Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλως τηηην!!! ❤❤❤ Εγω έστειλα χθες στη μαμα μου φωτογραφίες από τη κοιλιτσα μου που έβγαζα απτο 1ο μηνα κ εκεί καταλαβα τη διαφορά που τις είδα όλες μαζί. Μέχρι τώρα δεν το καταλαβαίνα ιδιαίτερα. Εσεις βγάζετε τις κοιλιτσες σας φωτο καθε μηνα; ή μόνο εγω κανω αυτες τις αμερικανιες που αγαπω; χαχαχα :P

Κοριτσι μου γλυκο ολα αυτα που λες λιγο πολυ τα νιωθουμε όλες.. εγω ακομα δεν μπορω να καταλάβω αν είναι το νινι αλλα ίσως κ να ειναι γιατι κ εγω νιώθω εδώ κ κανα 2 εβδομαδες κατι γουργουρητα κ κατι σαν χτυπηματακια. Κ ειναι πιο έντονα αυτη την εβδομάδα. Αλλα ακομα δεν ξερω σιγουρα αν ειναι το μωρο ή το εντερο. Παντως κακο δεν είναι σίγουρα. Μεγαλωνει η μητρα, μεγαλώνει το μωρό, αλλάζει το σώμα, οπότε είναι λογικό να εχουμε τετοια. Κ εγω ειχα αγχωθει σε μια φάση για συσπάσεις αλλα μου ειπε ο γιατρος μ οτι αν δεν είναι συχνο τύπου ανα 10λεπτο κ να κρατάει σταθερά καποια λεπτά τότε δεν είναι συσπάσεις. Να σε ρωτήσω, γιατί σου δώσανε οι μαιες μαγνησιο κ οχι ο γυναικολόγος σου; δεν μιλάς μ αυτόν για οτι θες; 

Επίσης το περπάτημα οχι απλα δεν κανει κακο αλλα ειναι κ απαραιτητο. Ειδικά αν μου λες για ένα 10λεπτο. Εμενα ο γιατρος μ μου ειπε να περπατάω για ένα μισάωρο άσχετα που δεν το κάνω απτη βαρεμάρα. Καλό κάνει το περπάτημα αρκεί να μην νιώθεις ότι κουράστηκες κ λαχανιασες κ να μην είναι υπερβολική ωρα κ σε ανηφόρες κλπ. Ενα απλό χαλαρό περπάτημα 10λεπτο με μισάωρο καλο κανει. Κυκλοφορεί το αιμα κ σε ανανεώνει κ ολας. Κ εγω μακαρι να μπορούσα αλλα εδω που μένω εχει ανηφόρες κ δεν οδηγαω ετσι ώστε να μπορώ να παω σε ένα πάρκο πχ. Κ ο αντρας μ δεν είναι του περπατήματος χαχα

Εγώ νιώθω έντονα τραβηγματα. Επειδή δεν έχω παρατηρήσει διάρκεια με ρώτησαν αν είναι σκληρή η κοιλιά μου,  δεν είναι Κ μου παν δεν υπάρχει θέμα κι επειδή είμαι αδύνατη σχετικα(1.64 ύψος Κ τώρα 65 κιλά λόγω εγκυμοσύνης) χωρίς λίπος στην κοιλια(περαν του μωρου)μπορει να ναι το μωρό. 

Αρπάζω εύκολα κρύωμα στην κοιλιά οπότε πέρασε κι αυτό από το μυαλό μου. Ζήτησα να πάω να με δουν με υπέρηχο, μου είπαν δεν χρειάζεται Κ να ανησυχήσω μόνο αν νιώσω έντονο πονο(οχι απλό περιόδου) και να σκληρυνει οληηη η κοιλιά μου. 

Εγώ ξαπλώνω, όχι τελείως σα να κοιμάμαι,σα καθιστή και ξαπλωμένη Κ όταν το νιώθω, ψηλαφιζω κοιλιά να δω αν είναι σκληρή. 

Τον γιατρό δεν τον ενοχλώ σε εισαγωγικά για τέτοια θέματα, παίρνω τις μαιες, τον ίδιο μόνο σε έκτακτη ανάγκη. Με είδε την προηγουμενη Παρασκευή, πριν την 28η και μου είπε πως όλα ήταν άριστα σε σχέση με τράχηλο.

Επίσης, μετά συγχωρήσεως έχω κι αέρια οπότε δε μπορώ να καταλάβω Κ λέω μήπως πιέζει το έντερο?? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσον αφορά το εμβόλιο κι εγώ είμαι διστακτική. Ο γιατρός όμως ήταν κάθετος. Μου λέει οι συνέπειες σε περίπτωση που κολλήσεις για το μωρό θα είναι μεγάλες. Οπότε εμπιστεύομαι τον γιατρό μου κ τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας. Φοβάμαι σε περίπτωση που κολλήσω, μην πω μετά τι χαζομάρα έκανα κ το μετανιώσω κ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο

@Nefoula Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Στις εβδομάδες που είμαστε είναι νωρίς ακόμα για να πουμε με σιγουριά ότι το νιωσαμε!! Θα το νιώσουμε όμως σύντομα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ νιώθω έντονα τραβηγματα. Επειδή δεν έχω παρατηρήσει διάρκεια με ρώτησαν αν είναι σκληρή η κοιλιά μου,  δεν είναι Κ μου παν δεν υπάρχει θέμα κι επειδή είμαι αδύνατη σχετικα(1.64 ύψος Κ τώρα 65 κιλά λόγω εγκυμοσύνης) χωρίς λίπος στην κοιλια(περαν του μωρου)μπορει να ναι το μωρό. 

Αρπάζω εύκολα κρύωμα στην κοιλιά οπότε πέρασε κι αυτό από το μυαλό μου. Ζήτησα να πάω να με δουν με υπέρηχο, μου είπαν δεν χρειάζεται Κ να ανησυχήσω μόνο αν νιώσω έντονο πονο(οχι απλό περιόδου) και να σκληρυνει οληηη η κοιλιά μου. 

Εγώ ξαπλώνω, όχι τελείως σα να κοιμάμαι,σα καθιστή και ξαπλωμένη Κ όταν το νιώθω, ψηλαφιζω κοιλιά να δω αν είναι σκληρή. 

Τον γιατρό δεν τον ενοχλώ σε εισαγωγικά για τέτοια θέματα, παίρνω τις μαιες, τον ίδιο μόνο σε έκτακτη ανάγκη. Με είδε την προηγουμενη Παρασκευή, πριν την 28η και μου είπε πως όλα ήταν άριστα σε σχέση με τράχηλο.

Επίσης, μετά συγχωρήσεως έχω κι αέρια οπότε δε μπορώ να καταλάβω Κ λέω μήπως πιέζει το έντερο?? 

Εγω πιστεύω φταίει κ το εντερο γιατι κ εγώ το έχω αυτό που λες. Εχω κ εγω αέρια. Κ επισης επειδη δεν παω κ καθε μερα τουαλετα λιγο κ αυτο παίζει το ρόλο του. Αλλα γενικά αφου σ λένε κ οι μαιες αυτο, τότε μην ανησυχείς! Κ εγω πάντως τα έχω αυτα κ οι υπόλοιπες κοπελες λιγο πολυ.

Just now, Betty90 είπε:

Όσον αφορά το εμβόλιο κι εγώ είμαι διστακτική. Ο γιατρός όμως ήταν κάθετος. Μου λέει οι συνέπειες σε περίπτωση που κολλήσεις για το μωρό θα είναι μεγάλες. Οπότε εμπιστεύομαι τον γιατρό μου κ τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας. Φοβάμαι σε περίπτωση που κολλήσω, μην πω μετά τι χαζομάρα έκανα κ το μετανιώσω κ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο

@Nefoula Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Στις εβδομάδες που είμαστε είναι νωρίς ακόμα για να πουμε με σιγουριά ότι το νιωσαμε!! Θα το νιώσουμε όμως σύντομα!!!

Αχ πραγματικα δεν ξερω τι θα κάνω. Θα πάρω σίγουρα 2η γνώμη.. κ εγω φοβαμαι μην το κολλήσω γιατι γενικα αρρωσταίνω ευκολα. Αλλα εφοσον ειμαι κλεισμενη στο σπιτι πως θα αρρωστησω; κ οι γύρω μου δεν με φιλανε κ με αγκαλιάζουν κ προσέχουν με μασκα κλπ. Βέβαια ποτε δεν ξερεις. Θα το σκεφτώ κ θα ξανα μιλήσω κ με τον γιατρο μ παλι..


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα! Πώς είστε; Εγώ πάλι μπουκωσα.. για τίποτα δεν είμαι! Θα κλειστώ σε μια γυάλινη σφαίρα και θα ξανά βγω τον Απρίλιο! Χαχα 

Είχα μιλήσει με τη γυναικολόγο και τον παθολόγο μου και μου είπαν και οι δύο να το κάνω. Με βάλατε σε σκέψεις και ρώτησα ένα παθολόγο ακόμη, αδερφό μιας φίλης. Κι αυτός μου είπε να το κάνω! Χωρίς δεύτερη σκέψη λοιπόν θα το κάνω σιγουρα από εβδομάδα. 

Εχθές το βράδυ ένιωσα πρώτη φορά ένα σα φτερούγισμα!! Λέτε να ήταν το μωρό μου;; έχω πεταλουδιτσα ή πεταλουδιτσο;;; Δε ξέρω! 

  • Μου αρέσει 2

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα! Πώς είστε; Εγώ πάλι μπουκωσα.. για τίποτα δεν είμαι! Θα κλειστώ σε μια γυάλινη σφαίρα και θα ξανά βγω τον Απρίλιο! Χαχα 

Είχα μιλήσει με τη γυναικολόγο και τον παθολόγο μου και μου είπαν και οι δύο να το κάνω. Με βάλατε σε σκέψεις και ρώτησα ένα παθολόγο ακόμη, αδερφό μιας φίλης. Κι αυτός μου είπε να το κάνω! Χωρίς δεύτερη σκέψη λοιπόν θα το κάνω σιγουρα από εβδομάδα. 

Εχθές το βράδυ ένιωσα πρώτη φορά ένα σα φτερούγισμα!! Λέτε να ήταν το μωρό μου;; έχω πεταλουδιτσα ή πεταλουδιτσο;;; Δε ξέρω! 

Καλημέρα!!! Καλο μήνα!!!! Εμείς είμαστε πολύ κοντά στις μέρες εγκυμοσύνης! Αλήθεια;;; το ενιωσες;; εγώ νομίζω ότι αυτά που νιώθω ακόμα είναι το έντερο!! Ούτε εγώ ξέρω το φύλο ακόμα!! Μάλλον θα το δούμε την Τετάρτη! Σου έχουν κάνει κάποια πρόβλεψη;;; εμένα στην αυχενικη είχε τα ομφαλιο λωρο ανάμεσα στα ποδαράκια κ μπορούσε να δει τπτ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Betty90 είπε:

Καλημέρα!!! Καλο μήνα!!!! Εμείς είμαστε πολύ κοντά στις μέρες εγκυμοσύνης! Αλήθεια;;; το ενιωσες;; εγώ νομίζω ότι αυτά που νιώθω ακόμα είναι το έντερο!! Ούτε εγώ ξέρω το φύλο ακόμα!! Μάλλον θα το δούμε την Τετάρτη! Σου έχουν κάνει κάποια πρόβλεψη;;; εμένα στην αυχενικη είχε τα ομφαλιο λωρο ανάμεσα στα ποδαράκια κ μπορούσε να δει τπτ!

Δε ξέρω να σου πω την αλήθεια.. ήταν ένα αίσθημα που δεν έχω ξανά νιώσει, γι' αυτό μου έκανε εντύπωση! Μπορεί να μην ήταν και κάτι.. Θα σε γελάσω! Στην αυχενικη είχα τόσο άγχος και δε ρώτησα καν για φύλο! Ο γιατρός μου μιλούσε και μου έλεγε για τις μετρήσεις και το μωρό τα καλύτερα, μετά από ώρα τον ρωτάω δηλαδή μα χαλαρώσω; είναι όλα καλά; και μου απαντάει καλά ακόμη δε χαλαρωσες;; αχ έχεις ραντεβού την Τετάρτη! Τι καλά! Εμένα αργεί ακόμη το ραντεβού μου.. να μας πεις τα νέα σου! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτισα μου καλό μήνα με υγεία! Εγω περιμένω να ρωτησει η πεθερα μου εναν γιατρο ακομα κ θα παρω κ εγω τηλ μια γυναικολόγο που μου πρότεινε μια φίλη η οποία το είχε κάνει οταν ηταν εγκυος πριν λίγα χρόνια μονο που εκεινη δουλευε κανονικα, ίσως γ αυτό ήταν πιο απαραιτητο. Απο την αλλη μεριά, ρώτησα την κολλητη μου που είναι τώρα εγκυος κ γεννάει σε 1 μηνα αλλα μου είπε ότι δεν πρόκειται να το κάνει γιατι θα βάλει εναν ιό στο σωμα της κ θα παει κ στο μωρο. Απο οτι καταλαβαίνω ο καθένας το βλεπει διαφορετικά. Εγω οτι μου πουν οι περισσότεροι γιατροι αυτό θα κανω. 

Κοριτισια εγω νομίζω πλέον οτι αυτά που νιώθω είναι το μωρό. Νιωθω μες στη μέρα σαν κινήσεις, χτυπηματακια ελαφριά κ γουργουρητα. Ε δεν μπορεί ολα αυτα να ειναι το εντερο.. εξάλλου παλια δεν το ένιωθα ετσι το έντερο. Ειναι καπως διαφορετικη αισθηση. Σαν να κουνιεται κατι μεσα μ. Που οντως κουνιεται χαχα εμενα η μαμα μ παντως μ είχε πει ότι ένιωθε απτον 3ο ήδη γουργουρητα οταν ηταν εγκυος σε μενα. Οποτε μου λεει σιγουρα ειναι το μωρο αυτο που νιώθεις.

Αντε επιτελους την Πεμπτη εχω υπερηχο! Ανυπομονω να δω τι κανει το ζουζούνι! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια!! Άλλαξα username, ελπιζω να μη σας μπέρδεψα.. θα προσπαθήσω να κανω το κόλπο με το @ ελπιζω να πετύχει..

@Vaso11.4.11 Αυτό νιώθω κι εγω! Ειναι καινούρια αίσθηση σαν να μην ειναι το έντερο, σαν απαλά χτυπηματάκια κατω απ τον αφαλό.. Συνήθως οταν ξαπλώνω και ειμαι ήρεμη το καταλαβαίνω!! Λέτε να ειναι τα ζουζουνάκια;; Καπου ειχα διαβάσει ότι μεταξύ 18-22 εβδομάδων θα τα εχουμε ακούσει όλες! 

@Betty90 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές σου!! Με το καλό να δεις το νινί σου την Τετάρτη που λογικα θα μάθετε κ φύλο! :wub:

Κορίτσια κι εγώ ειμαι διστακτική με το εμβόλιο, δεν το εχω κανει ακόμα και το σκέφτομαι.. Δεν πηγαίνω δουλεία και ειμαι κυρίως σπίτι. Έχω πάρει διαφορετικές γνώμες κ επικρατεί μια σύγχυση γύρω από το θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefoula είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια!! Άλλαξα username, ελπιζω να μη σας μπέρδεψα.. θα προσπαθήσω να κανω το κόλπο με το @ ελπιζω να πετύχει..

@Vaso11.4.11 Αυτό νιώθω κι εγω! Ειναι καινούρια αίσθηση σαν να μην ειναι το έντερο, σαν απαλά χτυπηματάκια κατω απ τον αφαλό.. Συνήθως οταν ξαπλώνω και ειμαι ήρεμη το καταλαβαίνω!! Λέτε να ειναι τα ζουζουνάκια;; Καπου ειχα διαβάσει ότι μεταξύ 18-22 εβδομάδων θα τα εχουμε ακούσει όλες! 

@Betty90 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές σου!! Με το καλό να δεις το νινί σου την Τετάρτη που λογικα θα μάθετε κ φύλο! :wub:

Κορίτσια κι εγώ ειμαι διστακτική με το εμβόλιο, δεν το εχω κανει ακόμα και το σκέφτομαι.. Δεν πηγαίνω δουλεία και ειμαι κυρίως σπίτι. Έχω πάρει διαφορετικές γνώμες κ επικρατεί μια σύγχυση γύρω από το θέμα.. 

Εγω το νιώθω κ οταν καθομαι. Οχι μονο όταν ξαπλωνω. 

Ναι ρ γμτ πραγματικα δεν ξερω καθολου τι να κανω. Μου λένε ότι εφόσον ειμαι στο σπιτι δεν χρειάζεται να το κάνω. Ο γιατρος απο την αλλη μου ειπε να το κάνω. Δεν ξερω. Θα το ξανα συζητήσω μαζί του κ μόλις ρωτησω κ κανέναν άλλο γιατρο θα σας πω τι μου είπαν. Αν έχετε κοριτσια κ εσεις κ άλλους γιατρούς που ξέρετε πάρτε κ 2η γνώμη κ πειτε κ σε εμάς να δουμε τι λένε οι περισσότεροι. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω το νιώθω κ οταν καθομαι. Οχι μονο όταν ξαπλωνω. 

Ναι ρ γμτ πραγματικα δεν ξερω καθολου τι να κανω. Μου λένε ότι εφόσον ειμαι στο σπιτι δεν χρειάζεται να το κάνω. Ο γιατρος απο την αλλη μου ειπε να το κάνω. Δεν ξερω. Θα το ξανα συζητήσω μαζί του κ μόλις ρωτησω κ κανέναν άλλο γιατρο θα σας πω τι μου είπαν. Αν έχετε κοριτσια κ εσεις κ άλλους γιατρούς που ξέρετε πάρτε κ 2η γνώμη κ πειτε κ σε εμάς να δουμε τι λένε οι περισσότεροι. 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου λένε! Οι γιατροί βέβαια θα λένε ό,τι συστήνει ο οργανισμός και λογικό ειναι. Κάποιες γνωστές μου επισης εγκυες δε θα το κάνουν.. Ναι ρώτα αν μπορείς, θα ρωτησω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nefoula είπε:

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου λένε! Οι γιατροί βέβαια θα λένε ό,τι συστήνει ο οργανισμός και λογικό ειναι. Κάποιες γνωστές μου επισης εγκυες δε θα το κάνουν.. Ναι ρώτα αν μπορείς, θα ρωτησω κι εγώ.

Οι γνώμες γενικα διίστανται απο οτι καταλαβα. Οι μισές το κάνουν οι μισές οχι. Οι μισοί γιατροι λένε ναι οι μισοί οχι. Οποτε υπάρχει μπέρδεμα κ σε εμάς. Θα μου πεις αφου το λεει ο παγκόσμιος οργανισμος υγείας τοτε κατι σημαίνει αυτό. Αλλα κ παλι. Μιλάμε για έναν ιό που θα βάλουμε στον οργανισμό μας. Και ξερουμε πολυ καλα πως οτι περναει μεσα απο εμας περναει κ επηρεάζει κ το έμβρυο. Τελοσπαντων θα ρωτήσουμε κ θα δουμε.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Οι γνώμες γενικα διίστανται απο οτι καταλαβα. Οι μισές το κάνουν οι μισές οχι. Οι μισοί γιατροι λένε ναι οι μισοί οχι. Οποτε υπάρχει μπέρδεμα κ σε εμάς. Θα μου πεις αφου το λεει ο παγκόσμιος οργανισμος υγείας τοτε κατι σημαίνει αυτό. Αλλα κ παλι. Μιλάμε για έναν ιό που θα βάλουμε στον οργανισμό μας. Και ξερουμε πολυ καλα πως οτι περναει μεσα απο εμας περναει κ επηρεάζει κ το έμβρυο. Τελοσπαντων θα ρωτήσουμε κ θα δουμε.

Αυτο ειναι το θέμα.. εγω σκέφτομαι ακομα και το ντεπόν που πρεπει να ειμαι πολύ χάλια για να πάρω! Πόσο μαλλον με ένα εμβόλιο που δεν το εχω ξανακάνει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nefoula είπε:

Αυτο ειναι το θέμα.. εγω σκέφτομαι ακομα και το ντεπόν που πρεπει να ειμαι πολύ χάλια για να πάρω! Πόσο μαλλον με ένα εμβόλιο που δεν το εχω ξανακάνει.. 

Μόλις μάθουμε ας πουμε τι μας είπαν μπας κ βγάλουμε καμια άκρη. 

Κοριτσια ηλεκτρική κουβέρτα κανει να χρησιμοποιήσουμε; ξέρετε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μόλις μάθουμε ας πουμε τι μας είπαν μπας κ βγάλουμε καμια άκρη. 

Κοριτσια ηλεκτρική κουβέρτα κανει να χρησιμοποιήσουμε; ξέρετε;

Καλό είναι γενικά να μην αυξάνουμε πολύ τη θερμοκρασία στη κοιλίτσα κοντά..αυτό ξέρω..τώρα μπορείς να την ανάβεις λόγο πριν ξαπλώσεις να ζεσταίνει το κρεβατάκι κ να τη κλείνεις μετά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλό είναι γενικά να μην αυξάνουμε πολύ τη θερμοκρασία στη κοιλίτσα κοντά..αυτό ξέρω..τώρα μπορείς να την ανάβεις λόγο πριν ξαπλώσεις να ζεσταίνει το κρεβατάκι κ να τη κλείνεις μετά..

Ναι το έψαξα κ λιγο στο ίντερνετ. Αυτό λέει κ εκει. Θα ρωτησω κ τον γιατρο μ. Αχ κ ειναι το αγαπημένο μου να κοιμάμαι με τη κουβερτα στο 1 το χειμώνα. Αλλα αυτη τη χρονιά θα το κάνω όπως το λες εσύ. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...