Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Mantarini2018 είπε:

Woman88 μια χαρά είναι η μπέμπα! Εδώ κάνουμε τόσες δουλειές και είναι μια χαρά με την αποτρίχωση δεν θα ναι;

Κατερίνα καλή επιτυχία την Δευτέρα, εγώ έχω την τρίτη! Ακόμα δεν αγχώνομαι αλλά την Δευτέρα θα σκάσω κι εγώ 

Εμένα που μου είπε ο γιατρός να βάλω 5? Στο περίπου βέβαια...του λέω καλά αλλά δεν με μαλώνει ποτέ τώρα είμαι στα +4

Πάντως εγώ που γενικά τρώω τώρα βλέπω ότι βάζω πιο δύσκολα 

Για να δούμε πόσα θα πάρουμε στο τέλος;

Πάντως η μπέμπα μου είναι πολύ δραστήρια, μέρα νύχτα κλωτσαει και πολλές φορές μέσα την νύχτα που ξυπνάω για κατούρημα πάλι την καταλαβαίνω! Αλλά ρε κορίτσια βάζει ο άντρας μου το χέρι και λες και το καταλαβαίνει και σταματάει...

 

Σ ευχαριστώ πολύ, επίσης να πάνε ολα καλα εύχομαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mantarini2018 είπε:

Συγχαρητήρια Εύα! Με το καλό τ αγοράκι σου!

Woman88σ ευχαριστω για τα συλλυπητήρια...

Καλά ρε κορίτσια έννοειται είναι γιορτές και θα φάμε κάτι παραπάνω, εμένα με σώζει σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη ότι αν θέλω γλυκό τρώω δύο κομματάκια σοκολάτας και είμαι καλυμμένη και δεν συνεχίζω, επίσης αν φάω παραπάνω και σκάσω δεν μπορώ καθόλου, δεν μπορώ να αναπνεύσω, μάλλον στριμώχνονται τα όργανα και το στομάχι και αρχίσαμε , εσείς το χετε αυτό με το λαχάνιασμα;  Μιλάμε μέχρι την τουαλέτα πάω και λαχανιαζω, μιλάω και λαχανιαζω...

Mira αν θες για θηλασμό πάρε της πατσουρου, θηλασμός μια υπέροχη εμπειρία, για εγκυμοσύνης και γενικά για μωρά νομίζω πάνω κάτω ξέρουμε βασικά πράγματα και επιπλέον έχουμε και Ίντερνετ που βρίσκεις τα πάντα

Πάντως μια που μιλάμε για φαγητό ήθελα από μέρες να κάνω πίτσα, και έφαγα μόλις και έσκασα...

Να δω πως θα κοιμηθούμε σήμερα 

Αυτό με τους πόνους στους γοφούς κι εγώ το χω, ξυπνάω από τον πονο και πόσο να κοιμηθείς πια μια στο ένα πλευρό μια στο άλλο;

Στην πρώτη εγκυμοσύνη κοιμόμουν μέχρι και τον όγδοο ανάσκελα και δεν με ενοχλούσε, αλλά κορίτσια ένα βράδυ ξύπνησα για να πάω τουαλέτα και με πιάσε μια ζαλάδα τα είδα όλα, και με κλειστά μάτια και με ανοιχτά γυρνούσαν όλα και ήταν από αυτό, μετά προσπαθούσα συνέχεια πλάγια! 

Βάσω πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα με τον ύπνο όντως, να ξυπνάς νωρίς και για να μπεις σε πρόγραμμα με το φαγητό αλλά τώρα που ναι χειμώνας και νυχτώνει νωρίς και αν θες κοιμάσαι λίγο το μεσημέρι, επίσης μετά με το μωρό θα ξενυχτάει κιόλας και θα Σάι το πρωί ζορικα!

 

Ναι κ εγω λαχανιαζω πολυ ευκολα. 

Ναι το πρόγραμμα ύπνου προσπαθω τωρα να το αλλάξω. Εβαλα πρωινά ξυπνητήρια κ ας ελπισουμε να καταφέρω σογα σιγα να κοιμάμαι το βραδυ πριν τις 2. Μέχρι τώρα δεν μπορούσα με τίποτα πριν τις 2. Για να δουμε τωρα..

πρίν από 55 λεπτά , Woman88 είπε:

@Eva87 μπραβο για τον β επιπεδου !!! 

@Mantarini2018 και εγω λαχανιαζω μιλαω στα μαθηματα και λαχανιαζω! ουσιαστικά το ανασκελα για αυτο λενε να αποφευγεται γιατι πιεζεται απο τη μητρα μια αρτηρια και μπορει να προκαλεσει ταση ζαλης ! Οχι για αλλο λογο ! Αλλα και εμενα ανασκελα με βολευει  αριστερα με πιεζει κατι στο στομαχι δεν βολευομαι καθολου νιωθω μια ενοχληση !

@Katerinafotou καλη επιτυχια ολα θα πανε καλα!!!!!

@Vaso11.4.11 εννοειται πως θα φας χαχαχα τι να μ η δοκιμασεις τι εφτιαξες? μαυρη σοκολατα τρως?

παντως τα κιλα εγω νομιζω τα βαζω ευκολα ....ο γιατρος μου ειπε μεχρι 18  αλλα αν μεχρι τωρα ειμαι στα 7,8 καλα κρασια! 

κοριτσια εκανα κερι στη γραμμη της κοιλιτσας και ελπιζω να μην εχνολησα τη μπεμπα !!!

Ναι τρωω μαύρη σοκολάτα. Πηρα παντως μπάρες να τρωω με βρώμη κ ελάχιστη σοκολάτα αν θέλω γλυκο. Κ τα δημητριακά μου ειναι με βρώμη κ μαύρη σοκολάτα. Οποτε ενταξει  

Αυτο με το ανασκελα εμενα μου ειπε ο γιατρος πρεπει να αποφεύγεται γιατι δεν αιματωνεται καλα η μητρα, ο πλακουντας δεν θυμαμαι. Κατι τετοιο 

πρίν από 28 λεπτά , Mantarini2018 είπε:

Woman88 μια χαρά είναι η μπέμπα! Εδώ κάνουμε τόσες δουλειές και είναι μια χαρά με την αποτρίχωση δεν θα ναι;

Κατερίνα καλή επιτυχία την Δευτέρα, εγώ έχω την τρίτη! Ακόμα δεν αγχώνομαι αλλά την Δευτέρα θα σκάσω κι εγώ 

Εμένα που μου είπε ο γιατρός να βάλω 5? Στο περίπου βέβαια...του λέω καλά αλλά δεν με μαλώνει ποτέ τώρα είμαι στα +4

Πάντως εγώ που γενικά τρώω τώρα βλέπω ότι βάζω πιο δύσκολα 

Για να δούμε πόσα θα πάρουμε στο τέλος;

Πάντως η μπέμπα μου είναι πολύ δραστήρια, μέρα νύχτα κλωτσαει και πολλές φορές μέσα την νύχτα που ξυπνάω για κατούρημα πάλι την καταλαβαίνω! Αλλά ρε κορίτσια βάζει ο άντρας μου το χέρι και λες και το καταλαβαίνει και σταματάει...

 

Τι εννοείς να βάλεις 5; απο δω κ πέρα να βάλεις μόνο αλλα 5; 5 κιλα θα πάρουμε μόνο απ το μωρο κ τον πλακουντα. Συν ότι βάλουμε εμείς από φαγητο. Υπερβολικός νομιζω είναι λίγο.

Αυτο ακριβώς που λες με τις κλωτσιες κ τη δραστηριότητα του μωρου το εχω κ εγω. Όλη μέρα κ ολη νύχτα χαμος. Κ οταν ξυπναω απτους πονους απτους γοφους την νιώθω. Αλλα οταν ακουμπάει ο αντρας μ το χέρι του σταματάει. Βεβαια ακομα εχουμε καιρο. Θα την πετύχει που θα πάει. Καλη επιτυχια και στις β επιπεδου κοριτσια μου! Με το καλο ❤ @Katerinafotou

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ ηρέμησα πολύ μετά την β επιπέδου κ κοιτάω συνέχεια τις φωτογραφίες του μωρού! Να τελειώσουμε όλες με την β επιπέδου κ να ξεκινήσουμε την καμπύλη! Αρχές του μήνα που έχω ραντεβού με τον γιατρό, μου είπε ότι θα μου γράψει κ την καμπύλη! Τα βράδια δεν κοιμάμαι πολύ καλά! Ξυπνάω συνέχεια απ τους γοφούς μου! Αλλά οκ! Τα πάντα για τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! @Betty90 ναι κ εγω μετα τη β επιπεδου ειμαι πολυ ηρεμη! Με το καλο κ όσα κοριτσια μείνανε! Εγω θα παω τη Δευτερα για καμπυλη. Καλα για τον ύπνο δεν το συζητώ. Ποναω παααρα πολυ κ ξυπναω συνέχεια. Υπομονη 3 μηνες χαχα φτιάξαμε κ μελομακαρονα κ κουραμπιέδες σημερα με τη πεθερα κ τη κουνιαδα. Αντε κ του χρόνου κοριτσια με υγεία μαζι με τα μωράκια μας κ χωρίς κορονοιο! 

  • Μου αρέσει 5

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vaso11.4.11 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! @Betty90 ναι κ εγω μετα τη β επιπεδου ειμαι πολυ ηρεμη! Με το καλο κ όσα κοριτσια μείνανε! Εγω θα παω τη Δευτερα για καμπυλη. Καλα για τον ύπνο δεν το συζητώ. Ποναω παααρα πολυ κ ξυπναω συνέχεια. Υπομονη 3 μηνες χαχα φτιάξαμε κ μελομακαρονα κ κουραμπιέδες σημερα με τη πεθερα κ τη κουνιαδα. Αντε κ του χρόνου κοριτσια με υγεία μαζι με τα μωράκια μας κ χωρίς κορονοιο! 

Α τι ωραία!!!! Και του χρόνου να μαστε καλά με τα μωράκι μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/12/2020 at 5:26 ΜΜ, Betty90 είπε:

Σήμερα ειμαι 22 εβδομάδων ακριβώς!

@Betty90Εχουμε ακριβώς ίδια πητ μου φαίνεται !!! Άγορακι είδα έχεις Ε!  

 

 

  Σήμερα πήγα  κουράστηκα  άναψα  κ μαλλι επιτέλους ..   αλλά με έχουν  πιάσει απ το απόγευμα κάτι πονοι .. σαν αυτοί τις περιόδου.. ευτυχώς  κοιμήθηκαν κ οι μικρές  κ επιτέλους  ξαπλώνω ! 

 

Με τα κιλά εγώ σταμάτησα να μετράω ..  σε όλες τις εγκυμοσύνες έβαζα μέχρι τον 7 .  Μετά τίποτα .. 1 2 κιλά  .. Σήμερα όμως τσάκισα μια πίτα του παππού αυτή τη τεράστια ...χιχι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

@Betty90Εχουμε ακριβώς ίδια πητ μου φαίνεται !!! Άγορακι είδα έχεις Ε!  

 

 

  Σήμερα πήγα  κουράστηκα  άναψα  κ μαλλι επιτέλους ..   αλλά με έχουν  πιάσει απ το απόγευμα κάτι πονοι .. σαν αυτοί τις περιόδου.. ευτυχώς  κοιμήθηκαν κ οι μικρές  κ επιτέλους  ξαπλώνω ! 

 

Με τα κιλά εγώ σταμάτησα να μετράω ..  σε όλες τις εγκυμοσύνες έβαζα μέχρι τον 7 .  Μετά τίποτα .. 1 2 κιλά  .. Σήμερα όμως τσάκισα μια πίτα του παππού αυτή τη τεράστια ...χιχι

@Aressana ναι;;; 24/4 έχω πητ. Ναι αγοράκι! Το δεύτερο!! Εσύ κοριτσακι αν θυμάμαι καλά!! Εμένα ο μικρός Δεν έχει κοιμηθεί ακομα Δυστυχώς. Τώρα θα πιει το γάλα του κ πάμε για παραμύθι μπας κ ξεκουραστούμε κι εμείς λίγο! Άστο το θέμα με τα κιλά είναι ζόρικο! Ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ τα κιλά θα τα χάσουμε απ το τρέξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από εμένα !! 

Χαίρομαι που είστε όλες καλά κι εσείς και τα μωράκια σας!!

Εγώ χθές είδα τον γλυκούλι μου στην Β, όλα καλά, 489γρ είναι, όλα τέλεια χωρίς κανένα θέμα. Δεν καθόταν να τον δούμε στο πρόσωπο, είχε το χέρι του μπροστά!! Τον κουνούσε λιγο ο γιατρός αλλά αυτός τίποτα, δεν τον είδα καλά στη φατσούλα του. Και ο γιατρός δεν επέμεινε άλλο, μας λέει αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία. Μου έδωσε 2.6% πιθανότητα να γεννήσω πριν την 37η εβδομάδα, φαντάζομαι ότι είναι πολύ μικρή πιθανότητα. 

Πως περνάει ο καιρός ρε κορίτσια!!! Μου δίνει συνεχώς κλωτσιές και καταλαβαίνω πόσο γρήγορα μεγαλώνει!!! Το βράδυ πλέον με ξυπνάει από τα κλωτσίδια!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

@Aressana ναι;;; 24/4 έχω πητ. Ναι αγοράκι! Το δεύτερο!! Εσύ κοριτσακι αν θυμάμαι καλά!! Εμένα ο μικρός Δεν έχει κοιμηθεί ακομα Δυστυχώς. Τώρα θα πιει το γάλα του κ πάμε για παραμύθι μπας κ ξεκουραστούμε κι εμείς λίγο! Άστο το θέμα με τα κιλά είναι ζόρικο! Ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ τα κιλά θα τα χάσουμε απ το τρέξιμο!

 Λόγια παρηγοριάς για μένα .. δεν τα έχασα ποτέ παρότι 2 (κόρες , πάω για τη 3)  !!  Χαχαχαχα !! Δε βαριέσαι ..  Ή αλήθεια είναι πως  περισσότερο με νοιάζουν  οι ραγάδες παρά τα κιλά .. 

Just now, vkvk19 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από εμένα !! 

Χαίρομαι που είστε όλες καλά κι εσείς και τα μωράκια σας!!

Εγώ χθές είδα τον γλυκούλι μου στην Β, όλα καλά, 489γρ είναι, όλα τέλεια χωρίς κανένα θέμα. Δεν καθόταν να τον δούμε στο πρόσωπο, είχε το χέρι του μπροστά!! Τον κουνούσε λιγο ο γιατρός αλλά αυτός τίποτα, δεν τον είδα καλά στη φατσούλα του. Και ο γιατρός δεν επέμεινε άλλο, μας λέει αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία. Μου έδωσε 2.6% πιθανότητα να γεννήσω πριν την 37η εβδομάδα, φαντάζομαι ότι είναι πολύ μικρή πιθανότητα. 

Πως περνάει ο καιρός ρε κορίτσια!!! Μου δίνει συνεχώς κλωτσιές και καταλαβαίνω πόσο γρήγορα μεγαλώνει!!! Το βράδυ πλέον με ξυπνάει από τα κλωτσίδια!!! 

 Μια χαρά εγώ έχω 3.6 πιθανότητα , μην αγχώνεσαι  !!  Πωπω 500 γρ κοντά .. πόσο βδομαδων είσαι ;;  Ε  έχουμε φάει πάνω απ τον μισό γάιδαρο .. γρήγορα περνάει ο καιρός!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε περάσει τα μισά της εγκυμοσύνης!! Ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός!! Τώρα που θα αρχίσουμε να βαραινουμε να περνάει λίγο πιο αργά ο χρόνος! Θυμάμαι στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μέχρι τον όγδοο πέρασε αέρας. Μετά κόλλησε ο χρόνος!! @Aressana οι ραγάδες είναι στο δέρμα. Κ κιλά να μην πάρεις άμα είναι στο δέρμα να κάνεις θα κάνεις. Οπότε δεν είναι τόσο στο χέρι σου, μην το σκέφτεσαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Aressana στην 21η. Τρίτη μπαίνω στην 22η και 26/4 έχω ΠΗΤ. Νομίζω κοντά είμαστε!!!! 

Εγώ αν και αδύνατη, ο γλυκούλης μια χαρούλα είναι!!! Αν και από εχθές έχω έντονη λαιμαργία ,δεν ξέρω αν φταίει το ότι περνούν οι μέρες.... ξάπλωσα τώρα για να μην βλέπω τα γλυκά μπροστά μου χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια δεν μου έχει αναφέρει τπτ για πιθανότητες κλπ. Απλα τον ρώτησα τι πιστευει αν θα ολοκληρώσουμε κ τις 40 εβδομαδες αλλα αυτο μου λεει δεν μπορούμε να το ξέρουμε αλλα λογικα μου λεει ναι εφοσον ολα πανε καλα. Εσας γιατι σας έδωσε αυτές τις μικρές πιθανοτητες; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εμενα κοριτσια δεν μου έχει αναφέρει τπτ για πιθανότητες κλπ. Απλα τον ρώτησα τι πιστευει αν θα ολοκληρώσουμε κ τις 40 εβδομαδες αλλα αυτο μου λεει δεν μπορούμε να το ξέρουμε αλλα λογικα μου λεει ναι εφοσον ολα πανε καλα. Εσας γιατι σας έδωσε αυτές τις μικρές πιθανοτητες; 

Κοίτα το χαρτί της β επιπεδου .. Έχει αναλυτικά πιθανότητες !!

Just now, Betty90 είπε:

Έχουμε περάσει τα μισά της εγκυμοσύνης!! Ούτε που κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός!! Τώρα που θα αρχίσουμε να βαραινουμε να περνάει λίγο πιο αργά ο χρόνος! Θυμάμαι στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μέχρι τον όγδοο πέρασε αέρας. Μετά κόλλησε ο χρόνος!! @Aressana οι ραγάδες είναι στο δέρμα. Κ κιλά να μην πάρεις άμα είναι στο δέρμα να κάνεις θα κάνεις. Οπότε δεν είναι τόσο στο χέρι σου, μην το σκέφτεσαι!

 Δόξα το θεό δεν έκανα σε καμία εγκυμοσυνη  παρότι τα κιλά !!!  Ναι ίσως να είναι στο δέρμα .. δεν ξέρω ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Κοίτα το χαρτί της β επιπεδου .. Έχει αναλυτικά πιθανότητες !!

 Δόξα το θεό δεν έκανα σε καμία εγκυμοσυνη  παρότι τα κιλά !!!  Ναι ίσως να είναι στο δέρμα .. δεν ξέρω ..

Α οκ θα το κοιτάξω. Τωρα που το λες νομιζω ειχα δει που έλεγε για πιθανότητες πριν από 30κατι εβδομαδες (δεν θυμαμαι ποσο) αλλά δεν έδωσα σημασία. Θα το ξανα δω. Ευχαριστώ!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2020 at 11:10 ΜΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γύρισα απτον υπερηχο! Η μπουμπου μου ειναι πολυ καλα δοξα Το Θεο και όλα δλδ ειναι καλα, τράχηλος, αμνιακό υγρό κλπ. 740 γραμμαρια πηγε το πουλάκι μου κ μας ειπε οτι φαίνεται τσουπωτο μωράκι κ ψηλη! Απτο μπαμπά της πήρε γιατι αν περιμενε απο μενα το 1,60 κάηκε χαχαχα ειχε κ λοξυγγα η γλυκουλα!

Παμε τωρα στο αρνητικό της ημέρας! Για τα κιλά που λετε μια χαρα ειστε εσεις. Εγω ξερετε ποσο πηγα; 65! Ναι παρακαλώ 65! Κ πριν περίπου 2 εβδομαδες που ειχα ζυγιστεί στο σπιτι ημουν μονο 59. Καταλαβαίνετε λοιπόν ποσο μεγάλη διαφορά είναι! Με μαλωσε ο γιατρος αρκετά. Κομμένα μου ειπε τα γλυκά, τα μακαρόνια που ετρωγα πολλα τελευταια! Μου ειπε να ξεκινησω περπάτημα κ να τρωω καθε μερα απαραιτήτως σαλάτες κ φρουτα. Κ 5 γεύματα τουλαχιστον τη μερα αλλα μικρα οχι οι γαβάθες που ετρωγα. Κοριτσια σύνολο απτην αρχή εχω παρει δλδ 12 με 13 κιλά κ ειμαι ακομα στον 6ο. Μου ειπε μέχρι το τελος θα παρω σιγουρα αλλα 5 κιλά μονο απτο μωρο κ τον πλακουντα συν ότι βαλω εγω απτο φαγητο. Οποτε μου λεει φτάνουμε τα 20 και. Και ειναι επικίνδυνο κ για να δυσκολέψει τον φτ και για ζαχαρο, πιεση κλπ. Οποτε απογοητευτηκα κ στεναχωρηθηκα που εφτασα σε τέτοιο σημείο... ειμαι κ μονη μ ολη μερα κ δεν βρίσκω διαθεση να βγω μονη παλι για περπάτημα. Αλλα πρεπει! Και θα φτιάξω ένα πρόγραμμα με τη διατροφή! Δεν με παίρνει για άλλες χαζομάρες.

Καμπυλη θα κανω μαλλον το Σάββατο, μου την εγραψε. Ελπιζω να μην δω κανα διαβήτη κύησης με τις βλακειες που εχω κανει..

Μπορει να μας πειράζουν τα φάρμακα. Εμενα γενικα το φιλικό κ το σιδηρο δεν μου κάθονται πολυ καλα. Αλλα σημερα δεν ξερω γιαιτ με επιασε ετσι. Δεν ειχα φαει βαριά. Μονο δημητριακα ειχα φαει κ μετα ξεκίνησε η αναγουλα κ έφαγα μακαρονια κ κοιμηθηκα κ μετα ημουν καλα. Δεν ξερω μπορει να έτυχε. Ο γιατρος μ είπε ότι δεν επανέρχονται συνηθως ειδικα με την ιδια ένταση τα συμπτώματα του 1ου τριμήνου. Θα δούμε κ στις εξετάσεις γενικα τις μηνιαίες που θα κανω κ θα προσπαθήσω να φτιαξω κ την διατροφή οποτε θελω να πιστεγω θα βοηθήσει κ αυτό. 

Ναι η πίεση μια χαρα ηταν τωρα που με μετρησε ο γιατρος. Πιστεύω απλα έτυχε. Γιατι οτι κανω καθε μερα εκανα κ σηεμρα. Μπορει να παίζουν ρόλο τα πολλά γλυκά που τρωω. Τωρα με ολο αυτο που έγινε θα πρέπει ετσι κ αλλιως να τα κόψω. Μπορει να ήταν τυχαίο κ στις δυο μας. Γενικα δεν εχω ακουσει να επανέρχονται οι εμετοι κ οι αναγουλες στο 3ο τριμηνο. Για καουρες ναι έχω ακούσει. Θα δείξει... 

Καλημέρα!! Αρχικά μπράβο χαίρομαι πάρα πολύ για το νινάκι  τι καλα νεάκια! οσον αφορά τα κιλα μιας και είμαι συμπάσχουσα ξεκινησα 77 και τωρα ειμαι 93.... θα σου πω το εξης δε θελει πολλα τρελα πραγματα απλά ναι οχι υδατανθρακα πολυ επεξεργασμενες τροφες και γλυκα... ειναι πολυ πολυ δυσκολο να περιριορισεις τη λαχταρα αλλα μπορεις να κανεις τρικ πχ να κανεις τα δικα σου γλυκα με πιτουρο βρωμης και ζαχαρη καρυδας, μια πουτιγκα σοκολατας με κακαο κορν φλαουρ ζαχαρη καρυδας και γαλα μειωμενων λιπαρων κτλ... θελει υπομονη  κ εγω σαν παθουσα καταλαβαινω απολυτα και σε νιωθω αμεριστα ελπιζω να παει καλυτερα αληθεια γιατι ο διαβητης κυησης ειναι υπουλο πραγμα. Ωστοσο δεν εισαι η μονη και δεν εισαι μονη να το ξερεις!

On 18/12/2020 at 4:05 ΜΜ, Betty90 είπε:

Κορίτσια μου Μόλις γύρισα απ την β επιπέδου!! Όλα καλά ο μπέμπης μας!!! Βέβαια ήταν πλάτη κ ο γιατρός μου είπε να περπατήσω 10 λεπτά να φάω κάτι κ να ξαναπάω! Οπότε πήρα τον άντρα μου, έφαγα ένα ντονατς κ κάναμε βόλτες γύρω απ το μαιευτήριο!! Ευτυχώς μετά γύρισε!!! Είναι 477γρ κι όλα καλά!! Βγάλαμε κ μια 3D φωτο!! Τρελάθηκα κορίτσια!!! Κι επισήμως αγορομανα!!

@Mantarini2018 Ταυτίζομαι απόλυτα με τη διαφορά της πρώτης με την δεύτερη εγκυμοσύνη! Δεν έχω προλάβει Ούτε σχέδια κ όνειρα να κάνω για το μωράκι μας! Δεν το συζητώ για ξεκούραση! Θα με δεις στην παιδική χαρά, να έχω αγκαλιά τον μικρό μου κ στο άλλο χέρι το πατίνι! Κ την κοιλιά να πετάει! Κ νιώθω τύψεις που δεν μπορώ να αφιερώσω τον ίδιο χρόνο κ την ίδια προσοχή που έδινα στο πρώτο! 

@Vaso11.4.11 Πόσο  χαίρομαι που ήταν όλα καλά στον υπέρηχο!! Σημασία έχει που είναι καλά η μικρούλα!! Τα κιλά θα φύγουν! Κι αυτά τα 6 που έβαλες σε 2 εβδομάδες δεν είναι όλα δικά σου! Είναι κατακράτηση είναι του μωρό είναι πολλά!! Κοίτα όσο μπορείς να φτιάξεις τη διατροφή σου κ να τρέφεται πιο υγιεινά κ μην σκέφτεσαι τπτ άλλο!

Μπραβο για τα τεελεια νεακια τι καλα!!!!


 

 

On 19/12/2020 at 12:24 ΠΜ, Mantarini2018 είπε:

Woman88 μια χαρά είναι η μπέμπα! Εδώ κάνουμε τόσες δουλειές και είναι μια χαρά με την αποτρίχωση δεν θα ναι;

Κατερίνα καλή επιτυχία την Δευτέρα, εγώ έχω την τρίτη! Ακόμα δεν αγχώνομαι αλλά την Δευτέρα θα σκάσω κι εγώ 

Εμένα που μου είπε ο γιατρός να βάλω 5? Στο περίπου βέβαια...του λέω καλά αλλά δεν με μαλώνει ποτέ τώρα είμαι στα +4

Πάντως εγώ που γενικά τρώω τώρα βλέπω ότι βάζω πιο δύσκολα 

Για να δούμε πόσα θα πάρουμε στο τέλος;

Πάντως η μπέμπα μου είναι πολύ δραστήρια, μέρα νύχτα κλωτσαει και πολλές φορές μέσα την νύχτα που ξυπνάω για κατούρημα πάλι την καταλαβαίνω! Αλλά ρε κορίτσια βάζει ο άντρας μου το χέρι και λες και το καταλαβαίνει και σταματάει...

 

Καλημέρα!! τι ωραια μπραβο εγω ακομα παω 20η εβδομαδα τπτ ο μικρος δε νιωθω σχεδον τιποτα ανυπομονω τοοοοοσοοοοο πολλλυυυυυυ χαιρομαι πολυ για ολα τα κοριτσια αντε παιδια με το καλο

  • Ευχαριστώ 2

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...