Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Angel__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω καιρό, αλλα δεν έχω γράψει σε αυτό το θέμα καθώς είμαι Μανούλα Μαΐου (αρχές βέβαια). Χθες πήγα για αυχενική αλλα δεν την ολοκληρωσα γιατί δεν ήταν σε καλή θέση το μωρό. Σήμερα ξαναπηγα αλλα πάλι δεν ήταν σε πολύ καλή θέση και δυσκολευτήκαμε. Το συμπέρασμα μετά από πολλές ώρες ήταν πως όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές(αυχενική, ρινικό κλπ ), αλλα μας είπε πως υπάρχει ασυμμετρία των χοριοειδών πλεγμάτων. Στην ουσία μας είπε πως το αριστερό ημισφαίριο είναι μεγαλύτερο από το δεξί και να το ξαναδούμε στις 17 εβδομάδες για να δούμε αν θα φτιάξει και αν δεν φτιάξει ίσως χρειαστει να προχωρήσουμε σε διακοπή.  Μας είπε βέβαια ότι στις περισσότερες περιπτώσεις φτιάχνει. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; Όλη μέρα κλαιω και δεν μπορώ να συνέλθω. 

Σίγουρα κι εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα ήμουν τρελαμένη. Όμως σου έδωσαν περισσότερες πιθανότητες ότι θα βελτιωθεί. Αν πίστευαν το αντίθετο θα στο έλεγαν από τώρα. Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται μέχρι την 17η εβδομάδα. Κάνε όσο μπορείς περισσότερο υπομονή γιατί μπορεί πολύ απλά να μη συμβεί απολύτως τίποτα και να λες πως αδίκως στεναχωριοσουν. Όλα θα πάνε καλά, εχε πίστη! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια! Η υγεία των μωρών μας είναι το πιο σημαντικό και δυστυχώς όταν μας λένε πως δεν ξέρουμε ότι θα είναι απολύτως υγιή, εμείς χάνουμε τη γη κάτω από τα πόδια μας. Ομως δεν μπορώ να συνεχίσω να είμαι στεναχωρημένη για 4 εβδομάδες γιατί μόνο κακό κάνω στο μωρακι μου.. Με το καλό τα μωράκια μας λοιπόν !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τι ωραια που έκανες μποτε σημερα! Μπραβο σου! Χρειάζεσαι κ εσυ λιγο χρονο για τον εαυτό σου! 

Δεν αγχωνομαι ενταξει. Απλως αναρωτιέμαι τι θα με βολεψει κ μιας που δεν εχω τι να κάνω ολη μερα, το ψάχνω λιγο.. θα τη βρω τη λύση μεχρι τοτε ενταξει..

Ναι όντως οι εμπειρες μανουλες εδω ειναι πολυ βοηθητικές! Εγω θα το κάνω αρχες Νοέμβρη. Ίσως μετα τον υπέρηχο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι για καμια 15αρια μερες πρεπει να προσεξω λιγο τις επαφες μ κλπ. Να μην αρρωστησω δλδ. Αν ξέρει κάποια κοπέλα κατι αλλο ας μας πει.

Καλά κάνεις έννοειται κ το ψάχνεις κοριτσάκι μου,όλα τώρα που έχετε χρόνο να τα ψάχνετε όσο μποτειτε ώστε να μη σας φαίνονται τελείως ξένα όταν έρθει η στιγμή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel__ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια! Η υγεία των μωρών μας είναι το πιο σημαντικό και δυστυχώς όταν μας λένε πως δεν ξέρουμε ότι θα είναι απολύτως υγιή, εμείς χάνουμε τη γη κάτω από τα πόδια μας. Ομως δεν μπορώ να συνεχίσω να είμαι στεναχωρημένη για 4 εβδομάδες γιατί μόνο κακό κάνω στο μωρακι μου.. Με το καλό τα μωράκια μας λοιπόν !

Με το καλο κοριτσι μου σε ολες μας!!! ❤❤❤

Just now, Renez είπε:

Καλά κάνεις έννοειται κ το ψάχνεις κοριτσάκι μου,όλα τώρα που έχετε χρόνο να τα ψάχνετε όσο μποτειτε ώστε να μη σας φαίνονται τελείως ξένα όταν έρθει η στιγμή..

Ναι κ περναει κ λιγο η ώρα μ. Ειδα κ αυτά που μου είχες πει κ τα εχω σημειώσει ετσι ώστε όταν έρθει η ώρα πρωτα ο Θεος να εχω καποια συγκεκριμένα πράγματα στο νου.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε;; είχα ραντεβού για υπέρηχο την Δευτέρα κι αναβλήθηκε για Τέταρτη! Πώς θα περάσουν οι μέρες;;;;; κορίτσια σας έχει μιλήσει καθόλου ο γιατρός για β επιπέδου;; λογικά οι μανουλες που είναι αρχές Απριλίου πρέπει να κλεινουν ραντεβού σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου σε ολες μας!!! ❤❤❤

Ναι κ περναει κ λιγο η ώρα μ. Ειδα κ αυτά που μου είχες πει κ τα εχω σημειώσει ετσι ώστε όταν έρθει η ώρα πρωτα ο Θεος να εχω καποια συγκεκριμένα πράγματα στο νου.

Μπράβο μαναρακι μου γτ σιγά σιγά μετά κ τη β επιπέδου με το καλό θα αρχίσετε τα ψώνια!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε;; είχα ραντεβού για υπέρηχο την Δευτέρα κι αναβλήθηκε για Τέταρτη! Πώς θα περάσουν οι μέρες;;;;; κορίτσια σας έχει μιλήσει καθόλου ο γιατρός για β επιπέδου;; λογικά οι μανουλες που είναι αρχές Απριλίου πρέπει να κλεινουν ραντεβού σιγά σιγά!

Καλησπέρα κ απο μενα! Εγω καλα ειμαι. Εχω να πλύνω μια στοίβα πιατα κ σκεφτομαι πως θα το κάνω, το χειρότερο μου! Να σας πω κορίτσια. Μιλήσαμε κ με τους δικούς μας σχετικά με το εμβόλιο κ μας είπαν να πάρουμε κ μια 2η γνώμη γιατι οσο να πεις βάζεις εναν ιό στο σωμα σου που παει κ στο έμβρυο. Το ξανα σκεφτόμαστε αν θα το κάνω. Δεν ξερω αλλα αγχώθηκα τελικα με αυτη τη σκέψη. Κ εφοσον δεν δουλευω κ ειμαι σπιτι ίσως πρέπει να το αποφύγω. Απο εσας ποιες δεν θα το κανετε; 

Εγω εχω ραντεβου για υπέρηχο την Πέμπτη κ τοτε θα κλείσουμε κ την αυχενικη. Λογικα θα ειναι καπου τέλη Νοέμβρη. Μου ειπε δλδ απτη στιγμή που θα κάνουμε τον υπέρηχο, η β επιπέδου θα είναι περίπου μετα απο 3 εβδομαδες. 

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Μπράβο μαναρακι μου γτ σιγά σιγά μετά κ τη β επιπέδου με το καλό θα αρχίσετε τα ψώνια!!

Θεωρείς ότι είναι καλα μετα τη β επιπεδου να ξεκινήσουμε; μήπως είναι καλύτερα εκεί στον 7ο; η φίλη μου που σε 1 μηνα γεννάει, πριν λίγες μέρες πηραν πράγματα. Κ μου ειπε οτι επειδη ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται καλο ειναι να ψωνίζουμε αργοτερα. Κ με έβαλε κ μενα σε σκέψεις. Καλα βεβαια αν βρω καμιά ευκαιρία δεν θα περιμένω να μπω στον 7ο προφανώς χαχα 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπέρα κ απο μενα! Εγω καλα ειμαι. Εχω να πλύνω μια στοίβα πιατα κ σκεφτομαι πως θα το κάνω, το χειρότερο μου! Να σας πω κορίτσια. Μιλήσαμε κ με τους δικούς μας σχετικά με το εμβόλιο κ μας είπαν να πάρουμε κ μια 2η γνώμη γιατι οσο να πεις βάζεις εναν ιό στο σωμα σου που παει κ στο έμβρυο. Το ξανα σκεφτόμαστε αν θα το κάνω. Δεν ξερω αλλα αγχώθηκα τελικα με αυτη τη σκέψη. Κ εφοσον δεν δουλευω κ ειμαι σπιτι ίσως πρέπει να το αποφύγω. Απο εσας ποιες δεν θα το κανετε; 

Εγω εχω ραντεβου για υπέρηχο την Πέμπτη κ τοτε θα κλείσουμε κ την αυχενικη. Λογικα θα ειναι καπου τέλη Νοέμβρη. Μου ειπε δλδ απτη στιγμή που θα κάνουμε τον υπέρηχο, η β επιπέδου θα είναι περίπου μετα απο 3 εβδομαδες. 

Θεωρείς ότι είναι καλα μετα τη β επιπεδου να ξεκινήσουμε; μήπως είναι καλύτερα εκεί στον 7ο; η φίλη μου που σε 1 μηνα γεννάει, πριν λίγες μέρες πηραν πράγματα. Κ μου ειπε οτι επειδη ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται καλο ειναι να ψωνίζουμε αργοτερα. Κ με έβαλε κ μενα σε σκέψεις. Καλα βεβαια αν βρω καμιά ευκαιρία δεν θα περιμένω να μπω στον 7ο προφανώς χαχα 

Μα η β επιπέδου γίνεται στον 6ο..ε μέχρι να κάνεις τελικές επιλογές κτλ είσαι σχεδόν στον 7ο φίλη..

Αυτή τη λογική του "να μη γίνει κάτι " την έχουν πολλοί κ τη σέβομαι αλλά εγώ δεν είμαι τόσο προληπτική..οκ περίμενα μέχρι τη β επιπέδου αλλά εφόσον είδα κ εκεί ότι όλα πάνε κατ ευχήν άρχισα να ζω οοολη αυτή την όμορφη διαδικασία αγορών κ φτιαξιμο του δωματίου κτλ γτ είχα πίστη μέσα μου κ εμπιστοσύνη.στον Θεό κ το μωρό μου κ δόξα το Θεό όντως όλα πήγαν καλά!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μα η β επιπέδου γίνεται στον 6ο..ε μέχρι να κάνεις τελικές επιλογές κτλ είσαι σχεδόν στον 7ο φίλη..

Αυτή τη λογική του "να μη γίνει κάτι " την έχουν πολλοί κ τη σέβομαι αλλά εγώ δεν είμαι τόσο προληπτική..οκ περίμενα μέχρι τη β επιπέδου αλλά εφόσον είδα κ εκεί ότι όλα πάνε κατ ευχήν άρχισα να ζω οοολη αυτή την όμορφη διαδικασία αγορών κ φτιαξιμο του δωματίου κτλ γτ είχα πίστη μέσα μου κ εμπιστοσύνη.στον Θεό κ το μωρό μου κ δόξα το Θεό όντως όλα πήγαν καλά!!

Συμφωνώ μαζί σου γενικα κ εγω ετσι ειμαι σαν άνθρωπος! Στη τελικη θελω να το χαρώ επιτελους! Το δικαιουμαι! Κ εγω κ ολα τα κορίτσια! Οποτε αν πάνε όλα καλά κ στη β επιπέδου θα ήθελα κ εγω να.αρχισω να κοιτάω! Άσε που μετα με την κοιλια θα ειναι ακομα πιο δύσκολο να τρέχω για επιπλα κλπ μες στο κρύο χειμωνιάτικα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου γενικα κ εγω ετσι ειμαι σαν άνθρωπος! Στη τελικη θελω να το χαρώ επιτελους! Το δικαιουμαι! Κ εγω κ ολα τα κορίτσια! Οποτε αν πάνε όλα καλά κ στη β επιπέδου θα ήθελα κ εγω να.αρχισω να κοιτάω! Άσε που μετα με την κοιλια θα ειναι ακομα πιο δύσκολο να τρέχω για επιπλα κλπ μες στο κρύο χειμωνιάτικα. 

Εννοείται!!

Πολλά θα τα παραγγείλεις κ μέσω ίντερνετ προτείνω γτ έχουν συνήθως καλύτερες προσφορές!! Θα τα συζητάμε κ τότε κ θα βρείτε τα καλύτερα κ οικονομικότερα;)

Πως είσαι από το στομάχι σου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μενα κορίτσια, ευχομαι σε όλες τα καλύτερα, μια υπέροχη, εύκολη και αξέχαστη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατησουμε τα αγγελούδια μας αγκαλιά!!! Έχω ΠΗΤ 3 Απριλίου, μπήκα στην 19η βδομαδα και μεχρι τωρα τα πράγματα πάνε μια χαρουλα.. Μαλλον εχουμε κοριτσάκι!:wub: Έχει φανεί η κοιλίτσα και νομίζω πώς την ένιωσα χθες αν κ δε μπορω να ειμαι απόλυτα σιγουρη! Εσεις; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Καλησπέρα κ απο μενα! Εγω καλα ειμαι. Εχω να πλύνω μια στοίβα πιατα κ σκεφτομαι πως θα το κάνω, το χειρότερο μου! Να σας πω κορίτσια. Μιλήσαμε κ με τους δικούς μας σχετικά με το εμβόλιο κ μας είπαν να πάρουμε κ μια 2η γνώμη γιατι οσο να πεις βάζεις εναν ιό στο σωμα σου που παει κ στο έμβρυο. Το ξανα σκεφτόμαστε αν θα το κάνω. Δεν ξερω αλλα αγχώθηκα τελικα με αυτη τη σκέψη. Κ εφοσον δεν δουλευω κ ειμαι σπιτι ίσως πρέπει να το αποφύγω. Απο εσας ποιες δεν θα το κανετε; 

Εγω εχω ραντεβου για υπέρηχο την Πέμπτη κ τοτε θα κλείσουμε κ την αυχενικη. Λογικα θα ειναι καπου τέλη Νοέμβρη. Μου ειπε δλδ απτη στιγμή που θα κάνουμε τον υπέρηχο, η β επιπέδου θα είναι περίπου μετα απο 3 εβδομαδες. 

Θεωρείς ότι είναι καλα μετα τη β επιπεδου να ξεκινήσουμε; μήπως είναι καλύτερα εκεί στον 7ο; η φίλη μου που σε 1 μηνα γεννάει, πριν λίγες μέρες πηραν πράγματα. Κ μου ειπε οτι επειδη ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται καλο ειναι να ψωνίζουμε αργοτερα. Κ με έβαλε κ μενα σε σκέψεις. Καλα βεβαια αν βρω καμιά ευκαιρία δεν θα περιμένω να μπω στον 7ο προφανώς χαχα 

Καλησπέρα! Κι εγώ δε θα το κάνω το εμβόλιο...στην ίδια λογική που το σκέφτεσαι το σκέφτομαι συν ότι δεν έχει τυχει να το ξανακάνω στη ζωή μου και δε θέλω να είναι τώρα η πρώτη δοκιμή ας πούμε. Γραφείο πάω μια φορά τη βδομάδα ή ανα δυο εβδομάδες αλλά μόνη μου και βγαίνω μόνο για το γιατρό ουσιαστικά. Κι ο άντρας μου δουλεύει σπίτι κ όταν βγαίνει για ψώνια κλπ είναι πολύ προσεκτικός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εννοείται!!

Πολλά θα τα παραγγείλεις κ μέσω ίντερνετ προτείνω γτ έχουν συνήθως καλύτερες προσφορές!! Θα τα συζητάμε κ τότε κ θα βρείτε τα καλύτερα κ οικονομικότερα;)

Πως είσαι από το στομάχι σου??

Ναι εννοειται. Απλα πριν τα παραγγείλουμε θα παμε να τα δούμε πρώτα από κοντά λεει ο αντρας μ. Να ειμαστε σίγουροι. 

Καλυτερα ειμαι, κανω 1 με 2 εμετους την εβδομαδα. Δεν παραπονιέμαι γιατι αυτο που ειχα στις αρχες ηταν πολυ δύσκολο. Απλα ακομα καποιες μερες εχω αναγουλα ή μπορεί να νιωθω πιεση στη κοιλια κ πονακια. Γενικα ομως πολυ καλυτερα! Εσένα το νινι σου καλα ειναι;

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Κι εγώ δε θα το κάνω το εμβόλιο...στην ίδια λογική που το σκέφτεσαι το σκέφτομαι συν ότι δεν έχει τυχει να το ξανακάνω στη ζωή μου και δε θέλω να είναι τώρα η πρώτη δοκιμή ας πούμε. Γραφείο πάω μια φορά τη βδομάδα ή ανα δυο εβδομάδες αλλά μόνη μου και βγαίνω μόνο για το γιατρό ουσιαστικά. Κι ο άντρας μου δουλεύει σπίτι κ όταν βγαίνει για ψώνια κλπ είναι πολύ προσεκτικός 

Εγω το ειχα ξανα κανει γιατί μου το είχαν ζητήσει από τη δουλειά τοτε που δούλευα με παιδακια οποτε το εχω κανει ήδη 3 χρονιές. Αλλα τωρα που ειμαι εγκυος δεν ξερω. Φοβαμαι να το διακινδυνευσω. Εφοσον κ ολας δεν έρχομαι σε επαφη με παιδια κλπ. Βεβαια όλοι οι υπόλοιποι δουλεύουν αλλα προσέχουν κ εκείνοι οσο μπορούν. Τι να πω. Θα πάρω κ μια 2η γνώμη κ θα δω.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, ποτε νιώσατε πρώτη φορά το μωρό?? 

Εγώ έχω Πητ 13.4 και τωρα ειμαι στην 17η εβδομάδα, από την Τεταρτη Κ μετα,ενιωσα Κ νιώθω έντονα τραβηγματα, αρχικά φοβήθηκα για συσπασεις, πήρα τηλ τις μαιες, μου είπαν ότι εφόσον η κοιλιά είναι μαλακή δεν είναι κάτι τέτοιο αλλά επειδή φοβήθηκα, με ξεκίνησαν Κ μαγνήσιο. 

Επίσης, όταν τρώω κάτι, νιώθω ένα γουργουρητό μέσα, έντονο. 

Φοβάμαι μήπως είναι κάτι άσχημο Κ δε το καταλάβω. Στο μεταξύ, νιώθω Κ ενοχές γιατί την προηγούμενη εβδομάδα περπατήσαμε με τον άντρα μου, όχι πολύ, δέκα λεπτά για τρεις ημέρες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefoula είπε:

Καλησπέρα και από μενα κορίτσια, ευχομαι σε όλες τα καλύτερα, μια υπέροχη, εύκολη και αξέχαστη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατησουμε τα αγγελούδια μας αγκαλιά!!! Έχω ΠΗΤ 3 Απριλίου, μπήκα στην 19η βδομαδα και μεχρι τωρα τα πράγματα πάνε μια χαρουλα.. Μαλλον εχουμε κοριτσάκι!:wub: Έχει φανεί η κοιλίτσα και νομίζω πώς την ένιωσα χθες αν κ δε μπορω να ειμαι απόλυτα σιγουρη! Εσεις; 

Καλως τηηην!!! ❤❤❤ Εγω έστειλα χθες στη μαμα μου φωτογραφίες από τη κοιλιτσα μου που έβγαζα απτο 1ο μηνα κ εκεί καταλαβα τη διαφορά που τις είδα όλες μαζί. Μέχρι τώρα δεν το καταλαβαίνα ιδιαίτερα. Εσεις βγάζετε τις κοιλιτσες σας φωτο καθε μηνα; ή μόνο εγω κανω αυτες τις αμερικανιες που αγαπω; χαχαχα :P

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, ποτε νιώσατε πρώτη φορά το μωρό?? 

Εγώ έχω Πητ 13.4 και τωρα ειμαι στην 17η εβδομάδα, από την Τεταρτη Κ μετα,ενιωσα Κ νιώθω έντονα τραβηγματα, αρχικά φοβήθηκα για συσπασεις, πήρα τηλ τις μαιες, μου είπαν ότι εφόσον η κοιλιά είναι μαλακή δεν είναι κάτι τέτοιο αλλά επειδή φοβήθηκα, με ξεκίνησαν Κ μαγνήσιο. 

Επίσης, όταν τρώω κάτι, νιώθω ένα γουργουρητό μέσα, έντονο. 

Φοβάμαι μήπως είναι κάτι άσχημο Κ δε το καταλάβω. Στο μεταξύ, νιώθω Κ ενοχές γιατί την προηγούμενη εβδομάδα περπατήσαμε με τον άντρα μου, όχι πολύ, δέκα λεπτά για τρεις ημέρες. 

Κοριτσι μου γλυκο ολα αυτα που λες λιγο πολυ τα νιωθουμε όλες.. εγω ακομα δεν μπορω να καταλάβω αν είναι το νινι αλλα ίσως κ να ειναι γιατι κ εγω νιώθω εδώ κ κανα 2 εβδομαδες κατι γουργουρητα κ κατι σαν χτυπηματακια. Κ ειναι πιο έντονα αυτη την εβδομάδα. Αλλα ακομα δεν ξερω σιγουρα αν ειναι το μωρο ή το εντερο. Παντως κακο δεν είναι σίγουρα. Μεγαλωνει η μητρα, μεγαλώνει το μωρό, αλλάζει το σώμα, οπότε είναι λογικό να εχουμε τετοια. Κ εγω ειχα αγχωθει σε μια φάση για συσπάσεις αλλα μου ειπε ο γιατρος μ οτι αν δεν είναι συχνο τύπου ανα 10λεπτο κ να κρατάει σταθερά καποια λεπτά τότε δεν είναι συσπάσεις. Να σε ρωτήσω, γιατί σου δώσανε οι μαιες μαγνησιο κ οχι ο γυναικολόγος σου; δεν μιλάς μ αυτόν για οτι θες; 

Επίσης το περπάτημα οχι απλα δεν κανει κακο αλλα ειναι κ απαραιτητο. Ειδικά αν μου λες για ένα 10λεπτο. Εμενα ο γιατρος μ μου ειπε να περπατάω για ένα μισάωρο άσχετα που δεν το κάνω απτη βαρεμάρα. Καλό κάνει το περπάτημα αρκεί να μην νιώθεις ότι κουράστηκες κ λαχανιασες κ να μην είναι υπερβολική ωρα κ σε ανηφόρες κλπ. Ενα απλό χαλαρό περπάτημα 10λεπτο με μισάωρο καλο κανει. Κυκλοφορεί το αιμα κ σε ανανεώνει κ ολας. Κ εγω μακαρι να μπορούσα αλλα εδω που μένω εχει ανηφόρες κ δεν οδηγαω ετσι ώστε να μπορώ να παω σε ένα πάρκο πχ. Κ ο αντρας μ δεν είναι του περπατήματος χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...