Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Σε απόγνωση


Recommended Posts

Καλησπέρα ειμαι σε απόγνωση μετα απο τοσα χρονια παντρεμένη μετα απο τοσες προσπαθειες για ενα παιδακι...μετα απο την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική...μετα απο μια δεύτερη ωοληψια τα όνειρα μου και η ελπιδες μου χάνονται ...δυστυχώς τα πράγματα στην ζωη της καθε μιας δεν ειναι παντα οπως τα φαντάζεται...θελω παρα πολυ ενα παιδακι οσο τίποτα στον κοσμο αλλα τα οικονομικά μου πλεον εχουν φτάσει στο πατω...δεν ξερω τι να κανω...σκέφτομουν για να παω να ρωτήσω για δανειο...αλλα το θεμα ειναι οτι εχω και δανειο σπιτιου..τα λεφτα για εξωσωματική στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολλα....που μπορει να τα βρει ενας άνθρωπος που ειναι εργαζομενος με τους μισθους των.500€..που να βρει τα λεφτα οταν.δεν εχει καποιων να των βοηθήσει....κουράστηκα...με εχει πιασει απόγνωση δεν.περιμενα ολο αυτο οτι θα συνέβαινε τοσο γρήγορα...δεν ξερω τι να πω...εχω πολυ πονο μεσα μου..ειχα παει και στο ελενα στο τμημα εξωσωματικής και δεν εβγαλα ακρη..ειχα μεγαλη αναγκη να το μοιραστώ ...αλλα δυστυχώς δεν ειχα κανεναν....ευχαριστώ πολυ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα ειμαι σε απόγνωση μετα απο τοσα χρονια παντρεμένη μετα απο τοσες προσπαθειες για ενα παιδακι...μετα απο την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική...μετα απο μια δεύτερη ωοληψια τα όνειρα μου και η ελπιδες μου χάνονται ...δυστυχώς τα πράγματα στην ζωη της καθε μιας δεν ειναι παντα οπως τα φαντάζεται...θελω παρα πολυ ενα παιδακι οσο τίποτα στον κοσμο αλλα τα οικονομικά μου πλεον εχουν φτάσει στο πατω...δεν ξερω τι να κανω...σκέφτομουν για να παω να ρωτήσω για δανειο...αλλα το θεμα ειναι οτι εχω και δανειο σπιτιου..τα λεφτα για εξωσωματική στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολλα....που μπορει να τα βρει ενας άνθρωπος που ειναι εργαζομενος με τους μισθους των.500€..που να βρει τα λεφτα οταν.δεν εχει καποιων να των βοηθήσει....κουράστηκα...με εχει πιασει απόγνωση δεν.περιμενα ολο αυτο οτι θα συνέβαινε τοσο γρήγορα...δεν ξερω τι να πω...εχω πολυ πονο μεσα μου..ειχα παει και στο ελενα στο τμημα εξωσωματικής και δεν εβγαλα ακρη..ειχα μεγαλη αναγκη να το μοιραστώ ...αλλα δυστυχώς δεν ειχα κανεναν....ευχαριστώ πολυ...

Όχι ρε κορίτσι μου 

Μη τα παρατάς 

Πόσο χρονών είσαι ; Άσε λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσεις και να είσαι σίγουρη ότι θα βρεθεί λύση 

Πάντα υπάρχει λύση ,για όλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι ρε κορίτσι μου 

Μη τα παρατάς 

Πόσο χρονών είσαι ; Άσε λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσεις και να είσαι σίγουρη ότι θα βρεθεί λύση 

Πάντα υπάρχει λύση ,για όλα

35χρόνων με τον.αντρα μου ειμαι απο τα 18 ο αντρας μου ειναι 44 ο χρονος τρεχει τοσα γρήγορα που πολλες φορες οταν δεν μπορεις να πας με τις ταχύτητες του ....τρελαίνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα ειμαι σε απόγνωση μετα απο τοσα χρονια παντρεμένη μετα απο τοσες προσπαθειες για ενα παιδακι...μετα απο την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική...μετα απο μια δεύτερη ωοληψια τα όνειρα μου και η ελπιδες μου χάνονται ...δυστυχώς τα πράγματα στην ζωη της καθε μιας δεν ειναι παντα οπως τα φαντάζεται...θελω παρα πολυ ενα παιδακι οσο τίποτα στον κοσμο αλλα τα οικονομικά μου πλεον εχουν φτάσει στο πατω...δεν ξερω τι να κανω...σκέφτομουν για να παω να ρωτήσω για δανειο...αλλα το θεμα ειναι οτι εχω και δανειο σπιτιου..τα λεφτα για εξωσωματική στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολλα....που μπορει να τα βρει ενας άνθρωπος που ειναι εργαζομενος με τους μισθους των.500€..που να βρει τα λεφτα οταν.δεν εχει καποιων να των βοηθήσει....κουράστηκα...με εχει πιασει απόγνωση δεν.περιμενα ολο αυτο οτι θα συνέβαινε τοσο γρήγορα...δεν ξερω τι να πω...εχω πολυ πονο μεσα μου..ειχα παει και στο ελενα στο τμημα εξωσωματικής και δεν εβγαλα ακρη..ειχα μεγαλη αναγκη να το μοιραστώ ...αλλα δυστυχώς δεν ειχα κανεναν....ευχαριστώ πολυ...

Γλυκιά μου εκφράζεις τόσες πολλές κοπέλες που παλεύουν για παιδάκι με τον βασικό μισθό της ντροπής.δεν ξέρω αν γίνεται δημόσια.ψαξτο κορίτσι μου.οχι δεν θα τα παρατήσεις θα ψάξεις κάθε τρύπα.τι έγινε με την ωοληψια σου.πηηγε κάτι στραβά;;δεν ξέρω από αυτά,προχωράς σε δεύτερη προσπάθεια κ ας πούμε κάθε φορά πληρώνεις το ίδιο ποσό;συγνώμη που σου γράφω κ δεν έχω κάνει εξωσωματική ακόμα,αλλά έχω χάσει σε δύο χρόνια τρεις εγκυμοσύνες δηλαδή παλεύω κ εγώ όπως κ εσύ για μικρουλι.κανω όνειρα,γκρεμίζονται κλπ.σε νιώθω.ειμαι σαράντα κ δεν έχω πει προς το παρόν τα παρατάω.δεν αφήνω στόχο για στόχο στην ζωή μου.αρνουμαι να με νικήσει η ζωη.για όλα πάλεψα.τιποτα δεν μου χαρίστηκε.μ η ν  τα παρατάς σου λέω.

Just now, ΖΖOI είπε:

35χρόνων με τον.αντρα μου ειμαι απο τα 18 ο αντρας μου ειναι 44 ο χρονος τρεχει τοσα γρήγορα που πολλες φορες οταν δεν μπορεις να πας με τις ταχύτητες του ....τρελαίνεσαι...

Μικρή είσαι.μια χαρά ξεκινά να το ψάχνεις για δημοσιο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γλυκιά μου εκφράζεις τόσες πολλές κοπέλες που παλεύουν για παιδάκι με τον βασικό μισθό της ντροπής.δεν ξέρω αν γίνεται δημόσια.ψαξτο κορίτσι μου.οχι δεν θα τα παρατήσεις θα ψάξεις κάθε τρύπα.τι έγινε με την ωοληψια σου.πηηγε κάτι στραβά;;δεν ξέρω από αυτά,προχωράς σε δεύτερη προσπάθεια κ ας πούμε κάθε φορά πληρώνεις το ίδιο ποσό;συγνώμη που σου γράφω κ δεν έχω κάνει εξωσωματική ακόμα,αλλά έχω χάσει σε δύο χρόνια τρεις εγκυμοσύνες δηλαδή παλεύω κ εγώ όπως κ εσύ για μικρουλι.κανω όνειρα,γκρεμίζονται κλπ.σε νιώθω.ειμαι σαράντα κ δεν έχω πει προς το παρόν τα παρατάω.δεν αφήνω στόχο για στόχο στην ζωή μου.αρνουμαι να με νικήσει η ζωη.για όλα πάλεψα.τιποτα δεν μου χαρίστηκε.μ η ν  τα παρατάς σου λέω.

Μικρή είσαι.μια χαρά ξεκινά να το ψάχνεις για δημοσιο

Δυστυχώς οσες εχουν μπει στο τρυπακι της εξωσωματικής ξερουν τα ποσα ειναι τρελα που ζητανε...και τι οποια δεν τα εχει δεν εχει δικαίωμα...εκανα την δευτερη ωοληψια και κατάψυξη γιατι ο θυρεοειδής μου εχει ανεβη τρελα...ολο εξετάσεις ολο φάρμακα και απο καλυψη τπτ σχεδον...οι ιδιωτες γυναικολογοι δεν συνταγογραφουνε...πρέπει να εχεις και γυναικολόγο στο δημόσιο να σου γραφει αν θελει και μπορεί ...στο Δημόσιο δεν βρισκεις ραντεβού να κλεισεις και παει λεγοντας...ζουμε το θεατρο του παραλογου...δεν ξερω εχω μεγαλο θυμο...

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα ειμαι σε απόγνωση μετα απο τοσα χρονια παντρεμένη μετα απο τοσες προσπαθειες για ενα παιδακι...μετα απο την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική...μετα απο μια δεύτερη ωοληψια τα όνειρα μου και η ελπιδες μου χάνονται ...δυστυχώς τα πράγματα στην ζωη της καθε μιας δεν ειναι παντα οπως τα φαντάζεται...θελω παρα πολυ ενα παιδακι οσο τίποτα στον κοσμο αλλα τα οικονομικά μου πλεον εχουν φτάσει στο πατω...δεν ξερω τι να κανω...σκέφτομουν για να παω να ρωτήσω για δανειο...αλλα το θεμα ειναι οτι εχω και δανειο σπιτιου..τα λεφτα για εξωσωματική στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολλα....που μπορει να τα βρει ενας άνθρωπος που ειναι εργαζομενος με τους μισθους των.500€..που να βρει τα λεφτα οταν.δεν εχει καποιων να των βοηθήσει....κουράστηκα...με εχει πιασει απόγνωση δεν.περιμενα ολο αυτο οτι θα συνέβαινε τοσο γρήγορα...δεν ξερω τι να πω...εχω πολυ πονο μεσα μου..ειχα παει και στο ελενα στο τμημα εξωσωματικής και δεν εβγαλα ακρη..ειχα μεγαλη αναγκη να το μοιραστώ ...αλλα δυστυχώς δεν ειχα κανεναν....ευχαριστώ πολυ...

Κοπελα μου εισαι πολυ μικρή δε πρεπει να σκεφτεσαι ετσι.ενταξει σιγουρα περνάς μια κριση ολες το εχουμε περασει τι νομιζεις;δε θεωρειτε τραγικό γεγονος μια αποτυχημενη εξωσωματικη οταν τα ποσοστα ειναι σχετικα χαμηλα..στη δευτερη θα πας πολυ καλυτερη μην απογοητευεσαι επισης υπαρχουν σωματεια που βοηθανε με φοβερες εκπτωσεις ακομα και δωρεαν κανουνε καποιοι ιδιωτες γιατροι μπες στο magna matter να το ψαξεις παρε τηλ αυριο να ρωτησεις..μην απογοητευεσαι εχεις χρονο και αυτο ειναι μεγαλο ατου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΖΖOI είπε:

Δυστυχώς οσες εχουν μπει στο τρυπακι της εξωσωματικής ξερουν τα ποσα ειναι τρελα που ζητανε...και τι οποια δεν τα εχει δεν εχει δικαίωμα...εκανα την δευτερη ωοληψια και κατάψυξη γιατι ο θυρεοειδής μου εχει ανεβη τρελα...ολο εξετάσεις ολο φάρμακα και απο καλυψη τπτ σχεδον...οι ιδιωτες γυναικολογοι δεν συνταγογραφουνε...πρέπει να εχεις και γυναικολόγο στο δημόσιο να σου γραφει αν θελει και μπορεί ...στο Δημόσιο δεν βρισκεις ραντεβού να κλεισεις και παει λεγοντας...ζουμε το θεατρο του παραλογου...δεν ξερω εχω μεγαλο θυμο...

Κοριτσακι επειδή η κολλητή μου έκανε σε τοπ εξωσωματικο της Θεσσαλονίκης πέρασε επιτροπή κ τα φάρμακα τα πήρε νομιζω δωρεάν.απλα για να περάσει επιτροπή έπρεπε να εκπονήσει σαλπιγκογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσακι επειδή η κολλητή μου έκανε σε τοπ εξωσωματικο της Θεσσαλονίκης πέρασε επιτροπή κ τα φάρμακα τα πήρε νομιζω δωρεάν.απλα για να περάσει επιτροπή έπρεπε να εκπονήσει σαλπιγκογραφια.

Κ εμένα ο γυναικολόγος μου το ίδιο μου είπε αν είναι να πάμε για εξωσωματική να περάσω από επιτροπή ώστε τα φάρμακα να είναι δωρεάν 

Γ αυτό σου λέω άσε λίγο διάστημα , ηρέμησε και ψαξτο λίγο καλύτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΖΖOI είπε:

35χρόνων με τον.αντρα μου ειμαι απο τα 18 ο αντρας μου ειναι 44 ο χρονος τρεχει τοσα γρήγορα που πολλες φορες οταν δεν μπορεις να πας με τις ταχύτητες του ....τρελαίνεσαι...

Άκουσες κ τα κορίτσια.ψαξτο υπάρχουν τρόποι.αποθεματα ψυχικά χρειάζονται σίγουρα δεν σταματάμε στο πρώτο εμπόδιο.μου αρέσει μια φράση κ με εμπνέει.κανω πίσω μόνο για να πάρω φόρα.και είσαι μικρή μην το ξεχνάς έχεις χρόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εμένα ο γυναικολόγος μου το ίδιο μου είπε αν είναι να πάμε για εξωσωματική να περάσω από επιτροπή ώστε τα φάρμακα να είναι δωρεάν 

Γ αυτό σου λέω άσε λίγο διάστημα , ηρέμησε και ψαξτο λίγο καλύτερα

Καποια απο τα φαρμακα ειναι δωρεαν.για την.ακριβια ειναι οι ενεσης...αλλα θες και αλλα φαρμακα..θες εξετάσεις ..περασα και εγω επιτροπη πηρα καποια απο τα φαρμακα ..τα υπόλοιπα τα πληρωσα απο την τσεπη μου...και τα φαρμακα δεν ειναι τις τάξεις των 20€ δυστυχώς ...και η εξετάσεις το ιδιο τι να πω δεν.ξερω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες σας! Και εγώ είχα στο μυαλό μου το magner matter που σου είπε η Nephelie, αλλά εγώ θυμόμουν την υπεύθυνη του σωματείου και όχι το σωματείο, αλλά το κοίταξα μόλις και είναι το ίδιο. Επίσης επειδή το είχα διαβάσει πριν καιρό υπάρχει και τo BeLive το οποίο είναι πρωτοβουλία δύο γνωστών γυναικολόγων( τους λέει στο ίντερνετ, αλλά ας μην τους αναφέρω εδώ). Δεν γνωρίζω τις προϋποθέσεις που πρέπει να πληροί το εκάστοτε ζευγάρι. Αλλά αν όντως υφίσταται ακόμα ο συγκεκριμένος "θεσμός", αξίζει να το ψάξεις. 

Εύχομαι να βρεθεί σύντομα μια λύση και όλα να πάνε κατ' ευχήν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amica είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες σας! Και εγώ είχα στο μυαλό μου το magner matter που σου είπε η Nephelie, αλλά εγώ θυμόμουν την υπεύθυνη του σωματείου και όχι το σωματείο, αλλά το κοίταξα μόλις και είναι το ίδιο. Επίσης επειδή το είχα διαβάσει πριν καιρό υπάρχει και τo BeLive το οποίο είναι πρωτοβουλία δύο γνωστών γυναικολόγων( τους λέει στο ίντερνετ, αλλά ας μην τους αναφέρω εδώ). Δεν γνωρίζω τις προϋποθέσεις που πρέπει να πληροί το εκάστοτε ζευγάρι. Αλλά αν όντως υφίσταται ακόμα ο συγκεκριμένος "θεσμός", αξίζει να το ψάξεις. 

Εύχομαι να βρεθεί σύντομα μια λύση και όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Ευχαριστώ παρα πολυ έστειλα μνμ στο manga matter...ελπιζω να μου απαντησουν θα παρω και τηλ αν δεν το δουν...εύχομαι ολων το όνειρο να γινει πραγματικότητα...δυστυχώς σε τετοιες περιπτώσεις και οι σχέσεις των ζευγαριών περνανε μια περίεργη φαση...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το σωματείο υποστήριξης γονιμότητας "Κυβέλη". Δεν γνωρίζω όμως αν παρέχει μόνο ψυχολογική υποστήριξη ή και κάποιου άλλου είδους βοήθεια. Υπάρχει σελίδα του στο ίντερνετ πάντως. Δεν ξέρω βέβαια τον τόπο διαμονής σου, αλλά μπορείς να δεις στην σελίδα τους τι ακριβώς προσφέρουν. Και οι ίδιοι να μην μπορούν να προσφέρουν οικονομική βοήθεια,φαντάζομαι θα μπορούν να σου πουν που θα μπορούσες να απευθυνθείς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΖΖOI είπε:

Καποια απο τα φαρμακα ειναι δωρεαν.για την.ακριβια ειναι οι ενεσης...αλλα θες και αλλα φαρμακα..θες εξετάσεις ..περασα και εγω επιτροπη πηρα καποια απο τα φαρμακα ..τα υπόλοιπα τα πληρωσα απο την τσεπη μου...και τα φαρμακα δεν ειναι τις τάξεις των 20€ δυστυχώς ...και η εξετάσεις το ιδιο τι να πω δεν.ξερω.

Τίποτα , ξυπνά το πρωί βάλε το πιο όμορφο χαμόγελο σου , κάνε το σταυρό που έχετε υγεια , και ξεκινά από την αρχή , άσε λίγο το χρόνο να περάσει περνά όμορφες στιγμές με το σύντροφό σου 

Γιατί όταν θα έρθει το μωρό σας , που θα έρθει 

Θα πρέπει να τον μοιράζεις τον χρόνο σου .

Εγώ αυτό κάνω ..... 

Καλό ξημέρωμα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα ειμαι σε απόγνωση μετα απο τοσα χρονια παντρεμένη μετα απο τοσες προσπαθειες για ενα παιδακι...μετα απο την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική...μετα απο μια δεύτερη ωοληψια τα όνειρα μου και η ελπιδες μου χάνονται ...δυστυχώς τα πράγματα στην ζωη της καθε μιας δεν ειναι παντα οπως τα φαντάζεται...θελω παρα πολυ ενα παιδακι οσο τίποτα στον κοσμο αλλα τα οικονομικά μου πλεον εχουν φτάσει στο πατω...δεν ξερω τι να κανω...σκέφτομουν για να παω να ρωτήσω για δανειο...αλλα το θεμα ειναι οτι εχω και δανειο σπιτιου..τα λεφτα για εξωσωματική στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολλα....που μπορει να τα βρει ενας άνθρωπος που ειναι εργαζομενος με τους μισθους των.500€..που να βρει τα λεφτα οταν.δεν εχει καποιων να των βοηθήσει....κουράστηκα...με εχει πιασει απόγνωση δεν.περιμενα ολο αυτο οτι θα συνέβαινε τοσο γρήγορα...δεν ξερω τι να πω...εχω πολυ πονο μεσα μου..ειχα παει και στο ελενα στο τμημα εξωσωματικής και δεν εβγαλα ακρη..ειχα μεγαλη αναγκη να το μοιραστώ ...αλλα δυστυχώς δεν ειχα κανεναν....ευχαριστώ πολυ...

Σε καταλαβαινω απόλυτα ο μόνος λόγος που λύγιζα ηταν οταν μέναμε στάσιμοι γιατι δεν ειχαμε λεφτά. Πέτυχα με την όγδοη φορα γι αυτο δεν ξέρεις ποτε θα ειναι το τυχερό σου. Ψάξε λιγο τον Κελαρη και Χηνιαδη που έχουν μια οργάνωση με εντελώς δωρεάν προσπαθεια το οικονομικό κριτήριο ειναι να δηλώνεις πάνω 5.000 και κάτω απο 10.000

 

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...