Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Η συρταριερα που θα εχω θα έχει πάνω την τηλεόραση κ δεν βολεύει. 

 Βάλε την τηλεόραση στο τοίχο ;   κ εγώ μετά από καιρό έχω τηλ πάνω στη ραφιερα της , θα την   βγάλω εντελώς απ το δωμάτιο .. εκτός κ εάν ..τη βάλω κ  εγω στο τοίχο!!

Just now, Katerinafotou είπε:

Ηταν καλη η αυχενικη μου. 

Ε τότε τι αγχώνεσαι !! Μια χαρά θα είναι ! Πιστοποιημένος να είναι μόνο ο γιατρός κ μην ανυσηχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aressana είπε:

 Βάλε την τηλεόραση στο τοίχο ;   κ εγώ μετά από καιρό έχω τηλ πάνω στη ραφιερα της , θα την   βγάλω εντελώς απ το δωμάτιο .. εκτός κ εάν ..τη βάλω κ  εγω στο τοίχο!!

Ε τότε τι αγχώνεσαι !! Μια χαρά θα είναι ! Πιστοποιημένος να είναι μόνο ο γιατρός κ μην ανυσηχεις!

Είναι ναι, αλλά δεν ξέρω εχω αγχωθεί πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

 Εγώ καθόμουν στη λεκάνη  !  Θα το δεις μη  σκας από τώρα.. ! 

 

Αχ θυμάμαι π είχες πει για το καρότσι.. μπορείς να μ πεις μάρκα ;  κ μένα ήθελε να μ δείνε η κουμπάρα μου  ένα maclaren π είχε .. ήταν για άνω των 6 μηνών ..  Δεν το πήρα.. πήρα τη τριλογία  της  inglessina.  Εάν γύρναγα το χρόνο πίσω ..  θα κοιτούσα να μην το πάρω με το αυγό (3   σε 1)  δεν με βόλεψε ποτέ ..πάλι inglessina θα περνά όμως!  ένιωθα τα παιδιά δεν καθονται σωστά βέβαια φταίει κ το αμάξι μου -   σαν getz  με μικρότερες ζωνες ήθελε άλλο κάθισμα..  οπότε δυστυχώς το "παντρευτηκα"  αυτό το αυγό και ψάχνω  να βρω  κάποιο άλλο ..    Δεν παίζει να πείσω τον άντρα μου βέβαια !! Χαχα αλλά .. πάνω από όλα η ασφάλεια .. Δυστυχώς αυτά π κουμπωνουν στα καρότσια  δεν έχουν περασει τα σωστά  crash test   απλά έχουν έγκριση για πώληση.. 

 

 

@Katerinafotou  στην αυχενικη τι σου χε δείξει ;;   καλέ μην αγχώνεσαι!! Τα φιλάκια θα δούνε  τη καρδούλα τη κοιλιτσα  κλπ  να επιβαιβεωση το φύλο  και όλα καλα!!

Εμείς μια φορά που καθίσαμε πανω στη λεκάνη έσπασε χαχαχαχα απο τοτε δεν το ξανα δοκιμάσαμε. Καλα φανταζομαι θα βολευομαι με ένα σκαμνακι. Μην το παρα κανω πια κ εγω. Λύσεις υπάρχουν. Τωρα βρήκα πολύ ωραίες βάσεις σαν καθισματακια που μπορώ να βαζω στη μπανιέρα τη δικη μας κ να το πλένω εκει οταν μεγαλώσει λίγο μέχρι να μάθει να στέκεται μονο του. Έχει ωραία τετοια καθισματακια που κάνουν μεχρι κ 3 ετών κλπ κ χρήση από νεογεννητο. Οποτε στην αρχη θα το πλένω σκεφτηκα οντως στο χερι στο νιπτήρα που θα μου δείξουν απτο μαιευτήριο κ μετα θα το βάζω να ξαπλωνει σε αυτό το καθισματακι-βαση με τα αντιολισθητικα ποδαράκια μεσα στη μπανιέρα μας. Ελπιζω να κατάλαβες ποια λεω. 

Οσο για το αυγο, αν δεν παρω αυγο δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω καθολου το καροτσι μεχρι να πάει 6 μηνών. Θα πρέπει οπωσδήποτε να παρω για να μπορώ να το πηγαινω βολτα. Το καροτσι ειναι τεράστιο κ αν βάζω το μωρο χωρίς κάποια βάση οπως το αυγο, θα πέφτει απτα πλαϊνά που δεν το προστατεύουν. Ειναι της Lapin μάρκας mamas and papas τύπος armadilo flip. Δεν το έχει τωρα στο ίντερνετ γιατι ειναι προ 5ετιας. Λες να παρω χωριστά καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει; το αυγο δεν το αποφεύγω καθώς όπως προείπα δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το καροτσι το πρώτο καιρό καθολου.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Aressana είπε:

Σήμερα κοιτούσα κ εγώ τη λίστα.. έβγαλα κ τα ρούχα των κοριτσιών να δω τι έχω  .. 

1. Από πετσέτες σεντόνια  κουβέρτες πάνες αγκαλιάς   Πικέ , ειμαι καλυμμένη. Θα χρειαστώ  τα πανάκια  του τζαμπού για οταν τρέχει το γάλα.. Γενικά αυτα με έχουν σωσει!,( Ακόμα κ πυρετό οταν είχαν ήταν τόσο μαλακά π τους έβαζα σε αυτα με νερόξυδο!)

2. Πρέπει να βρω το αυγό βασικά τα μαξιλαράκια του   και το πορτ μπεμπέ να το καθαρίσω . 

3. Να μ στείλουν πίσω το λίκνο μου να πάρω νέο στρώμα. Να ελέγξω το ρηλαξ π έχω .

4.  Έχω  4-5 ολόσωμα φορμακια , να πάρω αλλά  3 4 .  Φανελάκια  ζιπουνακια έχω . Να πάρω Κάλτσακια. 

5.αποστειρωτες μπιμπερό πιπίλες δεν παίρνω  δεν πήρα ποτέ    δεν έχω τπτ.αποκλειστικος θηλασμός .

6. Ρόμπα έχω . Νυχτικες αυτές που έχω . Κ ειδωμεν ως τότε. 

Φαρμακείο. Οινόπνευμα -γαζες - κρέμα ελαφριά συγκαματος και sudocream  για ώρα ανάγκης. Αμυγδαλελαιο για μασαζάκι.  Θερμόμετρο μετώπου έχω .  Από το σούπερ μάρκετ σελτεδακια .σερβιέτες λοχείας. Σαμπουάν/αφρόλουτρο μωρου.  Το Eva για μένα . Ψαλιδάκι για τα νύχια/νυχοκοπτης.

Τι άλλο έχει κολλήσει το μυαλό μου

Να συμπληρώσω στο φαρμακείο μιας κ τα έχω πρόσφατα!

1. επιθέματα για το στήθος(τα περισσότερα ειδικά μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός κάνουν χαμουλης,ξέρεις εσύ που θηλαζεις!!)

2.κοχύλια(επίσης πολύ πιθανό να χρειαστούν στην αρχή που συνήθως είναι ευαίσθητες οι ρογες κ ίσως λίγο πληγωθούν (ούτως ή άλλως είναι οικονομικά αρκετά!)

3. Όρο για να καθαρίζετε τη μυτούλα

4. Πάνες εννοείται (να παρετε το μηνιαίο πακέτο προτείνω από φαρμακείο ηλεκτρονικό που πάντα κάποιο θα έχει σε προσφορά κ συμφέρουν κ εννοείται θα χρειαστούν!)

5. Μωρομαντηλα (επίσης προτείνω μηνιαίο πακέτο για τους ίδιους λόγους)

6. Λανολινη για της θηλές (της μεντελα η κίτρινη είναι πολύ καλή κατ εμέ!) 

7. Χτενακι αν θέλετε για το μπεμπέ

Αυτά μου έρχονται τώρα..

ΥΓ: καλύτερα να τα βάλετε κάτω όσα θέλετε κ να κάνετε μια παραγγελία από ένα φαρμακείο online γτ πάντα έχουν προσφορές σε βρεφικά ήδη κτλ κ πολύ μεγαλύτερη ποικιλία από τα φυσικά φαρμακεία ή το σούπερ..

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εμείς μια φορά που καθίσαμε πανω στη λεκάνη έσπασε χαχαχαχα απο τοτε δεν το ξανα δοκιμάσαμε. Καλα φανταζομαι θα βολευομαι με ένα σκαμνακι. Μην το παρα κανω πια κ εγω. Λύσεις υπάρχουν. Τωρα βρήκα πολύ ωραίες βάσεις σαν καθισματακια που μπορώ να βαζω στη μπανιέρα τη δικη μας κ να το πλένω εκει οταν μεγαλώσει λίγο μέχρι να μάθει να στέκεται μονο του. Έχει ωραία τετοια καθισματακια που κάνουν μεχρι κ 3 ετών κλπ κ χρήση από νεογεννητο. Οποτε στην αρχη θα το πλένω σκεφτηκα οντως στο χερι στο νιπτήρα που θα μου δείξουν απτο μαιευτήριο κ μετα θα το βάζω να ξαπλωνει σε αυτό το καθισματακι-βαση με τα αντιολισθητικα ποδαράκια μεσα στη μπανιέρα μας. Ελπιζω να κατάλαβες ποια λεω. 

Οσο για το αυγο, αν δεν παρω αυγο δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω καθολου το καροτσι μεχρι να πάει 6 μηνών. Θα πρέπει οπωσδήποτε να παρω για να μπορώ να το πηγαινω βολτα. Το καροτσι ειναι τεράστιο κ αν βάζω το μωρο χωρίς κάποια βάση οπως το αυγο, θα πέφτει απτα πλαϊνά που δεν το προστατεύουν. Ειναι της Lapin μάρκας mamas and papas τύπος armadilo flip. Δεν το έχει τωρα στο ίντερνετ γιατι ειναι προ 5ετιας. Λες να παρω χωριστά καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει; το αυγο δεν το αποφεύγω καθώς όπως προείπα δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το καροτσι το πρώτο καιρό καθολου.

Μαρσιπο??? δε ξερω εγω δε θελω καθολου το καροτσι....

Just now, Renez είπε:

Να συμπληρώσω στο φαρμακείο μιας κ τα έχω πρόσφατα!

1. επιθέματα για το στήθος(τα περισσότερα ειδικά μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός κάνουν χαμουλης,ξέρεις εσύ που θηλαζεις!!)

2.κοχύλια(επίσης πολύ πιθανό να χρειαστούν στην αρχή που συνήθως είναι ευαίσθητες οι ρογες κ ίσως λίγο πληγωθούν (ούτως ή άλλως είναι οικονομικά αρκετά!)

3. Όρο για να καθαρίζετε τη μυτούλα

4. Πάνες εννοείται (να παρετε το μηνιαίο πακέτο προτείνω από φαρμακείο ηλεκτρονικό που πάντα κάποιο θα έχει σε προσφορά κ συμφέρουν κ εννοείται θα χρειαστούν!)

5. Μωρομαντηλα (επίσης προτείνω μηνιαίο πακέτο για τους ίδιους λόγους)

6. Λανολινη για της θηλές (της μεντελα η κίτρινη είναι πολύ καλή κατ εμέ!) 

7. Χτενακι αν θέλετε για το μπεμπέ

Αυτά μου έρχονται τώρα..

ΥΓ: καλύτερα να τα βάλετε κάτω όσα θέλετε κ να κάνετε μια παραγγελία από ένα φαρμακείο online γτ πάντα έχουν προσφορές σε βρεφικά ήδη κτλ κ πολύ μεγαλύτερη ποικιλία από τα φυσικά φαρμακεία ή το σούπερ..

 

Χρειαζεται εκεινο το εργαλειο που τραβαει τη μυξουλα??????


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

 Βάλε την τηλεόραση στο τοίχο ;   κ εγώ μετά από καιρό έχω τηλ πάνω στη ραφιερα της , θα την   βγάλω εντελώς απ το δωμάτιο .. εκτός κ εάν ..τη βάλω κ  εγω στο τοίχο!!

Ε τότε τι αγχώνεσαι !! Μια χαρά θα είναι ! Πιστοποιημένος να είναι μόνο ο γιατρός κ μην ανυσηχεις!

Ναι μπορεί να την βάλουμε στον τοίχο αλλα κ παλι δεν ξερω αν θα με βολευει εκεινη η συρταριερα γιατι έρχεται πολυ κοντα απτο κρεβατι, θα ειναι στενά. Προτιμώ μαλλον στο κρεβάτι. Τζάμπα αγχωνομαι. Ολόκληρο κρεβάτι θα εχω μια χαρα το αλλαζω εκει, έλεος. Προβλήματα που βρίσκω κ εγω χαχα 

Ασε που πήρα ένα παρκοκρεβατο που έχει κ αποσπώμενη αλλαξιερα οποτε μπορω να το αλλαζω και εκει! 

Για το μπάνιο σκέφτηκα να πάρω μια βάση σαν καθισματακι που ειναι κ να το βάζω μέσα στη μπανιέρα μας. Απλα δεν θα βυθίζεται. Θα τρέχει απλως το νερό από το τηλέφωνο πανω του. Για αυτο ηθελα μια λεκάνη για να τη γεμίζω με νερό και να μπορεί να βυθίζεται κ να το ευχαριστιεται αλλα αφου η μπανιέρα μας ειναι στενη (37 εκατοστά το πλατος), δεν χωράει καμια λεκάνη οποτε θα του βάλω απλως ένα καθισματακι.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valentina85 είπε:

Μαρσιπο??? δε ξερω εγω δε θελω καθολου το καροτσι....

Χρειαζεται εκεινο το εργαλειο που τραβαει τη μυξουλα??????

Αυτό εγώ δε το χρησιμοποίησα ως τώρα πότε(2.5 μήνες δλδ..) ,αν το πάρεις έχε το για ώρα ανάγκης που είναι ΠΟΛΥ βουλωμένη η μύτη κ δε βγαίνουν αλλιώς με τπτ γτ βάση παιδιάτρων κ ωτορινολαρυγγολόγων η συχνή χρήση είναι επικίνδυνη λόγω της απότομης αποσυμπίεσης που δημιουργεί στα αυτακκα τους κ μπορεί να προκαλέσει ωτίτιδα ή ζημιά στο τύμπανο..ρώτησε φυσικά κ τη παιδίατρο σου ωστόσο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εμείς μια φορά που καθίσαμε πανω στη λεκάνη έσπασε χαχαχαχα απο τοτε δεν το ξανα δοκιμάσαμε. Καλα φανταζομαι θα βολευομαι με ένα σκαμνακι. Μην το παρα κανω πια κ εγω. Λύσεις υπάρχουν. Τωρα βρήκα πολύ ωραίες βάσεις σαν καθισματακια που μπορώ να βαζω στη μπανιέρα τη δικη μας κ να το πλένω εκει οταν μεγαλώσει λίγο μέχρι να μάθει να στέκεται μονο του. Έχει ωραία τετοια καθισματακια που κάνουν μεχρι κ 3 ετών κλπ κ χρήση από νεογεννητο. Οποτε στην αρχη θα το πλένω σκεφτηκα οντως στο χερι στο νιπτήρα που θα μου δείξουν απτο μαιευτήριο κ μετα θα το βάζω να ξαπλωνει σε αυτό το καθισματακι-βαση με τα αντιολισθητικα ποδαράκια μεσα στη μπανιέρα μας. Ελπιζω να κατάλαβες ποια λεω. 

Οσο για το αυγο, αν δεν παρω αυγο δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω καθολου το καροτσι μεχρι να πάει 6 μηνών. Θα πρέπει οπωσδήποτε να παρω για να μπορώ να το πηγαινω βολτα. Το καροτσι ειναι τεράστιο κ αν βάζω το μωρο χωρίς κάποια βάση οπως το αυγο, θα πέφτει απτα πλαϊνά που δεν το προστατεύουν. Ειναι της Lapin μάρκας mamas and papas τύπος armadilo flip. Δεν το έχει τωρα στο ίντερνετ γιατι ειναι προ 5ετιας. Λες να παρω χωριστά καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει; το αυγο δεν το αποφεύγω καθώς όπως προείπα δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το καροτσι το πρώτο καιρό καθολου.

Το καρότσι που σας δώσανε δεν έχει καλαθουνα (port bebe);

Να ρωτήσω και εγώ τις εμπειρες μανούλες. Κοιτάμε να πάρουμε καρότσι 3 σε 1. Αξίζει λέτε ή είναι τζάμπα λεφτά . Γιατί δεν είναι και φτηνά. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Valentina85 είπε:

Μαρσιπο??? δε ξερω εγω δε θελω καθολου το καροτσι....

Χρειαζεται εκεινο το εργαλειο που τραβαει τη μυξουλα??????

Τον έχω σκεφτεί κ τον μαρσιπο αλλα θα εχω μεγαλύτερη ελευθερία κίνησης με το καροτσι συν του ότι θα είναι κ το μωρο πιο ανετο. Αυγο θα παρω σιγουρα ετσι κ αλλιως θα μου χρησιμεύει κ για άλλες περιπτώσεις το πρώτο καιρό πχ αν θέλω να πεταχτώ καπου κ δεν θελω να πάρω ολόκληρο καροτσι. Αλλα ξανα σκέφτηκα στο να το χρησιμοποιώ κ σαν καθισμα αυτοκινητου αφου μου λέτε ότι δεν είναι τόσο safe. Θα πάρω λογικα ενα κανονικο καθισμα κ θα εχω το αυγο μόνιμα πάνω στο καροτσι να μην το βάζω κ το βγαζω κ ολας συνέχεια απτο αυτοκίνητο.

Just now, Maria92 είπε:

Το καρότσι που σας δώσανε δεν έχει καλαθουνα (port bebe);

Να ρωτήσω και εγώ τις εμπειρες μανούλες. Κοιτάμε να πάρουμε καρότσι 3 σε 1. Αξίζει λέτε ή είναι τζάμπα λεφτά . Γιατί δεν είναι και φτηνά. 

Οχι ειναι σκέτο. Χωρίς αυγο ή καλαθουνα. Έχει 5 χρονια που γέννησε η κυρια αυτή που μου το έδωσε κ δεν ξερω τι έχουν κάνει το αυγο. Καλαθουνα δεν είχαν ετσι κ αλλιως. 

Κορίτσια σκεφτηκα τωρα οτι μπορω να παρω καλαθουνα αντι για αυγο για να ενσωματώσω στο καροτσι κ να παρω κ καθισμα αυτοκινητου κανονικο για το αυτοκίνητο. Η καλαθουνα δεν ειναι πιο οικονομική απτο αυγο;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι μπορεί να την βάλουμε στον τοίχο αλλα κ παλι δεν ξερω αν θα με βολευει εκεινη η συρταριερα γιατι έρχεται πολυ κοντα απτο κρεβατι, θα ειναι στενά. Προτιμώ μαλλον στο κρεβάτι. Τζάμπα αγχωνομαι. Ολόκληρο κρεβάτι θα εχω μια χαρα το αλλαζω εκει, έλεος. Προβλήματα που βρίσκω κ εγω χαχα 

Ασε που πήρα ένα παρκοκρεβατο που έχει κ αποσπώμενη αλλαξιερα οποτε μπορω να το αλλαζω και εκει! 

Για το μπάνιο σκέφτηκα να πάρω μια βάση σαν καθισματακι που ειναι κ να το βάζω μέσα στη μπανιέρα μας. Απλα δεν θα βυθίζεται. Θα τρέχει απλως το νερό από το τηλέφωνο πανω του. Για αυτο ηθελα μια λεκάνη για να τη γεμίζω με νερό και να μπορεί να βυθίζεται κ να το ευχαριστιεται αλλα αφου η μπανιέρα μας ειναι στενη (37 εκατοστά το πλατος), δεν χωράει καμια λεκάνη οποτε θα του βάλω απλως ένα καθισματακι.

Καλέ κ εγώ ή στο κρεβάτι ή στον καναπέ τον αλλάζω!! Του έχω ένα στρωματακι αλλαγματος,βάζω κ ένα σελτεδακι(αυτά που είναι μιας χρήσεως μήπως κατουρήσει την ώρα της αλλαγής αλλιώς εννοείται το κρατάω για την επόμενη αλλαγή αν είναι καθαρό!) Κ μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Να συμπληρώσω στο φαρμακείο μιας κ τα έχω πρόσφατα!

1. επιθέματα για το στήθος(τα περισσότερα ειδικά μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός κάνουν χαμουλης,ξέρεις εσύ που θηλαζεις!!)

2.κοχύλια(επίσης πολύ πιθανό να χρειαστούν στην αρχή που συνήθως είναι ευαίσθητες οι ρογες κ ίσως λίγο πληγωθούν (ούτως ή άλλως είναι οικονομικά αρκετά!)

3. Όρο για να καθαρίζετε τη μυτούλα

4. Πάνες εννοείται (να παρετε το μηνιαίο πακέτο προτείνω από φαρμακείο ηλεκτρονικό που πάντα κάποιο θα έχει σε προσφορά κ συμφέρουν κ εννοείται θα χρειαστούν!)

5. Μωρομαντηλα (επίσης προτείνω μηνιαίο πακέτο για τους ίδιους λόγους)

6. Λανολινη για της θηλές (της μεντελα η κίτρινη είναι πολύ καλή κατ εμέ!) 

7. Χτενακι αν θέλετε για το μπεμπέ

Αυτά μου έρχονται τώρα..

ΥΓ: καλύτερα να τα βάλετε κάτω όσα θέλετε κ να κάνετε μια παραγγελία από ένα φαρμακείο online γτ πάντα έχουν προσφορές σε βρεφικά ήδη κτλ κ πολύ μεγαλύτερη ποικιλία από τα φυσικά φαρμακεία ή το σούπερ..

 

Τα κοχύλια τι ειναι ακριβως; τι διαφορά έχουν απτα επιθέματα στηθους;

Just now, Renez είπε:

Καλέ κ εγώ ή στο κρεβάτι ή στον καναπέ τον αλλάζω!! Του έχω ένα στρωματακι αλλαγματος,βάζω κ ένα σελτεδακι(αυτά που είναι μιας χρήσεως μήπως κατουρήσει την ώρα της αλλαγής αλλιώς εννοείται το κρατάω για την επόμενη αλλαγή αν είναι καθαρό!) Κ μια χαρά!!

Ναι έτσι ακριβώς αλλαζα το μπεμπε στη δουλειά μου. Χωρίς καν στρωματακι. Απευθειας πανω στο κρεβατι πανω σε σελτεδακι μιας χρήσεως που το χρησιμοποιούσαμε για 2 με 3 μερες εφοσον δεν λερωνοταν. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τον έχω σκεφτεί κ τον μαρσιπο αλλα θα εχω μεγαλύτερη ελευθερία κίνησης με το καροτσι συν του ότι θα είναι κ το μωρο πιο ανετο. Αυγο θα παρω σιγουρα ετσι κ αλλιως θα μου χρησιμεύει κ για άλλες περιπτώσεις το πρώτο καιρό πχ αν θέλω να πεταχτώ καπου κ δεν θελω να πάρω ολόκληρο καροτσι. Αλλα ξανα σκέφτηκα στο να το χρησιμοποιώ κ σαν καθισμα αυτοκινητου αφου μου λέτε ότι δεν είναι τόσο safe. Θα πάρω λογικα ενα κανονικο καθισμα κ θα εχω το αυγο μόνιμα πάνω στο καροτσι να μην το βάζω κ το βγαζω κ ολας συνέχεια απτο αυτοκίνητο.

Οχι ειναι σκέτο. Χωρίς αυγο ή καλαθουνα. Έχει 5 χρονια που γέννησε η κυρια αυτή που μου το έδωσε κ δεν ξερω τι έχουν κάνει το αυγο. Καλαθουνα δεν είχαν ετσι κ αλλιως. 

Κορίτσια σκεφτηκα τωρα οτι μπορω να παρω καλαθουνα αντι για αυγο για να ενσωματώσω στο καροτσι κ να παρω κ καθισμα αυτοκινητου κανονικο για το αυτοκίνητο. Η καλαθουνα δεν ειναι πιο οικονομική απτο αυγο;

Για αυτό σε ρώτησα. Μήπως είναι καλύτερο να ψάξεις για καλαθουνα; Και να πάρεις ένα κάθισμα αυτοκινήτου να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και μετά. Πόσες φορές θα μπείτε στο αμάξι μέχρι να μπορέσει να καθίσει στο καθισματακι;


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Το καρότσι που σας δώσανε δεν έχει καλαθουνα (port bebe);

Να ρωτήσω και εγώ τις εμπειρες μανούλες. Κοιτάμε να πάρουμε καρότσι 3 σε 1. Αξίζει λέτε ή είναι τζάμπα λεφτά . Γιατί δεν είναι και φτηνά. 

Βρίσκεις κ οικονομικά σχετικά πχ cangaroo.. κοίτα να δεις..εξαρτάται τι θες..πχ αν πάρεις 3 σε 1 καρότσι μπορείς να έχεις τη καλαθουνα του με τη βάση της αντί για λίκνο οπότε να γλυτώσεις λεφτά από το λίκνο..

Εγώ παρότι μου έκαναν δώρο πολυμορφικό τώρα που ξέρω θα προτιμούσα απλό καροτσι αλλά να είναι για νεογέννητα (να το προσέξετε αυτο-δεν είναι όλα .πρέπει να ξαπλώνει τελείως κάτω η πλατουλα!) Κ ένα καλό ξεχωριστο καθισματακι αυτοκινήτου μέχρι 36κιλα πχ που υπάρχουν τα οποία είναι με μαξιλαράκια πολυμορφικα κ αναλόγως την ηλικία του παιδιού αφαιρείτε..επίσης υπάρχουν από 150€ πολύ καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...