Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Λογικα μπορω να παρω ανταπτορες κ να προσαρμοσω οποιαδήποτε αυγο ή πορτ μπεμπε στο καροτσι. Το πορτ μπεμπέ οντως νομιζω θα ειναι πιο χρήσιμο για να το εχω κ για μεσα στο σπίτι ή για να παω σε κάποιο άλλο σπίτι κλπ. Και στο αυτοκίνητο είναι καλύτερα να παρω ένα καλό καθισμα απο 0 έως όσα κιλα βγαίνει. Να το εχει χρόνια. (Καλαθουνα ειναι το πορτ μπεμπέ μου ειπε η Ρενεζ. Οτι ειναι το ιδιο.)

Ίδιο στυλ εξωτερικά ακριβώς.απλσ η καλαθουνα δεν μπαίνει στο καρότσι την έχουν σαν λίκνο μόνο. Ενώ το Πορτ μπεμπέ μπαίνει κ στο καρότσι αλλά έχει κ βάση με ροδακια να κοιμάται αν θες το μωράκι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Η καλαθουνα περίπου μέχρι τότε γτ μετά ψηλώνουν κ δε χωράνε...:mrgreen: άσε που όσο μεγαλώνουν αντιλαμβάνονται το περιβάλλον κ θέλουν να βλέπουν κ όχι να είναι μονίμως ξάπλα όπως στη καλαθουνα..

Όσο για το μπανάκι όπως το λες ναι είναι τσάμπα λεφτά φίλη..ένα ατιολισθητικο καθισματακι για τη μπανιέρα θα είναι σούπερ απλά θα σου βγει λίγο η μεσουλα..επισης γτ να μη βάζεις καλέ τάπα στη μπανιερα να τη βυθίζεις εκεί??

Αρα για τους πρώτους 6 μηνες είναι οκ να παρω ένα Πορτ μπεμπέ. Γιατι 6 μηνες ολο κ θα χρειαστώ το καροτσι. Θα ειναι κοντα στο καλοκαίρι οταν γεννησω. 

Σιχαινομαι να γεμίζω νερο μεσα σε μπανιέρες. Ποτε δεν το εχω κανει ουτε για μενα. Δεν εχω κανει ποτε αφρόλουτρο :P μπορει να την καθαρίζω καθε βδομαδα αλλα επειδη πιανει ευκολα αλατα καθώς έχουμε πολλά στο νερό που τρέχει, όταν σκέφτομαι αυτή την εικόνα με τα άλατα κ το πατο της μπανιερας που βρωμίζει σιχαινομαι κ ας το εχω καθαρίσει μόλις. Οποτε δεν θα έβαζα ποτέ το παιδι εκει. Αν θα το έβαζα θα είχε δικιά του προσωπική λεκανη. Για αυτο ηθελα να παρω. Αλλα δεν χωράει σε εμάς. Κρίμα. 

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Η καλαθουνα περίπου μέχρι τότε γτ μετά ψηλώνουν κ δε χωράνε...:mrgreen: άσε που όσο μεγαλώνουν αντιλαμβάνονται το περιβάλλον κ θέλουν να βλέπουν κ όχι να είναι μονίμως ξάπλα όπως στη καλαθουνα..

Όσο για το μπανάκι όπως το λες ναι είναι τσάμπα λεφτά φίλη..ένα ατιολισθητικο καθισματακι για τη μπανιέρα θα είναι σούπερ απλά θα σου βγει λίγο η μεσουλα..επισης γτ να μη βάζεις καλέ τάπα στη μπανιερα να τη βυθίζεις εκεί??

Θα σε γελάσω φίλη σε αυτό γτ μου το πήραν δώρο κ δεν ασχολήθηκα ποτέ με καροτσια πολύ..

Ξέρω μόνο σίγουρα πως πρέπει να κοιτάξεις να είναι ελαφρύ κ να κλείνει εύκολα!!

 

Just now, Aressana είπε:

Για κάθισμα αυτοκίνητου μπες στο fb  παιδί και οδική ασφάλεια.

 Τώρα καρότσι..  μένεις σε πόλη σε χωριό ; (θέμα ροδας) ( όπως είναι τα ποδήλατα ένα πράγμα!)    Εγώ εμπειρία έχω από inglesina , ήθελα να ανοίγει κ να κλείνει  με ένα κουμπί  χωρίς πολλά πολλά.. 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Μένω Αθήνα βόρεια προάστια. Έχουμε σχετικά καλά πεζοδρόμια και ποδηλατοδρόμο στη γειτονιά. 

 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ίδιο στυλ εξωτερικά ακριβώς.απλσ η καλαθουνα δεν μπαίνει στο καρότσι την έχουν σαν λίκνο μόνο. Ενώ το Πορτ μπεμπέ μπαίνει κ στο καρότσι αλλά έχει κ βάση με ροδακια να κοιμάται αν θες το μωράκι..

Ααα οκ τωρα καταλαβα. Αρα εμεις μιλαμε για πορτ μπεμπε. Κ προτιμάται το πορτ μπεμπέ απτο αυγο. Σωστα; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αρα για τους πρώτους 6 μηνες είναι οκ να παρω ένα Πορτ μπεμπέ. Γιατι 6 μηνες ολο κ θα χρειαστώ το καροτσι. Θα ειναι κοντα στο καλοκαίρι οταν γεννησω. 

Σιχαινομαι να γεμίζω νερο μεσα σε μπανιέρες. Ποτε δεν το εχω κανει ουτε για μενα. Δεν εχω κανει ποτε αφρόλουτρο :P μπορει να την καθαρίζω καθε βδομαδα αλλα επειδη πιανει ευκολα αλατα καθώς έχουμε πολλά στο νερό που τρέχει, όταν σκέφτομαι αυτή την εικόνα με τα άλατα κ το πατο της μπανιερας που βρωμίζει σιχαινομαι κ ας το εχω καθαρίσει μόλις. Οποτε δεν θα έβαζα ποτέ το παιδι εκει. Αν θα το έβαζα θα είχε δικιά του προσωπική λεκανη. Για αυτο ηθελα να παρω. Αλλα δεν χωράει σε εμάς. Κρίμα. 

Χαχαχαχα δικιά μου είσαι. Και εγώ σιχαίνομαι και δεν έχω βυθιστεί ποτέ σε μπανιέρα . Ο άντρας μου από την άλλη τρελαίνεται. Αλλά ούτε εγώ θα βάλω το παιδί μου μέσα σε γεματη μπανιέρα έτσι σκέτο. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ααα οκ τωρα καταλαβα. Αρα εμεις μιλαμε για πορτ μπεμπε. Κ προτιμάται το πορτ μπεμπέ απτο αυγο. Σωστα; 

Ναι το πορτ μπεμπέ  μπαίνει σε καρότσι .. Το αυγό καλύτερα να είναι ένα σωστό (περασμένο από crash test )  κάθισμα αυτοκινήτου  για περισσότερη ασφάλεια έτσι κ αλλιώς είναι κάτι που θα το  χρειαστείς για αρκετά χρονια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Χαχαχαχα δικιά μου είσαι. Και εγώ σιχαίνομαι και δεν έχω βυθιστεί ποτέ σε μπανιέρα . Ο άντρας μου από την άλλη τρελαίνεται. Αλλά ούτε εγώ θα βάλω το παιδί μου μέσα σε γεματη μπανιέρα έτσι σκέτο. 

Ε μα ναι άμα το χεις στο μυαλο σ κ δεν σ αρέσει δεν μπορείς κ να το ευχαριστηθείς! Πολυ θα ήθελα να κανω κ εγω ενα αφρόλουτρο καποια στιγμη αλλα θα πρέπει να έχει γίνει απολύμανση κ να είναι καινούργια μπανιερα χαχαχα οποτε σιγα μη κάτσω να σκάσω. :P

Just now, Aressana είπε:

Ναι το πορτ μπεμπέ  μπαίνει σε καρότσι .. Το αυγό καλύτερα να είναι ένα σωστό (περασμένο από crash test )  κάθισμα αυτοκινήτου  για περισσότερη ασφάλεια έτσι κ αλλιώς είναι κάτι που θα το  χρειαστείς για αρκετά χρονια

Αυγο νομιζω λεμε το καθισμα που ειναι για νεογεννητα; αλλιως εγω το λεω καθισμα αυτοκινητου, οχι αυγο. Αχ αυτα με τις ονομασίες πως τα έχουν κάνει ετσι; πολυ μπέρδεμα χαχα. Παντως βγάλαμε άκρη. Καταλάβαμε η μια την αλλη ευτυχώς! Θα παρω πορτ μπεμπε για να μην ξεμείνω απο καροτσι για 6 μηνες κ μια κ καλή ενα καλο καθισμα αυτοκινητου που θα μπορεί να το χρησιμοποιεί απο νεογεννητο μεχρι κ μεγαλύτερη ηλικία.

  • Χαχα 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Λες να υπάρχουν χαμηλές βασεις; γιατι οσες εχω δει είναι πολυ ψηλές να φτάνουν σε ύψος οσο ειμαι εγω στο ορθιο πχ. Αν βρω μια τέτοια που να μπαίνει μέσα στη δικη μου μπανιερα θα πρέπει να είναι λίγο πιο χαμηλή γιατι αν ειναι πολυ ψηλη παλι θα βγαίνουν τα νερά απεξω. Θα πετάγονται. Παντως μαλλον θα παρω μια απλή βάση καθισματακι να τελειώνουμε κ απλως δεν θα βυθίζεται το παιδι στο νερό. Οκ. Δεν εγινε κ κατι.

Κοίτα τωρα που έψαξα στο ίντερνετ για να σε παραθέσω και εγώ ψηλές τις είδα . Αλλά είναι δυνατόν να μην υπάρχουν βάσεις σε διάφορες διαστάσεις; Λοιπόν μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα κάνεις μια έρευνα αγοράς από κοντά γιατί μέσα από φωτογραφίες δε φαίνεται η κανονική διάστασή τους. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Πωπω πόσα γράψατε;! 

Ας καταθέσω  κι εγώ την εμπειρία μου 

Μπανάκι έχει μικρές και μεγάλες λεκάνες με δέκα ευρώ  στο γνωστό παιχνιδομαγαζο, μετά έχει της stoke που κλείνει και ανοίγει σαν φυσαρμόνικα είναι λίγο τσιμπημενο αλλά και το παίρνεις μαζί σου παντού και γενικά δεν πιάνει χώρο , τα επιπλέον στήριξης νεογέννητου εμένα προσωπικά μου βγήκαν άχρηστα 

Αλλαξιερα με μπανιέρα το θεωρώ τζάμπα λεφτά 

Μετά έχει βάση για μπανιέρα πάλι στο γνωστό παιχνιδομαγαζο 

Αλλαξιερα την θεωρώ απαραίτητη, εμένα μου βγήκε η μέση και μετά πηρα, επίσης έχει αλλαξιερα με βάση το γνωστό παιχνιδομαγαζο αλλά έχει και το ΙΚΕΑ μια ξύλινη σχετικά φθηνή 

Πιπίλες αποστειρωτες κτλ κι εγώ δεν χρησιμοποίησα ποτέ , θήλαζα μέχρι να γίνει η κόρη μου 2,5 

Τα κοχύλια τα θεωρώ επικίνδυνα για σύγχιση θηλών στο παιδί , στην αρχή οι θηλές ερεθίζονται αλλά αν το βάλεις σωστά στο στήθος δεν κάνεις πληγές και με την πουρελαν της μεντελα είσαι οκ 

Μαξιλάρι θηλασμού έχω το μακρύ με βόλεψε αρκετά και αργότερα με το μωρό και στον θηλασμό και όσο ήμουν έγκυος 

Καρότσι 3 σε 1 κι εγώ νομίζω τζάμπα λεφτά, παίρνεις ένα πολύ καλό καρεκλακι αυτοκίνητου ( εγώ εκεί έδωσα αρκετά λεφτά γιατί είναι θέμα ασφάλειας) μπορείς να πάρεις καρεκλακι από 0 κιλά δηλ που κάνει από νεογέννητο αν μπορείς με isofix ακόμα καλύτερα, το να βγάζεις το αυγό και να βάζεις είναι βάσανο , επίσης μέχρι να τα βγάζουμε βόλτα με το καρότσι θα ναι καλοκαιράκι και θα χει ζεστή  οπότε και η καλαθουνα του καροτσιου θα ζεσταίνει και το μωρό και δεν θα μπορεί να κοιμάται, καλύτερα λίκνο και μετά κούνια 

Ψηφίζω μάρσιπο Μέι ται εγώ τώρα με ένα παιδί επιπλέον θέλω χέρια ελεύθερα αλλά κι οι πρωτομανουλες στην αρχή θα χουν συνέχεια το μωρό αγκαλιά όποτε θέλουν ελεύθερα χέρια για μαγείρεμα κτλ 

Επιθέματα όλα με ενοχλούσαν, αν έχετε την δυνατότητα βάλτε βαμβακερά υφάσματα και ράψτε τα και πλύντε τα και φορέσετε τα ξανά και ξανά 

Θα θυμηθώ κι άλλα αν εν τω μεταξύ σας ζαλίζω πείτε μου να σταματήσω 

Βάσω καλή επιτυχία αύριο, εγώ έπινα και λίγο νεράκι γιατί αναγουλιαζα και πέρασε, πάρε κάνα βιβλίο να μην βαριέσαι! 

Κατερίνα καλή επιτυχία αύριο! Όλα θα είναι τέλεια θα δεις! Κι εγώ έχω την τριτη

 

 

Τις ψευδοθηλες εννοούσα για σύγχιση θηλών αλλά και τα κοχύλια δεν είναι αμαν απαραίτητα 

Προετοιμαστείτε για θηλασμο και προετοιμαστε το περιβάλλον σας για στήριξη , πάνω απ' όλα είναι να σε καταλαβαίνουν και να μην αρχίσουν μόνο συμβουλές κτλ 

 

 

 

Πιο μαξιλάρι Εχεις εάν θυμασαι ;  εγώ έχω αυτά π δίναν στο motherbaby  δώρο αλλά δεν βόλεψαν ποτέ.. Ένα άλλο π μ χαν δώσει  το έδωσα στη συνυφαδα ..   τώρα δεν θέλω να της το ζητήσω  .. Δεν θηλάζει βέβαια (άκουγε τον γιατρό της - εμενα με έβγαζε  άκυρη -  έχω θηλάσει  και τις 2  σύνολο .. 4 χρόνια ) αλλά  ντρέπομαι να το ζητήσω πίσω !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Κοίτα τωρα που έψαξα στο ίντερνετ για να σε παραθέσω και εγώ ψηλές τις είδα . Αλλά είναι δυνατόν να μην υπάρχουν βάσεις σε διάφορες διαστάσεις; Λοιπόν μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα κάνεις μια έρευνα αγοράς από κοντά γιατί μέσα από φωτογραφίες δε φαίνεται η κανονική διάστασή τους. 

Το θέμα είναι να ανοιξουν χαχαχα γιατι δεν το βλέπω... κοιτα αν έχει χαμηλές βάσεις τοτε ειναι καλη ιδεα! Δεν θα με περιοριζει η μπανιέρα μου που ειναι στενη ουτε θα εχω θεμα με τα νερά να γεμίζουμε τον τόπο καθώς θα πέφτουν μέσα στη μπανιέρα μας κ έτσι θα μπορεί κ το παιδι να βυθιστεί κ να το χαρει. Και αφού θα έχει κ τάπα θα στραγγίζουν κ τα νερα για να το ξεπλένω από τις σαπουναδες. Αλλα αν δεν βρω θα παρω απλα αυτο που είπα ενα καθισματακι να κανουμε τη δουλεια μας. Έτσι κ αλλιώς επειδη ολα αυτα κοστίζουν προτιμώ να επενδύσω στο κάθισμα αυτοκινήτου που ειναι θεμα ασφαλειας κ οχι στις μπανιέρες. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ε μα ναι άμα το χεις στο μυαλο σ κ δεν σ αρέσει δεν μπορείς κ να το ευχαριστηθείς! Πολυ θα ήθελα να κανω κ εγω ενα αφρόλουτρο καποια στιγμη αλλα θα πρέπει να έχει γίνει απολύμανση κ να είναι καινούργια μπανιερα χαχαχα οποτε σιγα μη κάτσω να σκάσω. :P

Αυγο νομιζω λεμε το καθισμα που ειναι για νεογεννητα; αλλιως εγω το λεω καθισμα αυτοκινητου, οχι αυγο. Αχ αυτα με τις ονομασίες πως τα έχουν κάνει ετσι; πολυ μπέρδεμα χαχα. Παντως βγάλαμε άκρη. Καταλάβαμε η μια την αλλη ευτυχώς! Θα παρω πορτ μπεμπε για να μην ξεμείνω απο καροτσι για 6 μηνες κ μια κ καλή ενα καλο καθισμα αυτοκινητου που θα μπορεί να το χρησιμοποιεί απο νεογεννητο μεχρι κ μεγαλύτερη ηλικία.

Αυγό είναι το κάθισμα αυτοκινήτου που ειναι μόνο για νεογέννητα! Δηλαδή 0- 13 . 

Υπάρχουν καθίσματα  που ειναι 0-25  κλπ  έχουν και το "μαξιλαρι" του αυγού ώστε να υποδεχτούν και το νεογεννητο  και μετά βγαίνει ! 

Χαχαχα !!

Link to comment
Share on other sites

Βάσω το αρμαντριλο πάντως σαν καρότσι είναι πολύ ωραίο, το σκεφτόμασταν όταν θα παίρναμε πριν γεννησω, έννοειται θα χεις και καρότσι για βόλτα, πέρα από τον μάρσιπο δηλ,  η καλαθουνα και γενικά το Πορτ μπεμπέ δεν είναι για πολύ καιρό, και όταν αρχίσουν οι ζέστες τα μωρά δεν θα θέλουν, εμείς που έχουμε λίκνο είναι πολύ ελαφρύ και βγαίνουν ποδαράκια εύκολα και το μετακινείς εύκολα αλλά στην τελική για την πεθερά πχ παίρνεις ένα πάρκο η κάτι για να κοιμάται το μωρό, εμενα κοιμόταν στο καρότσι κανονικά όταν είμασταν έξω , πάντως και το ΜακΛάρεν μετράει σαν καρότσι αν και λίγο ακριβό, εμείς έχουμε ένα oyster καλό αν και για να μπει στο Πορτ μπαγκαζ πρέπει να βγουν οι Ρόδες αλλά δεν πειράζει 

Για το μπανάκι δεν θα κρυώνει το μωρό αν δεν βυθίζεται στο νερό; Πάντως κι εμείς είχαμε την πλαστικη λεκάνη στο τραπέζι πάνω στην αρχή απλωναμε και μια πετσέτα και ακόμα και όταν πλατσουριζε δεν γινόμασταν χάλια τριγύρω απλά πρέπει να κουβαλάς λεκάνες με νερά μετά, ευτυχώς ο άντρας μου το κάνε αυτο 

Στην δική σας μπανιέρα αν γεμίζεις νομίζω θα πρέπει να βάζεις πολύ νερό , πάρε μια μπανιέρα με βάση και αν μπαίνει και μέσα στην μπανιέρα σας ακόμη καλύτερα, ανοίγεις την τάπα και φεύγει εύκολα το νερό χωρίς να κουβαλάς, και μετά ξεπλένεις!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Αυγό είναι το κάθισμα αυτοκινήτου που ειναι μόνο για νεογέννητα! Δηλαδή 0- 13 . 

Υπάρχουν καθίσματα  που ειναι 0-25  κλπ  έχουν και το "μαξιλαρι" του αυγού ώστε να υποδεχτούν και το νεογεννητο  και μετά βγαίνει ! 

Χαχαχα !!

Ανα μπραβο! Αυτό ήξερα κ εγω χιχι! Εγω λεω να πάρω μια κ καλή αυτο που ειναι κ για μεγαλύτερη ηλικία για να το εχει χρονια και να έχει κ το μαξιλάρι να μπορει να μπει από νεογεννητο. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άρεσανα έχω το μαξιλάρι το μακρύ εγώ το λέω σκουλήκι, τότε το πήρα 65€

 Γιατί ντρέπεσαι να το ζητήσεις; Που κανονικά έπρεπε η ίδια δηλ να το σκεφτεί 

Μαξιλάρι εγκυμοσύνης και θηλασμού πολυθρόνα θηλασμού και βιβλία θηλασμού τα έχω δώσει δανεικά σε γνωστές και φίλες και έχουν βοηθήσει γενικά κόσμο , αυτά τα πράγματα είναι για να μοιράζονται και η βοήθεια φυσικά σε οτιδήποτε 

Εγώ λέω αύριο κιόλας να το ζητήσεις 

Πάντως κούνια εγώ στην μικρή δεν χρησιμοποίησα, ξέρω θα με πείτε τρελή αλλά όταν άρχισαν τα δόντια από τα πολλά ξυπνήματα και θηλασμός δεν άντεχα οπότε κοιμομασταν όλοι μαζί και τώρα δεν έφερα καν κούνια να στήσω, και ούτε πρόκειται , εδώ με ρωτάει τις προάλλες η κόρη μου μαμά κούνια δεν θα πάρουμε ; Λέω αν χρειαστεί θα δούμε .... Χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Βάσω το αρμαντριλο πάντως σαν καρότσι είναι πολύ ωραίο, το σκεφτόμασταν όταν θα παίρναμε πριν γεννησω, έννοειται θα χεις και καρότσι για βόλτα, πέρα από τον μάρσιπο δηλ,  η καλαθουνα και γενικά το Πορτ μπεμπέ δεν είναι για πολύ καιρό, και όταν αρχίσουν οι ζέστες τα μωρά δεν θα θέλουν, εμείς που έχουμε λίκνο είναι πολύ ελαφρύ και βγαίνουν ποδαράκια εύκολα και το μετακινείς εύκολα αλλά στην τελική για την πεθερά πχ παίρνεις ένα πάρκο η κάτι για να κοιμάται το μωρό, εμενα κοιμόταν στο καρότσι κανονικά όταν είμασταν έξω , πάντως και το ΜακΛάρεν μετράει σαν καρότσι αν και λίγο ακριβό, εμείς έχουμε ένα oyster καλό αν και για να μπει στο Πορτ μπαγκαζ πρέπει να βγουν οι Ρόδες αλλά δεν πειράζει 

Για το μπανάκι δεν θα κρυώνει το μωρό αν δεν βυθίζεται στο νερό; Πάντως κι εμείς είχαμε την πλαστικη λεκάνη στο τραπέζι πάνω στην αρχή απλωναμε και μια πετσέτα και ακόμα και όταν πλατσουριζε δεν γινόμασταν χάλια τριγύρω απλά πρέπει να κουβαλάς λεκάνες με νερά μετά, ευτυχώς ο άντρας μου το κάνε αυτο 

Στην δική σας μπανιέρα αν γεμίζεις νομίζω θα πρέπει να βάζεις πολύ νερό , πάρε μια μπανιέρα με βάση και αν μπαίνει και μέσα στην μπανιέρα σας ακόμη καλύτερα, ανοίγεις την τάπα και φεύγει εύκολα το νερό χωρίς να κουβαλάς, και μετά ξεπλένεις!

Ναι ειναι πολυ ωραίο σαν καροτσι κ στιβαρό. Αλλα εγω θα γεννησω αρχες Απριλίου πρώτα ο Θεός! Το καλοκαίρι που θα ειναι πχ 2-3-4 μηνων που θα θελω να το βγάλω μια βόλτα, δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το καροτσι αν δεν έχει πορτ μπεμπε ή αυγο. Για αυτο αναγκαστικα πρεπει να παρω. Γιατι στο καρότσι σκετο θα μπορω να το βάζω μετα απτους 6 μηνες. Μέχρι τότε που θα το εχω; μονο στον μαρσιπο δεν γίνεται. Θα χρειαστει κ καροτσι σε καμια βολτα. Απλως το θέμα είναι ότι πέφτει μες στο καλοκαίρι που λες ότι θα ζεσταινεται αλλα οκ δεν θα το βγαζω μες στη ντάλα. Το πρωι με τη δροσιά κ αργα το απογευμα. Αρα δεν θεωρείς ότι πρέπει να παρω πορτ μπεμπε; θα το χρειαστεί σιγουρα μέχρι Οκτώβρη που θα ειναι 6 μηνων.

Για το μπάνιο έχεις δίκαιο. Θα κρυώνει στο καθισματακι. Αλλα αν δεν βρω βάση χαμηλή που να μπαίνει μέσα στη μπανιέρα θα πρέπει να παρω ένα απλό καθισματακι αναγκαστικα. Αλλιώς θα παρω μπανιέρα με βάση ψηλη (γιατι ψηλές εχω βρει μέχρι στιγμης μονο) κ θα το εχω σε χωρο εκτός μπάνιου. Αλλα θα χρησιμοποιηθεί για λιγο καιρο, αυτο σκέφτομαι κ λυπάμαι τα λεφτά. Γιατι θα μεγαλώσει κ θα κάνει χαμό. Αν βρω δλδ να ειναι στη μπανιερα μας κ να πέφτουν τα νερά εκει θα ειναι σουπερ. Οχι σκέτη λεκανη όμως, γιατί δεν χωράει. Με βάση. Αλλα να ειναι χαμηλή βάση γιατι αν ειναι ψηλη παλι θα φεύγουν τα νερά έξω απτη μπανιέρα μας. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...