Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Για κανένα παιδακι δεν ειπα τπτ ουτε θα τολμούσα..πρισωπικα ευχομαι όλα να έχουν υγεία...για το γάλα που βγάζουμε οι μανουλες ήταν το σχόλιο μου...

Κοπέλα μου ευχομαι να εχεις καλή ψυχική υγεία για να μεγαλώσεις τα παιδακια σου.. Καλή συνεχεια.. Βοήθεια από ειδικό δν βλάπτει, εκτός αν πρις το παρον φταίνε οι ορμόνες

Ε ωραία λοιπόν.. Να σου απαντήσω το ίδιο.. Επίσης τι κρίμα που έκανες τόσο μεγάλο κακό στο πρώτο σου παιδι κ το θηλασες με το "παλιογαλα" που παραγουμε όλες οι μανουλες.. Θα έπρεπε να διαβάσεις λίγο περισσότερο, αφού πρόκειται για το διαμάντι σου.. Κρίμα το παιδάκι σου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ε ωραία λοιπόν.. Να σου απαντήσω το ίδιο.. Επίσης τι κρίμα που έκανες τόσο μεγάλο κακό στο πρώτο σου παιδι κ το θηλασες με το "παλιογαλα" που παραγουμε όλες οι μανουλες.. Θα έπρεπε να διαβάσεις λίγο περισσότερο, αφού πρόκειται για το διαμάντι σου.. Κρίμα το παιδάκι σου.. 

Δν ήξερα.. Ευτυχώς έμαθα απο σενα για να σώσω το επόμενο αν με αξιωσει ο θεος να κανω! 

Πολυ ειλικρινά σου ευχομαι να χαίρεσαι το πρωτο κ με το καλό το δευτερο..καλο απογευμα, καλή συνεχεια


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ε ωραία λοιπόν.. Να σου απαντήσω το ίδιο.. Επίσης τι κρίμα που έκανες τόσο μεγάλο κακό στο πρώτο σου παιδι κ το θηλασες με το "παλιογαλα" που παραγουμε όλες οι μανουλες.. Θα έπρεπε να διαβάσεις λίγο περισσότερο, αφού πρόκειται για το διαμάντι σου.. Κρίμα το παιδάκι σου.. 

Εγώ καταλαβαίνω ότι το θέμα θηλασμός έχει αρχίσει να αγχωνει πολλές μανουλες. Καινούριες η μελλοντικες 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.περναμε όλες δύσκολα κ με τις εξωσωματικες κ με τις ετ κ με όλα.

αν δεν θέλεις να θηλασεις είναι απολύτως κατανοητό κάνεις δεν θα σου πει κάτι κακο. Εδώ έτυχε οι περισσότερες κοπέλες να θηλάζουν γι'αυτό γυρνάει αρκετά εκεί η συζήτηση χωρίς όμως να είναι αποκλειστικά για αυτο.σε άλλο τοπικ δεν θηλάζει ούτε μια και σε άλλο οι μισές.  Θέλω να πω ότι δεν θα είσαι η μόνη που θα επιλέξει αυτόν τον δρόμο. Οι περισσότερες γυναίκες μπορεί να διαλέξουν να δίνουν ξένο κ είναι κ αυτό μια γενναία επιλογή. Δεν χρειάζεται να υπαρχουν συγκρούσεις. 

Πάντα θα επιλέξεις να κάνεις κάτι για το παιδί σου που όμως θα υπάρχει κ καλύτερη επιλογή. Ότι μπορούμε θα κάνουμε ,σημασία έχει να τα αγαπαμε κ ότι βγει κ όπως βγει.

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mighty86 είπε:

Εγώ καταλαβαίνω ότι το θέμα θηλασμός έχει αρχίσει να αγχωνει πολλές μανουλες. Καινούριες η μελλοντικες 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.περναμε όλες δύσκολα κ με τις εξωσωματικες κ με τις ετ κ με όλα.

αν δεν θέλεις να θηλασεις είναι απολύτως κατανοητό κάνεις δεν θα σου πει κάτι κακο. Εδώ έτυχε οι περισσότερες κοπέλες να θηλάζουν γι'αυτό γυρνάει αρκετά εκεί η συζήτηση χωρίς όμως να είναι αποκλειστικά για αυτο.σε άλλο τοπικ δεν θηλάζει ούτε μια και σε άλλο οι μισές.  Θέλω να πω ότι δεν θα είσαι η μόνη που θα επιλέξει αυτόν τον δρόμο. Οι περισσότερες γυναίκες μπορεί να διαλέξουν να δίνουν ξένο κ είναι κ αυτό μια γενναία επιλογή. Δεν χρειάζεται να υπαρχουν συγκρούσεις. 

Πάντα θα επιλέξεις να κάνεις κάτι για το παιδί σου που όμως θα υπάρχει κ καλύτερη επιλογή. Ότι μπορούμε θα κάνουμε ,σημασία έχει να τα αγαπαμε κ ότι βγει κ όπως βγει.

Εννοείται θα θηλασω, γιατί θέλω να ενισχύσω τη σχέση μαμάς μωρού. Δεν κρίνω ούτε όσες θηλάζουν, ούτε όσες δεν θηλάζουν. Ήθελα να δώσω τροφή για σκέψη. Το αν πιστεύω αν είναι καλύτερο το ξένο ή όχι.. Η γνώμη μου βάσει αυτών που έχω διαβάσει, και που Δεν έχω διαβάσει είναι το ξένο γάλα έχει πάντα την ίδια σύσταση και ποιότητα, δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο, γιατί δεν έχω βρει τίποτα επίσημο και στοιχειοθετημενο που να το υποστηρίζει αλλά και τίποτα που να το ακυρώνει....... Αυτό λοιπόν με προβλημάτισε. So simple. Εχω επισης μια γνωστή που κράτησε το θηλασμό μέχρι δύο ετών γιατί δεν ειχε χρήματα για γάλα. Μπορώ λοιπόν να συμμεριστω τους λόγους της παγκόσμιας οδηγίας περί θηλασμού....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Zzeezze είπε:

Εννοείται θα θηλασω, γιατί θέλω να ενισχύσω τη σχέση μαμάς μωρού. Δεν κρίνω ούτε όσες θηλάζουν, ούτε όσες δεν θηλάζουν. Ήθελα να δώσω τροφή για σκέψη. Το αν πιστεύω αν είναι καλύτερο το ξένο ή όχι.. Η γνώμη μου βάσει αυτών που έχω διαβάσει, και που Δεν έχω διαβάσει είναι το ξένο γάλα έχει πάντα την ίδια σύσταση και ποιότητα, δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο, γιατί δεν έχω βρει τίποτα επίσημο και στοιχειοθετημενο που να το υποστηρίζει αλλά και τίποτα που να το ακυρώνει....... Αυτό λοιπόν με προβλημάτισε. So simple. Εχω επισης μια γνωστή που κράτησε το θηλασμό μέχρι δύο ετών γιατί δεν ειχε χρήματα για γάλα. Μπορώ λοιπόν να συμμεριστω τους λόγους της παγκόσμιας οδηγίας περί θηλασμού....

Κ όμως υπάρχουν έρευνες στατιστικες επίσημες που λένε ότι στις δυτικές χώρες θηλάζουν κυρίως γυναίκες εύπορων οικογενειών κ υψηλής μορφωσης.

Κ επίσης πιστεύω ότι κ μια γυναίκα που δεν θηλάζει μπορεί να ενισχύσει την σχέση της με το μωρό της με σκιν του σκιν πολλές αγκαλιές κ συγκοιμηση να του τραγουδάει να του μιλάει να το αγαπάει κτλ κτλ. Κ κλείνω εδώ την συζήτηση από την πλευρά μου είμαστε έξω από τα Λητώ για καθίσματακι

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Καλά μου κορίτσια, διάβασα λίγο το θέμα σας κ θα ήθελα όσον αφορά το θηλασμό να σας ενημερώσω για τα εξής.. Όσο και αν ψάξετε δεν θα βρείτε ούτε μια επίσημη βιβλιογραφία που να αποδεικνύει ότι το μητρικό γάλα είναι καλύτερο του ξένου. Ούτε μια. Αλλά αν το ψάξετε, θα βρείτε παγκόσμια οδηγία, που να υποχρεώνει όλα τα κράτη να προωθούν τον μητρικό θηλασμό για την καταπολέμηση της φτώχειας. Γιατί αν για παράδειγμα σε μια χώρα που το μέσο μηνιαίο εισόδημα είναι 1000 ευρώ κ η οικογένεια χρειάζεται 200 ευρώ για γάλατα, δημιουργεί πρόβλημα στο εκάστοτε κράτος. Δεν ενδιαφερθηκαν ξαφνικά για την υγεία των μωρών μας.. Και ούτε θα με πείσει κάνεις ότι το γάλα μιας Σαραντάρας, σαρανταπενταρας ή πενηντάρας που μέχρι προτείνως κάπνιζε, έπινε τα ποτάκια της, και έχει φάει όλα τα ορμονοσαβουροτροφιμα που πλέον σερβιριζομαστε, έχει καλό κ ποιοτικό γάλα! Για κανένα λόγο! Ναι να θηλασουμε το μωρό μας, για ενισχυθεί η σχέση βρέφους και μαμάς, ας πάρει και ότι μπορεί να πάρει από το γάλα της μαμάς, αλλά κ το ξένο που ξέρεις τι το ταΐζεις κάθε φορά, που έχει ουκ ολίγα θρεπτικά στοιχεία κτλ, ας μην το κατηγορούμε και υποτιμαμε! Σας τα λέω αυτά, παρόλο που θήλασα αποκλειστικά για εξι μήνες το μωρό μου! 

Τα ηλικιακά γκρούπ που έβαλες με θύμωσαν πολύ, μην είσαι και εσύ του συνεδρίου;;; 

Α και μακάρι να έμενε το αλκοόλ που έχουμε σαβουρώσει όλες εμείς οι σαραντάρες προ εγκυμοσύνης στον οργανισμό και να περνούσε στο γάλα βρε ξες τι ύπνους θα έριχναν τα σκασμένα από νεογέννητα; Αχ όλες χαρωπές θα ήμασταν και όχι με τον μαύρο κύκλο από το μαιευτήριο! Αχχχχχ!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση??? Έλειψα λίγες ώρες και μπαίνω και βλέπω 4 σελίδες μηνύματα!! 

Μήπως η κοπέλα δουλεύει στη Νεστλέ ρε κορίτσια? δεν εξηγείται αλλιώς!! 

Btw ο λόγος που ο που έχει πει σε όλες τις χώρες της Ευρώπης τουλάχιστον να προωθούν το μητρικό θηλασμό είναι τα υψηλά ποσοστά παχυσαρκίας που υπάρχουν στην Ευρώπη. Και στην Ελλάδα ειδικά είμαστε αρκετά πάνω στην λίστα.

Δεν θα πω κάτι άλλο γιατί θα με πάρουν και εμένα τα σκάγια!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , georgia1988 είπε:

Τι φάση??? Έλειψα λίγες ώρες και μπαίνω και βλέπω 4 σελίδες μηνύματα!! 

Μήπως η κοπέλα δουλεύει στη Νεστλέ ρε κορίτσια? δεν εξηγείται αλλιώς!! 

Btw ο λόγος που ο που έχει πει σε όλες τις χώρες της Ευρώπης τουλάχιστον να προωθούν το μητρικό θηλασμό είναι τα υψηλά ποσοστά παχυσαρκίας που υπάρχουν στην Ευρώπη. Και στην Ελλάδα ειδικά είμαστε αρκετά πάνω στην λίστα.

Δεν θα πω κάτι άλλο γιατί θα με πάρουν και εμένα τα σκάγια!

Εχετε όλες πολύ εμπεριστατωμενες απόψεις.. Αλλά καμιά ακόμη δεν μου έχει δώσει μια βιβλιογραφία.. Όχι δεν δουλεύω στην nestle, απλά δεν είμαι ο μέσος όρος.. 

1 hour ago, λουκουμαδακι είπε:

Τα ηλικιακά γκρούπ που έβαλες με θύμωσαν πολύ, μην είσαι και εσύ του συνεδρίου;;; 

Α και μακάρι να έμενε το αλκοόλ που έχουμε σαβουρώσει όλες εμείς οι σαραντάρες προ εγκυμοσύνης στον οργανισμό και να περνούσε στο γάλα βρε ξες τι ύπνους θα έριχναν τα σκασμένα από νεογέννητα; Αχ όλες χαρωπές θα ήμασταν και όχι με τον μαύρο κύκλο από το μαιευτήριο! Αχχχχχ!!! 

 

Γιατί σε θύμωσαν τα ηλικιακά γκρουπ? Αυτά δεν είναι τα γκρουπ που επί το πλείστον πάνε με δωρεά ωαριου? Θεωρείς ότι μιας σαρανταπενταρας ο οργανισμός έχει γεράσει για να είναι γόνιμη, αλλά δεν έχει γεράσει για να βγάλει ποιοτικό γάλα? Το κορίτσι 20 κ 25 χρόνων που θα θηλάσει έχει το ίδιο γάλα με την σαρανταπενταρα? Μπορεί ναι, αλλα μπορεί και όχι. Αφού δεν υπάρχει τίποτα σχετικό σε μελέτες. Κ για να ξέρεις και εγώ είμαι στα 40!αλλα είμαι αντικειμενική. 

πρίν από 31 λεπτά , georgia1988 είπε:

Τι φάση??? Έλειψα λίγες ώρες και μπαίνω και βλέπω 4 σελίδες μηνύματα!! 

Μήπως η κοπέλα δουλεύει στη Νεστλέ ρε κορίτσια? δεν εξηγείται αλλιώς!! 

Btw ο λόγος που ο που έχει πει σε όλες τις χώρες της Ευρώπης τουλάχιστον να προωθούν το μητρικό θηλασμό είναι τα υψηλά ποσοστά παχυσαρκίας που υπάρχουν στην Ευρώπη. Και στην Ελλάδα ειδικά είμαστε αρκετά πάνω στην λίστα.

Δεν θα πω κάτι άλλο γιατί θα με πάρουν και εμένα τα σκάγια!

Αυτό με την παχυσαρκία που το διάβασες? Στο gossip? Που την διάβασες αυτήν την πληροφορία? Την φιλτράρες ή απλά την δέχθηκες επειδή κάποιο site το γράφει? Ααα γι αυτό όταν πάω σε διατροφολόγο με ρωτάει αν θήλασα όταν ήμουν μωρο??? Κ εγώ αναρωτιόμουν γιατί δεν με ρώτησε αν γυμνάζομαι και πόσες πιτσες τρώω!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Zzeezze είπε:

Εχετε όλες πολύ εμπεριστατωμενες απόψεις.. Αλλά καμιά ακόμη δεν μου έχει δώσει μια βιβλιογραφία.. Όχι δεν δουλεύω στην nestle, απλά δεν είμαι ο μέσος όρος.. 

Γιατί σε θύμωσαν τα ηλικιακά γκρουπ? Αυτά δεν είναι τα γκρουπ που επί το πλείστον πάνε με δωρεά ωαριου? Θεωρείς ότι μιας σαρανταπενταρας ο οργανισμός έχει γεράσει για να είναι γόνιμη, αλλά δεν έχει γεράσει για να βγάλει ποιοτικό γάλα? Το κορίτσι 20 κ 25 χρόνων που θα θηλάσει έχει το ίδιο γάλα με την σαρανταπενταρα? Μπορεί ναι, αλλα μπορεί και όχι. Αφού δεν υπάρχει τίποτα σχετικό σε μελέτες. Κ για να ξέρεις και εγώ είμαι στα 40!αλλα είμαι αντικειμενική. 

Εγώ δε θεωρώ τίποτα εσένα ακούω που είσαι αντικειμενικιά. Μου γεννήθηκε όμως μια απορία.  Άραγε γράφει το κουτί με τη σκόνη ηλικία αγελάδας; Είναι καλύτερο λες μέχρι 10 12 ετών να είναι το ζώο μετά θα είναι ποιοτικό το γάλα του; Δε ξέρω και πόσο ζουν οι αγελάδες. Πότε "σαρανταρίζουν"; Το έψαξες αυτό; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86ποιο πήρες τελικά;; όντως στο αυγό δεν χωράνε πλέον!! Είναι πολύ στριμωγμενο. Ρε κορίτσια πως πάτε με τη ζέστη;; δεν μπορώ να σταθώ πουθενά!! Κάνω τη μπέμπα συνέχεια μπανακια να δροσιστεί, της έδωσα και νεράκι μετά το ρυζάλευρο. Το κλιματιστικό δεν κλείνει!!!

Κορίτσια και γω παραγγειλα διαφορά πράγματα για το μωρό. Στρώματα κι έξτρα για το καροτσι, ένα μαλακό στρώματα κι για το μπανιερό της γιατί μου γλιστράει, πανάκι παρηγοριάς, το σκυλάκι laugh and learn της fisher price, το εκπαιδευτικό βιβλίο, γάντι με μαριονέτες, ένα σπιράλ για τη κούνια (έχω αλλά 2 είμαι πολύ ευχαριστημενη), κυβακια της Φίσερ πάλι.. Νομίζω αυτά. Χάχα μάλλον έχω αποθημενα.. Δεν μου έπαιρναν παιχνίδια!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Εγώ δε θεωρώ τίποτα εσένα ακούω που είσαι αντικειμενικιά. Μου γεννήθηκε όμως μια απορία.  Άραγε γράφει το κουτί με τη σκόνη ηλικία αγελάδας; Είναι καλύτερο λες μέχρι 10 12 ετών να είναι το ζώο μετά θα είναι ποιοτικό το γάλα του; Δε ξέρω και πόσο ζουν οι αγελάδες. Πότε "σαρανταρίζουν"; Το έψαξες αυτό; 

Το γάλα του κουτιού εμπλουτίζεται και έχει πάντα την ίδια σύσταση!!! Πρωτεΐνες γάλατος you know?? Hellooooo blonde!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δώστε της κάποιος μια βιβλιογραφία στα μούτρα να σταματήσει!!!! Επίσης σταματάτε να της απάντατε αν θέλει ας ανοίξει άλλο topic να παραθέσει εκεί της απόψεις της!

@valentina23 μη με ξεσηκώνεις!!!Με γεια σας!!! Για προτείνετε κ σε εμένα κανένα καρεκλάκι φαγητού εσείς πήρατε? Έχω δει ένα ωραίο kinderkraft...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86ποιο πήρες τελικά;; όντως στο αυγό δεν χωράνε πλέον!! Είναι πολύ στριμωγμενο. Ρε κορίτσια πως πάτε με τη ζέστη;; δεν μπορώ να σταθώ πουθενά!! Κάνω τη μπέμπα συνέχεια μπανακια να δροσιστεί, της έδωσα και νεράκι μετά το ρυζάλευρο. Το κλιματιστικό δεν κλείνει!!!

Κορίτσια και γω παραγγειλα διαφορά πράγματα για το μωρό. Στρώματα κι έξτρα για το καροτσι, ένα μαλακό στρώματα κι για το μπανιερό της γιατί μου γλιστράει, πανάκι παρηγοριάς, το σκυλάκι laugh and learn της fisher price, το εκπαιδευτικό βιβλίο, γάντι με μαριονέτες, ένα σπιράλ για τη κούνια (έχω αλλά 2 είμαι πολύ ευχαριστημενη), κυβακια της Φίσερ πάλι.. Νομίζω αυτά. Χάχα μάλλον έχω αποθημενα.. Δεν μου έπαιρναν παιχνίδια!!! 

Άμα ρε συ Βαλ τι μου κάνεις τώρα;;;;τα χρειάζομαι νιώθω τώρα αυτά που λες....ποιο στρώμα για μπάνιο πήρες;

Νομιζω κεγω το ίδιο έχω τρελα αποθημενα.μου το λέει κ η μάνα μου. Από όλα όσα έχεις πάρει είχα το 1/10 σε εσένα.

Πήραμε εντέλει το joie μέχρι 4 ετών 360 μοίρες γιατί θέλω να μου γυρίζει όταν τον βάζω να μη πολύ κουράζομαι.τα Μπριταξ βέβαια είναι πιο ωραία αλλά πανάκριβα..

Εμείς έχουμε μόνιμα το κλιματιστικό ανοιχτό κ είμαστε καλά. Δεν έχουμε τεράστιο σπίτι κ πολλούς χώρους οπότε δροσίζει μπαμ μπαμ. Χθες που βγήκαμε έξω για καφέ τον μικρό τον είχα γυμνό με παμπερς.ελιωσε ο δολιος.μετα σπίτι μπάνιο αμέσως. Νερό δεν μου πολυπινει...βέβαια εγώ δίνω κ μπιμπερο..

Σήμερα πάλι που πήγαμε σε έναν υπαίθριο παιδότοπο είχε δροσιά. Εμείς προκειμένου να αποφύγουμε τις ζεστές μείναμε εδώ το σκ. Κάτω από το ερκοντισιον κ το βραδάκι βόλτα να κουτουρντισει κ ο μικρός να κοιμηθει

Τα κακά του αλλάξανε χρώμα σκουραίνουν λίγο κ δεν είναι τόσο νερουλά. Σήμερα φάγαμε κ λίγο μήλο.

πρίν από 14 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Δώστε της κάποιος μια βιβλιογραφία στα μούτρα να σταματήσει!!!! Επίσης σταματάτε να της απάντατε αν θέλει ας ανοίξει άλλο topic να παραθέσει εκεί της απόψεις της!

@valentina23 μη με ξεσηκώνεις!!!Με γεια σας!!! Για προτείνετε κ σε εμένα κανένα καρεκλάκι φαγητού εσείς πήρατε? Έχω δει ένα ωραίο kinderkraft...

Μα αφού της εδωσα.

Καρεκλακι δεν ξέρω από καινούρια, εγώ έχω μεταχειρισμένο επταετιας της κικο. Εκεί τον έχω από μικρό σε ανάκληση να μας επιθεωρεί γιατί είχε κ παλινδρομηση

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zzeezze said:

Εννοείται θα θηλασω, γιατί θέλω να ενισχύσω τη σχέση μαμάς μωρού. Δεν κρίνω ούτε όσες θηλάζουν, ούτε όσες δεν θηλάζουν. Ήθελα να δώσω τροφή για σκέψη. Το αν πιστεύω αν είναι καλύτερο το ξένο ή όχι.. Η γνώμη μου βάσει αυτών που έχω διαβάσει, και που Δεν έχω διαβάσει είναι το ξένο γάλα έχει πάντα την ίδια σύσταση και ποιότητα, δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο, γιατί δεν έχω βρει τίποτα επίσημο και στοιχειοθετημενο που να το υποστηρίζει αλλά και τίποτα που να το ακυρώνει....... Αυτό λοιπόν με προβλημάτισε. So simple. Εχω επισης μια γνωστή που κράτησε το θηλασμό μέχρι δύο ετών γιατί δεν ειχε χρήματα για γάλα. Μπορώ λοιπόν να συμμεριστω τους λόγους της παγκόσμιας οδηγίας περί θηλασμού....

Η σχέση μαμάς μωρού δεν ενισχύεται από τον θηλασμό. Υπάρχουν κ μαμάδες που δεν γίνεται να θηλάσουν κ μια χαρά είναι δεμένες με τα παιδια τους. Ή μαμάδες που δεν γέννησαν κ θήλασαν και ξανά δεμένες είναι με τα παιδιά τους. Μάνα δεν σε κάνει αν γέννας ή ο τρόπος που το θρέφεις... Όσο για την ανησυχία σου με τις έρευνες κ αν το μητρικό γάλα είναι καλό. Σου δίνω τροφή για σκέψη... Η μαμά μου με θήλασε σχεδόν μέχρι και τα δύο μου..  φυσικά και κουράστηκε να με θηλάζει τόσο καιρό κ εγώ σταμάτησα όταν σταμάτησα να θηλάζω να πίνω γάλα. Από τα δύο μου μέχρι και τα είκοσι μου περίπου δεν έπινα γάλα καθόλου... Εν αντιθεσει με τα μικρότερα μου αδέρφια που η μαμά μου δεν ήθελε να θηλάσει -δικαιωμα της, γιατί ο καθένας κάνει ότι θέλει με το σώμα του- που έχουν πιει τόνους γάλα μπιμπερο κ φτου φτου ναι μπορεί να βγήκαν πιο ψηλά... Αλλά μάντεψε... Τους ετυχε το λαχείο να έχουν κ τα δυο αυτοάνοσα κ τα έπιασε στην παιδική τους ηλικία... Η αδερφή μου έχει σκπ κ ο αδερφός Μ διαβήτη τύπου 1... Μακάρι να είχα ταλαιπωρηθεί εγώ κ όχι τα αδερφακια μου... Αλλά ναι μωρέ το μητρικό γάλα είναι γάλα από τα λιντλ... Έχεις δίκιο!!! 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...