Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κιλά, όπως είχα ξαναπεί είχα βάλει 3 αμέσως μόλις έκανα το τεστ Εγκυμοσύνης άρα τα θεωρώ κατακράτηση αλλά τα μέτραω. Σύνολο 8 όλα μαζί ως αρχές Ιανουαρίου όπου τα άκουσα από το γιατρό, γιατι τα υπόλοιπα 4 τα έβαλα μέσα στο Δεκέμβριο.

Από τότε, και παρόλο που είναι κλινήρης είμαι στα ίδια!!  Αλλά όπως έχω ξαναπεί, έχω κόψει ζάχαρη και λευκό αλεύρι. Μείωσα στο ελάχιστο το αλάτι. Στάση διατροφής που ξεκίνησε πριν την εγκυμοσύνη και τη συνεχίζω με την έγκριση του γιατρού. Επίσης ένιωσα ότι ξεπρησστηκα όταν ξαναμπήκα στη διατροφή. Το είδα και στα ρούχα. Η κοιλιά δεν κρύβεται πλέον.

Τα νεύρα μου έχω αυτές τις μέρες, έχω και το πανεπιστήμιο που με πιέζει με προθεσμίες, θέλω να ασχοληθώ και με τα του γάμου αλλά δεν προλαβαίνω...απλά.να γκρινιαξω λίγο ήθελα. Μετά σκέφτομαι αυτά που περνάνε τα άλλα κορίτσια και λέω δόξα τω θεώ τουλάχιστον. Τρίτη θα πάω στο γιατρό. Μου ζήτησε να παραμείνω στο κρεβάτι λόγω χαμηλού πλακούντα και θα δούμε και αν υπάρχει ακόμη η σύσπαση (στη β επιπέδου δεν καταγράφηκε)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 said:

Μπράβο κορίτσι Μ.  Πολύ ευχάριστα νέα. 

Πωπω Ευαγγελου κόλαση. 

Να κάνεις κ την β να φύγει μια έννοια 

Εγώ που θα Μάι εσώκλειστη κ ξαπλωτη ένας θεός ξέρει πόσα θα βάλω 

Μ μαγειρευουν κ άλλοι κ δεν τολμώ να πω κάτι πάρα μόνο ευχαριστω. Ότι Μ δίνουν αυτό τρώω. Από το να μαγειρέψω εγω. 

Να μου πεις που μένεις να σου φερω εγω ο, τι θες!!!! 

Το εννοώ..... 

  • Μου αρέσει 6

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 1:38 ΜΜ, Eva1986 είπε:

Σε έχω πρήξει βάλεντινα Μ. Το ξέρω.  Αλλά αγωνιώ. 

Μετά το κατούρημα αφού έχεις βάλει κολπικά ουτροτζεσταν έχεις σαν υπολείμματα στα ούρα;καμμία βλέννη;

Μια κοπέλα είπε πως μετά την περίδεση θα πρέπει να κάνουμε καλλιέργεια συχνά. Σ είπε κάτι τέτοιο;

Συνιστώ οπωσδηποτε να κανετε καλλιέργεια  μετά την περιδεση !!!εγω εκανα κάθε μήνα κ παντα βρίσκαμε κάτι κ έπρεπε ν το αντιμετωπίσουμε άμεσα !

υγ συγγνώμη που πετάχτηκα απλως είναι ένα θέμα πονεμένο και ήθελα ν ακουστεί η συμβουλή μου για όλες τις γυναίκες που Ισως ενδεχομένως έχουν παρόμοιο πρόβλημα !

  • Μου αρέσει 5

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Να μου πεις που μένεις να σου φερω εγω ο, τι θες!!!! 

Το εννοώ..... 

Θα σε έχω στα υπόψιν όταν αποτρελαθω εδώ μέσα. 

Σε ευχαριστώ κ μόνο που το είπες !!! 

Just now, demifilol είπε:

Συνιστώ οπωσδηποτε να κανετε καλλιέργεια  μετά την περιδεση !!!εγω εκανα κάθε μήνα κ παντα βρίσκαμε κάτι κ έπρεπε ν το αντιμετωπίσουμε άμεσα !

Θα το ζητήσω κορίτσι Μ ,ακόμη κ αν δεν Μ το αναφέρει ο γιατρός !! Ευχαριστούμε

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω είχα φτάσει +7 έπεσα με το περπάτημα ένα κιλό, ΑΛΛΑ απο χτες το βράδυ με έχει πιασει κάτι που δεν χορταίνω με τιποτα, άρα μάλλον το κιλό δεν πρέπει να πήγε και μακριά... Απο κρέμα βάζω μόνο κεραλοιφής με έλαιο καρύδας αβοκάντο τζοτζόμπα και καλέντουλας που την φτιάχνω εγω.

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου έτυχε σε καμία σας να επαθε κολπιτιδα τώρα με την εγκυμοσύνη??? Νιώθω μια Φαγουρα και ξηροτητα εκεί κάτω και νομίζω ότι με περιτριγυριζει κολπιτιδα.

Αν ναι είχατε πάρει κάτι? 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου έτυχε σε καμία σας να επαθε κολπιτιδα τώρα με την εγκυμοσύνη??? Νιώθω μια Φαγουρα και ξηροτητα εκεί κάτω και νομίζω ότι με περιτριγυριζει κολπιτιδα.

Αν ναι είχατε πάρει κάτι? 

Δεν έτυχε σε μένα ακόμα.  Πλυσου με χαμομήλι για αρχή.  Εγώ παρήγγειλα προχθές κ ένα αφρο της φρεζυντερμ για την ευαίσθητη περιοχή 

Ρωτά κ τον γιατρό σ να δούμε τι θα σ πει

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου έτυχε σε καμία σας να επαθε κολπιτιδα τώρα με την εγκυμοσύνη??? Νιώθω μια Φαγουρα και ξηροτητα εκεί κάτω και νομίζω ότι με περιτριγυριζει κολπιτιδα.

Αν ναι είχατε πάρει κάτι? 

Σίγουρα βοήθεια το χαμομήλι, είναι αντισηπτικό. Αν χρησιμοποιείς κάποια κολπική κρέμα, κολπικά χάπια ή οτιδήποτε τέτοιο, μήπως είναι από αυτό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Σίγουρα βοήθεια το χαμομήλι, είναι αντισηπτικό. Αν χρησιμοποιείς κάποια κολπική κρέμα, κολπικά χάπια ή οτιδήποτε τέτοιο, μήπως είναι από αυτό; 

Οχι δεν χρησιμοποίησα τίποτα τέτοιο. Το μόνο που άλλαξα είναι το σαπουνακι. Μέχρι πρωτινως πλενομουν με το κανονικό αφρόλουτρο. Εχει καμια δεκαριά μέρες που πηρα ένα υγρό σαπουνακι της φρεζιντερμ. Μήπως αυτό με στέγνωσε... Δεν ξέρω!!! Θα το δω και αν συνεχίσει και σήμερα θα παρω τον γιατρό μου. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις από το φαρμακείο το εργαλείο για κολπικές πλύσεις της bedadine και να κάνεις πλύσεις με το αντίστοιχο προϊόν ή απλά με βρασμένο χαμομήλι και σπαθολαδο που έχουν αντισηπτικές ιδιότητες. Εμένα με έσωσαν αρκετές φορές. Όσο μπορώ αποφεύγω φάρμακα κτλ γιατί χαλάνε τη χλωρίδα και με κάνουν πιο ευαίσθητη τελικά.

Φιλάκια!

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Όπως λέει και η @jellyfishch καλό είναι να αποφεύγετε τα ειδικά σαπούνια για την ευαίσθητη περιοχή γιατί διαταράσσουν την ισορροπία. Μου το είχε πει η αιματολογος. @Φώφη1990 μιλα καλύτερα και με τον γιατρό σου να σου πει τι πρέπει να κάνεις. Αν και το χαμομήλι νομόιζω είναι ακίνδυνο. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* said:

Καλημέρα!!!! Όπως λέει και η @jellyfishch καλό είναι να αποφεύγετε τα ειδικά σαπούνια για την ευαίσθητη περιοχή γιατί διαταράσσουν την ισορροπία. Μου το είχε πει η αιματολογος. @Φώφη1990 μιλα καλύτερα και με τον γιατρό σου να σου πει τι πρέπει να κάνεις. Αν και το χαμομήλι νομόιζω είναι ακίνδυνο. 

Μολις μίλησα μαζί του. Μου είπε για τρεις μερες να βάλω υποθετα lomexin. Πριν γίνει χειρότερο. Τα ξέρετε? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Μολις μίλησα μαζί του. Μου είπε για τρεις μερες να βάλω υποθετα lomexin. Πριν γίνει χειρότερο. Τα ξέρετε? 

Όχι δεν το ξέρω η αλήθεια είναι. Σε βοήθησαν; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Μολις μίλησα μαζί του. Μου είπε για τρεις μερες να βάλω υποθετα lomexin. Πριν γίνει χειρότερο. Τα ξέρετε? 

Καλή επιτυχία με τα υποθετα και περαστικά. Η αλήθεια είναι ότι δεν εχω πάθει και δεν τα ξέρω. Για να στα δίνει κατι ξερει. Θα ξεμπερδεύσεις  και πιο γρήγορα. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...