Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Την έκανα κορίτσι μου τώρα παίρνω αντιβίωση και τοκολυτικο να δούμε αν θα δεχτεί ο οργανισμός το ράμμα προς το παρόν όλα καλά!!! Λίγους πόνους περιόδου έχω αλλά όχι συσπάσεις

Όλσ καλά θα πάνε κορίτσι μου μην φοβάσαι έχεις τράχηλο να δέσει το 1.9 είναι καλό μήκος για να δεθεί έγω δεν είχα είχα μέχρι και διαστολή όλα θα πάνε μια χαρά.....

Όλα με το καλό σ εύχομαι. 

Σ βάλανε κ nst  να δουν αν έχεις συσπάσεις. ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Όλα με το καλό σ εύχομαι. 

Σ βάλανε κ nst  να δουν αν έχεις συσπάσεις. ;

Όχι εγωω επειδη τις καταλαβαίνω ενημερώνω τι αισθάνομαι κάθε τόσο το nst δυστηχως πιάνει από 26-28η εβδομάδα και πάνω....

Just now, Eva1986 είπε:

Όλα με το καλό σ εύχομαι. 

Σ βάλανε κ nst  να δουν αν έχεις συσπάσεις. ;

Στην πρώτη σου εγκυμοσύνη είχες κάνει περίδεση???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια σας γράφω από την κλινική μόλις ήρθα θα γίνει εισαγωγή μπορεί αμνιακα να μην χάνω αλλά έχω εξάλειψη τραχήλου και διαστολή μισό εκατοστό θα με βάλουν για περίδεση αύριο και βλέπουμε ελπίζουμε στα καλύτερά έστω 5-6 εβδομάδες να κρατήσουμε για να μιλάμε για βιώσιμο μωρό αν φυσικά δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος και δεν το απορρίψει...Έχουμε αγορακι

Έκλαψα αλλά είμαι καλά ότι θέλει ο Θεός ας γίνει το θέλημα του!!!!

 

Προσευχηθείτε για εμένα!!!

Σου εύχομαι περαστικά και ότι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Υπομονή, ξεκούραση και να είσαι ήρεμη. 

Αν επιτρέπεται ο γιατρός σου το κατάλαβε ή ένιωσες κάτι; σου έκανε υπέρηχο; δεν ξέρω πως γίνεται το ψάχνω γενικά στο ίντερνετ. έχω διαβάσει  στο φόρουμ πως και άλλες γυναίκες έκαναν περιδεση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Σου εύχομαι περαστικά και ότι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Υπομονή, ξεκούραση και να είσαι ήρεμη. 

Αν επιτρέπεται ο γιατρός σου το κατάλαβε ή ένιωσες κάτι; σου έκανε υπέρηχο; δεν ξέρω πως γίνεται το ψάχνω γενικά στο ίντερνετ. έχω διαβάσει  στο φόρουμ πως και άλλες γυναίκες έκαναν περιδεση. 

Υπάρχει ιστορικό πρόωρων συσπάσεων και ανεπάρκειας τραχήλου από την πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε είχα άλλο γιατρό που δεν το κατάλαβε και έφτασα 34η εβδομαδα με τράχηλο μισό εκατοστό έγινε εισαγωγή με όρο μέχρι που μπήκα στον μήνα μου τώρα το παρακολουθούσαμε από την αρχή πως θα πάει...

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ ευχαριστω πολύ. 

Τρίτη πρωί θα μπω κλινική.  Θα γίνει περίδεση.  

Είναι απρόβλεπτος ο τράχηλος. 

Γενικά τρομοκρατήθηκα.  

Φοβάμαι μην το χάσω 

Θα βάζω ουτροτζεσταν κολπικά. Όσο χαζό κ αν ακούγεται δυσκολεύομαι να τα βάλω. Στην πρώτη παίζει να μην έβαλα ούτε 1 σωστά.  

 

Ωχ βρε κορίτσι κι εσύ;; κορίτσια μου δύναμη!!! Λογικό να φοβάστε, τουλάχιστον σκεφτείτε ότι το αντιληφθηκατε πριν γίνει το κακό. Θα κάνετε το καλύτερο γηα τα μωρά σας και όλα θα πάνε καλά. Προσπαθείτε όσο μπορείτε μόνο να είστε ήρεμες. Όσο γίνεται.. Ξέρω είναι δύσκολο. Έχετε το γιατρό σας δίπλα σας να κάνει το καλύτερο δυνατόν. 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Υπάρχει ιστορικό πρόωρων συσπάσεων και ανεπάρκειας τραχήλου από την πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε είχα άλλο γιατρό που δεν το κατάλαβε και έφτασα 34η εβδομαδα με τράχηλο μισό εκατοστό έγινε εισαγωγή με όρο μέχρι που μπήκα στον μήνα μου τώρα το παρακολουθούσαμε από την αρχή πως θα πάει...

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές

Πότε θα μάθετε αν το δέχεται ο οργανισμός ;; να μάς ενημερώνεις... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ωχ βρε κορίτσι κι εσύ;; κορίτσια μου δύναμη!!! Λογικό να φοβάστε, τουλάχιστον σκεφτείτε ότι το αντιληφθηκατε πριν γίνει το κακό. Θα κάνετε το καλύτερο γηα τα μωρά σας και όλα θα πάνε καλά. Προσπαθείτε όσο μπορείτε μόνο να είστε ήρεμες. Όσο γίνεται.. Ξέρω είναι δύσκολο. Έχετε το γιατρό σας δίπλα σας να κάνει το καλύτερο δυνατόν. 

Πότε θα μάθετε αν το δέχεται ο οργανισμός ;; να μάς ενημερώνεις... 

Σε δύο τρεις μέρες θα μάθουμε αν δεν ξεκινήσουν συσπάσεις.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι εγωω επειδη τις καταλαβαίνω ενημερώνω τι αισθάνομαι κάθε τόσο το nst δυστηχως πιάνει από 26-28η εβδομάδα και πάνω....

Στην πρώτη σου εγκυμοσύνη είχες κάνει περίδεση???

Στην πρώτη 30 εβδ το είδε η γιατρός.  Είχα σύσπασεις κ κόντο τράχηλο. .ξάπλα,ουτρο κ 34+4 σπασανε τα νερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σε δύο τρεις μέρες θα μάθουμε αν δεν ξεκινήσουν συσπάσεις.....

Να μην ξεκινήσουν. Εσύ πώς νιώθεις; οι πόνοι που λες είναι φυσιολογικοι; φαίνεται αν έχεις προδιάθεση για συσπάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧόλα καλά να σου πάνε από εδώ και πέρα! Πολλή θετική σκέψη! @Eva1986 το ίδιο και σε σένα! 

@HopeMeμε το καλό ο γάμος σου! Κάθε ευτυχία! 

Συγχαρητήρια σε όλες για τις τέλειες β επιπεδου! 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Στην πρώτη 30 εβδ το είδε η γιατρός.  Είχα σύσπασεις κ κόντο τράχηλο. .ξάπλα,ουτρο κ 34+4 σπασανε τα νερα

Αααα υπάρχει η προδιάθεση σαν κ εμένα....εμείς 34 το είδαμε τράχηλος μισό εκατοστό και συσπάσεις ήμουν με ενδοφλέβιο μεχρι 35+5

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Να μην ξεκινήσουν. Εσύ πώς νιώθεις; οι πόνοι που λες είναι φυσιολογικοι; φαίνεται αν έχεις προδιάθεση για συσπάσεις; 

Κοίταξε να δεις προς το παρόν έχω τις ίδιες συσπάσεις όπως είχα σπίτι δηλ λίγες τώρα αύξησαν την ροή του όρου πήρα κ μαγνήσιο από το στόμα μήπως και σταματήσουν αν κ δεν ανησυχούν οι τόσες λίγες διάσπαρτες


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ ευχαριστω πολύ. 

Τρίτη πρωί θα μπω κλινική.  Θα γίνει περίδεση.  

Είναι απρόβλεπτος ο τράχηλος. 

Γενικά τρομοκρατήθηκα.  

Φοβάμαι μην το χάσω 

Θα βάζω ουτροτζεσταν κολπικά. Όσο χαζό κ αν ακούγεται δυσκολεύομαι να τα βάλω. Στην πρώτη παίζει να μην έβαλα ούτε 1 σωστά.  

 

Καλή επιτυχία να έχεις για την Τρίτη, όσο μπορείς να είσαι ήρεμη. Όλα καλά να πάνε. Είναι για να σας προστατεύσει. Νομίζω αφού τα βάζεις κολπικά τα ουλτρο, παίρνει αυτο που χρειαζεται ο οργανισμός σου. Ρώτα και τον γιατρό σου καλύτερα να σου φύγει η ανησυχία. Τελικά φύλο μάθατε; Για να πούμε και κάτι ευχάριστο. Το μωράκι το ευχαριστήθηκες στον υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσάκι ! 

Κολπικά Μ πε. εγώ έχω το θέμα κ δεν μπορώ να τα βάλω. Κ στην πρώτη εγκυμοσύνη που έπρεπε να τα πάρω ποτέ δεν κατάφερα να μπουν. Δεν μπόρεσα να τα βάλω βάθια.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eva1986 είπε:

Ναι κοριτσάκι ! 

Κολπικά Μ πε. εγώ έχω το θέμα κ δεν μπορώ να τα βάλω. Κ στην πρώτη εγκυμοσύνη που έπρεπε να τα πάρω ποτέ δεν κατάφερα να μπουν. Δεν μπόρεσα να τα βάλω βάθια.  

Συγχαρητήρια για την κόρη λοιπόν και όλα να πάνε καλά!! Και γω για κολπικά σου λέω, αφού μπαίνει δεν έχεις θέμα, απορροφάται απο τον οργανισμό αυτο που χρειάζεται και βλέπεις τα υπολείμματα. Γίνεται καλύτερη απορρόφηση αποτι να το παίρνεις απο το στόμα. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σε δύο τρεις μέρες θα μάθουμε αν δεν ξεκινήσουν συσπάσεις.....

Όλα καλά θα πάνε αφού το προλάβατε. Στο σπίτι θα είσαι ξάπλα τελείως?

 

3 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Στην πρώτη 30 εβδ το είδε η γιατρός.  Είχα σύσπασεις κ κόντο τράχηλο. .ξάπλα,ουτρο κ 34+4 σπασανε τα νερα

Είναι καλό μήκος για περίδεση το 1.9. όλα θα πάνε καλά. 

 

Εγώ πήγα γιατρό . Ο τράχηλος σταθερός ευτυχώς. Να συνεχίσω να μην κουραζομαι και να μην σηκώνω βάρη . Μου είπε το επικίνδυνο σημείο είναι από 24 έως 32 βδομάδα γτ μεγαλώνει και βαραίνει το μωρό. Εκεί ίσως Με σταματησει από δουλειά.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Περαστικά Βαλεντίνα, Εύα με το καλό η κορούλα σου. Έτοιμο το σετακι! Εγώ πάλι όλη μέρα σωβρακα θα μαζεύω...

Όλα καλά με τον μπέμπη, τον τράχηλο και τον πλακούντα. Μένουν δύο μετρήσεις στην καρδιά αλλά γενικά καλά φαίνεται να είναι. Είδαμε και φατσονι, καρμπον με τον αδερφό του. Σαν να έβλεπα τον πρώτο μου γιο στη β επιπέδου φλασμπακ μιλάμε. Έχω την εντύπωση ότι η μυτούλα του είναι λίιιιγο πιο γαλλική από τον νιγκα τον αδερφό του. έμοιαξε στον μπαμπά του (ελπίζω) ενώ ο μεγάλος πήρε τη μεγαλοπρεπή της μάνας μου.

Hope με το καλό ο γάμος σου!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...