα πραγματα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχω μιλήσει! Όλοι γέλασαν!!!!!! Παιδίατρος μου είπε.. Δεν τολμώ να προτείνω ξένο γάλα, θα πέσουν να με φάνε.. Δεν υπάρχουν μελέτες, δεν επιτρέπονται τέτοιες μελέτες!! Κάνα δυο που πήγαν να γίνουν, τις ακύρωσαν με συνοπτικές διαδικασίες.... 

Μόλις ένα δάκρυ μου κυλισε.σκεφτηκα τους ιδιοκτήτες της Νεστλέ της φρεζιντερμ της χουμανα κτλ κ λέω κοίτα τώρα αδικία να παράγουν τα καλύτερα γάλατα κ να τους σαμποταρουν έτσι με τον θηλασμο

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Mighty86 είπε:

Σε μελέτες τα στηρίζουν σου μιλήσα για ακαδημίες.επισης για βιβλία που από πίσω έχουν πηγές για όλα. Τεσπα σταματάω εδώ. Δεν θα κάτσω να κάνω τώρα το μεταπτυχιακό μου στα γάλατα επειδή πρέπει να αποδείξω τα αυταποδεικτα. Αν δεν θες να θηλασεις είναι δικαίωμα σου 

Ε δώσε μου λοιπόν μια μελέτη! Υπάρχουν άπειρες ιατρικές μελέτες για τα πάντα. Αν υπάρχει κ γι αυτό δεν θα δυσκολευτείς να βρεις.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zzeezze said:

Κάποια κοπέλα είπε ότι δεν έχω παιδί.. Έχω παιδί, και παρόλο που την θήλασα, μια χαρά κολλούσε και κολλάει τις ιώσεις! 

Και τι με αυτό δηλαδή; Εάν δεν το αφήνεις να πάρει αντισώματα κ από το χώμα κ γενικά κ από ζωάκια... Επόμενο να κολλάει ιώσεις ή αν είσαι άρρωστη κ εσυ... Δεν είπε κανείς ότι τα μωρά που θηλάζουν δεν αρρωσταίνουν. Μην τα απαξιώνεις όλα... Το μητρικό γάλα είναι πιο υγιεινό από του κουτιού. Αλλά κ όσες δεν θηλάζουν δικαίωμα τους... Ο καθένας κάνει ότι θέλει με το παιδί του. Κ εγώ μπορεί να θέλω να την θηλάζω μέχρι να αποφασίσει εκείνη ότι θέλει να σταματήσει. Σε μερικούς αυτό μπορεί να φαίνεται υπερβολικό. Γαλακτοκομικά για ασβέστιο τρώει κ από αλλού, γάλα δεν θέλει να πίνει... Όπως κ εγώ όταν σταμάτησα να θηλάζω σταμάτησα κ το γάλα. Δεν έχω αρρωστήσει. Δύο από τα αδέρφια Μ έχουν αυτοάνοσα η μαμά μου επέλεξε να μην τα θηλάσει όπως θήλασε εμένα. Γύρω στους 15 μήνες. Οπότε μπορείς να πεις για μια γυναίκα που σταμάτησε το γάλα από τα δύο της περίπου κ δεν τρώει φρούτα κ λαχανικά σε αντίθεση με τα αδέρφια μου που πινανε τόνους με μπουκάλια γάλα ξένο κ τρώγαν κ καλύτερα από εμένα δυστυχώς ο αδερφός Μ απέκτησε διαβάτη τύπου 1 κ η αδερφή Μ σκπ κ αυτά όταν ήταν ακόμη παιδιά... Οπότε μην τα ισοπεδώνουμε όλα..  

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχω μιλήσει! Όλοι γέλασαν!!!!!! Παιδίατρος μου είπε.. Δεν τολμώ να προτείνω ξένο γάλα, θα πέσουν να με φάνε.. Δεν υπάρχουν μελέτες, δεν επιτρέπονται τέτοιες μελέτες!! Κάνα δυο που πήγαν να γίνουν, τις ακύρωσαν με συνοπτικές διαδικασίες.... 

Εσύ που τα ξέρεις όλα αυτά;; πως ξέρεις ότι ακυρώθηκαν οι μελέτες και δεν έχουν γίνει ποτέ;; στο τέλος θ αναρωτιέμαι και για άλλα πράγματα!! Τι ξέρει η ΝΑΣΑ και μας τα κρατάει μυστικά;; υπάρχουν άραγε εξωγήινοι;; μπορεί... Με αυτή τη λογική  θα καταλήξουμε συνωμοσιολογοι... Παρεπιπτοντως οι παιδίατροι κι αν συστήνουν και προωθούν ξένα γάλατα για ψηλου πηδημα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Zzeezze είπε:

Βιβλιογραφία ιατρική έχεις διαβάσεις?? Και εγω αύριο μπορώ να γράψω ένα βιβλίο.. Ε και? 

Μα σου ανέφερα όνομα καθηγητού.δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θελεις.αν θέλεις να σου παραδώσω εργασία μεταπτυχιακη δεν γίνεται αυτή τη στιγμή κ τώρα που κάθομαι κ μιλάω παράτεμπελιασα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mighty86 είπε:
πρίν από 4 λεπτά , Mighty86 είπε:

Μα σου ανέφερα όνομα καθηγητού.δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θελεις

Βρε κοπέλα μου, αυτός ο καθηγητής που δεν τον ξέρω, και δεν γνωρίζω τις δικές του γνώσεις, ό, τι υποστηρίζει το υποστηρίζει από βιβλιογραφία!? Όλοι οι γιατροί στηρίζονται σε βιβλιογραφία και δημοσιεύσεις. Αυτός? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , valentina23 είπε:

Εσύ που τα ξέρεις όλα αυτά;; πως ξέρεις ότι ακυρώθηκαν οι μελέτες και δεν έχουν γίνει ποτέ;; στο τέλος θ αναρωτιέμαι και για άλλα πράγματα!! Τι ξέρει η ΝΑΣΑ και μας τα κρατάει μυστικά;; υπάρχουν άραγε εξωγήινοι;; μπορεί... Με αυτή τη λογική  θα καταλήξουμε συνωμοσιολογοι... Παρεπιπτοντως οι παιδίατροι κι αν συστήνουν και προωθούν ξένα γάλατα για ψηλου πηδημα!! 

Τα ξέρω γιατί το έψαξα μέχρι τελικής πτώσεως. Όχι δεν ξύπνησα ένα πρωί και υποστήριξα αυτές τις απόψεις. Ούτε συνωμοσιολογος ειμαι. Αν σου κάνει διάφορα εμβολιαστηκα. Έχω στο γραφείο μου την παγκόσμια οδηγία περί θηλασμού και φτώχειας. Την έβγαλαν πριν 30 χρόνια. Άπαντες είναι υποχρεωμένοι να την ακολουθούν. Και όσον αγορά τις μελέτες που ακυρώθηκαν, το διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι που, και όταν το διάβασα ρώτησα κιόλας, κ μου το επιβεβαίωσαν.. Αυτήν την έρευνα την έκανα πριν δύο χρόνια.. Έκτοτε μέσα από άπειρες συζητήσεις, προσπαθώ να βρω μια στοιχειωθετημενη άποψη υπέρ του θηλασμού και δεν βρίσκω. Γι αυτό πήρα το θάρρος να ρωτήσω εδώ, αλλά και εδώ, τις ίδιες απαντήσεις του Google search πήρα, δηλαδή τις προωθούμενες.. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..εγω εχω να πω ευτυχως που βρεθηκε κι η ζεζε και μας ανοιξε τα ματια...τι θηλασμος και μλκιες...;; απορω ποιος απατεωνας τον εφηυρε για να καταστρεψει το ανθρωπινο ειδος..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mighty86 είπε:

Ναι.κ αυτός.ψαξε τον σου είπα Παπαδάτος.

 

Ε ωραία, τον έψαξα στο Google. Και???? Βιβλιογραφία???? Τι είναι αυτός? Δεν μου έβγαλε κάτι.. Έχει να μας υποδείξει μια βιβλιογραφία, να ξεστραβωθω?? 

πρίν από 21 λεπτά , Pagotoula είπε:

γελαω κι εγω...που ειδικα στην ελλαδα προωθειται χροοοοονια τωρα το ξενο;;; και το παραδεχονται οοολοι οι γιατροι;; που απο το μαιευτηριο μας τα μπουκωνουν ολα και μας το πλασαρουν ως μονη λυση.. ;;; μας δουλευειςτωρα;; 9 στους 10 ελληνες παιδιατρους δεν γνωριζουν καν απο θηλασμο κι αμεσως σαν λυση εχουν το ξενο... εγω ξερεις τι νομιζω;; ψαχνεις απελπισμενα μια δικαιολογια στον.εαυτο σου για να μην μπεις στη διαδικασια να θηλασεις...απενοχοποιησε λοιπον μεσα σου τις επιλογες σου..βρες τα με την παρτη σου και μην εμμενεις σε αβασιμα πραγματα.

Ρε κοριτσάκι, διάβασες τι έχω γράψει? Θήλασα για 6 μήνες.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Zzeezze είπε:

 

Συμφωνώ με όλα όσα σου είπαν οοοολα τα κορίτσια..σεβαστη η γνώμη σου αλλά κ συ οφείλεις να σεβαστείς την δική μας.. Ζητάς συγκεκριμένα λινκ για την υπέροχη του μητρικού έναντι του ξένου.. Εσυ γτ δε μας λες αυτές τις γνώσεις περί υπεροχής του ξένου από που τις αποκομμισες?? Αφου δε μας λένε κ κρυβουν την αλήθεια εσυ πως την έμαθες?? 

Συμφωνώ με την Παγωτουλα ότι μάλλον δε θες να θλάσεις το 2ο παιδακι σου κ ψάχνεις δικαιολογίες... Αλλά δε χρειάζονται κοπέλα μου, είναι δικαίωμα σου να δώσεις ότι θες στο παιδακι σου.. 

Επίσης, αν θυμάμαι καλά εισαι η κοπέλα που ρωτουσες τώρα τελευταία για τις τιμές της χοριακης σου.. Που ενώ είχες πανω απο 9000 -δε θυμάμαι ακριβώς- επαναλαμβανες σχεδόν καθημερινά κ έκανες κ άλλες εξετάσεις χωρίς να είναι αυτή η οδηγία του γιατρου σου. Καταλαβαίνω το άγχος σου κ το σέβομαι απόλυτα, από εξωσωματική είμαι κ γι αυτό δικαιολογώ αυτή σου την ενέργεια αλλά συγχρόνως μου δείχνει ότι πιθανον δν είχες ενημερωθεί σωστά ότι τη χοριακη την μετράμε ανά 2-3 μέρες για να βγάλουμε συμπέρασμα αλλά κ όταν έχει γίνει υπέρηχος δεν υπάρχει λόγος μέτρησης χοριακης.. Θέλω λοιπόν να καταλήξω ότι πρεπει να αναρωτηθεις ποσο σωστά ενημερωμένη εισαι κ στο θέμα του μητρικού vs ξενου... 

Επίσης τι κρίμα που έκανες τόσο μεγάλο κακό στο πρώτο σου παιδι κ το θηλασες με το "παλιογαλα" που παραγουμε όλες οι μανουλες

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...