Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Β χοριακη 14


Recommended Posts

 
Καλησπέρα σας! Τελευταία μέρα περιόδου ήταν 24/6. Στις 5/7 που εμφανίστηκε το :) του τεστ ωορρηξίας είχαμε επαφές. Στις 10&11/7 είχα ροζ αιματάκι. Για 2 μέρες μόνο, λίγο, μαζί με πόνους κάτω χαμηλά και στη μέση. Έχω κύκλο 26 ημερών. Από την 25 μέρα έως και σήμερα έχω ρόζ στο σκούπισμα. Χωρίς όμως να λερώνω σερβιέτα. Μετά από 2 αχνά τεστ έκανα σήμερα β χοριακη και ηταν 14 :( τι συμβαίνει ; Έχω αγχωθει. Ευχαριστώ παρά πολύ 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Το 14 σημαίνει εγκυμοσύνη. Αλλά ή είναι πολύ νωρίς (που εγώ αυτό πιστεύω) ή δεν εξελίσσεται και πολύ καλά και γι αυτό δεν ανεβαίνει. Για σίγουρα κάνε χοριακη κι αύριο ή μεθαύριο να δεις αν υπάρχει αύξηση. Εγώ στη θέση σου θα ξεκινούσα και κανένα φιλικό οξύ στο μεταξυ και θα ενημέρωνα ισως και τον γιατρό μου. Μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερονη. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την pll.παρε φολικο, μιλά με τον γυναικολογο σου, κ επανέλαβε στο ίδιο εργαστήριο ίδια ώρα την χοριακη 48-72ωρες μετά την πρωτη

Έλεγξε κ προγεστερονη αν θες

Κ χαλαρά αυτές τις μερες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλησπερα! Το 14 σημαίνει εγκυμοσύνη. Αλλά ή είναι πολύ νωρίς (που εγώ αυτό πιστεύω) ή δεν εξελίσσεται και πολύ καλά και γι αυτό δεν ανεβαίνει. Για σίγουρα κάνε χοριακη κι αύριο ή μεθαύριο να δεις αν υπάρχει αύξηση. Εγώ στη θέση σου θα ξεκινούσα και κανένα φιλικό οξύ στο μεταξυ και θα ενημέρωνα ισως και τον γιατρό μου. Μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερονη. 

Σευχαριστω πολύ! Ξεκίνησα από χθες ενέσεις προγεστερόνης. Δευτέρα πάω για χοριακή και βλέπουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο σε ησυχαζει λιγο..εγω θα σου πω πωσ την 5η μερα καθυστερησησ ειχα χοριακη 86...( η χοριακη πρεπει να 2πλασιαζεται περιπου καθε 2 μερεσ..οποτε αντιλαμβανεσαι οωσ η τιμη μου ηταν πολυ χαμηλη)

Κ στην 2η εγκυμοσυνη με παρομοια τιμη ξεκινησα..μονο που ειχα κ καφε..κ λιγα ροζ..νομιζα πωσ μουβρχοταν περιοδοσ κ πηγα κ αγορασα κ σερβιετεσ..κ παλι γυρω στην 5η μερα εκανα χοριακη...

Κ οι 2 χοριακεσ μου φουσκωσαν κ γιναν 2 κοριτσακια...

ευχομαι να πανε ολα καλα κ σε σενα..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Αν αυτο σε ησυχαζει λιγο..εγω θα σου πω πωσ την 5η μερα καθυστερησησ ειχα χοριακη 86...( η χοριακη πρεπει να 2πλασιαζεται περιπου καθε 2 μερεσ..οποτε αντιλαμβανεσαι οωσ η τιμη μου ηταν πολυ χαμηλη)

Κ στην 2η εγκυμοσυνη με παρομοια τιμη ξεκινησα..μονο που ειχα κ καφε..κ λιγα ροζ..νομιζα πωσ μουβρχοταν περιοδοσ κ πηγα κ αγορασα κ σερβιετεσ..κ παλι γυρω στην 5η μερα εκανα χοριακη...

Κ οι 2 χοριακεσ μου φουσκωσαν κ γιναν 2 κοριτσακια...

ευχομαι να πανε ολα καλα κ σε σενα..

Ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2020 at 5:27 ΜΜ, Μαρίνα3 είπε:
 
Καλησπέρα σας! Τελευταία μέρα περιόδου ήταν 24/6. Στις 5/7 που εμφανίστηκε το :) του τεστ ωορρηξίας είχαμε επαφές. Στις 10&11/7 είχα ροζ αιματάκι. Για 2 μέρες μόνο, λίγο, μαζί με πόνους κάτω χαμηλά και στη μέση. Έχω κύκλο 26 ημερών. Από την 25 μέρα έως και σήμερα έχω ρόζ στο σκούπισμα. Χωρίς όμως να λερώνω σερβιέτα. Μετά από 2 αχνά τεστ έκανα σήμερα β χοριακη και ηταν 14 :( τι συμβαίνει ; Έχω αγχωθει. Ευχαριστώ παρά πολύ 

@Μαρίνα3 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είσαι εγκυουλα! Επανέλαβες την χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi! είπε:

@Μαρίνα3 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είσαι εγκυουλα! Επανέλαβες την χοριακη?

Μόλις πήρε τα αποτελέσματα. Πήγε 83

Κορίτσια επανέλαβα την χοριακη. Η οποία ήταν 14 την Παρασκευή και σήμερα πήγε 83. Πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Μόλις πήρε τα αποτελέσματα. Πήγε 83

Κορίτσια επανέλαβα την χοριακη. Η οποία ήταν 14 την Παρασκευή και σήμερα πήγε 83. Πως σας φαίνεται;

Μια χαρά αν Παρασκευή ήταν 14 και υποθέσουμε Κυριακή 28 και σήμερα 83 είναι καλύτερη από καλή!!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρά αν Παρασκευή ήταν 14 Κυριακή 28 και σήμερα 83 είναι καλύτερη από καλή!!! Καλή τελειομανή εγκυμοσύνη εύχομαι...

Σε ευχαριστώ !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίνα3 είπε:

Μόλις πήρε τα αποτελέσματα. Πήγε 83

Κορίτσια επανέλαβα την χοριακη. Η οποία ήταν 14 την Παρασκευή και σήμερα πήγε 83. Πως σας φαίνεται;

Μπραβο κοπέλα μου! Πολύ καλή!! 

Υπομονη τώρα μερικές μέρες να πας για υπερηχο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μπραβο κοπέλα μου! Πολύ καλή!! 

Υπομονη τώρα μερικές μέρες να πας για υπερηχο

Συγνώμη που κάνω κατάχρηση του θέματος αλλά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας. Σήμερα ειμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης με χοριακη 1356.8...πως σας φαίνεται κορίτσια μου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Συγνώμη που κάνω κατάχρηση του θέματος αλλά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας. Σήμερα ειμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης με χοριακη 1356.8...πως σας φαίνεται κορίτσια μου?

Η χοριακη σου είναι καλή αλλά για να δεις αν ανεβαίνει σωστά θέλει επανάληψη σε δύο μέρες θέλουμε διπλασιασμο...θα σε έχει ενημερωσει φυσικά και ο γιατρός σου....με το καλό μια τελειομηνη και υγιής εγκυμοσύνη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Συγνώμη που κάνω κατάχρηση του θέματος αλλά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας. Σήμερα ειμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης με χοριακη 1356.8...πως σας φαίνεται κορίτσια μου?

Πολύ καλή ειναι

Με τον γιατρο σου μίλησες; 

Συνηθίζεται να κάνουμε δύο χοριακες με διαφορά 48-72ωρες για να δουμε αυξηση

Αλλα επειδη πάνω από 1500φαινεται σάκος, μπορείς να κλείσεις ραντεβού κατευθείαν για υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Πολύ καλή ειναι

Με τον γιατρο σου μίλησες; 

Συνηθίζεται να κάνουμε δύο χοριακες με διαφορά 48-72ωρες για να δουμε αυξηση

Αλλα επειδη πάνω από 1500φαινεται σάκος, μπορείς να κλείσεις ραντεβού κατευθείαν για υπερηχο

Μίλησα και μου είπε επανάληψη....εχω δύο χαμένες εγκυμοσύνες στο ιστορικό μ και όπως καταλαβαίνετε.....σας ευχαριστώ Κοριτσια μου πολύ....

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η χοριακη σου είναι καλή αλλά για να δεις αν ανεβαίνει σωστά θέλει επανάληψη σε δύο μέρες θέλουμε διπλασιασμο...θα σε έχει ενημερωσει φυσικά και ο γιατρός σου....με το καλό μια τελειομηνη και υγιής εγκυμοσύνη!!!

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...