Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου εγω επειδή ξυπνησα στις 6μισι κ εφαγα στις 7 πρωινο κ μετά κοιμηθηκα κατά τις 10 μέχρι τις 1, εκανα εμετο οταν σηκωθηκα γιατι ειχα ωρες να φαω. Προσεξα οτι οταν ξυπναω πολυ πρωι ή εχω ωρες να φαω κανω εμετο. Έχασα κ το φιλισιν κ το ιοφολεν μ αυτο το πρόγραμμα σήμερα. Αλλα για 1 μερα δεν πειράζει. 

@melina26 μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου. Οπως τα λέει η @Woman88 ειναι. Εγω λιγο εχω πεσει επειδη τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Αντι να ειμαστε ελεύθεροι να βγούμε να κανουμε τις βόλτες μας κλπ τωρα που είμαστε σ αυτήν την όμορφη περιοδο της εγκυμοσύνης, ειμαστε κλεισμένοι μεσα. Περιμένω τα Χριστούγεννα να ευθυμήσουμε λιγο αλλα το κόβω για λοκ νταουν. Μου λείπουν πολυ τα Χριστούγεννα που περνούσαμε καθε χρονο προ κορονοιου που θα έβγαινες τη βόλτα σου θα έβλεπες τα στολισμενα παντου.. τωρα μας έχουν ψυχοπλακωσει με ολα αυτα.. τι να πω.. ευχομαι να περασει γρήγορα αυτη τη κατάσταση. 

Εγω ακομα δεν εχω καταφέρει να αγοράσω κρεμα για ραγαδες κ ουτε ξερω αν θα μπορέσω. Αλλα δεν πειραζει. Νομίζω σημερα εχει η @olpapa υπερηχο. Αυριο εχω εγω ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@melina26 προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά, καταλαβαίνω όλες στη θέση σου θα μας έπιανε πανικός, όμως κι εγώ πιστεύω δεν θα διατρεξεις κίνδυνο ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. 

@Woman88 ποιά κρεμουλα χρησιμοποιείς; σκέφτομαι κι εγώ αφού βέβαια βγουν τα αποτελέσματα από αμνιο να πάρω να βάζω. 

Κορίτσια εγώ ούτε καφέ, ούτε κρασί, αν και καφέ δεν πολυ έπινα αλλά ένας ελληνικουλης μου έχει λείψει!! Καλά εχω και τον σύζυγό μου που είναι αυστηρός μαζί μου όσον αφορά την διατροφή !! Όχι γλυκά, όχι αλκοόλ, όχι καφέ!! Στα γλυκά τον κατάφερα χεχε αλκοολ δεν πολυθελω να πω την αλήθεια. Καφέ ισως πιω αν δω οτι το ζηταω πολύ!!

Κι εγώ το βράδυ θα ξυπνήσω σίγουρα για τουαλέτα, δεν αντέχω, συνεχώς τουαλέτα!! Έχω κι εγώ πόνους χαμηλά στη μέση, λογικά από την λεκάνη που ανοίγει. Αύριο θα ξαναπάω για υπέρηχο, ελπίζω αυτή τη φορά να με δει η γιατρός που είχα κλείσει ραντεβού την προηγούμενη εβδομάδα. 

Ήθελα να ρωτήσω, εγώ το σίδηρο το παίρνω το μεσημερι 1 ώρα πριν το φαγητό, αφού βέβαια είμαι νηστική 1 ώρα πάλι. Έτσι μου είπε η φαρμακοποιός μου. Κάνω κάτι λάθος όχι έτσι; Γιατί είδα μερικές είχατε πει το παίρνετε πρωί. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 said:

@melina26 προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά, καταλαβαίνω όλες στη θέση σου θα μας έπιανε πανικός, όμως κι εγώ πιστεύω δεν θα διατρεξεις κίνδυνο ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. 

@Woman88 ποιά κρεμουλα χρησιμοποιείς; σκέφτομαι κι εγώ αφού βέβαια βγουν τα αποτελέσματα από αμνιο να πάρω να βάζω. 

Κορίτσια εγώ ούτε καφέ, ούτε κρασί, αν και καφέ δεν πολυ έπινα αλλά ένας ελληνικουλης μου έχει λείψει!! Καλά εχω και τον σύζυγό μου που είναι αυστηρός μαζί μου όσον αφορά την διατροφή !! Όχι γλυκά, όχι αλκοόλ, όχι καφέ!! Στα γλυκά τον κατάφερα χεχε αλκοολ δεν πολυθελω να πω την αλήθεια. Καφέ ισως πιω αν δω οτι το ζηταω πολύ!!

Κι εγώ το βράδυ θα ξυπνήσω σίγουρα για τουαλέτα, δεν αντέχω, συνεχώς τουαλέτα!! Έχω κι εγώ πόνους χαμηλά στη μέση, λογικά από την λεκάνη που ανοίγει. Αύριο θα ξαναπάω για υπέρηχο, ελπίζω αυτή τη φορά να με δει η γιατρός που είχα κλείσει ραντεβού την προηγούμενη εβδομάδα. 

Ήθελα να ρωτήσω, εγώ το σίδηρο το παίρνω το μεσημερι 1 ώρα πριν το φαγητό, αφού βέβαια είμαι νηστική 1 ώρα πάλι. Έτσι μου είπε η φαρμακοποιός μου. Κάνω κάτι λάθος όχι έτσι; Γιατί είδα μερικές είχατε πει το παίρνετε πρωί. 

Καλησπέρα! όποτε θες μπορείς να τον παίρνεις το σίδηρο, απλώς αν το φαγητό σου έχει πολλά γαλακτοκομικά εκείνη τη μέρα καλύτερα πριν από άλλο γεύμα, να απέχει κανένα 3ωρο, γιατί δεν απορροφάται έτσι το ίδιο. Ιδανικά απορροφάται με τρόφιμα που έχουν βιταμίνη c φρούτα ή καρότο πχ... Επίσης αν παίρνεις και μαγνήσιο ή ασβέστιο πάλι άλλη ώρα από το σίδηρο...

Κορίτσια με το καλό οι υπέρηχοι μας! είμαστε πολλές σήμερα και αύριο τελικά! εγώ έχω το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! όποτε θες μπορείς να τον παίρνεις το σίδηρο, απλώς αν το φαγητό σου έχει πολλά γαλακτοκομικά εκείνη τη μέρα καλύτερα πριν από άλλο γεύμα, να απέχει κανένα 3ωρο, γιατί δεν απορροφάται έτσι το ίδιο. Ιδανικά απορροφάται με τρόφιμα που έχουν βιταμίνη c φρούτα ή καρότο πχ... Επίσης αν παίρνεις και μαγνήσιο ή ασβέστιο πάλι άλλη ώρα από το σίδηρο...

Κορίτσια με το καλό οι υπέρηχοι μας! είμαστε πολλές σήμερα και αύριο τελικά! εγώ έχω το βράδυ...

Κοριτσι μου με το καλο ο υπέρηχος! Οταν έρθεις να μας πεις νέα να χαρούμε ❤ 7 είχες πει ότι έχεις;

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσι μου με το καλο ο υπέρηχος! Οταν έρθεις να μας πεις νέα να χαρούμε ❤ 7 είχες πει ότι έχεις;

Μπα πάντα αργά! 9μιση και με την αναμονή καληνύχτα χαχαχα την προηγούμενη φορά κουτούλαγα στο καναπέ στην αναμονή!

Νομίζω η @Betty90 έχει το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

@melina26 προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά, καταλαβαίνω όλες στη θέση σου θα μας έπιανε πανικός, όμως κι εγώ πιστεύω δεν θα διατρεξεις κίνδυνο ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. 

@Woman88 ποιά κρεμουλα χρησιμοποιείς; σκέφτομαι κι εγώ αφού βέβαια βγουν τα αποτελέσματα από αμνιο να πάρω να βάζω. 

Κορίτσια εγώ ούτε καφέ, ούτε κρασί, αν και καφέ δεν πολυ έπινα αλλά ένας ελληνικουλης μου έχει λείψει!! Καλά εχω και τον σύζυγό μου που είναι αυστηρός μαζί μου όσον αφορά την διατροφή !! Όχι γλυκά, όχι αλκοόλ, όχι καφέ!! Στα γλυκά τον κατάφερα χεχε αλκοολ δεν πολυθελω να πω την αλήθεια. Καφέ ισως πιω αν δω οτι το ζηταω πολύ!!

Κι εγώ το βράδυ θα ξυπνήσω σίγουρα για τουαλέτα, δεν αντέχω, συνεχώς τουαλέτα!! Έχω κι εγώ πόνους χαμηλά στη μέση, λογικά από την λεκάνη που ανοίγει. Αύριο θα ξαναπάω για υπέρηχο, ελπίζω αυτή τη φορά να με δει η γιατρός που είχα κλείσει ραντεβού την προηγούμενη εβδομάδα. 

Ήθελα να ρωτήσω, εγώ το σίδηρο το παίρνω το μεσημερι 1 ώρα πριν το φαγητό, αφού βέβαια είμαι νηστική 1 ώρα πάλι. Έτσι μου είπε η φαρμακοποιός μου. Κάνω κάτι λάθος όχι έτσι; Γιατί είδα μερικές είχατε πει το παίρνετε πρωί. 

Εγω καφε που κ που πλεον πίνω. Τωρα άρχισα, μη νομίζεις. Μέχρι τώρα με τους εμετους δεν μπορούσα. Απλα λιγο ξεθαρεψα κ ηπια κ λιγο παραπάνω κρασάκι αυτες τις 2 εβδομαδες αλλα δεν.προκειται να ξανα πιω αφου μου το είπε ο γιατρός μ. Θυμόμουν απλα στην αυχενική τον εμβρυολογο που ειπε οτι ένα ποτηρακι δεν κανει κακο κ παρασύρθηκα. Αλλα όπως κ να χει τον γιατρο μ πρεπει να ακούω. 

Το σιδηρο εγω το παίρνω μεσημερι αφου φαω ομως λογω αναγουλων κ εμετων. Αλλιώς θα μου πέσει βαρύ στο στομαχι. Ασε που εγω αν μείνω πανω από 2ωρο νηστικη κανω εμετο.

Just now, olpapa είπε:

Μπα πάντα αργά! 9μιση και με την αναμονή καληνύχτα χαχαχα την προηγούμενη φορά κουτούλαγα στο καναπέ στην αναμονή!

Νομίζω η @Betty90 έχει το απόγευμα

Α γιατι τοσο αργα ρ συ; πες του να σε βάζει πιο νωρις. Παντως εχω θεμα με την μνήμη. Κ εσεις ξεχνάτε τοσο ευκολα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Εγω καφε που κ που πλεον πίνω. Τωρα άρχισα, μη νομίζεις. Μέχρι τώρα με τους εμετους δεν μπορούσα. Απλα λιγο ξεθαρεψα κ ηπια κ λιγο παραπάνω κρασάκι αυτες τις 2 εβδομαδες αλλα δεν.προκειται να ξανα πιω αφου μου το είπε ο γιατρός μ. Θυμόμουν απλα στην αυχενική τον εμβρυολογο που ειπε οτι ένα ποτηρακι δεν κανει κακο κ παρασύρθηκα. Αλλα όπως κ να χει τον γιατρο μ πρεπει να ακούω. 

Το σιδηρο εγω το παίρνω μεσημερι αφου φαω ομως λογω αναγουλων κ εμετων. Αλλιώς θα μου πέσει βαρύ στο στομαχι. Ασε που εγω αν μείνω πανω από 2ωρο νηστικη κανω εμετο.

Α γιατι τοσο αργα ρ συ; πες του να σε βάζει πιο νωρις. Παντως εχω θεμα με την μνήμη. Κ εσεις ξεχνάτε τοσο ευκολα;

Έχει πάρα πολύ αναμονή γιατί έχει πάρα πολύ κόσμο και έκτακτα κλπ... οπότε αν πας νωρίτερα τελικά πέφτεις σε συσσωρευμένη αναμονή (αν έχει αργήσει από καμιά γέννα πχ πάνε όλα πίσω...) το βράδυ τουλάχιστον είναι καλύτερα από αυτή την άποψη χαχα

Καλά εμένα μη με ρωτάς έχω πολύ καλή μνήμη γενικά αλλά λογικό είναι εδώ είμαστε τόσες κοπέλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!! 

Εγώ έκανα υπέρηχο σήμερα... Όλα καλά..!! 

Δεν καθόταν στιγμή... Όλο κωλοτουμπες... Μόνο ανάπτυξη κατάφερε να δει... Φυλλο ελπίζουμε την άλλη φορά η οποία αργεί πολυ!! 

Επόμενος υπέρηχος 9/12 κ Β επιπέδου 21/12...πφφ

Σημασία όλα καλά, κ δραστήριο πολυ!! 

Υπομονή για τον επόμενο λοιπόν!! 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mairy2021 said:

Καλησπερα μανουλες!!! 

Εγώ έκανα υπέρηχο σήμερα... Όλα καλά..!! 

Δεν καθόταν στιγμή... Όλο κωλοτουμπες... Μόνο ανάπτυξη κατάφερε να δει... Φυλλο ελπίζουμε την άλλη φορά η οποία αργεί πολυ!! 

Επόμενος υπέρηχος 9/12 κ Β επιπέδου 21/12...πφφ

Σημασία όλα καλά, κ δραστήριο πολυ!! 

Υπομονή για τον επόμενο λοιπόν!! 

Μπράβο! Καλέ γιατί τόσο αργά? Πάνω από μήνα κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

@olpapa σε νοσοκομειο πας; οχι σε γραφείο; εγω ευτυχώς τον εχω διπλα κ ειναι σε δικο του γραφείο οποτε ουτε με κόσμο έρχομαι σε επαφη ουτε υπάρχει αναμονη.

@mairy2021 μπραβοοο αντε να ακούμε θετικα πραγματα!!! Υπομονη τωρα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο αν κ ειναι πολυς καιρος. Τουλάχιστον πλησιάζουν τα Χριστούγεννα και κάπως θα ξεχαστεις ελπιζω με στολισμούς κ τέτοια. Εγω τουλάχιστον σιγουρα :D

@Betty90 κοριτσι μου καλο υπέρηχο να εχεις! Περιμένουμε νέα σου! 

Νιωθω εδώ κ καποια ώρα κάτω δεξιά σαν σουβλιες. Το παθαινετε; 

 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

@olpapa σε νοσοκομειο πας; οχι σε γραφείο; εγω ευτυχώς τον εχω διπλα κ ειναι σε δικο του γραφείο οποτε ουτε με κόσμο έρχομαι σε επαφη ουτε υπάρχει αναμονη.

@mairy2021 μπραβοοο αντε να ακούμε θετικα πραγματα!!! Υπομονη τωρα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο αν κ ειναι πολυς καιρος. Τουλάχιστον πλησιάζουν τα Χριστούγεννα και κάπως θα ξεχαστεις ελπιζω με στολισμούς κ τέτοια. Εγω τουλάχιστον σιγουρα :D

@Betty90 κοριτσι μου καλο υπέρηχο να εχεις! Περιμένουμε νέα σου! 

Νιωθω εδώ κ καποια ώρα κάτω δεξιά σαν σουβλιες. Το παθαινετε; 

 

Όχι στο ιατρείο του πάμε, αλλά έρχεται πολλές φορές κατευθείαν από το μαιευτήριο οπότε τα πρώτα ραντεβού καθυστερούν κάποιες φορές...

Σουβλιές δε μου έχει τύχει αν και λογικα φυσιολογικό θα είναι με τόσα που συμβαίνουν εκεί μέσα...ρώτησε τον και αύριο... 

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 Όχι εγώ δεν ήρθα σε επαφή μαζί τους.. Αλλά δύο μέρες ήμασταν αγκαλιές και φιλιά με τον άντρα μου.. Η μια η αδερφή του είναι θετική και η άλλη αρνητική! Έκαναν ξανά σήμερα το τεστ.. Η μαμά του ανέβασε πυρετό σημερα και θα το κάνει με το μπαμπά του αύριο.. θα έρθει κλιμάκιο εοδυ στο σπίτι τους.. και εμείς οι δύο θα πάμε Παρασκευή να κάνουμε το τεστ! Θα κλειστεί και ο άντρας μου σπίτι προληπτικά τώρα μέχρι να κάνει το τεστ.. δε ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά πονάει ο λαιμός μου νομίζω.. 

Κορίτσια πείτε ότι θετικό σε νέο έχετε να ξεχαστώ! Έχω λιώσει σε χριστουγεννιάτικες ταινίες για να μη σκέφτομαι... 

Περιμένω τα νέα σας αναλυτικά από τους υπέρηχους να ηρεμήσουμε.. 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...