Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Γιατί;;;; τι έγινε πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Η Παναγία μαζί σας κοπέλα μου... 

Εύχομαι να είστε καλά μάνα και μωρό. 

Ανυπομονούμε μαζί σου για την εξέλιξη 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Η Παναγία θα σας προστατεψει. Η σκέψη μας θα ναι μαζί σ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Έλα βρε κορίτσι μου.... Μακάρι να πάνε όλα καλά. Ανάσα δεν έχεις πάρει. Όλα καλά να πάνε και για τους δυο σας!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

βρε κοριτσι, μακαρι οταν δεις τα μηνύματα μας να εχουν σταματησει και να ναι ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μ! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ για τους δυο σας!


HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Προσευχομαστε να είστε και οι 2 καλά... Κάνω συνέχεια ριφρες μήπως δω νέα σας

Κι εγώ το ίδιο.... Βέβαια η κοπέλα ήταν από μακριά από ότι έχω καταλάβει, οπότε μέχρι να φτάσει στο νοσοκομείο και να δει τι γίνεται χρειάζεται χρόνος. Μακάρι να είναι καλά και ας αγωνιουμε εμείς 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοριτσια εχθές το βράδυ επιασαν έντονες συσπάσεις είμαι στο δρόμο για το Ιπποκράτειο εισαγωγή και βλέπουμε.....

 

 

Καλή δύναμη, όλα να πάνε καλά. Λυπάμαι πολύ..


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγαμε Θεσσαλονίκη με εξέτασαν και αποφάνθηκαν ότι δυστηχως δεν μπορούν να βάλουν όρο για να σταματήσουμε τις συσπάσεις είναι μικρή η κύηση και δεν έχει νόημα αυτό είναι το πρωτόκολλο τους πως τοκολυση γίνεται μετά την 23η εβδομάδα που θεωρείται βιώσιμο το μωρό.....επίσης δεν μπορούν να δώσουν κάτι παραπάνω σε χάπια τα παίρνω ήδη όλα είναι στην φύση να αποφασίσει τι θέλει να κάνει...ο γιατρός μου από την άλλη επιμένει να μπούμε για τοκολυση στην ιδ κλινική εδώ και όσο πάει αν πάει

Παρόλαυτα επειδή με τις πολλές διαφορετικές απόψεις μπερδεύτηκα  εγω μίλησα με έναν γιατρό στην Λάρισα στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του εξήγησα πως έχει η κατασταση τι να κάνω έχω μπερδευτεί είπα τι μου είπε ο ένας γιατρός και τι ο άλλος και μου λέει κοίταξε να δεις κανονικά δεν βάζουμε τοκολυση από τόσο μικρή εβδομαδα για έναν λόγο γιατί η τοκολυση δεν είναι μακροπρόθεσμη δηλ μου λέει και να τις σταματήσει τις συσπάσεις τωρα μπορεί σε τρεις εβδομάδες να μην πιάνει πλέον ο όρος και να γεννήσεις εκεί λέει προτιμάμε να το πάρει η φύση τώρα παρά να γεννηθεί 23η 24η 25η γιατί μιλάμε για άσχημη ποιότητα ζωής τους παιδιού... Παρόλαυτα μου λέει υπάρχει η λύση της τοκολυσης από το στόμα σε χάπι και απορώ πως δεν στο πρότεινε κάνεις μου λέει από εκεί ξεκιναμε πρώτα και μετά πάμε σε όρο....τελικά αύριο θα πάμε να μας δεί γιατί ο γιατρός μου επιμένει πως τα χάπια δεν κάνουν τίποτα όμως αυτό δεν το ξέρω αν δεν το δοκιμάσω....

Γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα...

  • Λυπημένη/-ος 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια πήγαμε Θεσσαλονίκη με εξέτασαν και αποφάνθηκαν ότι δυστηχως δεν μπορούν να βάλουν όρο για να σταματήσουμε τις συσπάσεις είναι μικρή η κύηση και δεν έχει νόημα αυτό είναι το πρωτόκολλο τους πως τοκολυση γίνεται μετά την 23η εβδομάδα που θεωρείται βιώσιμο το μωρό.....επίσης δεν μπορούν να δώσουν κάτι παραπάνω σε χάπια τα παίρνω ήδη όλα είναι στην φύση να αποφασίσει τι θέλει να κάνει...ο γιατρός μου από την άλλη επιμένει να μπούμε για τοκολυση στην ιδ κλινική εδώ και όσο πάει αν πάει

Παρόλαυτα επειδή με τις πολλές διαφορετικές απόψεις μπερδεύτηκα  εγω μίλησα με έναν γιατρό στην Λάρισα στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του εξήγησα πως έχει η κατασταση τι να κάνω έχω μπερδευτεί είπα τι μου είπε ο ένας γιατρός και τι ο άλλος και μου λέει κοίταξε να δεις κανονικά δεν βάζουμε τοκολυση από τόσο μικρή εβδομαδα για έναν λόγο γιατί η τοκολυση δεν είναι μακροπρόθεσμη δηλ μου λέει και να τις σταματήσει τις συσπάσεις τωρα μπορεί σε τρεις εβδομάδες να μην πιάνει πλέον ο όρος και να γεννήσεις εκεί λέει προτιμάμε να το πάρει η φύση τώρα παρά να γεννηθεί 23η 24η 25η γιατί μιλάμε για άσχημη ποιότητα ζωής τους παιδιού... Παρόλαυτα μου λέει υπάρχει η λύση της τοκολυσης από το στόμα σε χάπι και απορώ πως δεν στο πρότεινε κάνεις μου λέει από εκεί ξεκιναμε πρώτα και μετά πάμε σε όρο....τελικά αύριο θα πάμε να μας δεί γιατί ο γιατρός μου επιμένει πως τα χάπια δεν κάνουν τίποτα όμως αυτό δεν το ξέρω αν δεν το δοκιμάσω....

Γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα...

Λυπάμαι πολύ που συμβαίνει όλο αυτό... Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα αποφάσιζα στη θέση σου. Θεωρώ ότι θα το πάλευα ως το τέλος με κάθε τρόπο. Είναι όντως πολύ νωρίς αλλά μπορεί να γίνει το θαύμα 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Λυπάμαι πολύ που συμβαίνει όλο αυτό... Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα αποφάσιζα στη θέση σου. Θεωρώ ότι θα το πάλευα ως το τέλος με κάθε τρόπο. Είναι όντως πολύ νωρίς αλλά μπορεί να γίνει το θαύμα 

Να το παλέψω φυσικά απλά να ξέρω τι έχω να αντιμετωπίσω...προς το παρόν είμαι στα τυφλά στο ΑΝ

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια πήγαμε Θεσσαλονίκη με εξέτασαν και αποφάνθηκαν ότι δυστηχως δεν μπορούν να βάλουν όρο για να σταματήσουμε τις συσπάσεις είναι μικρή η κύηση και δεν έχει νόημα αυτό είναι το πρωτόκολλο τους πως τοκολυση γίνεται μετά την 23η εβδομάδα που θεωρείται βιώσιμο το μωρό.....επίσης δεν μπορούν να δώσουν κάτι παραπάνω σε χάπια τα παίρνω ήδη όλα είναι στην φύση να αποφασίσει τι θέλει να κάνει...ο γιατρός μου από την άλλη επιμένει να μπούμε για τοκολυση στην ιδ κλινική εδώ και όσο πάει αν πάει

Παρόλαυτα επειδή με τις πολλές διαφορετικές απόψεις μπερδεύτηκα  εγω μίλησα με έναν γιατρό στην Λάρισα στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του εξήγησα πως έχει η κατασταση τι να κάνω έχω μπερδευτεί είπα τι μου είπε ο ένας γιατρός και τι ο άλλος και μου λέει κοίταξε να δεις κανονικά δεν βάζουμε τοκολυση από τόσο μικρή εβδομαδα για έναν λόγο γιατί η τοκολυση δεν είναι μακροπρόθεσμη δηλ μου λέει και να τις σταματήσει τις συσπάσεις τωρα μπορεί σε τρεις εβδομάδες να μην πιάνει πλέον ο όρος και να γεννήσεις εκεί λέει προτιμάμε να το πάρει η φύση τώρα παρά να γεννηθεί 23η 24η 25η γιατί μιλάμε για άσχημη ποιότητα ζωής τους παιδιού... Παρόλαυτα μου λέει υπάρχει η λύση της τοκολυσης από το στόμα σε χάπι και απορώ πως δεν στο πρότεινε κάνεις μου λέει από εκεί ξεκιναμε πρώτα και μετά πάμε σε όρο....τελικά αύριο θα πάμε να μας δεί γιατί ο γιατρός μου επιμένει πως τα χάπια δεν κάνουν τίποτα όμως αυτό δεν το ξέρω αν δεν το δοκιμάσω....

Γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα...

Κοριτσάκι μου τι πέρασες! Λυπάμαι πολύ, αλλά δε πρέπει να το βάζεις κάτω!! Θα δεις που όλα καλα θα πάνε!! Αν πάρεις χάπι για τοκολυση τώρα, θα μπορείς αργότερα να κάνεις αν χρειαστεί ξανά με ορο δηλαδή κανονικά και να σε πιάσει; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...