Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Evouska said:

Γλυκό μου μπιζελακι σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι εννοείται προσέχω κ όταν δω ότι κουραζομαι με κάτι απευθείας ξάπλα!! Χα χα!

Κορίτσια ένα περίεργο πράγμα με έπιασε σήμερα μια ανακατωσούρα, να μην μπορώ να φάω μπουκιά απ το φαγητό! Λέω περίμεναν τον υπέρηχο για να εμφανιστούν τα συμπτώματα;;  δε μπορώ να πιέζομαι, αν δω αργότερα ότι είμαι καλύτερα θα φάω προς το παρόν ούτε καν!!

Κι εμείς χθες μπριζόλες και μου μύριζαν, και σήμερα το κοτόπουλο το έφαγα; Με το ζόρι!!!!χαχαχαχαχαχ δεν θα το αντέξω να γίνω χορτοφάγος!!!

  • Χαχα 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Κι εμείς χθες μπριζόλες και μου μύριζαν, και σήμερα το κοτόπουλο το έφαγα; Με το ζόρι!!!!χαχαχαχαχαχ δεν θα το αντέξω να γίνω χορτοφάγος!!!

Εγώ έκανα μια τέλεια μακαρονοσαλατα με λιγο Πεστο και κοτόπουλο που είναι απ τα αγαπημένα μου κ έφαγα 2 μπουκιές -κυριολεκτικά! Με μακαρόνια σκέτα ή πατάτες με βλέπω να τη βγάζω!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@HopeMeΜου είπε 10 μέρες ξάπλα να δούμε πως πάει με το "αίμα", 15 μέρες αναρρωτική και βλέπουμε όπως θα πάει..Μου αύξησε το μαγνήσιο δύο χάπια τρεις φορές τη μέρα, και μου έγραψε και utrogestan 6 την ημέρα, των100mg. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να συζητήσεις με τον γιατρό σου όσο αφορά τη δουλειά....δεν θα πρέπει να φοβόμαστε, κι εγώ στην αρχή δεν ήθελα αλλά με πίεσε ο γιατρός και ευτυχώς το αφεντικό μου έδειξε τεράστια κατανόηση...η δουλειά σου είναι πολύ κουραστική??

Σου εύχομαι να πάνε οοόλα τέλεια στο εξής. Όχι δεν είναι κουραστική, δουλειά γραφείου είναι αλλά δεδομένου του ιστορικού μου λόγω ηλικίας και 2 πρόσφατων απόβολων θα ήθελα να τη βγάλω ξάπλα εάν είχα λύσει το οικονομικό. Απλά ο εργοδότης είναι απ' αυτούς που ήθελε να μάθει αν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί....

Δεν θα σας κουράσω άλλο, θα μιλήσω με τον γιατρό αργότερα και θα σας ενημερώσω. Θα κάνω ότι χρειαστεί και πάνω απ' όλα θετικές σκέψεις @Evouska :-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Σου εύχομαι να πάνε οοόλα τέλεια στο εξής. Όχι δεν είναι κουραστική, δουλειά γραφείου είναι αλλά δεδομένου του ιστορικού μου λόγω ηλικίας και 2 πρόσφατων απόβολων θα ήθελα να τη βγάλω ξάπλα εάν είχα λύσει το οικονομικό. Απλά ο εργοδότης είναι απ' αυτούς που ήθελε να μάθει αν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί....

Δεν θα σας κουράσω άλλο, θα μιλήσω με τον γιατρό αργότερα και θα σας ενημερώσω. Θα κάνω ότι χρειαστεί και πάνω απ' όλα θετικές σκέψεις @Evouska :-D

Δεν μας κουράζεις εννοείται μην το ξαναπείς !! Εδώ γι αυτό είμαστε για να βοηθάμε όσο μπορούμε η μια την άλλη!! ❤

Έτσι σε θέλω think positive!! Και απ τη στιγμή που ο γιατρός σου δεν ανησυχεί δεν υπάρχει λόγος για έξτρα άγχος!! Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη για σένα!!❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe said:

Σου εύχομαι να πάνε οοόλα τέλεια στο εξής. Όχι δεν είναι κουραστική, δουλειά γραφείου είναι αλλά δεδομένου του ιστορικού μου λόγω ηλικίας και 2 πρόσφατων απόβολων θα ήθελα να τη βγάλω ξάπλα εάν είχα λύσει το οικονομικό. Απλά ο εργοδότης είναι απ' αυτούς που ήθελε να μάθει αν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί....

Δεν θα σας κουράσω άλλο, θα μιλήσω με τον γιατρό αργότερα και θα σας ενημερώσω. Θα κάνω ότι χρειαστεί και πάνω απ' όλα θετικές σκέψεις @Evouska :-D

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!! Για όλα θα βρεθεί λύση!!!! Υπομονή και θετικές σκέψεις όπως είπες!!!!!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πως πάτε από συμπτώματα; Από χθες έχω μια νυστα άλλο πράγμα.. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.. μιλάμε δεν στέκομαι όρθια! Πολύ κομμένη γενικά..Σκούρα υγρά κανονικά...


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Είχες αρκετή ποσότητα; Πόσες μέρες ξεκούραση; Χάπια; Να αυτό φοβάμαι. Να χρειαστεί να πάρω αναρρωτική ενω είμαι φρέσκια στη δουλειά, να μάθουν ότι είμαι έγκυος κι αν κάτι δεν πάει καλά φτου κι απ' την αρχή. Τουλάχιστον έλεγα αν κάτι δεν πάει καλά άντε 2-3 αναρρωτική θα έβαζα για άλλο λόγο και θα έκανα απόθεση και ξανά δουλειά και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Να τα ξαναχασω όλα δεν αντεχω

Είχα κ εγώ μια μέρα αιμα στη λεκάνη κατά την ούρηση κ για 5 με 6 μέρες καφέ υγρά στο σερβιετακι κ στο σκούπισμα. Την επόμενη μέρα από αυτήν που είδα το αίμα είχα τον υπέρηχο. Ο γιατρός μου έκοψε το salospir κ την ίδια μέρα μου έδωσε 2ο utro μόνο για εκείνη τη μερα. Από τότε μαχαίρι ούτε αιμα είχα ούτε καφέ εκκρίσεις. Μην ανησυχείς θέλει κ ξεκούραση, τι δουλειά κάνεις? Μην είσαι πολύ ώρα όρθια αν είναι εφικτό κ αν μπορείς τα βασικά, μην κουράζεσαι, είναι λίγο πιο σημαντικές αυτές οι εβδομάδες για την εξέλιξη της κύησης οπότε προσπάθησε να δώσεις λίγο παραπάνω στον εαυτό σου...

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια περαστικά σας με τα καφέ και ξεκούραση!!! Είναι πολυ ψυχοφθόρο!!! @HopeMe δεν μπορείς να του πεις ότι είσαι άρρωστη; Ότι έχεις πυρετό και θα χρειαστείς άδεια; Τώρα με τον κορονοιο δεν θα σου πει να κάτσεις παραπάνω; 

Όσο για τις ανακατοσούρες έχω συνέχεια.... Και όλο σκέφτομαι φαγητά και όλο ανακατεύομαι.... 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανακατωσουρες παλι δεν έχω, παρά τα δίδυμα ρε κορίτσια .... θα μου πείτε στενοχωριεσαι που δεν έχεις?? Όχι, αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά....

Ουτε συμπτώματα θέλουμε ούτε καθόλου συμπτώματα.... Πφφφ 


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι κομμάτια... Ανακατωσουρα μέχρι και στον ύπνο. Σήμερα και ο πρώτος εμετός και από χθες είμαι με φρυγανιές και λίγα μακαρόνια 

Διάβασα ότι βοηθάει να ρίξεις μαστίχα στο νερό σου, η ακόμα να φας τσίχλα με τζίντζερ. Δοκίμασε κάτι, βρες λύση να μην παιδευτεις... Ρωτά κ καμία μαία από τον γιατρό σου για συμβουλή....

  • Ευχαριστώ 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Εγώ ανακατωσουρες παλι δεν έχω, παρά τα δίδυμα ρε κορίτσια .... θα μου πείτε στενοχωριεσαι που δεν έχεις?? Όχι, αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά....

Ουτε συμπτώματα θέλουμε ούτε καθόλου συμπτώματα.... Πφφφ 

Κ εγω πριν 3 μέρες είχα ανακατωσούρα πρώτη φορά και μέχρι τότε τα ίδια έλεγα ! Με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες χαχαχα!  Πέρα απ την πλάκα μην ανησυχείς ξέρω πολλές κοπέλες που δεν κατάλαβαν τίποτα σε όλη την εγκυμοσύνη!!  Αλλά επίσης ποτέ δε ξέρεις και πότε θα σου έρθουν τα συμπτώματα! Γενικά κανόνας δεν υπάρχει, δε σημαίνει ότι αν δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα δεν είναι όλα καλα! ο κάθε οργανισμός και η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει, οπότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην αγχωνομαστε (Όσο γίνεται) για το παραμικρο! Τα λέω για να τα ακούω κιόλας, αφού μέχρι και που φτερνίζομαι τρομάζω ώρες ώρες χαχαχα! Αλλά εντάξει μου περνάει!!

Just now, phal είπε:

Διάβασα ότι βοηθάει να ρίξεις μαστίχα στο νερό σου, η ακόμα να φας τσίχλα με τζίντζερ. Δοκίμασε κάτι, βρες λύση να μην παιδευτεις... Ρωτά κ καμία μαία από τον γιατρό σου για συμβουλή....

Αυτό για το τζίντζερ το έχω ξανακούσει, ότι μπορείς να πίνεις νερό με τζίντζερ! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, τουαλέτα για Νο2 πηγαίνετε κανονικά κάθε μέρα;;  γιατί εγώ κάποιες μέρες δυσκολεύομαι και δεν θέλω να ζορίζομαι και να προσπαθώ, γιατί φοβάμαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κ εγω πριν 3 μέρες είχα ανακατωσούρα πρώτη φορά και μέχρι τότε τα ίδια έλεγα ! Με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες χαχαχα!  Πέρα απ την πλάκα μην ανησυχείς ξέρω πολλές κοπέλες που δεν κατάλαβαν τίποτα σε όλη την εγκυμοσύνη!!  Αλλά επίσης ποτέ δε ξέρεις και πότε θα σου έρθουν τα συμπτώματα! Γενικά κανόνας δεν υπάρχει, δε σημαίνει ότι αν δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα δεν είναι όλα καλα! ο κάθε οργανισμός και η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει, οπότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην αγχωνομαστε (Όσο γίνεται) για το παραμικρο! Τα λέω για να τα ακούω κιόλας, αφού μέχρι και που φτερνίζομαι τρομάζω ώρες ώρες χαχαχα! Αλλά εντάξει μου περνάει!!

Αυτό για το τζίντζερ το έχω ξανακούσει, ότι μπορείς να πίνεις νερό με τζίντζερ! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, τουαλέτα για Νο2 πηγαίνετε κανονικά κάθε μέρα;;  γιατί εγώ κάποιες μέρες δυσκολεύομαι και δεν θέλω να ζορίζομαι και να προσπαθώ, γιατί φοβάμαι!

Δαμάσκηνα κορίτσι μου για δυσκοιλιότητα! Έτσι μου είπε ο γιατρός


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Δαμάσκηνα κορίτσι μου για δυσκοιλιότητα! Έτσι μου είπε ο γιατρός

Έτρωγα κάθε πρωί αλλά τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ μου φέρνει αναγούλα οτιδήποτε το πρωί!! Θα προσπαθήσω αύριο ξανά να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Έτρωγα κάθε πρωί αλλά τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ μου φέρνει αναγούλα οτιδήποτε το πρωί!! Θα προσπαθήσω αύριο ξανά να δούμε!

Χμμμ κατάλαβα.. προσπάθησε να τα τρως μέσα στην ημέρα συνοδεύοντας το με κάτι άλλο, να παίρνει τουλάχιστον τη γεύση... 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...