Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

Πιστεύετε στα όνειρα;


Κωνσταντίνα13

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλημέρα!

Θεωρείτε ότι τα όνειρα εκτός από υποσυνείδητο μπορεί να είναι κ προφητικά;

 

νομιζω πολυ σπανια . δηλαδη δεν πιστευω αυτους που καθε τρεις κ λιγο λενε οτι ειδαν ενα ονειρο κ τους βγηκε. καποιες φορες ομως πιστευω συμβαινει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλημέρα!

Θεωρείτε ότι τα όνειρα εκτός από υποσυνείδητο μπορεί να είναι κ προφητικά;

 

Μια φορά στην ζωή μου το έπαθα το 2013 είδα στο όνειρο μου να ακούω κάτι ασχημο και να μου πέφτει κούπα με καφέ από το χέρι να σπάει και στο άλλο χέρι κρατούσα μια χούφτα κέρματα να πέφτουν και να κυλάνε στον δρόμο διάσπαρτα..το λέω τότε στην μαμά μου και μου λέει είναι άσχημο και ο καφές αλλά ειδικά τα κερματα...την άλλη μέρα το πρωί (Σάββατο)πεθαίνει η γιαγιά μου η μαμα του μπαμπά μου στον ύπνο της ηταν χωρισμένοι οι δικοί μου το λέω στην γιαγιά μου την άλλη, της μαμάς μου η μαμά και μου λέει πωωω κρίμα η γυναίκα νέα κλπ και Τετάρτη 4μερες μετά πεθαίνει και η άλλη μου γιαγιά!(εκανε χρόνια αιμοκάθαρση αλλά δεν πέθανε από αυτό)Κάπου εδώ να συμπληρώσω ότι δεν κάνανε παρέα ή ήταν φίλες κάτι για να πω ότι στεναχωρεθηκε κλπ η μία από την αλλη δεν μένανε καν στο ίδιο μερος! Έτσι ετυχε.....τα υπόλοιπα που έχω δει δεν βγήκαν κατι

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και γω ότι λίγες είναι οι φορές που μπορεί να βγουν προφητικά.

Μια από αυτές τις φορές ήταν όταν είχα δει την κουμπάρα μου σε μαιευτήριο χωρίς κοιλιά με αίμα να τρέχει από τα πόδια της ,περίοδος δλδ,και ροζ γύρω γύρω στο δωμάτιο να μου λέει ότι είναι έγκυος...ε μάντεψε τι μου ανακοίνωσε μετά από λίγο καιρό αχαχαχαχ ότι είναι έγκυος και περιμένει κοριτσάκι.

ετσι κ γω είδα προχθές ότι είχα περίοδο ,πολύ διαφορετικο βέβαια όνειρο και λέω ρε μπας  αχαχχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα13 είπε:

Έτσι πιστεύω και γω ότι λίγες είναι οι φορές που μπορεί να βγουν προφητικά.

Μια από αυτές τις φορές ήταν όταν είχα δει την κουμπάρα μου σε μαιευτήριο χωρίς κοιλιά με αίμα να τρέχει από τα πόδια της ,περίοδος δλδ,και ροζ γύρω γύρω στο δωμάτιο να μου λέει ότι είναι έγκυος...ε μάντεψε τι μου ανακοίνωσε μετά από λίγο καιρό αχαχαχαχ ότι είναι έγκυος και περιμένει κοριτσάκι.

ετσι κ γω είδα προχθές ότι είχα περίοδο ,πολύ διαφορετικο βέβαια όνειρο και λέω ρε μπας  αχαχχαχχα

Κοίταξε να δεις τι παίζει αν προσπαθείς για παιδάκι και το έχεις έντονα στο μυαλό σου ίσως σου κάνει παιχνίδια το υποσυνείδητο ίσως και όχι.....όταν προσπαθούσαμε για παιδάκι με τον άντρα μου περνάει ο πρώτος μήνας προσπάθειας τίποτα τον δεύτερο μήνα μου λέει ένα πρωινό ο άντρας μου είδα στο όνειρο μου ότι είχαμε παιδάκι δεν θυμόταν φύλο αλλά νόμιζε ήταν αγοράκι γύρω στα 7-8μηνων μέσα στο αυτοκίνητο μας σε κάθισματακι δεμενο εγώ ήμουν δύο μέρες πριν την περίοδο φεύγει στην δουλειά πάω περνώ τεστ από το φαρμακείο και ήταν θετικό ένας σταυρός ΝΑ!!!

Μόνο που μας βγήκε κοριτσαρος χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοίταξε να δεις τι παίζει αν προσπαθείς για παιδάκι και το έχεις έντονα στο μυαλό σου ίσως σου κάνει παιχνίδια το υποσυνείδητο ίσως και όχι.....όταν προσπαθούσαμε για παιδάκι με τον άντρα μου περνάει ο πρώτος μήνας προσπάθειας τίποτα τον δεύτερο μήνα μου λέει ένα πρωινό ο άντρας μου είδα στο όνειρο μου ότι είχαμε παιδάκι δεν θυμόταν φύλο αλλά νόμιζε ήταν αγοράκι γύρω στα 7-8μηνων μέσα στο αυτοκίνητο μας σε κάθισματακι δεμενο εγώ ήμουν δύο μέρες πριν την περίοδο φεύγει στην δουλειά πάω περνώ τεστ από το φαρμακείο και ήταν θετικό ένας σταυρός ΝΑ!!!

Μόνο που μας βγήκε κοριτσαρος χαχχαχα

Χαχχαχα μια χαρά  δηλαδή σημασία έχει ότι έγινε το θαύμα...

Όχι δεν το προσπαθώ για παιδί αλλά αν έρθει είναι καλοδεχουμενο εννοειται...

Έχεις δίκιο ότι το υποσυνείδητο παίζει παιχνίδια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάρα μα πάρα πολλές φορές κάτι που σκέφτομαι είτε έντονα είτε όχι τόσο το βλέπω σε όνειρο λίγο περίεργα βέβαια όπως είναι έξαλλου τα όνειρα . Αλλες καταστάσεις όπως πχ πως θα γεννήσω αγόρι που είχα δει και όντως μετά από καιρό έμαθα πως είχα αγόρι εγώ το θεωρώ τυχαίο εξάλλου ήθελα πολύ να είναι αγόρι !!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα όνειρο είναι προφητικό το νιώθεις όταν ξυπνάς ή πετάγεσαι στον ύπνο σου. Σ εμένα τουλάχιστον έτσι συμβαίνει. Πριν διαγνωστεί η μαμά μου με καρκίνο και πεθάνει απ' αυτόν είχα δει οτι ήμασταν οι δυο μας στη κουζίνα και ενώ μαγείρευε έβλεπα πάνω στο κεφάλι της να περπατάνε ψείρες και να πέφτουν κάτω , να τις σκοτώνω και να βγαίνουν κ άλλες. Ήξερα οτι κάτι κακό θα γινόταν αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

 

Επίσης πριν από 9 χρόνια είχα μια σχέση με ένα παιδί και θ'αρραβωνιαζόμασταν. 4 μέρες πριν έρθει στο πατέρα μου να με ζητήσει πήγε για ψαρεντούφεκο. Ήταν μεσημέρι, καλοκαίρι, έπεσα να κοιμηθώ και ήξερα οτι μόλις έβγαινε απ τη θάλασσα θα με έπαιρνε τηλέφωνο και θα συναντιόμασταν. Κοιμήθηκα και είδα οτι ήμουν στο σπίτι του με τη μάνα του έξω στο μπαλκόνι, το οποίο είχε πλυμηρρίσει και έτρεχε πολύυυ νερό απ τις δύο σκάλες που τον παρέσυρε και χάθηκε μέσα στο νερό. Φώναξα 3 φορές το όνομα του και μετά πετάχτηκα. Πήγα στη τουαλέτα και είδα οτι αδιαθέτησα μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο( σταθερός ο κύκλος μου πάντα). Μετά από λίγο με πήραν τηλ και μου είπαν οτι πνίγηκε. Η ώρα που έγινε ήταν ίδια με την ώρα που ξύπνησα και έμαθα οτι ο αδερφός του έκανε 3 προσπάθειες φωνάζοντας το όνομά του. Την 3η τον βρήκε .

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, berd είπε:

Όταν ένα όνειρο είναι προφητικό το νιώθεις όταν ξυπνάς ή πετάγεσαι στον ύπνο σου. Σ εμένα τουλάχιστον έτσι συμβαίνει. Πριν διαγνωστεί η μαμά μου με καρκίνο και πεθάνει απ' αυτόν είχα δει οτι ήμασταν οι δυο μας στη κουζίνα και ενώ μαγείρευε έβλεπα πάνω στο κεφάλι της να περπατάνε ψείρες και να πέφτουν κάτω , να τις σκοτώνω και να βγαίνουν κ άλλες. Ήξερα οτι κάτι κακό θα γινόταν αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

 

Επίσης πριν από 9 χρόνια είχα μια σχέση με ένα παιδί και θ'αρραβωνιαζόμασταν. 4 μέρες πριν έρθει στο πατέρα μου να με ζητήσει πήγε για ψαρεντούφεκο. Ήταν μεσημέρι, καλοκαίρι, έπεσα να κοιμηθώ και ήξερα οτι μόλις έβγαινε απ τη θάλασσα θα με έπαιρνε τηλέφωνο και θα συναντιόμασταν. Κοιμήθηκα και είδα οτι ήμουν στο σπίτι του με τη μάνα του έξω στο μπαλκόνι, το οποίο είχε πλυμηρρίσει και έτρεχε πολύυυ νερό απ τις δύο σκάλες που τον παρέσυρε και χάθηκε μέσα στο νερό. Φώναξα 3 φορές το όνομα του και μετά πετάχτηκα. Πήγα στη τουαλέτα και είδα οτι αδιαθέτησα μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο( σταθερός ο κύκλος μου πάντα). Μετά από λίγο με πήραν τηλ και μου είπαν οτι πνίγηκε. Η ώρα που έγινε ήταν ίδια με την ώρα που ξύπνησα και έμαθα οτι ο αδερφός του έκανε 3 προσπάθειες φωνάζοντας το όνομά του. Την 3η τον βρήκε .

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για όλο αυτό που πέρασες.Να έχεις υγεία και δύναμη να τα ξεπερνάς ολα εύχομαι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 12:33 ΜΜ, berd είπε:

Όταν ένα όνειρο είναι προφητικό το νιώθεις όταν ξυπνάς ή πετάγεσαι στον ύπνο σου. Σ εμένα τουλάχιστον έτσι συμβαίνει. Πριν διαγνωστεί η μαμά μου με καρκίνο και πεθάνει απ' αυτόν είχα δει οτι ήμασταν οι δυο μας στη κουζίνα και ενώ μαγείρευε έβλεπα πάνω στο κεφάλι της να περπατάνε ψείρες και να πέφτουν κάτω , να τις σκοτώνω και να βγαίνουν κ άλλες. Ήξερα οτι κάτι κακό θα γινόταν αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

 

Επίσης πριν από 9 χρόνια είχα μια σχέση με ένα παιδί και θ'αρραβωνιαζόμασταν. 4 μέρες πριν έρθει στο πατέρα μου να με ζητήσει πήγε για ψαρεντούφεκο. Ήταν μεσημέρι, καλοκαίρι, έπεσα να κοιμηθώ και ήξερα οτι μόλις έβγαινε απ τη θάλασσα θα με έπαιρνε τηλέφωνο και θα συναντιόμασταν. Κοιμήθηκα και είδα οτι ήμουν στο σπίτι του με τη μάνα του έξω στο μπαλκόνι, το οποίο είχε πλυμηρρίσει και έτρεχε πολύυυ νερό απ τις δύο σκάλες που τον παρέσυρε και χάθηκε μέσα στο νερό. Φώναξα 3 φορές το όνομα του και μετά πετάχτηκα. Πήγα στη τουαλέτα και είδα οτι αδιαθέτησα μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο( σταθερός ο κύκλος μου πάντα). Μετά από λίγο με πήραν τηλ και μου είπαν οτι πνίγηκε. Η ώρα που έγινε ήταν ίδια με την ώρα που ξύπνησα και έμαθα οτι ο αδερφός του έκανε 3 προσπάθειες φωνάζοντας το όνομά του. Την 3η τον βρήκε .

Ανατριχιασα ολόκληρη.... Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτά που σου συνέβησαν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...