Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Απο οτι μου ειπε η μαμα μου ειναι ενα 10ημερο προσφορων. Σε συγκεκριμενα πραγματα. Αρα θα περιμενω τις εκπτωσεις τις κανονικες που μ ειπε ειναι καπου τελη Ιανουαριου με Φεβρουαριο. Λεω τοτε να κανω και τα ψωνια του μωρου που θα πλησιαζει κ ο καιρος κ θα ειναι ευκαιρια με τις εκπτωσεις. Εσεις ποτε λετε να ξεκινησετε;

Κι εγώ τότε λέω να τις κάνω για να έχω κάνει κ την Β επιπέδου. Νιώθω ανασφαλής ακόμα να προχωρήσω σε ψώνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vaso11.4.11 κι εγώ το έχω κάθε βράδυ αυτό με τους γοφούς πονάνε πολύ και αλλάζω συνέχεια πλευρό. Όταν κοιμάσαι ανάσκελα προσπάθησε να είσαι λίγο ψηλότερα το μαξιλάρι σου ή να έχεις λυγισμένα τα πόδια (εγώ βάζω ένα μαξιλάρι και κάτω από τα πόδια καμιά φορά για να στέκονται λυγισμένα). Όταν τεντώνεσαι πέραν του ότι είναι άβολο όπως είπες γιατί τραβάει κάπως, δεν είναι και τόσο καλή η αιμάτωση της μήτρας...

Για το κρασί πάντως δε θα τον θεωρήσω αυστηρό τον γιατρό σου... είναι τόσο αμφιλεγόμενο το θέμα αλκοόλ, ακόμα και λίγο, στην εγκυμοσύνη που οι περισσότεροι συστήνουν πλήρη αποχή σε όλη την εγκυμοσύνη...μικρό το τίμημα εξάλλου, για πόσο καιρό θα τα στερούμαστε? :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasia3315 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Μου λείψατε, έτρεχα με τα χαρτιά του γάμου αυτές τις μέρες και ήμουν πτώμα. Επιτέλους αύριο θα κλείσουμε ημερομηνία. Εσείς τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες τέλεια :wub:

Σήμερα είμαι 8 εβδ και 4 ημ, έκανα τις εξετάσεις αίματος και ούρων που μου έδωσε η γιατρός μου και περιμένω να δει τα αποτελέσματα να μας πει. 
 

Θα ήθελα να ρωτήσω, πότε περίπου γίνεται η αυχενική διαφάνεια; (Στις πόσες εβδομάδες περίπου) ❤️

Με το καλο κοριτσι μου ❤❤❤

@Betty90 ναι αυτο. Να γίνει η β επιπέδου να ειμαστε ακομα πιο ήρεμες.. 

@olpapa ακριβώς αυτό κανω κ εγω. Λυγιζω τα ποδια. Γιατι αραγε να μας πονάνε οι γοφοί; 

Αυτές τις 2 εβδομαδες ηπια λιγο παραπάνω κρασάκι κ τωρα νιωθω τυψεις. Δεν πρόκειται να ξανα πιω ουτε γουλιά.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Με το καλο κοριτσι μου ❤❤❤

@Betty90 ναι αυτο. Να γίνει η β επιπέδου να ειμαστε ακομα πιο ήρεμες.. 

@olpapa ακριβώς αυτό κανω κ εγω. Λυγιζω τα ποδια. Γιατι αραγε να μας πονάνε οι γοφοί; 

Αυτές τις 2 εβδομαδες ηπια λιγο παραπάνω κρασάκι κ τωρα νιωθω τυψεις. Δεν πρόκειται να ξανα πιω ουτε γουλιά.

Πραγματικά απορώ κ εγώ γιατί και εκτός εγκυμοσύνης κοιμάμαι σχεδόν όλο το βράδυ στο πλάι και μπορεί να γυρίσω πλευρό μια φορά δύο μόνο και δε πονάγανε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στις κανονικές εκπτώσεις λέω να κάνω τα ψώνια του μωρού για να είμαστε και πιο σίγουροι! 

Κορίτσια...... Θα τρελαθώ! Είμαι πανικοβλημενη! Μόλις έμαθα ότι η αδερφή του άντρα μου είναι θετική! Εγω δεν ηρθα σε επαφη με την ιδια.. Κι αυτός έμεινε στο σπίτι τους κανένα μισάωρο το πολύ! Πήγαμε βέβαια στους παππούδες προτού το μάθουμε, που είχαν έρθει σε επαφή με τους γονείς του!! Βέβαια το τεστ το έκανε πέμπτη και την πήραν σήμερα τηλέφωνο.. είναι δυνατόν να καθυστέρησαν τοσο  για το αποτέλεσμα; προσεύχομαι να έγινε λάθος! Θα σκάσω.. Θα πάνε αύριο όλη η οικογένεια να κάνουν τεστ κι εγώ με τον άντρα μου θα πάμε την Παρασκευή. Αν βγει θετικό, πείτε μου επιπτώσεις σε εμένα και το μωρό.... διάβασα στο ίντερνετ ότι το μωρό δεν επηρεάζεται.. Για τις μανούλες όμως δεν έχει καλές επιπτώσεις...... κλαίω 2 ώρες.. φοβάμαι πολύ! Προσέχετε κορίτσια!!!!


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Πραγματικά απορώ κ εγώ γιατί και εκτός εγκυμοσύνης κοιμάμαι σχεδόν όλο το βράδυ στο πλάι και μπορεί να γυρίσω πλευρό μια φορά δύο μόνο και δε πονάγανε...

Ουτε εγω πόναγα παλια. Λες να μεγαλώνει η λεκανη μας; η @Woman88 ειπε οτι συνηθως οσες έχουν κοριτσακι μεγαλωνει η λεκανη τους. Εσυ έμαθες ή οχι ακομα; εγω θα σιγουρευτώ μεθαύριο αλλα από ότι φαίνεται κοριτσακι ειναι.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου ❤❤❤

@Betty90 ναι αυτο. Να γίνει η β επιπέδου να ειμαστε ακομα πιο ήρεμες.. 

@olpapa ακριβώς αυτό κανω κ εγω. Λυγιζω τα ποδια. Γιατι αραγε να μας πονάνε οι γοφοί; 

Αυτές τις 2 εβδομαδες ηπια λιγο παραπάνω κρασάκι κ τωρα νιωθω τυψεις. Δεν πρόκειται να ξανα πιω ουτε γουλιά.

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Κι εγώ στις κανονικές εκπτώσεις λέω να κάνω τα ψώνια του μωρού για να είμαστε και πιο σίγουροι! 

Κορίτσια...... Θα τρελαθώ! Είμαι πανικοβλημενη! Μόλις έμαθα ότι η αδερφή του άντρα μου είναι θετική! Εγω δεν ηρθα σε επαφη με την ιδια.. Κι αυτός έμεινε στο σπίτι τους κανένα μισάωρο το πολύ! Πήγαμε βέβαια στους παππούδες προτού το μάθουμε, που είχαν έρθει σε επαφή με τους γονείς του!! Βέβαια το τεστ το έκανε πέμπτη και την πήραν σήμερα τηλέφωνο.. είναι δυνατόν να καθυστέρησαν τοσο  για το αποτέλεσμα; προσεύχομαι να έγινε λάθος! Θα σκάσω.. Θα πάνε αύριο όλη η οικογένεια να κάνουν τεστ κι εγώ με τον άντρα μου θα πάμε την Παρασκευή. Αν βγει θετικό, πείτε μου επιπτώσεις σε εμένα και το μωρό.... διάβασα στο ίντερνετ ότι το μωρό δεν επηρεάζεται.. Για τις μανούλες όμως δεν έχει καλές επιπτώσεις...... κλαίω 2 ώρες.. φοβάμαι πολύ! Προσέχετε κορίτσια!!!!

Κοριτσι μου γλυκο καταρχήν ψυχραιμία! Με το να πανικοβαλλεσαι δεν καταφέρνεις κατι, ίσα ίσα κανεις κακο σε σενα κ στο μωρο. Μπορει να μην έχεις τπτ εσυ κ ο αντρας σ. Κάντε πρώτα το τεστ κ μετά αναλογως τα αποτελέσματα βλέπεται απο κει κ πέρα. Αλλα να σ πω κ κατι; πταγματικα τα έχουν δραματοποιησει τοσο πολυ τα πραγματα με τον κορονοιο που μας έχουν τρομοκρατησει άδικα. Για να έχει επιπτώσεις πρεπει να είσαι μιας Α ηλικιας κ με βαριά νοσήματα. Σε μια νέα κοπελα που ειναι υγιής δεν έχει επιπτώσεις. Μην ακούτε οτι υπερβολικό λενε στις ψευτοειδησεις για να τρομοκρατησουν τον κόσμο. Τοσες μανουλες γέννησαν κ ηταν θετικές στον κορονοιο κ ολα ηταν μια χαρα. Ασε που πραγματικά πλεον το πιστεύω, όποιος κ να κάνει τεστ του βγάζουν κ καλα θετικο! Έλεος πια! Όλοι έχουμε κορονοιο σύμφωνα με τα δεδομένα τους. Εδω φαντασου εχω ακουσει οτι χωρίς καν να πάρουν δείγμα έχουν στείλει σε κάποιους αποτελέσματα οτι ήταν θετικοί! Μας δουλεύουν κανονικά! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Ουτε εγω πόναγα παλια. Λες να μεγαλώνει η λεκανη μας; η @Woman88 ειπε οτι συνηθως οσες έχουν κοριτσακι μεγαλωνει η λεκανη τους. Εσυ έμαθες ή οχι ακομα; εγω θα σιγουρευτώ μεθαύριο αλλα από ότι φαίνεται κοριτσακι ειναι.

Ναι αγοράκι είναι σίγουρα, πήραμε και τα αποτελέσματα του νιπτ... Αύριο έχω υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Κι εγώ στις κανονικές εκπτώσεις λέω να κάνω τα ψώνια του μωρού για να είμαστε και πιο σίγουροι! 

Κορίτσια...... Θα τρελαθώ! Είμαι πανικοβλημενη! Μόλις έμαθα ότι η αδερφή του άντρα μου είναι θετική! Εγω δεν ηρθα σε επαφη με την ιδια.. Κι αυτός έμεινε στο σπίτι τους κανένα μισάωρο το πολύ! Πήγαμε βέβαια στους παππούδες προτού το μάθουμε, που είχαν έρθει σε επαφή με τους γονείς του!! Βέβαια το τεστ το έκανε πέμπτη και την πήραν σήμερα τηλέφωνο.. είναι δυνατόν να καθυστέρησαν τοσο  για το αποτέλεσμα; προσεύχομαι να έγινε λάθος! Θα σκάσω.. Θα πάνε αύριο όλη η οικογένεια να κάνουν τεστ κι εγώ με τον άντρα μου θα πάμε την Παρασκευή. Αν βγει θετικό, πείτε μου επιπτώσεις σε εμένα και το μωρό.... διάβασα στο ίντερνετ ότι το μωρό δεν επηρεάζεται.. Για τις μανούλες όμως δεν έχει καλές επιπτώσεις...... κλαίω 2 ώρες.. φοβάμαι πολύ! Προσέχετε κορίτσια!!!!

Ψυχραιμία κορίτσι μου!!! Κι εγώ πιστεύω ότι δεν είναι τόσο τρομερά τα πράγματα. Η κολλητή μου αγκάλιασε φίλο της που βγήκε θετικός κι εκείνη δεν κόλλησε. Έκανε 2 φορές το τεστ. Θέλει πολλή προσοχή δεν το συζητώ αλλά μην πανικοβαλλεσαι. Αν κολλούσε τόσο εύκολα θα ήμασταν όλοι θετικοί. Κάνε το τεστ για να είσαι σίγουρη αλλά έτσι όπως τα περιγράφεις πραγματικά πιστεύω ότι δεν έχεις κολλήσει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Ναι αγοράκι είναι σίγουρα, πήραμε και τα αποτελέσματα του νιπτ... Αύριο έχω υπέρηχο 

Α τι ωραια! Με το καλο ο υπέρηχος κορίτσι μου ❤❤❤ εντωμεταξυ εγω κατι παθαίνω τωρα. Εκεί που με παίρνει ο ύπνος ξυπναω. Καινούργιο παλι αυτο..

Just now, melina26 είπε:

Μακάρι κορίτσια! Από το στόμα σας και στου Θεού το αυτί! Αργεί και η Παρασκευή... πρέπει να περάσουν 5 μέρες για να κάνουμε το τεστ.. 

Μην αγχώνεσαι, ηρεμησε κ θα το δεις τη παρασκευή. Μέχρι τότε θετικη σκεψη! Εύχομαι να είναι όλα καλά για όλους σας!

  • Ευχαριστώ 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγω δεν κοιμήθηκα καλα. Ξυπνουσα συνέχεια. Μια για τουαλέτα, μια γιατι ποναγαν απίστευτα οι γοφοί μ.. Κ σηκωθηκα απτις 6μισι με αναγουλα απτη πεινα. Εφαγα κ ελπιζω να ηρεμησω. Λογικά θα κοιμηθω πιο μετά οπως παντα οταν ξυπναω τοσο πρωι. Εσεις πως ειστε; που ειναι οι υπόλοιπες κοπελες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγω δεν κοιμήθηκα καλα. Ξυπνουσα συνέχεια. Μια για τουαλέτα, μια γιατι ποναγαν απίστευτα οι γοφοί μ.. Κ σηκωθηκα απτις 6μισι με αναγουλα απτη πεινα. Εφαγα κ ελπιζω να ηρεμησω. Λογικά θα κοιμηθω πιο μετά οπως παντα οταν ξυπναω τοσο πρωι. Εσεις πως ειστε; που ειναι οι υπόλοιπες κοπελες;

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ από την ανησυχία μου σηκώθηκα στις 4 και από εκείνη την ώρα στριφογυρναω στο κρεβάτι.. κοιμηθήκαμε και χωρια το βράδυ μέχρι να μάθουμε για το τεστ σιγουρα.. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου είμαστε καλά σήμερα. 

Πόνο στο γοφο έχω κι εγώ όταν παραμένω για ώρα στην ίδια στάση.. 

Σήμερα ποια κοπέλα έχει υπέρηχο μετά την Αυχενική; δε θυμάμαι.. να μας πεις τα νέα σου να χαρούμε λίγο με εσένα!! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ από την ανησυχία μου σηκώθηκα στις 4 και από εκείνη την ώρα στριφογυρναω στο κρεβάτι.. κοιμηθήκαμε και χωρια το βράδυ μέχρι να μάθουμε για το τεστ σιγουρα.. Ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου είμαστε καλά σήμερα. 

Πόνο στο γοφο έχω κι εγώ όταν παραμένω για ώρα στην ίδια στάση.. 

Σήμερα ποια κοπέλα έχει υπέρηχο μετά την Αυχενική; δε θυμάμαι.. να μας πεις τα νέα σου να χαρούμε λίγο με εσένα!! 

Κοριτσι μου καλημέρα ! Μην ανησυχεις ! Σε περιπτωση προσβολής της μητέρας το εμβρυο δε επηρεαζεται απλα μπορει εσυ να εκδηλωσεις συσμπτωματα και δεδομενου οτι δε μπορεις να παιρνεις φαρμακα πολλα στην εγκυμοσυνη ισως σε "ταλαιπωρησει" λιγακι παραπανω ... .. οπως μου εχουν πει δυο κουμπαροι μου γιατροι  που δουλευουν σε νοσοκομειο αναφορας.... ΚΑνε λιγο υπομονη να κανεις το τεστ και ευχομαι καλα αποτελεσματα ... Ολοι πρεπει να προσεχουμε, γιατι δυστυχως ο κοσμος ειναι επιπολαιος  ... Δεν προσεχουμε , δεν φυλαγομαστε... δω στην αθηνα ξεχυθηκαν προχθες στα μπαρ το βραδυ λες και θα ηταν για παντα κλειστα ... Ελεος ! Απο την αλη και αυτα τα μετρα που εχουν παρει .... δδωροςν αδωρον.. αφηνουν ανοιχτα τα σχολεια στα οποια δεν εχει γινει ουτε μια ιχνηλατηση ... και αν γινει ιχνηλατηση θα βρεθουν ποσα κρουσματα στα σχολεια .. τα παιδια ειναι κυριςω ασυμπτωματικοι φορεις αλλα μια χαρα μεταδιδουν τον ιο ... Διαβασα σημερα οτι οδευουμε προς lock down ... Μην ανησυχεις γιατι σκεψου μπορει να υπαρχουν και γυναικες εγκυες που να το εχουν και απλα να ειναι ασυμπτωματικες εννοω και δεν εχουν καποιο συμπτωμα να κανουν το τεστ  ... Να προσεχεις , να φυλαγεσαι , μασκα, καλο πλυσιμο χεριων ... προσπαθησε να ηρεμησεις γιατι μπορει να πανικοβαλλεσαι αδικα .... Εσυ δεν ηρθες σε αμεση επαφη με την κουνιαδα σου σωστα ?

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια μου /? εγω νυσταααααα.... σηκωνομαι το βραδυ καθε τρεις και λιγο για κατουρημα ! μετα ξυπναω στις 6 να πιω τ4, μετα απο 3 ωρες σιδηρο  και ολο το βραδυ να ξυπναω για τουαλετα!ΚΑι μιλαμε βγαζω πολυ πραμα! Ανεβηκα καισ τη ζυγαρια κοριτσια χαχαχαχα! Αισιως πηρα 5 κιλα και επισημα χαχαχαχα! Βαζω μια κρεμα πρωι βραδυ για ραγαδες που ειναι πολυ καλη ! νιωθω πολλη ενυδατωση ! ασχετο ! Αυριο θα κανω και γενικες εξετασεις δηλαδη μια γενικη αιματος και ουρων !

Επισης δεν ξερω αν εχετε παρει καποιο βιβλιο εγκυμοσυνης ... αγορασα τη βιβλο και εχει πολυ ομορφα πραγματα και ενδιαφεροντα μεσα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...