Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Τι έγινε πως είστε κορίτσια; Όλα καλά; @ΒαλεντιναΧ και @Eva1986 πως είστε κορίτσια; Αντέχετε; Την Πέμπτη πήγα στο γυναικολόγο και τον ρώτησα αν μπορούμε να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό και μου είπε πως Ναι απλά να ξέρω ότι υπάρχουν και κίνδυνοι και προϋποθέσεις . Οπότε μια χαρά και μόνο να αφήσω το μωρό να έρθει όποτε θέλει για μένα είναι σημαντικό. Αργότερα θα συζητήσουμε και κάποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου για την γέννα. Την μικρή την νιώθω συνέχεια πλέον όταν είμαι ξάπλα, την ένιωσε και ο μπαμπάς της. Υπέροχο συναίσθημα!!! Άρχισα και λίγη γυμναστική μπας και κάψω καμία θερμίδα γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.... Χτες ήμουν πιασμένη!!! Αυτα τα νεα. Εσείς; Όλα καλά;

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Τι έγινε πως είστε κορίτσια; Όλα καλά; @ΒαλεντιναΧ και @Eva1986 πως είστε κορίτσια; Αντέχετε; Την Πέμπτη πήγα στο γυναικολόγο και τον ρώτησα αν μπορούμε να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό και μου είπε πως Ναι απλά να ξέρω ότι υπάρχουν και κίνδυνοι και προϋποθέσεις . Οπότε μια χαρά και μόνο να αφήσω το μωρό να έρθει όποτε θέλει για μένα είναι σημαντικό. Αργότερα θα συζητήσουμε και κάποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου για την γέννα. Την μικρή την νιώθω συνέχεια πλέον όταν είμαι ξάπλα, την ένιωσε και ο μπαμπάς της. Υπέροχο συναίσθημα!!! Άρχισα και λίγη γυμναστική μπας και κάψω καμία θερμίδα γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.... Χτες ήμουν πιασμένη!!! Αυτα τα νεα. Εσείς; Όλα καλά;

Εγώ κρατάω ακόμα μείον μια μέρα!!!! Να μας βοηθήσει όλους η Παναγίτσα μας να φτάσουμε στο τέλος με γερά μωράκια!!!! Το πρώτο το γέννησα φυσιολογικά το ήθελα πολύ αυτό έλεγα πριν στον άντρα μου αλήθεια δεν με νοιάζει ούτε λίγο πως θα γεννήσω αρκεί να είναι στην ώρα του.....να είναι καλά το μωράκι!!!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.  Το πρωί έως ΧΑ βλέννη. Παίρνω τον γιατρο. Μ λέει  έλα στην κλινική. 

Πάω στην κλινική. Μ κάνουν ραπίντ κ είναι αχνό θετικό. 

Έχω πάθει σοκ. Αύριο πάω για μοριακό.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ κρατάω ακόμα μείον μια μέρα!!!! Να μας βοηθήσει όλους η Παναγίτσα μας να φτάσουμε στο τέλος με γερά μωράκια!!!! Το πρώτο το γέννησα φυσιολογικά το ήθελα πολύ αυτό έλεγα πριν στον άντρα μου αλήθεια δεν με νοιάζει ούτε λίγο πως θα γεννήσω αρκεί να είναι στην ώρα του.....να είναι καλά το μωράκι!!!!

Σου εύχομαι να μετρήσεις όλες τις μέρες και να είναι τελειόμηνο!! Ή τελοσπάντων όταν νιώσει εκείνο έτοιμο. Απο μεριάς σου εχεις κάνει ότι μπορούσες. Και προσεχες και το έλενχες. Τώρα πίστη και ελπίδα ότι θα πάνε όλα καλά.

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.  Το πρωί έως ΧΑ βλέννη. Παίρνω τον γιατρο. Μ λέει  έλα στην κλινική. 

Πάω στην κλινική. Μ κάνουν ραπίντ κ είναι αχνό θετικό. 

Έχω πάθει σοκ. Αύριο πάω για μοριακό.  

Τι εννοεις; Παίζει να έχεις κολλήσει κορονοιο; Τι να πω κορίτσι μου μακάρι το μοριακό να βγει αρνητικό. Τι γίνεται με την επεμβαση σε αυτη την περιπτωση; Μην ανχωθεις ακόμα περίμενε το μοριακό και βλέπεις τότε. Ενα ένα τα άνχη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν με δέχονται με αχνό ούτε με θετικό τεστ. 

Αύριο θα πάω για μοριακό κ βλέπουμε. Αν είμαι θετική δεν ξέρω αν με αναλαμβάνει ούτε το νοσοκομείο

@jellyfishch είχες κάνει μοριακό κ ραπιντ;θυμάμαι καλά;

Η τα έχω όλα μπερδεμένα;είμαι σε πανικό.  Λόγω της επεμβασης που επείγει

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Δεν με δέχονται με αχνό ούτε με θετικό τεστ. 

Αύριο θα πάω για μοριακό κ βλέπουμε. Αν είμαι θετική δεν ξέρω αν με αναλαμβάνει ούτε το νοσοκομείο

@jellyfishch είχες κάνει μοριακό κ ραπιντ;θυμάμαι καλά;

Η τα έχω όλα μπερδεμένα;είμαι σε πανικό.  Λόγω της επεμβασης που επείγει

 

Εμένα πάντως τεστ κορονοιου μου έκαναν αφού έκανα την περίδεση....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εμένα πάντως τεστ κορονοιου μου έκαναν αφού έκανα την περίδεση....

Τόσο άτυχη να κόλλησα πια. Τι να πω. 

Θα κάνω αύριο το μοριακό κ βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Εύα. Δεν έκανα τεστ έκαναν όλοι οι δικοί μου και βγήκε θετικό και είχα επίσης όλα τα συμπτώματα. Εγώ για κάποιους λόγους δεν ήθελα να κάνω. Το θετικό είναι ότι και να είσαι θετική χτύπα ξύλο, δεν έχεις συμπτώματα. 

Φραουλίτσα μπράβο πολύ ωραία νέα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. Εμένα πάλι με έχει πάρει από κάτω με αυτό το θέμα, νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω και τζάμπα θα έχω δώσει τόσα λεφτά.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Περαστικά Εύα. Δεν έκανα τεστ έκαναν όλοι οι δικοί μου και βγήκε θετικό και είχα επίσης όλα τα συμπτώματα. Εγώ για κάποιους λόγους δεν ήθελα να κάνω. Το θετικό είναι ότι και να είσαι θετική χτύπα ξύλο, δεν έχεις συμπτώματα. 

Φραουλίτσα μπράβο πολύ ωραία νέα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. Εμένα πάλι με έχει πάρει από κάτω με αυτό το θέμα, νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω και τζάμπα θα έχω δώσει τόσα λεφτά.

Με ενοχλεί αν είμαι θετική γτ δεν ξέρω τι θα γίνει με την επέμβαση. 

Στην ελευθω δεν μπορώ χωρίς αρνητικό τεστ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Με ενοχλεί αν είμαι θετική γτ δεν ξέρω τι θα γίνει με την επέμβαση. 

Στην ελευθω δεν μπορώ χωρίς αρνητικό τεστ. 

Στο νοσοκομείο τι γίνεται? Δε γίνεται, κάποια λύση θα υπάρχει! Είναι δυνατόν να σου αρνούνται περίθαλψη?


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

Στο νοσοκομείο τι γίνεται? Δε γίνεται, κάποια λύση θα υπάρχει! Είναι δυνατόν να σου αρνούνται περίθαλψη?

Θα περιμένω το  μοριακό Κ μετά θα απευθύνθω στο νοσοκομείο αν είναι θετικό

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Θα περιμένω το  μοριακό Κ μετά θα απευθύνθω στο νοσοκομείο αν είναι θετικό

 

Λογικά αν είναι επείγον θα υπάρχει δημόσιο νοσοκομείο σίγουρα που θα μπορεί να σε αναλάβει. Στην Αθήνα είναι το Αττικό, θα υπάρχει και Θεσσαλονίκη κάποιο αντίστοιχο στην ανάγκη. Μίλα και με τον γιατρό σου να ηρεμήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva1986πολλά rapid βγαίνουν ψευδως θετικά! Κράτησε όσο μπορείς την ψυχραιμία σου ως το μοριακό! Ξέρω δύσκολο! Μακάρι να μην είναι τίποτα κι όλα να γίνουν όπως είναι προγραμματισμενα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Περαστικά Εύα. Δεν έκανα τεστ έκαναν όλοι οι δικοί μου και βγήκε θετικό και είχα επίσης όλα τα συμπτώματα. Εγώ για κάποιους λόγους δεν ήθελα να κάνω. Το θετικό είναι ότι και να είσαι θετική χτύπα ξύλο, δεν έχεις συμπτώματα. 

Φραουλίτσα μπράβο πολύ ωραία νέα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. Εμένα πάλι με έχει πάρει από κάτω με αυτό το θέμα, νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω και τζάμπα θα έχω δώσει τόσα λεφτά.

Γιατί να μην τα καταφερείς; Εσύ θα κάνεις την προσπάθειά σου και βλέπεις. Τουλάχιστον θα βγει το μωρο όταν θέλει και όχι με ραντεβού, επίσης και μόνο την διαδικασία αν περάσεις κάνει επίσης καλό στο μωρό ακόμα και αν καταλήξεις σε καισαρική. Εγω ετσι το σκέφτομαι. Προσπαθώ όσο μπορώ να ελέγξω το βάρος, κάνω γυμναστική να μπορεί και το σώμα μου να βοηθήσει και περπάτημα. Στην πρώτη γέννα το είχα πάρει κατάκαρδα. Έκλαιγα μέχρι και κανα μήνα μετα γιατί γέννησα με καισαρική. Τώρα θα πάω χαλαρά και βλέπουμε.... Και μονο που μου είπε το οκ χάρηκα. Α!!!! Και μαγνήσιο που τον ρώτησα αν χρειάζεται μου είπε όχι. Και για ασβέστιο αφού παίρνω d3 μου είπε πάλι όχι. Να μου έλεγε και όχι στις  innohep θα χαιρόμουν πολύ!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Δεν με δέχονται με αχνό ούτε με θετικό τεστ. 

Αύριο θα πάω για μοριακό κ βλέπουμε. Αν είμαι θετική δεν ξέρω αν με αναλαμβάνει ούτε το νοσοκομείο

@jellyfishch είχες κάνει μοριακό κ ραπιντ;θυμάμαι καλά;

Η τα έχω όλα μπερδεμένα;είμαι σε πανικό.  Λόγω της επεμβασης που επείγει

 

Και δηλαδή, αν έχεις θετικό τεστ και χρειαστείς νοσοκομείο τι γίνεται; είσαι καταδικασμενη να αποβάλεις επειδή έχεις κορονοϊο; 

πρίν από 58 λεπτά , jellyfishch είπε:

Περαστικά Εύα. Δεν έκανα τεστ έκαναν όλοι οι δικοί μου και βγήκε θετικό και είχα επίσης όλα τα συμπτώματα. Εγώ για κάποιους λόγους δεν ήθελα να κάνω. Το θετικό είναι ότι και να είσαι θετική χτύπα ξύλο, δεν έχεις συμπτώματα. 

Φραουλίτσα μπράβο πολύ ωραία νέα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. Εμένα πάλι με έχει πάρει από κάτω με αυτό το θέμα, νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω και τζάμπα θα έχω δώσει τόσα λεφτά.

Γιατι καλέ τι λες αυτό; 

Just now, Κική_ είπε:

@Eva1986πολλά rapid βγαίνουν ψευδως θετικά! Κράτησε όσο μπορείς την ψυχραιμία σου ως το μοριακό! Ξέρω δύσκολο! Μακάρι να μην είναι τίποτα κι όλα να γίνουν όπως είναι προγραμματισμενα! 

Εδώ κάποιοι λένε ότι αν βγει το ραπιντ θετικό, ο, τι και να βγει το μοριακό δεν το δέχονται. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ράδιο αρβύλα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...