Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Η σχέση μαμάς μωρού δεν ενισχύεται από τον θηλασμό. Υπάρχουν κ μαμάδες που δεν γίνεται να θηλάσουν κ μια χαρά είναι δεμένες με τα παιδια τους. Ή μαμάδες που δεν γέννησαν κ θήλασαν και ξανά δεμένες είναι με τα παιδιά τους. Μάνα δεν σε κάνει αν γέννας ή ο τρόπος που το θρέφεις... Όσο για την ανησυχία σου με τις έρευνες κ αν το μητρικό γάλα είναι καλό. Σου δίνω τροφή για σκέψη... Η μαμά μου με θήλασε σχεδόν μέχρι και τα δύο μου..  φυσικά και κουράστηκε να με θηλάζει τόσο καιρό κ εγώ σταμάτησα όταν σταμάτησα να θηλάζω να πίνω γάλα. Από τα δύο μου μέχρι και τα είκοσι μου περίπου δεν έπινα γάλα καθόλου... Εν αντιθεσει με τα μικρότερα μου αδέρφια που η μαμά μου δεν ήθελε να θηλάσει -δικαιωμα της, γιατί ο καθένας κάνει ότι θέλει με το σώμα του- που έχουν πιει τόνους γάλα μπιμπερο κ φτου φτου ναι μπορεί να βγήκαν πιο ψηλά... Αλλά μάντεψε... Τους ετυχε το λαχείο να έχουν κ τα δυο αυτοάνοσα κ τα έπιασε στην παιδική τους ηλικία... Η αδερφή μου έχει σκπ κ ο αδερφός Μ διαβήτη τύπου 1... Μακάρι να είχα ταλαιπωρηθεί εγώ κ όχι τα αδερφακια μου... Αλλά ναι μωρέ το μητρικό γάλα είναι γάλα από τα λιντλ... Έχεις δίκιο!!! 

Τι είναι το σκπ;

@Basiliki92 θα χρειαστεί να πάρεις καθίσματακι όταν θα αρχίσουν οι τροφές γιατί το καρότσι η το ριλαξ πχ θα γίνουν χάλια.εκτοσ κ αν βάζεις κάποιο προστατευτικό δεν γνωρίζω. Εμένα ο μικρός γίνεται χάλια γεμίζει παντού  κ φυσικά κ το καθίσματακι. Η σαλιαρα που πήρα δεν είναι τόσο πρακτική γιατί την παίρνει κ την γλύφει την σηκώνει κ όλα πέφτουν κάτω.

Ναι από τα στερεά αλλάξανε.κ είναι κ πιο λιγα


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 το καρεκλάκι φαγητού το έχω απ το γιο μου που μου το χε δώσει η ξαδέρφη μου!! Σκυλί!! Δεν έχει πάθει τίποτα.. Δεν θυμάμαι τη μάρκα.. Θα το κοιτάξω αύριο να δω αν το γράφει πουθενά... Εχει σκάλες το ανεβοκατεβαζεις όπου θες. Και το καρεκλάκι μπαίνει και σε ανακλιση. Το καθάρισα και σήμερα εκεί την τσισα. Έχει και έναν πολύ μεγάλο δίσκο μπροστά και ετοίμασα επιτόπου εκεί τη κρέμα να βλεπει(έχω θέμα με το ρυζάλευρο νερουλιαζει αμέσως) α πήρα και μια βεντούζα παιχνίδι για το καρεκλάκι!! Νομίζω ότι το καρεκλάκι φαγητου είναι απαραίτητο!! Αλλιώς που θα το ταΐζεις;; επίσης αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω να πάρεις ένα καλό. Στο γιο μου ήθελα να πάρω και γω ένα απ το γνωστό πολυκατάστημα και έσπασε κατευθείαν άσε που κουνιόταν ολόκληρο και φοβόμουν μην πέσει το παιδί. Τέλος δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά τα παιχνίδια  της fisher price δεν παθαίνουν τίποτα!! Έχω κι απ το γιο μου και είναι σαν καινούρια!! Όπως και της chicco. Έχουν βγει και άλλες μάρκες τώρα καλές. 

@Mighty86με γεια το καρεκλάκι!! Καλές βόλτες!! Πήρα ένα μαξιλαράκι στήριξης μπάνιου αντιολισθητικο της kikkaboo γιατί μου γλιστράει στο μπανακι της και τώρα που μεγαλώνει κιόλας και κουνάει ποδαράκια φοβάμαι μην μου κάνει καμία βουτιά.. Ελπίζω να ταιριάζει στο μπανακι της. Έχω της cam. Εμεις Δευτέρα ξεκινάμε με μπανάνα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mighty86 said:

Τι είναι το σκπ;

@Basiliki92 θα χρειαστεί να πάρεις καθίσματακι όταν θα αρχίσουν οι τροφές γιατί το καρότσι η το ριλαξ πχ θα γίνουν χάλια.εκτοσ κ αν βάζεις κάποιο προστατευτικό δεν γνωρίζω. Εμένα ο μικρός γίνεται χάλια γεμίζει παντού  κ φυσικά κ το καθίσματακι. Η σαλιαρα που πήρα δεν είναι τόσο πρακτική γιατί την παίρνει κ την γλύφει την σηκώνει κ όλα πέφτουν κάτω.

Ναι από τα στερεά αλλάξανε.κ είναι κ πιο λιγα

Σκπ είναι σκλήρυνση κατά πλάκας

  • Λυπημένη/-ος 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Σκπ είναι σκλήρυνση κατά πλάκας

Κρίμα.ειναι καλά;

Κοίτα μη πάμε κ στο άλλο άκρο είναι λίγο τρομακτικό τώρα αυτό.οσα δεν θηλάζουν θα πάθουν αυτοάνοσα; Επίσης δεν το ήξερα; Το ξένο κάνει τα παιδάκια ψηλότερα; 

Νομίζω ότι κ το ύψος κ ο διαβήτης έχουν να κάνουν με κληρονομικότητα. Για την σκπ δεν γνωρίζω κ πολλά πράγματα η αλήθεια είναι.

Σίγουρα η διατροφή είναι το α κ το Ω στην ζωή μας αλλά ζουμε σε μια χώρα που παράγει τοσο καλά φρούτα κ λαχανικά πχ κ η μεσογειακή διατροφή είναι η καλύτερη.δεν εξαρτάται όλο το μέλλον του παιδιού από τους 6 πρώτους μήνες. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Mighty86 said:

Κρίμα.ειναι καλά;

Κοίτα μη πάμε κ στο άλλο άκρο είναι λίγο τρομακτικό τώρα αυτό.οσα δεν θηλάζουν θα πάθουν αυτοάνοσα; Επίσης δεν το ήξερα; Το ξένο κάνει τα παιδάκια ψηλότερα; 

Νομίζω ότι κ το ύψος κ ο διαβήτης έχουν να κάνουν με κληρονομικότητα. Για την σκπ δεν γνωρίζω κ πολλά πράγματα η αλήθεια είναι.

Σίγουρα η διατροφή είναι το α κ το Ω στην ζωή μας αλλά ζουμε σε μια χώρα που παράγει τοσο καλά φρούτα κ λαχανικά πχ κ η μεσογειακή διατροφή είναι η καλύτερη.δεν εξαρτάται όλο το μέλλον του παιδιού από τους 6 πρώτους μήνες. 

Όχι δεν το συνδέω με το γάλα... Αλλά δεν ήταν τόσο κακό το γάλα της μάνας μου , αφού δεν εμφάνισα κάτι εγώ... Που ήμουν η μόνη που θήλασε... Χαχαχα τι να πω δεν ξέρω.. 160 εγώ κ 180 η αδερφή κ ο αδερφός μου..  γενικά το ασβέστιο δίνει... Ναι δόξα τω θεώ είναι μια χαρά!! Πάντως τα αντισώματα περνάνε στο μητρικό, τα εμβόλια επιφέρουν την εμφάνιση στα αυτοάνοσα... Οπότε... Μάλλον με έσωσε το μητρικό... 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Zzeezze λοιπόν επειδή δεν θέλω να σε βρίσω πρόσεχε πως μιλάς δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω. Αν θες να ενημερωθείς μπες στο παπαβετση που είναι γνωστός παιδίατρος. Στον παπαβετση γράφει και για την σχέση της παχυσαρκίας με τον θηλασμο. Επίσης στην ομάδα θηλασμού Αττικής έχει ένα κάρο πηγές για να ενημερωθείς. Κι εδώ σταματάει η συζήτηση μας γιατί είσαι επιθετικη με άτομα που ούτε καν γνωρίζεις.

@Basiliki92 εμένα μου έφεραν ένα καθισματακι της chico πολύ καλό φαίνεται. Έχει σκάλες για την πλάτη και για το ύψος και έχει δίσκο μπροστά. Το έχω βάλει σαν Ριλαξ προς το παρόν μέχρι να μπορεί να κάτσει το μωρό οπότε να σηκώσω την πλάτη. 

@Mighty86 ο διαβήτης σχετίζεται κ με τον θηλασμό αλλά και με την κληρονομικοτητα. Βασικά τα παιδιά που θηλάζουν έχουν λιγότερες πιθανότητες για παχυσαρκία, διαβήτη, αλεργιες και άσθμα. Χωρίς αυτό προφανώς να σημαίνει ότι αν θηλάσει δεν θα έχει τπτ από αυτά ενώ αν δεν θηλάσει θα τα έχει. 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Δώστε της κάποιος μια βιβλιογραφία στα μούτρα να σταματήσει!!!! Επίσης σταματάτε να της απάντατε αν θέλει ας ανοίξει άλλο topic να παραθέσει εκεί της απόψεις της!

@valentina23 μη με ξεσηκώνεις!!!Με γεια σας!!! Για προτείνετε κ σε εμένα κανένα καρεκλάκι φαγητού εσείς πήρατε? Έχω δει ένα ωραίο kinderkraft...

Εσύ γιατί δεν βρίσκεις? Ξέρεις να βρεις μια βιβλιογραφία ή η παιδεία σου σε περιορίζει να φτάσεις μέχρι καρεκλάκι φαγητού? 

6 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Όχι δεν το συνδέω με το γάλα... Αλλά δεν ήταν τόσο κακό το γάλα της μάνας μου , αφού δεν εμφάνισα κάτι εγώ... Που ήμουν η μόνη που θήλασε... Χαχαχα τι να πω δεν ξέρω.. 160 εγώ κ 180 η αδερφή κ ο αδερφός μου..  γενικά το ασβέστιο δίνει... Ναι δόξα τω θεώ είναι μια χαρά!! Πάντως τα αντισώματα περνάνε στο μητρικό, τα εμβόλια επιφέρουν την εμφάνιση στα αυτοάνοσα... Οπότε... Μάλλον με έσωσε το μητρικό... 

Πραγματικά δεν ξέρω τι διαβάζετε, αλλά σίγουρα όχι αυτά που γράφω. Κρίμα για τα αδέρφια σου, αλλά πιστεύεις πραγματικά ότι αν είχαν θηλάσει, δεν θα είχαν σκληρυνση κατά πλάκας ή διαβήτη? 

6 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Zzeezze λοιπόν επειδή δεν θέλω να σε βρίσω πρόσεχε πως μιλάς δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω. Αν θες να ενημερωθείς μπες στο παπαβετση που είναι γνωστός παιδίατρος. Στον παπαβετση γράφει και για την σχέση της παχυσαρκίας με τον θηλασμο. Επίσης στην ομάδα θηλασμού Αττικής έχει ένα κάρο πηγές για να ενημερωθείς. Κι εδώ σταματάει η συζήτηση μας γιατί είσαι επιθετικη με άτομα που ούτε καν γνωρίζεις.

@Basiliki92 εμένα μου έφεραν ένα καθισματακι της chico πολύ καλό φαίνεται. Έχει σκάλες για την πλάτη και για το ύψος και έχει δίσκο μπροστά. Το έχω βάλει σαν Ριλαξ προς το παρόν μέχρι να μπορεί να κάτσει το μωρό οπότε να σηκώσω την πλάτη. 

@Mighty86 ο διαβήτης σχετίζεται κ με τον θηλασμό αλλά και με την κληρονομικοτητα. Βασικά τα παιδιά που θηλάζουν έχουν λιγότερες πιθανότητες για παχυσαρκία, διαβήτη, αλεργιες και άσθμα. Χωρίς αυτό προφανώς να σημαίνει ότι αν θηλάσει δεν θα έχει τπτ από αυτά ενώ αν δεν θηλάσει θα τα έχει. 

Διάβασε εσύ τις πηγές του παπαβετση.. Υπάρχει μια μελέτη που πάνω σε αυτήν πάτησαν όλοι τελευταία στην Αμερική, σχετικά με την παχυσαρκία ή όποια έχει ελάχιστες ποσοστιαίες διάφορες μεταξύ τριών γκρουπ που θήλασαν αποκλειστικά, δεν θήλασαν καθόλου και θήλασαν mix. Και τις διαφορές αυτές έγραψαν στην μελέτη όταν διερευνηθηκε παραπάνω το επίπεδο πλεον της κάθε μητερας, ότι αποδιδοντουσαν εκεί. Ξέρεις να μου πεις με κλειστά μάτια από που κλείνει το καρότσι του μωρού σου, θα ψάξεις όλα τα ξεχασμένα site για να βρεις το πιο φθηνό κάθισμα, θα πας να το δεις στα Λητώ, αλλά τελικά θα το παραγγείλεις από το ίντερνετ, θα ασχοληθείς τόσο πολύ για ένα κάθισμα, αλλά όχι για να δώσεις έναν τεκμηριωμένο και πραγματικά ψαγμένο αντίλογο, αλλά περιορίζεσαι στο κάποιος ειπε, και κάποιος άλλος είπε... 

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Άμα ρε συ Βαλ τι μου κάνεις τώρα;;;;τα χρειάζομαι νιώθω τώρα αυτά που λες....ποιο στρώμα για μπάνιο πήρες;

Νομιζω κεγω το ίδιο έχω τρελα αποθημενα.μου το λέει κ η μάνα μου. Από όλα όσα έχεις πάρει είχα το 1/10 σε εσένα.

Πήραμε εντέλει το joie μέχρι 4 ετών 360 μοίρες γιατί θέλω να μου γυρίζει όταν τον βάζω να μη πολύ κουράζομαι.τα Μπριταξ βέβαια είναι πιο ωραία αλλά πανάκριβα..

Εμείς έχουμε μόνιμα το κλιματιστικό ανοιχτό κ είμαστε καλά. Δεν έχουμε τεράστιο σπίτι κ πολλούς χώρους οπότε δροσίζει μπαμ μπαμ. Χθες που βγήκαμε έξω για καφέ τον μικρό τον είχα γυμνό με παμπερς.ελιωσε ο δολιος.μετα σπίτι μπάνιο αμέσως. Νερό δεν μου πολυπινει...βέβαια εγώ δίνω κ μπιμπερο..

Σήμερα πάλι που πήγαμε σε έναν υπαίθριο παιδότοπο είχε δροσιά. Εμείς προκειμένου να αποφύγουμε τις ζεστές μείναμε εδώ το σκ. Κάτω από το ερκοντισιον κ το βραδάκι βόλτα να κουτουρντισει κ ο μικρός να κοιμηθει

Τα κακά του αλλάξανε χρώμα σκουραίνουν λίγο κ δεν είναι τόσο νερουλά. Σήμερα φάγαμε κ λίγο μήλο.

Μα αφού της εδωσα.

Καρεκλακι δεν ξέρω από καινούρια, εγώ έχω μεταχειρισμένο επταετιας της κικο. Εκεί τον έχω από μικρό σε ανάκληση να μας επιθεωρεί γιατί είχε κ παλινδρομηση

Όχι δεν μου έδωσες βιβλιογραφία. Μου έδωσες το βιβλίο της αμ. Ακαδ. Το οποίο λες ότι το έγραψε ένας καθηγητής Παπαδάτος. Το βιβλίο δεν γράφτηκε από κάνεναν καθηγητή, αλλά επιμελήθηκε. Γνωρίζεις τη διαφορά? Και η αμ. Ακαδημία ακολουθει την παγκόσμια και αμερικανική οδηγία. Η αμερικανική Ακαδημία η οποία πρόβαλε τόσο πολύ την μελέτη περί παχυσαρκίας μόνο ομως κατά το πρώτο ήμισυ της, βρήκε πολλούς αντίλογους που δεν μπόρεσε ποτέ να αποδείξει.. Αλλά όλες σας καταπινετε αμασητα αυτά που σας προβάλλουν και δεν ψαξατε πραγματικά, να δείτε αν αυτά που σας σερβίρουν είναι αληθή. Ναι το μητρικο γαλα μπορεί να είναι καλύτερο, μπορεί κ όχι. Η απάντηση θα έπρεπε να υπάρχει κάπου αποδεδειγμένα. Αλλά δεν υπάρχει. Ασχοληθείτε με καρότσια, και όταν περάσει αυτή η φάση της ζωής σας, επιμορφωθειτε με κανένα εξ αποστάσεως πανεπιστήμιο, μήπως και μπορέσετε να αποκτήσετε κριτική σκέψη και ικανότητα αναζήτησης βιβλιογραφίας, που τόσο θα σας φαινόταν χρήσιμο στην ανατροφή των παιδιών σας. Αλλά κλασική ερμηνεία του ξερολα. Αυτό που ξέρω είναι το σωστό, χωρίς να το ξέρω πραγματικά, απλά επειδή έτσι πιστεύω... Δεν αναζητώ παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

@Zzeezze κοπέλα μου με ξέρεις? Ξέρεις τι δουλειά κάνω? Ξέρεις καν τι έχω σπουδάσει? Πως κρίνεις κάποιον χωρίς να ξέρεις τπτ γι'αυτόν? Το γεγονός ότι θηλάζουμε δεν μας κάνει μαμάδες που δεν έχουμε τπτ άλλο στη ζωή μας. Τα έχεις μπλέξει λίγο τα πράγματα και πραγματικά λυπάμαι για σένα. Όχι γιατί μάλλον δεν θα θηλάσεις αλλά για το ήθος και την παιδεία που δεν έχεις διδαχθεί γιατί μόνο έτσι εξηγείται η επίθεση σε όποιον δεν έχει την ίδια άποψη για σένα. Δεν φταις εσύ όμως αλλά ο τρόπος ανατροφής σου. Την καλημέρα μου και την καληνύχτα μου γτ δεν θα ξαναασχοληθω.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Zzeezze είπε:

Είσαστε δέκα γυναίκες, κ ούτε μια δεν μπόρεσε να δώσει μια τεκμηριωμένη απάντηση. Ούτε μια! 

Αν δεν σε καλύπτει η έρευνα της αμερικανικής Ακαδημίας είναι δικό σου πρόβλημα.εγω σου παρέθεσα κ έρευνα κ ονόματα κ βιβλίο κ καθηγητές κτλ κτλ κτλ

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Αν δεν σε καλύπτει η έρευνα της αμερικανικής Ακαδημίας είναι δικό σου πρόβλημα.εγω σου παρέθεσα κ έρευνα κ ονόματα κ βιβλίο κ καθηγητές κτλ κτλ κτλ

Δεν είναι έρευνα αλλά μελέτη.. Όταν αναφερόμαστε σε βιβλιογραφία στην ιατρική, μιλάμε για clinical studies. Δεν υπαρχει λοιπόν clinical study breastfeeding VS milk formula. Εν αντίθεση υπάρχουν άπειρες διαφημίσεις για τον μητρικό θηλασμό, εξάλλου το νομικό πλαίσιο το επιτρέπει.. Αλλά δεν υπάρχουν διαφημίσεις για την φόρμουλα αφού απαγορεύεται! Φυσικό και επόμενο η μάζα και ο λαός να στραφεί σε αυτό που διαβάζει πρώτο. Δεν έκρινα τον θηλασμό ούτε είμαι κατά του θηλασμού, ψάχνω απλά κάποιον να με πείσει για τον θηλασμό με αποδείξεις. Γιατί γύρω μου βλέπω παιδιά ελιπποβαρη, που όμως θήλασαν, παιδιά κοντά που όμως θήλασαν, παιδιά δυομιση ετών που με το ζόρι αρθρωνουν δύο λέξεις κ όμως θήλασαν, μαιευτήρια που παίρνουν τα μωρά όταν κλαινε και τους δίνουν φόρμουλα, γιατρούς που όταν το μωρό θηλάζει κ δεν παίρνει βάρος, κατευθείαν προτείνουν την φορμουλα, βλέπω παιδιά με φορμουλα που δεν υστερούν σε τίποτα από τα υπόλοιπα, παιδιά ψηλά που ηπιαν φορμουλα, παιδιά πανέξυπνα, που όμως ηπιαν φορμουλα.. Η μόνη διαφορά που έχω δει σε παιδια που θήλασαν και όχι, είναι τα πρώτα να είναι πιο αδύνατα κ μικροκαμωμενα, χωρίς αυτό που λέω να είναι απόλυτο, καθώς είναι ένα μικρό δείγμα του δικού μου μικρόκοσμου..γι αυτό ζητώ κάποιος να με πείσει ότι το γάλα μου θα παρέχει στο παιδί μου τα μέγιστα οφέλη μεγαλύτερα από τα οφελη της φόρμουλας. Να με πείσει ότι το δικό μου μητρικό γάλα είναι πάντα ποιοτικό, θα έχει πάντα λιπαρά για να αναπτύξει τον εγκέφαλο του μωρού μου, Να με πείσει ότι δεν χρειάζομαι συμπληρώματα διατροφής που δίνουν οι γιατροί σε γυναίκες που θηλάζουν για να βελτιώσουν το γάλα τους. Να με πείσει ότι παρόλα τα τρόφιμα που τρώμε πλέον, τα οποία έχουν κάνει το σπέρμα του άντρα μας φτωχό σε σχέση με παλιότερα, και τους φορτώνουν με συμπληρώματα αντιοξειδωτικων κ βιταμινών, δεν επηρεάζεται η ποιότητα του γάλατος μου. Ότι παρόλο που η ΑΜΗ των γυναικών πέφτει ακόμα κ σε μικρές ηλικίες, και πλέον δεν ακούω ποτέ για μεγάλη γυναίκα να συνέλαβε μόνη της, ενώ η γιαγιάδες μας κάνανε παιδί και στα 45 ακόμα, ακόμα κ τώρα, το γάλα μου θα είναι καλό! Εδώ γίνονται clinical studies για τα πάντα! Πως και δεν έχει γίνει ένα, για ένα θέμα που αφορά τόσους ανθρώπους και έχει φέρει τόσες αντιπαραθεσεις? 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όλα τα μητρικα γάλατα εχουν ακριβώς την ίδια ποσότητα βιταμινών? Αν εγώ έχω έλλειψη βιτ Β12, το γάλα μου θα περιέχει την ίδια ποσότητα βιτ β12, με μιας γυναίκας που δεν έχει έλλειψη? Δεν μπορεί να μην μπορούν να μας πουν πόση ποσότητα από κάθε βιταμίνη έχει το γάλα μας. Εδώ βρίσκουν πόση ποσότητα υπάρχει στο αίμα μας από τα πάντα, δεν μπορούν να πουν πόση ποσότητα βγάζει από βιταμίνες το γάλα μας? Ξέρουν όμως ότι το μητρικο γαλα δεν έχει βιτ d κ δίνουν στα μωρό σταγόνες βιταμίνης d. Μας είπαν όμως ότι αυτό το συμπλήρωμα μπορεί να είναι κακό για το συκώτι των μωρών σε λάθος χρηση? Σε όλη αυτήν την προπαγάνδα, κυρίως γνώμονας είναι πράγματι το καλό των μωρών μας? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...