Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μια σάλπιγγα. Εφικτή η σύλληψη?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. 

Την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα με το σύντροφό μου έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς ήταν εξωμητριο με αποτέλεσμα να χάσω και την αριστερή σάλπιγγα μου. Ο γιατρός είδε τη δεξιά και ήταν άριστη και μου ειπε να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός. Εγώ από την άλλη είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά και θεωρώ όχι τόσο ότι θα δυσκολευτώ να ξαναμεινω έγκυος σύντομα, αλλά ότι και αυτή τη φορά θα είναι εξωμητριο. 

Είμαι 30 χρόνων... Έχουν περάσει 4 μέρες από το χειρουργείο. Ο γιατρός είπε να περιμένω μια περίοδο κσι να ξαναπροσπαθησουμε... 

Αυτό που θέλω είναι να ακούσω ιστορίες επιτυχίας από όσες έχουν ζήσει κάτι τέτοιο γιατί νομίζω ότι θα τρελαθώ από τη στεναχώρια μου.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου δεν έχω την εμπειρία σου αλλά 3 χαμένα μωράκια! Είναι πολύ νωπό αυτό που πέρασες, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να αναρρωσει κ να εκφράζεις ότι νιώθεις. Θα αργήσει να κλείσει αυτή η πληγη κ ίσως και ποτέ δεν το ξεχάσεις. Ζούμε όμως το παρόν μας κ κοιτάμε μπροστά! Εγώ έμεινα έγκυος με τη πρώτη προσπάθεια, με τη πρώτη περίοδο κάθε φορά και όλα καλά! Αφού ο γιατρός σου είπε ότι μπορείς, ισχύει, δεν παίζουν με αυτά! Εξ άλλου έμεινες έγκυος κι αυτό σημαίνει ότι μπορείς και πάλι! Σου εύχομαι να αποκτήσεις ένα γερό μωρο το συντομότερο!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα με το σύντροφό μου έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς ήταν εξωμητριο με αποτέλεσμα να χάσω και την αριστερή σάλπιγγα μου. Ο γιατρός είδε τη δεξιά και ήταν άριστη και μου ειπε να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός. Εγώ από την άλλη είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά και θεωρώ όχι τόσο ότι θα δυσκολευτώ να ξαναμεινω έγκυος σύντομα, αλλά ότι και αυτή τη φορά θα είναι εξωμητριο. 

Είμαι 30 χρόνων... Έχουν περάσει 4 μέρες από το χειρουργείο. Ο γιατρός είπε να περιμένω μια περίοδο κσι να ξαναπροσπαθησουμε... 

Αυτό που θέλω είναι να ακούσω ιστορίες επιτυχίας από όσες έχουν ζήσει κάτι τέτοιο γιατί νομίζω ότι θα τρελαθώ από τη στεναχώρια μου.... 

Γλυκια μου, μια χαρα μπορεί να μεινεις εγκυος, εγω ειχα εξωμητριο στα 19 μου, δεν μου την αφαιρεσαν ομως τοτε, γιατι ημουν μικρη κ δεν ειχα παιδια, ετσι μου ειπα κ μου τη ραψανε, μετεπειτα πολλοί γιατροι που πηγα, η πλειοψηφία μου εδινε 3 φορες Περισσότερες πιθανότητες για εξωμητριο αφου περασα ήδη ενα, κ ολα αυτα στα 19 ε; στα 35 ειχα μια ανεμβρυικη κυηση, τυχαιο γεγονος, οχι ομως εξωμητριο, κ τωρα στα 42 εμεινα έγκυος φυσιολογικα απο εκει που ειχα κ το εξωμητριο, πιστη να εχεις στο Θεό κ ολα θα γινουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!μετά από 2 μήνες από το εξωμητριο είμαι πάλι έγκυος!!!! Έχω βέβαια κάτι τσιμπήματα δεξιά και όλο φοβάμαι μήπως είναι ξανά εξωμητριο από την δεξιά πλευρά μου αυτή τη φορά.εκανα 2 χοριακες. Η πρώτη 9 μέρες μετά την ωορρηξια με τιμή 9 και μετά από 2 μέρες πήγε 40.τωρα περιμένω την Παρασκευή που θα είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών να έχει ανέβει αρκετά. Αυτή τη φορά δεν έχω καθόλου αιμορραγία και νιώθω βάρος χαμηλά στην κοιλιά μου αλλά και κάτι τσιμπηματα δεξιά. Ο γιατρός λέει να κάνω χοριακη την Παρασκευή και να τον παρω τότε τηλέφωνο... Γιατί μέχρι τότε δεν θα φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο.... 

Φοβάμαι! Θέλω όλα να πάνε καλά!!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!μετά από 2 μήνες από το εξωμητριο είμαι πάλι έγκυος!!!! Έχω βέβαια κάτι τσιμπήματα δεξιά και όλο φοβάμαι μήπως είναι ξανά εξωμητριο από την δεξιά πλευρά μου αυτή τη φορά.εκανα 2 χοριακες. Η πρώτη 9 μέρες μετά την ωορρηξια με τιμή 9 και μετά από 2 μέρες πήγε 40.τωρα περιμένω την Παρασκευή που θα είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών να έχει ανέβει αρκετά. Αυτή τη φορά δεν έχω καθόλου αιμορραγία και νιώθω βάρος χαμηλά στην κοιλιά μου αλλά και κάτι τσιμπηματα δεξιά. Ο γιατρός λέει να κάνω χοριακη την Παρασκευή και να τον παρω τότε τηλέφωνο... Γιατί μέχρι τότε δεν θα φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο.... 

Φοβάμαι! Θέλω όλα να πάνε καλά!!!!!! 

 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Δεν έχω εμπειρία από εξωμητριο αλλά όταν είχα μείνει έγκυος τις πρώτες μέρες είχα τσιμπήματα στη μεριά που είχε γίνει η σύλληψη και μια χαρά ενδομητριο ήταν!! Είχα ανησυχήσει και εγώ τότε και μου είχε πει ο γιατρός ότι τσιμπήματα και τραβήγματα δεξιά ή αριστερά τον πρώτο καιρό είναι φυσιολογικα!! Μην ανησυχείς, λίγο υπομονή να κάνεις τη χοριακη μετά την καθυστέρηση και να έρθει η ώρα του πρώτου υπερήχου! Με το καλό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pink strawberry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!μετά από 2 μήνες από το εξωμητριο είμαι πάλι έγκυος!!!! Έχω βέβαια κάτι τσιμπήματα δεξιά και όλο φοβάμαι μήπως είναι ξανά εξωμητριο από την δεξιά πλευρά μου αυτή τη φορά.εκανα 2 χοριακες. Η πρώτη 9 μέρες μετά την ωορρηξια με τιμή 9 και μετά από 2 μέρες πήγε 40.τωρα περιμένω την Παρασκευή που θα είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών να έχει ανέβει αρκετά. Αυτή τη φορά δεν έχω καθόλου αιμορραγία και νιώθω βάρος χαμηλά στην κοιλιά μου αλλά και κάτι τσιμπηματα δεξιά. Ο γιατρός λέει να κάνω χοριακη την Παρασκευή και να τον παρω τότε τηλέφωνο... Γιατί μέχρι τότε δεν θα φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο.... 

Φοβάμαι! Θέλω όλα να πάνε καλά!!!!!! 

 

Μετα σπο εξωμητριο κ αφαιρεση σαλπιγγασ εκανα 2 κοριτσακια...

Να δεισ που ολα καλα θα πανε...

Με το καλο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Μετα σπο εξωμητριο κ αφαιρεση σαλπιγγασ εκανα 2 κοριτσακια...

Να δεισ που ολα καλα θα πανε...

Με το καλο

Μακαρι!!! 

Εχω πάθει εμμονή με την παραμικρή ενόχληση.... Όλο σκέφτομαι αν πονάω και αν έχω αίμα. Πάω εκατό φορές στην τουαλέτα να ελέγχω ότι δεν έχω αίμα. Την προηγούμενη φορά στο εξωμητριο το αίμα είχε ξεκινήσει πολυ πολύ νωρίς και δεν είχε σταματήσει σχεδόν καθόλου.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
On 20/10/2020 at 6:44 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Μετα σπο εξωμητριο κ αφαιρεση σαλπιγγασ εκανα 2 κοριτσακια...

Να δεισ που ολα καλα θα πανε...

Με το καλο

Κορίτσια καλησπέρα,και εγώ πριν 10 μέρες έκανα αφαιρεση σάλπιγγας απο εξωμήτριο. Ειμαι πολύ απογοητευμένη,ήθελα πολύ ένα μώρο,τώρα δεν έχω ιδέα τι θα γινει...φοβάμαι πολύ μήπως δεν τα καταφερω,ειμαι σε αθλια ψυχολογικη κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,και εγώ πριν 10 μέρες έκανα αφαιρεση σάλπιγγας απο εξωμήτριο. Ειμαι πολύ απογοητευμένη,ήθελα πολύ ένα μώρο,τώρα δεν έχω ιδέα τι θα γινει...φοβάμαι πολύ μήπως δεν τα καταφερω,ειμαι σε αθλια ψυχολογικη κατάσταση....

Μωρο θα κανεις κακώς  σκέφτεσαι τέτοια πράγματα. Ασε που η εξωσωματική υπερπηδά εντελώς το εμπόδιο της σάλπιγγας που αφαιρέθηκε.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,και εγώ πριν 10 μέρες έκανα αφαιρεση σάλπιγγας απο εξωμήτριο. Ειμαι πολύ απογοητευμένη,ήθελα πολύ ένα μώρο,τώρα δεν έχω ιδέα τι θα γινει...φοβάμαι πολύ μήπως δεν τα καταφερω,ειμαι σε αθλια ψυχολογικη κατάσταση....

Να μην είσαι χάλια γιατί μια χαρά μπορείς να συλλάβεις φυσιολογικά και με μία σάλπιγγα.

  • Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,και εγώ πριν 10 μέρες έκανα αφαιρεση σάλπιγγας απο εξωμήτριο. Ειμαι πολύ απογοητευμένη,ήθελα πολύ ένα μώρο,τώρα δεν έχω ιδέα τι θα γινει...φοβάμαι πολύ μήπως δεν τα καταφερω,ειμαι σε αθλια ψυχολογικη κατάσταση....

Πρέπει να παρεισ λίγο το χρόνο σου..

Μίλα κ με το γιατρό σου κ θα δεις πως δεν είναι καθόλου ακατόρθωτο....

Οπωσ βλεπεισ πολλές τα καταφέραμε...η μια σάλπιγγα δεν είναι πρόβλημα...γι αυτό έχουμε από 2 όργανα...θα κάνει η άλλη μια χαρά τη δουλειά της....κ εγώ με.μια.σαλοιγγα έκανα 2 παιδάκια..ειδικά το 2ο ήρθε πολύ ευκολα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 8/10/2021 at 4:25 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Πρέπει να παρεισ λίγο το χρόνο σου..

Μίλα κ με το γιατρό σου κ θα δεις πως δεν είναι καθόλου ακατόρθωτο....

Οπωσ βλεπεισ πολλές τα καταφέραμε...η μια σάλπιγγα δεν είναι πρόβλημα...γι αυτό έχουμε από 2 όργανα...θα κάνει η άλλη μια χαρά τη δουλειά της....κ εγώ με.μια.σαλοιγγα έκανα 2 παιδάκια..ειδικά το 2ο ήρθε πολύ ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...