Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσι μου υπομονή.. εγώ ζαλάδες αλλά όταν δεν με Πιάνουν είμαι μια χαρά! Το καλό είναι πως δεν εργάζομαι, οπότε απολαμβάνω το σπιτάκι μου, αν και μόνη τις περισσότερες ώρες της ημέρας!Η μαμά μου βρίσκεται στην επαρχία αλλά έχω τον σύντροφο Αθήνα! Πέρα από αυτό, νιώθω περισσότερη σιγουριά εδώ εφόσον βρίσκεται ο γιατρός μου για οτιδήποτε στραβώσει ξαφνικα(χτυπά ξύλο). Έχεις από ποιες περιοχές είστε;

Ωραία που τον έχεις κοντά.. εγώ είμαι δε αναζήτηση , έχω έναν αλλά δε θέλω να με Αναλάβει για γέννα. 

Είμαι από Καβάλα αλλά φέτος δουλευω και μένω προσωρινά Θεσσαλονίκη. Τα Χριστούγεννα αν όλα πάνε καλά θα επιστρέψω στα πάτρια.

 

Πες το ψέματα, ανετοτατη η παντόφλα με την καλτσαB). Κάτι ξέρουν οι Γερμανοί τουρίστες...

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, phal είπε:

Καλό αυτό,  νιώθεις κ μια ασφάλεια. Ωφελεί στην ψυχολογία ομως περισσότερο γιατί σε αυτή τη φάση μονο παρατηρητες ειναι οι γιατροι. Εγώ δυστυχώς πρέπει να περιμένω πάλι για 2ο υπέρηχο 2/11 που θα είμαι 8w + 5 d . 

Αυτό ακριβώς μου είπε και ο γιατρός μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, μόνο παρατηρήτες. Όμως έπρεπε να επιβεβαιώσω νωρίς ενδομήτρια κύηση για να αρχίσω αντιπηκτικες!!!

6 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια για τον υπέρηχο σου!!! Με το καλό και στον επόμενο να ακούσεις μια δυνατή καρδούλα!!❤ με τον γυναικολόγο τι έκανες τελικά;; 

@Mpizelaki_mou και @Boockie έχετε μαζί υπέρηχο στις 27; τι ωραίααααα

Εγώ έχω στις 26, έχει κάποια άλλη τότε;;

Κορίτσια διαβάζω για τις ενέσεις που κάνετε και μου φαίνεται τόσο δύσκολο όλο αυτό είστε πραγματικά αξίες που τα καταφέρνετε!! Εγώ μόνο που δίνω αίμα ανατριχιαζω!! Συγχαρητήρια σε όλες είστε πολύ δυνατές για τα σποράκια σας και είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθειτε!!!❤❤❤

Άσε, με την πρώτη ένεση μισή ώρα τα λέγαμε και κοιταζομαστε :shock: :D

πρίν από 7 λεπτά , Boockie είπε:

Κορίτσι μου υπομονή.. εγώ ζαλάδες αλλά όταν δεν με Πιάνουν είμαι μια χαρά! Το καλό είναι πως δεν εργάζομαι, οπότε απολαμβάνω το σπιτάκι μου, αν και μόνη τις περισσότερες ώρες της ημέρας!Η μαμά μου βρίσκεται στην επαρχία αλλά έχω τον σύντροφο Αθήνα! Πέρα από αυτό, νιώθω περισσότερη σιγουριά εδώ εφόσον βρίσκεται ο γιατρός μου για οτιδήποτε στραβώσει ξαφνικα(χτυπά ξύλο). Έχεις από ποιες περιοχές είστε;

Εδώ και 8 χρόνια μένω Αττική, από επαρχία είναι βασικά. Εδώ μόνη με το σύζυγό. Όλοι οι συγγενείς επαρχία

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι το πιο πιθανόν είναι να μην ξέρει καν τι ειναι αυτό το χάπι ο πεθερός! 

Αχ τέλεια μαζί λοιπόν κορίτσι μου! Εγω τότε θα είμαι 7+1 άρα λογικά θα το ακούσουμε το τικ τακ τικ τακ! 

Κορίτσια εγώ τις τελευταίες μέρες είμαι χάλια! Το πρωί πίνω με το ζορι ένα ποτήρι γάλα ζεστό και στη δουλειά τρώω κανένα κουλουρακι, κάτι στεγνό τελοσπαντων! Ούτε καφέ δεν έχω όρεξη να πιω,εγώ που ήταν η ζωή μου ο καφές και ειδικά ο τέλειος ζεστός καφές αυτή την εποχή!! Αλλά όλα γυρνάνε  ,δεν υπάρχει ,νιώθω μια ατονία μια αναγούλα μόνιμα! Και νιώθω ότι θα βγάλω ότι κ να φάω! Το μεσημεριανό το τρώω με το ζορι κ μετά για βράδυ πια πάλι γάλα με δημητριακά η με κανένα τοστάκι αν δεν έχω φάει καλά μεσημέρι! Δεν ξέρω τι να τρώω, δεν έχω ορεξη και νιώθω πως ότι και να φάω θα το βγάλω! Έχω απογοητευτεί λίγο γιατί δεν θέλω να μη δίνω αρκετές βιταμίνες στο σπορακι μου από την τροφή, αλλά αυτή η μόνιμη παλινδρόμηση με έχει τρελάνει!!

@alina80 αν το ξέρω λέει!! Εγώ έλεγα ότι όταν θα μείνω έγκυος θα τρώω κάθε μέρα ότι χρειάζεται και ότι είναι καλύτερο για το μωρό! Και τελικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό το στομάχι που γυρίζει μόνιμα σαν πλυντηριο!!

Ναι!! Ένα ακόμη βήμα! Μια ακόμη ανάσα! Εγώ δεν ξέρω πόσο ακριβώς θα είμαι, γιατί στον δεύτερο υπερηχο με εβγαλε 2-3 μέρες μεγαλύτερο. Λογικά κάπου κοντά είμαστε :rolleyes:

Ξέρετε τι αναρωτιομουν σήμερα; Μου είχε πει ο γιατρός ότι σε 1-2 μέρες θα χτυπήσει η καρδούλα. Σήμερα που είναι η 2η μέρα, σκεφτόμουν: άραγε χτυπάει μέσα μου μια 2η μικροσκοπική καρδούλα; Να ξεκίνησε; :wub: 

Πόσες το έχετε αναρωτηθεί; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι το πιο πιθανόν είναι να μην ξέρει καν τι ειναι αυτό το χάπι ο πεθερός! 

Αχ τέλεια μαζί λοιπόν κορίτσι μου! Εγω τότε θα είμαι 7+1 άρα λογικά θα το ακούσουμε το τικ τακ τικ τακ! 

Κορίτσια εγώ τις τελευταίες μέρες είμαι χάλια! Το πρωί πίνω με το ζορι ένα ποτήρι γάλα ζεστό και στη δουλειά τρώω κανένα κουλουρακι, κάτι στεγνό τελοσπαντων! Ούτε καφέ δεν έχω όρεξη να πιω,εγώ που ήταν η ζωή μου ο καφές και ειδικά ο τέλειος ζεστός καφές αυτή την εποχή!! Αλλά όλα γυρνάνε  ,δεν υπάρχει ,νιώθω μια ατονία μια αναγούλα μόνιμα! Και νιώθω ότι θα βγάλω ότι κ να φάω! Το μεσημεριανό το τρώω με το ζορι κ μετά για βράδυ πια πάλι γάλα με δημητριακά η με κανένα τοστάκι αν δεν έχω φάει καλά μεσημέρι! Δεν ξέρω τι να τρώω, δεν έχω ορεξη και νιώθω πως ότι και να φάω θα το βγάλω! Έχω απογοητευτεί λίγο γιατί δεν θέλω να μη δίνω αρκετές βιταμίνες στο σπορακι μου από την τροφή, αλλά αυτή η μόνιμη παλινδρόμηση με έχει τρελάνει!!

@alina80 αν το ξέρω λέει!! Εγώ έλεγα ότι όταν θα μείνω έγκυος θα τρώω κάθε μέρα ότι χρειάζεται και ότι είναι καλύτερο για το μωρό! Και τελικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό το στομάχι που γυρίζει μόνιμα σαν πλυντηριο!!

Κοριτσάκι μου γλυκό μήπως πρέπει να το αναφέρεις στον γιατρό σου εάν δεν το έχεις κάνει ήδη; Έχω ακούσει βέβαια πως πολλές γυναίκες χάνουν αρκετά κιλά το πρώτο τρίμηνο λόγω αυτής της κατάστασης, αλλά θεωρώ πως πρέπει να τραφείς κατά κάποιο τρόπο...


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... 

Εγώ σήμερα έκανα ντουλάπες τα βασικά. Μένουν να μαζέψω τα καλοκαιρινά του μικρού και όσα έβαλα για φρεσκάρισμα. Αύριο ελπίζω να έχω κουράγιο για τα παπούτσια... 

Απο στομάχι χάλια. Όλη μέρα με φρυγανιές. Άρχισα να τρώω και τσουρέκι όπως μου είπε μια φίλη και βοηθάει. Μεσημεριανό τρώω μακαρόνια, ρύζι, τραχανά και στο τσακίρ κέφι κοτόπουλο στεγνό. 

Εγώ μένω σε νησί και θα ρωτήσω αν θα έρθει κάποιος από τους 2 γυναικολόγους που έρχονται κατά διαστήματα, μέσα στις επόμενες 10-15 μέρες να κάνω έναν απλό υπέρηχο και να κατέβω Αθήνα για την αυχενική. 

Συγγνώμη για το σεντόνι. 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... 

Εγώ σήμερα έκανα ντουλάπες τα βασικά. Μένουν να μαζέψω τα καλοκαιρινά του μικρού και όσα έβαλα για φρεσκάρισμα. Αύριο ελπίζω να έχω κουράγιο για τα παπούτσια... 

Απο στομάχι χάλια. Όλη μέρα με φρυγανιές. Άρχισα να τρώω και τσουρέκι όπως μου είπε μια φίλη και βοηθάει. Μεσημεριανό τρώω μακαρόνια, ρύζι, τραχανά και στο τσακίρ κέφι κοτόπουλο στεγνό. 

Εγώ μένω σε νησί και θα ρωτήσω αν θα έρθει κάποιος από τους 2 γυναικολόγους που έρχονται κατά διαστήματα, μέσα στις επόμενες 10-15 μέρες να κάνω έναν απλό υπέρηχο και να κατέβω Αθήνα για την αυχενική. 

Συγγνώμη για το σεντόνι. 

Χμμμ Κοίτα και εγώ όρεξη ιδιαίτερη για extreme φαγητά δεν έχω, εδώ καλά καλά δεν μπορώ να πιω όλο τον καφέ! Μπιφτεκακια, κοτοπουλάκι και μακαρόνια ή ρύζι νομίζω μας βοηθανε αρκετά! Σήμερα ήταν να κανω φακές αλλά δεν μου άρεσε τελικά η σκέψη! Μπορεί και οι σουπιτσες (κρεατοσουπα, σούπα με ντοματούλα και κριθαράκι) να καταπραΰνουν το στομάχι 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... 

Εγώ σήμερα έκανα ντουλάπες τα βασικά. Μένουν να μαζέψω τα καλοκαιρινά του μικρού και όσα έβαλα για φρεσκάρισμα. Αύριο ελπίζω να έχω κουράγιο για τα παπούτσια... 

Απο στομάχι χάλια. Όλη μέρα με φρυγανιές. Άρχισα να τρώω και τσουρέκι όπως μου είπε μια φίλη και βοηθάει. Μεσημεριανό τρώω μακαρόνια, ρύζι, τραχανά και στο τσακίρ κέφι κοτόπουλο στεγνό. 

Εγώ μένω σε νησί και θα ρωτήσω αν θα έρθει κάποιος από τους 2 γυναικολόγους που έρχονται κατά διαστήματα, μέσα στις επόμενες 10-15 μέρες να κάνω έναν απλό υπέρηχο και να κατέβω Αθήνα για την αυχενική. 

Συγγνώμη για το σεντόνι. 

Χμμμ Κοίτα και εγώ όρεξη ιδιαίτερη για extreme φαγητά δεν έχω, εδώ καλά καλά δεν μπορώ να πιω όλο τον καφέ! Μπιφτεκακια, κοτοπουλάκι και μακαρόνια ή ρύζι νομίζω μας βοηθανε αρκετά! Σήμερα ήταν να κανω φακές αλλά δεν μου άρεσε τελικά η σκέψη! Μπορεί και οι σουπιτσες (κρεατοσουπα, σούπα με ντοματούλα και κριθαράκι) να καταπραΰνουν το στομάχι 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Χμμμ Κοίτα και εγώ όρεξη ιδιαίτερη για extreme φαγητά δεν έχω, εδώ καλά καλά δεν μπορώ να πιω όλο τον καφέ! Μπιφτεκακια, κοτοπουλάκι και μακαρόνια ή ρύζι νομίζω μας βοηθανε αρκετά! Σήμερα ήταν να κανω φακές αλλά δεν μου άρεσε τελικά η σκέψη! Μπορεί και οι σουπιτσες (κρεατοσουπα, σούπα με ντοματούλα και κριθαράκι) να καταπραΰνουν το στομάχι 

Ούτε μπιφτέκι μπορώ προς το παρόν. Θα δούμε τι θα γίνει 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... 

Εγώ σήμερα έκανα ντουλάπες τα βασικά. Μένουν να μαζέψω τα καλοκαιρινά του μικρού και όσα έβαλα για φρεσκάρισμα. Αύριο ελπίζω να έχω κουράγιο για τα παπούτσια... 

Απο στομάχι χάλια. Όλη μέρα με φρυγανιές. Άρχισα να τρώω και τσουρέκι όπως μου είπε μια φίλη και βοηθάει. Μεσημεριανό τρώω μακαρόνια, ρύζι, τραχανά και στο τσακίρ κέφι κοτόπουλο στεγνό. 

Εγώ μένω σε νησί και θα ρωτήσω αν θα έρθει κάποιος από τους 2 γυναικολόγους που έρχονται κατά διαστήματα, μέσα στις επόμενες 10-15 μέρες να κάνω έναν απλό υπέρηχο και να κατέβω Αθήνα για την αυχενική. 

Συγγνώμη για το σεντόνι. 

Κι εγώ από νησί είμαι! Τα ίδια με σένα κ εγώ περνάω κορίτσι μου! Θα δοκιμάσω κ εγώ τσουρέκι!!

πρίν από 33 λεπτά , Boockie είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό μήπως πρέπει να το αναφέρεις στον γιατρό σου εάν δεν το έχεις κάνει ήδη; Έχω ακούσει βέβαια πως πολλές γυναίκες χάνουν αρκετά κιλά το πρώτο τρίμηνο λόγω αυτής της κατάστασης, αλλά θεωρώ πως πρέπει να τραφείς κατά κάποιο τρόπο...

Θα το αναφέρω στο γιατρό μου, τελικά Σάββατο πρωί θα πάω για υπέρηχο!! 2 μερούλες υπομονή, θα προσπαθήσω να τρώω κάτι έστω στεγνό!!  Ελπίζω να μου γράψει βιταμίνες γιατί νιώθω πολύ ατονία γενικά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κι εγώ από νησί είμαι! Τα ίδια με σένα κ εγώ περνάω κορίτσι μου! Θα δοκιμάσω κ εγώ τσουρέκι!!

Θα το αναφέρω στο γιατρό μου, τελικά Σάββατο πρωί θα πάω για υπέρηχο!! 2 μερούλες υπομονή, θα προσπαθήσω να τρώω κάτι έστω στεγνό!!  Ελπίζω να μου γράψει βιταμίνες γιατί νιώθω πολύ ατονία γενικά!!

Καλημέρα! Όχι Δευτερα τελικά; Σάββατο; Τι ωραία! Λιγότερες μέρες. Θα είσαι η πρώτη που θ ακούσει το μαγικό ήχο: τικ τακ τικ τακ :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημέρα! Όχι Δευτερα τελικά; Σάββατο; Τι ωραία! Λιγότερες μέρες. Θα είσαι η πρώτη που θ ακούσει το μαγικό ήχο: τικ τακ τικ τακ :wub:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Θα είμαι 6+6 το Σάββατο λες να υπάρχει περίπτωση να μην την ακούσω;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Θα είμαι 6+6 το Σάββατο λες να υπάρχει περίπτωση να μην την ακούσω;; 

Καλημέρα. Εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να ακούσεις καρδιά -αλλα να ξέρεις εξαρτάται και από το μηχάνημα του γιατρού. 

Καλημέρα κορίτσια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ανηκω κι εγω σε αυτο το γκρουπ συμφωνα με τα τελευταια δεδομενα της βδομαδας. Ευχομαι να μας παν ολα δεξια!! Καλη μας τυχη και καλως σΑς βρηκα.

Καλώς το κορίτσι μου το όμορφοοοοοο! Σε περίμενα!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Αργησα;; Δεν αργησα!!! Χαχαχαχα σε ευχαριστω :) :)

Welcome girl! :wub:

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Θα είμαι 6+6 το Σάββατο λες να υπάρχει περίπτωση να μην την ακούσω;; 

Πιστεύω πως σίγουρα θα ακούσεις καρδούλα! Συνήθως στις 6 και κάτι ακούγεται :oops: Πόσο Τελεια κορίτσι μου!!! Ανυπομονώ να μας πεις :D

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...