Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Και μένα μέχρι που πήγα για πρόκληση δεν είχε εμπεδωθεί. Κατα την προσπάθεια πρέπει να κατέβηκε γιατί είχε αλλάξει λίγο το σχήμα του κεφαλιού της, κάτι ενδιάμεσο σε φυσιολογικού και καισαρικής. Όχι ολοστρόγγιλο είχε γίνει πιο μακρόστενο. Ο γιατρος δεν μου έλεγε Και πολλά ή εγω δεν θυμάμαι. Ούτε διαστολή ποση είχα ή τι συσπάσεις έκανα. Καθόταν δίπλα και περίμενε. Η μαία με τσέκαρε. Και σε μένα φτάσαμε στο σημείο που με κάθε σύσπαση έπεφταν οι παλμοί της και γιαυτο αναγκαστικα σε καισαρική. Αποτι μου είπε είχε διπλή περιτυλιξη σε χέρι και αυχένα. Μάλλον την έπνιγε. Ο τωρινός δεν μου έβαλε προϋποθέσεις. Μάλλον θα τα πούμε και πιο μετά. Του είπα ότι θα επιθυμούσα για φυσιολογικό τοκετό παρα την καισαρική και μου είπε φυσικά αρκεί να εξελιχθούν όλα καλά και να ξέρεις τους κινδύνους. Του είπα ότι τους γνωρίζω. Δεν μου είπε τίποτα ούτε για βάρος μωρου ούτε για βάρος δικό μου. Μου φάνηκε σίγουρος. Προς το παρόν είμαστε σε φυσιολογικά πλαίσια και γω και το μωρό. Αν ξεφύγω θα μου το πει. Αν και το σωματικό βάρος δεν είναι πάντα αντένδειξη. Της μητέρας γιατί του μωρου οκ είναι. Και η πρώτη μου μικρή ήταν 3050 γεννήθηκε. Δεν με ανχωνει ότι συμβεί. Χαίρομαι που έχω αυτη την δυνατότητα και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι θα τα καταφέρω. Όσο για την εμπέδωση, υπάρχουν ασκήσεις να κάνεις, αλλά και πάλι λένε ότι μπορεί να συμβεί και κατα τον τοκετό. Εχω λένε ότι ισχιακό μωρό μπορεί να γυρίσει κατα τον τοκετό στην εμπέδωση θα κολλήσουμε; ;-) Χαλαρά και όλα καλά!!!

Μπράβο!!!! Είδες όλα καλά!!!! Θα μοιράζεις  τα τεστ σαν τα αυτόγραφα!!! Να σε ρωτήσω απο το στόμα η απο την μύτη στο έκαναν; Γιατί έχω ακούσει ότι είναι δυσάρεστο απο την μύτη, και έχουμε να κάνουμε αύριο γιατί βρήκαν κρούσμα στο σχολείο της κόρης μου. Καλή επιτυχία για αύριο όλα να πάνε τέλεια κοπέλα μου. Όταν μπορέσεις να μας πεις πως πήγε.

Απο την μύτη.  είναι ενοχλητικό. Αλλά κρατάει δευτερόλεπτα. Αυτό να σκέφτεστε !!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  Έκανα την περίδεση.  Εύχομαι κ σε σας κ σε μένα όλα να πάνε καλά.  Σε καμμία σας να μην τύχουν ανάποδιες 

 

Μπράβο κορίτσι μου άντε τσουκου τσουκου να περάσει ο καιρός και να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  Έκανα την περίδεση.  Εύχομαι κ σε σας κ σε μένα όλα να πάνε καλά.  Σε καμμία σας να μην τύχουν ανάποδιες 

 

Μπράβο! Εύχομαι στο εξής να πάνε όλα καλά και να ήταν η τελευταία αγωνία σου μέχρι να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. @ΒαλεντιναΧ εσύ πως είσαι;

Σήμερα ολοκλήρωσα κι εγώ την Β επιπέδου. ευτυχώς όλα καλά. Κάθομαι και χαζεύω τις 4d φωτογραφίες :x

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Μπράβο! Εύχομαι στο εξής να πάνε όλα καλά και να ήταν η τελευταία αγωνία σου μέχρι να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. @ΒαλεντιναΧ εσύ πως είσαι;

Σήμερα ολοκλήρωσα κι εγώ την Β επιπέδου. ευτυχώς όλα καλά. Κάθομαι και χαζεύω τις 4d φωτογραφίες :x

Είμαι καλά προς το παρόν δόξα τον Θεό..... συγχαρητήρια για την β επιπέδου είναι πια ολοκληρωμένα μωράκια!!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  Έκανα την περίδεση.  Εύχομαι κ σε σας κ σε μένα όλα να πάνε καλά.  Σε καμμία σας να μην τύχουν ανάποδιες 

 

Αντε ξεμπερδεψες και συ!!!! Όλα καλά να πάνε περαστικά σου!!! Νομίζω ότι όταν υπάρχει ιστορικό με τον τράχηλο κάνουν προληπτικά περιδεση, οπότε θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!!!

@HopeMe μπράβο για τα ωραια νέα!!! Τώρα με το καλό και ο γάμος σου!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Εχει κάποια άλλη Β επιπέδου;  Πλέον η μικρή έχει αρχίσει και κλωτσάει δυνατά και έχει πολλή πλάκα. Μόλις κάτσω ξαπλωτή ξεκινάει. 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είμαι καλά προς το παρόν δόξα τον Θεό..... συγχαρητήρια για την β επιπέδου είναι πια ολοκληρωμένα μωράκια!!!!

Πέρασαν οι επιφοβες μέρες ετσι δεν είναι;  Μονο ευχαριστα απο δω και πέρα!!!

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αντε ξεμπερδεψες και συ!!!! Όλα καλά να πάνε περαστικά σου!!! Νομίζω ότι όταν υπάρχει ιστορικό με τον τράχηλο κάνουν προληπτικά περιδεση, οπότε θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!!!

@HopeMe μπράβο για τα ωραια νέα!!! Τώρα με το καλό και ο γάμος σου!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Εχει κάποια άλλη Β επιπέδου;  Πλέον η μικρή έχει αρχίσει και κλωτσάει δυνατά και έχει πολλή πλάκα. Μόλις κάτσω ξαπλωτή ξεκινάει. 

Πέρασαν οι επιφοβες μέρες ετσι δεν είναι;  Μονο ευχαριστα απο δω και πέρα!!!

Ναι οι μέρες στο να μην δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος πέρασαν όμως επειδή γενικά κάνω συσπάσεις μέσα στην μέρα θα είμαι κάθε μερα με το άγχος μην γίνουν πολύ συχνές και ζοριστει ο τράχηλος εκεί θα πρέπει να κόψουμε το ράμμα και να γεννήσω....ότι θέλει ο Θεός θα γίνει έτσι και αλλιώς κάτι άλλο πέρα από προσοχή δεν μπορώ να κάνω

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι οι μέρες στο να μην δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος πέρασαν όμως επειδή γενικά κάνω συσπάσεις μέσα στην μέρα θα είμαι κάθε μερα με το άγχος μην γίνουν πολύ συχνές και ζοριστει ο τράχηλος εκεί θα πρέπει να κόψουμε το ράμμα και να γεννήσω....ότι θέλει ο Θεός θα γίνει έτσι και αλλιώς κάτι άλλο πέρα από προσοχή δεν μπορώ να κάνω

Εχε πίστη και θα πανε όλα καλά. Το ένστικτό σου σε έσωσε έτσι και αλλιώς και πήγες και το βρήκατε. Έχεις φύλακα και γλίτωσες τα χειρότερα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  Έκανα την περίδεση.  Εύχομαι κ σε σας κ σε μένα όλα να πάνε καλά.  Σε καμμία σας να μην τύχουν ανάποδιες 

 

Μπράβο Εύα μου, πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!! Όλα καλα να πάνε!!

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι οι μέρες στο να μην δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος πέρασαν όμως επειδή γενικά κάνω συσπάσεις μέσα στην μέρα θα είμαι κάθε μερα με το άγχος μην γίνουν πολύ συχνές και ζοριστει ο τράχηλος εκεί θα πρέπει να κόψουμε το ράμμα και να γεννήσω....ότι θέλει ο Θεός θα γίνει έτσι και αλλιώς κάτι άλλο πέρα από προσοχή δεν μπορώ να κάνω

Ωραία Βαλεντίνα, όλα θα πάνε καλά. Το μωράκι ήρθε για να μείνει!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Μπράβο Εύα μου, πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!! Όλα καλα να πάνε!!

Ωραία Βαλεντίνα, όλα θα πάνε καλά. Το μωράκι ήρθε για να μείνει!!:wub:

 

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εχε πίστη και θα πανε όλα καλά. Το ένστικτό σου σε έσωσε έτσι και αλλιώς και πήγες και το βρήκατε. Έχεις φύλακα και γλίτωσες τα χειρότερα!!! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου εύχομαι τα καλύτερα και ηρεμοτερα σε όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Βλέπω ευχάριστα νέα και χαίρομαι! Υπομονή και δύναμη σε ολες! Διαβάζω τα νέα σας όταν προλαβαίνω αλλά τρέχω με την δουλειά. Ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος αλλά δεν παραπονιέμαι, είναι ευτύχημα να έχεις πολύ δουλειά τέτοια εποχή. 

Χτες κάναμε την εξέταση β επιπέδου. Όλα πολύ καλά! Τελικά περιμένουμε κοριτσάκι! Μας είπε ο γιατρός πως είναι μεγαλόσωμη, ο άνδρας μου γεννήθηκε 5 κιλά οπότε έχει να μοιάσει η μικρή. Βέβαια ο γιατρός είπε πως αν δούμε ότι ξεφεύγει στα κιλά θα πάμε νωρίτερα με πρόκληση τοκετού. Θα γεννησουμε στο Γαια. Αν θέλει κάποια κοπέλα ας το βάλει στο πινακακι. Είδα και τρισδιάστατο το μωρό και με έπιασαν τα ζουμια... :x 

Καλά αποτελέσματα σε όλες! 

  • Μου αρέσει 9

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ καλημέρα.  Έκανα την περίδεση.  Εύχομαι κ σε σας κ σε μένα όλα να πάνε καλά.  Σε καμμία σας να μην τύχουν ανάποδιες 

Έλα να σκέφτεσαι θετικά!!!! Όλα θα πάνε καλά γιατί το προλάβατε νωρίς:x

7 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Μπράβο! Εύχομαι στο εξής να πάνε όλα καλά και να ήταν η τελευταία αγωνία σου μέχρι να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. @ΒαλεντιναΧ εσύ πως είσαι;

Σήμερα ολοκλήρωσα κι εγώ την Β επιπέδου. ευτυχώς όλα καλά. Κάθομαι και χαζεύω τις 4d φωτογραφίες :x

Χαχαχαχα έτοιμη χαζομαμα κι εσύ 

 

6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι οι μέρες στο να μην δεχτεί το ράμμα ο τράχηλος πέρασαν όμως επειδή γενικά κάνω συσπάσεις μέσα στην μέρα θα είμαι κάθε μερα με το άγχος μην γίνουν πολύ συχνές και ζοριστει ο τράχηλος εκεί θα πρέπει να κόψουμε το ράμμα και να γεννήσω....ότι θέλει ο Θεός θα γίνει έτσι και αλλιώς κάτι άλλο πέρα από προσοχή δεν μπορώ να κάνω

Ναι αλλά δε σού είπαν ότι οι συσπάσεις που έχεις δεν είναι ανησυχητικές; 

 

1 hour ago, Αυρα87 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Βλέπω ευχάριστα νέα και χαίρομαι! Υπομονή και δύναμη σε ολες! Διαβάζω τα νέα σας όταν προλαβαίνω αλλά τρέχω με την δουλειά. Ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος αλλά δεν παραπονιέμαι, είναι ευτύχημα να έχεις πολύ δουλειά τέτοια εποχή. 

Χτες κάναμε την εξέταση β επιπέδου. Όλα πολύ καλά! Τελικά περιμένουμε κοριτσάκι! Μας είπε ο γιατρός πως είναι μεγαλόσωμη, ο άνδρας μου γεννήθηκε 5 κιλά οπότε έχει να μοιάσει η μικρή. Βέβαια ο γιατρός είπε πως αν δούμε ότι ξεφεύγει στα κιλά θα πάμε νωρίτερα με πρόκληση τοκετού. Θα γεννησουμε στο Γαια. Αν θέλει κάποια κοπέλα ας το βάλει στο πινακακι. Είδα και τρισδιάστατο το μωρό και με έπιασαν τα ζουμια... :x 

Καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Ωραία θα το συμπληρώσω και στο πινακακι!!! 

Κορίτσια πήγα κι εγώ στο γιατρό. Προς το παρόν είναι όλα καλά. Στις 22 θα πάω για β επιπέδου. Πρώτα ο Θεός θα έχουμε ένα ακόμα αγοτακι

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@ΧρυσαΜΜε το καλό Χρύσα μου!άιντε γιατί με το κυάλι τις βλέπω τις αγορομάνες!

Πρώτα και πάνω απ όλα να είναι γερά δε λέω. Γιατί μού τα μασουσε πάλι ο γιατρός. Αλλά αγοράκι ήθελα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...