Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, jellyfishch είπε:

νομίζω ότι είναι θέμα ημερών να σταματήσουν.

έχεις και πονάκια περιόδου? εγώ εχθές που είχα τα ροζ - καφέ είχα! 

@Evouska, το βρήκα το πινακάκι, μέσα στο όριο είμαι όντως. Περιμένω και τα αυριανά αποτελέσματα για να ησυχάσω.

Τα πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά κ εγώ έχω κάποια διάσπαρτα μέσα στη μέρα!! Μεγαλώνουν τα σποράκια μας κορίτσια ! Όλα καλά θα πάνε!!❤❤

Λοιπόν εγώ χθες ξεκίνησα ουτρο ένα το βράδυ, και ευτυχώς δεν κατάλαβα τίποτα!! Φυσικά η αναγούλα ακόμα καλά κρατει,  θα χάνω κιλά μου φαίνεται αντί να παίρνω! Από χθες έχω φάει ελάχιστα, μόνο που πάω να δοκιμάσω κάτι αηδιαζω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Τα πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά κ εγώ έχω κάποια διάσπαρτα μέσα στη μέρα!! Μεγαλώνουν τα σποράκια μας κορίτσια ! Όλα καλά θα πάνε!!❤❤

Λοιπόν εγώ χθες ξεκίνησα ουτρο ένα το βράδυ, και ευτυχώς δεν κατάλαβα τίποτα!! Φυσικά η αναγούλα ακόμα καλά κρατει,  θα χάνω κιλά μου φαίνεται αντί να παίρνω! Από χθες έχω φάει ελάχιστα, μόνο που πάω να δοκιμάσω κάτι αηδιαζω!!

Utrogestan γιατί εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Utrogestan γιατί εσύ;

Λόγω της προηγούμενης αποβολής προληπτικά μου είπε να παίρνω 1 το βράδυ! Μέχρι τώρα η αλήθεια είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη, και στα συμπτώματα και στην ανάπτυξη! Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τα συμπτώματα είναι καλό σημάδι!!! 

Εγώ έδωσα αίμα για τη δεύτερη χοριακη. Από συμπτώματα τίποτα σχεδόν. Υπνηλία μόνο αλλά μου είπε ο γιατρός ότι παίζει να είναι και από το utrogestan. :cry:

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τα συμπτώματα είναι καλό σημάδι!!! 

Εγώ έδωσα αίμα για τη δεύτερη χοριακη. Από συμπτώματα τίποτα σχεδόν. Υπνηλία μόνο αλλά μου είπε ο γιατρός ότι παίζει να είναι και από το utrogestan. :cry:

 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα.... 

Εμένα τα συμπτώματα μια με πιάνουν μια με αφήνουν. Έχει πάντως από χθες που το στομάχι μου είναι σε καλύτερη κατάσταση όμως στα υπολείμματα της κολπικής κρέμας βγαίνουν καφε κομματάκια κι έχω αγχωθεί κάπως. 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τα συμπτώματα είναι καλό σημάδι!!! 

Εγώ έδωσα αίμα για τη δεύτερη χοριακη. Από συμπτώματα τίποτα σχεδόν. Υπνηλία μόνο αλλά μου είπε ο γιατρός ότι παίζει να είναι και από το utrogestan. :cry:

 

Καλημερα κοριτσακι μου! θετικη σκεψη και ολα καλα θα πανεεεε :wub: ειμαι σιγουρη!! κ εμεις πριν μια βδομαδα δεν ειχαμε συμπτωματα τπτ αν εχεις διαβασει το λεγαμε κ εδω! μετα αρχιζουν τα καλα!!!

Καλημερα στις ομορφες κοπελες μου! τι κανετε;; πως πανε οι αναγουλες;; εμενα καλα κρατουν, ξεκινησαν να μου βρωμανε και τα παντα τωρα ,μεχρι και το απορρυπαντικο! χαχαχα τι θα κανουμεεεεεεε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου αλλά σας διαβάζω και είπα να σας γράψω.ειχα και εγώ δύο παλλινδρομες μέσα σε ένα χρόνο όπως αρκετές από εσάς. Την ιστορία την έχετε ζήσει θετικό τεστ χοριακες υπέρηχος καρδούλα μια χαρά και μετά παπαλα. Αποξεση....δυο φορές...λες ρε παιδί μ τόσο άτυχη...κι όμως τόσο άτυχη.ενα χρόνο μετά την τελευταία ατυχία βάζω μπρος με πολύ άγχος αλλά και μια μικρή αισιοδοξία. Τώρα μπαίνω στον πέμπτο όλα δείχνουν καλά αλλά εγώ δεν έχω χαρει τπτ!!!και όλα από το άγχος μου. Μάλλον μέχρι να το δω έτσι θα είμαι το έχω πάρει απόφαση. Κορίτσια μ βαθιά ανάσα και όλα θα πάνε τέλεια!!!!σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Σας φιλώ μια μια ξεχωριστά. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου αλλά σας διαβάζω και είπα να σας γράψω.ειχα και εγώ δύο παλλινδρομες μέσα σε ένα χρόνο όπως αρκετές από εσάς. Την ιστορία την έχετε ζήσει θετικό τεστ χοριακες υπέρηχος καρδούλα μια χαρά και μετά παπαλα. Αποξεση....δυο φορές...λες ρε παιδί μ τόσο άτυχη...κι όμως τόσο άτυχη.ενα χρόνο μετά την τελευταία ατυχία βάζω μπρος με πολύ άγχος αλλά και μια μικρή αισιοδοξία. Τώρα μπαίνω στον πέμπτο όλα δείχνουν καλά αλλά εγώ δεν έχω χαρει τπτ!!!και όλα από το άγχος μου. Μάλλον μέχρι να το δω έτσι θα είμαι το έχω πάρει απόφαση. Κορίτσια μ βαθιά ανάσα και όλα θα πάνε τέλεια!!!!σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Σας φιλώ μια μια ξεχωριστά. 

Μακάρι Βάσω μου ... 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια Μ, η χοριακη σήμερα 4500, υπενθυμίζω το Σάββατο ήταν 2950...

Μάλλον δεν πάμε καλα. Θα πάρω και το γιατρό μου το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει.η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει οργανικό πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές σε κανέναν από τους δύο.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!:wub: με πολλά ζουμπουρλιδικα και υγιή μωράκια στις αγκαλιές σας:)

  • Μπερδεμένη/-ος 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Γεια σας κορίτσια Μ, η χοριακη σήμερα 4500, υπενθυμίζω το Σάββατο ήταν 2950...

Μάλλον δεν πάμε καλα. Θα πάρω και το γιατρό μου το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει.η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει οργανικό πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές σε κανέναν από τους δύο.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!:wub: με πολλά ζουμπουρλιδικα και υγιή μωράκια στις αγκαλιές σας:)

Κορίτσι μου καλησπέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα... θύμισε μου σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γιατί άνοδος στο νούμερο της χοριακης σου υπάρχει! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

Γεια σας κορίτσια Μ, η χοριακη σήμερα 4500, υπενθυμίζω το Σάββατο ήταν 2950...

Μάλλον δεν πάμε καλα. Θα πάρω και το γιατρό μου το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει.η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει οργανικό πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές σε κανέναν από τους δύο.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!:wub: με πολλά ζουμπουρλιδικα και υγιή μωράκια στις αγκαλιές σας:)

Μμμμ  υπάρχει αρκετή άνοδος στη χοριακη σου. Όμως δεν ξέρω αν είναι οκ γτ από κάποιο σημείο και μετά δεν χρειάζεται να διπλασιάζει. Πάντως με τέτοια χοριακη μπορείς να κάνεις και υπερηχο. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Θα περιμένουμε νέα σου 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Γεια σας κορίτσια Μ, η χοριακη σήμερα 4500, υπενθυμίζω το Σάββατο ήταν 2950...

Μάλλον δεν πάμε καλα. Θα πάρω και το γιατρό μου το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει.η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει οργανικό πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές σε κανέναν από τους δύο.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!:wub: με πολλά ζουμπουρλιδικα και υγιή μωράκια στις αγκαλιές σας:)

Απ' ότι έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ η χοριακη πρέπει κάθε 2 μέρες να είναι τουλάχιστον 60%-70% ανεβασμενη. Μίλα με το γιατρό σου και ενημέρωσε μας.

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Σε νιώθω απόλυτα. Σε παρακαλώ μην απελπίζεσαι. Ότι είναι καλύτερο ας γίνει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι άλλη ερώτηση: οι τρύπες στα αυτιά επιτρέπονται; Είχαμε την τέλεια ιδέα να κάνουμε το Σάββατο τρύπες στα αυτιά μας με τις φιλες μου και έκανα 2η και 3η τρύπα στο ένα αυτί, σαν teenager. Googlaροντας μετά είδα ότι δεν συστήνεται... η άποψη σας; Έκανα μεγάλη γκάφα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα... θύμισε μου σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γιατί άνοδος στο νούμερο της χοριακης σου υπάρχει! 

Είμαι 21 με 22 ημέρες μετά τη σύλληψη με τερ 10/9.αχ περιμένω να ανοίξει ο γιατρός έχω πάρα πολύ αγωνία

Just now, FlowerMom είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση: οι τρύπες στα αυτιά επιτρέπονται; Είχαμε την τέλεια ιδέα να κάνουμε το Σάββατο τρύπες στα αυτιά μας με τις φιλες μου και έκανα 2η και 3η τρύπα στο ένα αυτί, σαν teenager. Googlaροντας μετά είδα ότι δεν συστήνεται... η άποψη σας; Έκανα μεγάλη γκάφα;

Βασικά λένε ότι δεν κάνει να πονάμε επειδή στρεσσαρεται το μωρό κάτι τέτοιο... Αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακομη, δε θα κατάλαβε και πολλά το νινακι σου!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση: οι τρύπες στα αυτιά επιτρέπονται; Είχαμε την τέλεια ιδέα να κάνουμε το Σάββατο τρύπες στα αυτιά μας με τις φιλες μου και έκανα 2η και 3η τρύπα στο ένα αυτί, σαν teenager. Googlaροντας μετά είδα ότι δεν συστήνεται... η άποψη σας; Έκανα μεγάλη γκάφα;

Μην αγχώνεσαι, απλώς κάνει συσπάσεις η μήτρα όταν πονάμε και γ αυτό καλό είναι τους 3 πρώτους μήνες να τα προσέχουμε λίγο παραπάνω αυτά! Εγώ φαντάσου έκανα CrossFit με 12 μέρες καθυστέρηση και μετά από δυο μέρες έκανα το τεστ και τελικά βγήκε θετικό! 

Ένα μήνυμα για τα κορίτσια με καφέ υγρά.. μόλις μίλησα με την μαία που θα με αναλάβει, και με καθησύχασε πως το καφέ αίμα είναι ‘καλό’ διότι πρόκειται για παλιό αίμα, οπότε μπορώ να πω πως ανακουφίστηκα ιδιαίτερα... μόνο η εμφάνιση κόκκινου και μεγάλης ποσότητας αίματος να μας ανησυχήσει!

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...