Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καταλαβαινω απολυτα τι λες για τους φόβους, αλλά βρε αγάπη μου με αυτή τη λογική μέχρι το τέλος κάτι μπορεί να στραβώσει. Αν είναι να μην πάει κάτι καλά μπορεί να στραβώσει και τελευταία στιγμή. Εσύ πας βάσει πιθανοτήτων, οπότε σιγά σιγά θα αρχίσεις να ετοιμάζεσαι, εκτός αν προτιμάς να μαζέψεις το μπάτζετ και να τα αγοράσεις όλα μαζεμένα κάνα 2 εβδομάδες πριν. 

Για το σκυλί μήπως θα έπρεπε να συμβουλευτεις εκπαιδευτεί αν τυχόν το δεις να σού βγάζει περίεργη συμπεριφορά; 

Ναι θα δω.. θα την έχω στο μπαλκόνι και θα τους φέρουμε σταδιακά σε επαφή. Ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Κι εγώ αυτή τη φορά δε θα δώσω τίποτα εάν δε σιγουρευτώ ότι θα είναι το τελευταίο παιδάκι μας. Άντε ξανά μάνα αγόραζε τώρα. 

Στο γιο μου είχα διπλό θηλαστρο και αύξησα την παραγωγή..το έβαζα συχνα και σιγά σιγά αυξήθηκε

Έχεις δίκιο, ίσως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, τι να πω.. έχω και τη μάνα μου με τις 2534 αποβολές να μου λέει τα δικά της. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Την πρώτη φορά άρχισα τα ψώνια την επόμενη μερα απο την β επιπέδου και μέχρι τον 8ο επερνα πράγματα είχαμε αφήσει μόνο το καρότσι για μετά την γέννα.....αυτήν την φορά δεν τολμώ να σκεφτώ το οτιδήποτε αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσω να ψωνίζω στον 8ο ανάποδα δηλ....και αν μου τύχει κάτι νωρίτερα απλά θα πάρω λίγα για να έχει να βάλει 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Ναι θα δω.. θα την έχω στο μπαλκόνι και θα τους φέρουμε σταδιακά σε επαφή. Ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Κι εγώ αυτή τη φορά δε θα δώσω τίποτα εάν δε σιγουρευτώ ότι θα είναι το τελευταίο παιδάκι μας. Άντε ξανά μάνα αγόραζε τώρα. 

Στο γιο μου είχα διπλό θηλαστρο και αύξησα την παραγωγή..το έβαζα συχνα και σιγά σιγά αυξήθηκε

Έχεις δίκιο, ίσως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, τι να πω.. έχω και τη μάνα μου με τις 2534 αποβολές να μου λέει τα δικά της. 

Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή στο σπίτι έχω 2 σκυλιά και 1 γάτα το έχω ψάξει παααααρα πολύ. Το να βγάλεις ξαφνικά τον σκύλο στο μπαλκόνι μόλις εμφανιστεί το μωρό είναι από τα χειρότερα που μπορείς να κάνεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μην αλλάξεις απολύτως τίποτα στη ρουτίνα του σκύλου ώστε να μην αισθανθεί ότι η αλλαγή που ήρθε απειλεί την θέση του στο σπίτι.
 

Να τον/την αφήσεις να μυρίσει όλο το παιδικό δωμάτιο που ετοιμάζεις και ότι σχετίζεται με το μωρό. 

Επίσης, πριν έρθετε σπιτι από το μαιευτήριο καλό είναι να του έχετε φέρει ένα φορμάκι για να έχει το χρόνο του να συνηθίσει τη μυρωδιά του μωρού. 
 

ειναι αποδεδειγμένο ότι η επαφή του νεογέννητου με σκύλο/γάτα είναι μόνο ευεργετική για την ψυχολογία και τα μικρόβια από τους συγγενείς είναι πολύ πιο επικίνδυνα από ότι αυτά από τα σκυλόγατα μας. Μάλιστα όσα μωρά βρίσκονται στον ίδιο χώρο με σκυλογατα έχουν λιγότερες πιθανότητες για άσθμα και αλλεργίες! 
 

Εγώ προσωπικά περιμένω πως και πως την αντίδραση τους και είμαι βέβαιη ότι θα είναι πολύ πολύ προστατευτικά με το baby με τον καιρό. Απλά πρέπει να γίνουν όλα με σεβασμό στις ανάγκες όλων και με αγάπη :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή στο σπίτι έχω 2 σκυλιά και 1 γάτα το έχω ψάξει παααααρα πολύ. Το να βγάλεις ξαφνικά τον σκύλο στο μπαλκόνι μόλις εμφανιστεί το μωρό είναι από τα χειρότερα που μπορείς να κάνεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μην αλλάξεις απολύτως τίποτα στη ρουτίνα του σκύλου ώστε να μην αισθανθεί ότι η αλλαγή που ήρθε απειλεί την θέση του στο σπίτι.
 

Να τον/την αφήσεις να μυρίσει όλο το παιδικό δωμάτιο που ετοιμάζεις και ότι σχετίζεται με το μωρό. 

Επίσης, πριν έρθετε σπιτι από το μαιευτήριο καλό είναι να του έχετε φέρει ένα φορμάκι για να έχει το χρόνο του να συνηθίσει τη μυρωδιά του μωρού. 
 

ειναι αποδεδειγμένο ότι η επαφή του νεογέννητου με σκύλο/γάτα είναι μόνο ευεργετική για την ψυχολογία και τα μικρόβια από τους συγγενείς είναι πολύ πιο επικίνδυνα από ότι αυτά από τα σκυλόγατα μας. Μάλιστα όσα μωρά βρίσκονται στον ίδιο χώρο με σκυλογατα έχουν λιγότερες πιθανότητες για άσθμα και αλλεργίες! 
 

Εγώ προσωπικά περιμένω πως και πως την αντίδραση τους και είμαι βέβαιη ότι θα είναι πολύ πολύ προστατευτικά με το baby με τον καιρό. Απλά πρέπει να γίνουν όλα με σεβασμό στις ανάγκες όλων και με αγάπη :wub:

Σίγουρα είναι ευεργετική για όλους η επαφή μεταξύ τους, αλλά δεν της έχω εμπιστοσύνη.

Είναι ζώο με ένστικτα και μια κάποια νοημοσύνη, δεν μπορώ να προβλέψω τις αντιδράσεις της, και η ζήλια της δεν έχει πάντα σχέση με τις δικές μου πράξεις, μπορεί να βγάλει αντίδραση και μόνο με την παρουσία του μωρού. 

Θα δω πώς θα πάει και αναλόγως θα διαμορφωθεί και η συνύπαρξή τους. 

Το συκγκεκριμένο σκυλί το πήρα από καταφύγιο και έχει αρκετές νευρώσεις. Πχ αν την αφήσω μόνη της σπίτι τρώει τα έπιπλα. Εάν την αφήσω ελεύθερη στο βουνο, δεν έρχεται πίσω, έχει τάσεις φυγής. Έχω μιλήσει με εκπαιδευτή, την είδε και μου είπε δε γίνεται τίποτα, θα την έχεις δεμένη έξω όταν λειπεις. Και στη βόλτα μόνο με λουρί. Είναι πολύ καλό σκυλάκι, αλλά με ιδιομορφίες. 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Σίγουρα είναι ευεργετική για όλους η επαφή μεταξύ τους, αλλά δεν της έχω εμπιστοσύνη.

Είναι ζώο με ένστικτα και μια κάποια νοημοσύνη, δεν μπορώ να προβλέψω τις αντιδράσεις της, και η ζήλια της δεν έχει πάντα σχέση με τις δικές μου πράξεις, μπορεί να βγάλει αντίδραση και μόνο με την παρουσία του μωρού. 

Θα δω πώς θα πάει και αναλόγως θα διαμορφωθεί και η συνύπαρξή τους. 

Πάντα με επίβλεψη προφανώς! Και το καλύτερο ζωντανό θέλει επίβλεψη. Όπως ακριβώς και με τα μεγαλύτερα αδέρφια. Γιατί και σε αυτά βγαίνουν κάτι δολοφονικά ένστικτα καμιά φορά!!! :shock:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Πάντα με επίβλεψη προφανώς! Και το καλύτερο ζωντανό θέλει επίβλεψη. Όπως ακριβώς και με τα μεγαλύτερα αδέρφια. Γιατί και σε αυτά βγαίνουν κάτι δολοφονικά ένστικτα καμιά φορά!!! :shock:

έχεις δίκιο σε αυτό.. θυμάμαι ο άντρας μου μου έλεγε ότι και καλά χαίδευε την αδερφή του και την είχε σαπίσει στο ξύλο.....(φουλ ζήλια ο έρμος). Το καλό με τους ανθρώπους είναι ότι λόγω λογικής, νοημοσύνης και εξέλιξης, μπορείς να διαχειριστείς καλύτερα καταστάσεις και να διορθώσεις συμπεριφορές. 

Όπως και να χει θα έχω αρκετά στο κεφάλι μου, οπότε ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός για τη δική μας οικογένεια.

 

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια τα ειχα κρατησει όλα τα ρουχα, εκτος απο κάποια που δεν της φόρεσα ποτε οπότε τα χάρισα. Και ευτυχως γιατι απο ρούχα έχω τα πάντα. Και σποστειρωτες καροτσια κουνες καλαθουνα παρκοκρεβατο και και και. Μαξιλαρι θηλασμου θα χρειαστω με είχε βολέψει πάρα πολύ, κανα φορμάκι για όταν βγουμε απο το μαιευτηριο για το καλό. Κανα μπιμπερό αν χρειαστει και μάρσιπο, τον οποιο σκεφτομαι να τον πάρω αφου γεννήσω για να τον δοκιμασω με το μωρο να δω τι με βολεύει. Και γω σιγα σιγα τα έπαιρνα. Ως τον 8ο τα είχα έτοιμα και τα έπλυνα σιγά σιγά. Στο τέλος είναι δίκοπο μαχαίρι αν θα προλάβεις και κουράζεσαι κιόλας. Στην γρουσουζιά δεν πιστεύω. Αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει. Πανάκια για γουλιές χρειάζονται πολλά. Σελτεδάκια και τέτοια εχω ένα σωρο αχρειαστα πήγαν. Ενα δυο σεντονακια μικρα για να ξαπλώνει και για αγκαλιές, αν και καλο είναι όσο είναι μικρα οι πολλές αγκαλιές να αποφεύγονται. Ειδικά με τον κορονοιο. Μην με παρεξηγήσετε αλλά με αυτούς που δεν κρατιούνται και όλο θέλουν να τα τι λένε και να τα παίρνουν αγκαλιά τσαντιζομαι. Θα μεγαλώσει το καημένο και όλα θα του τα κάνεις. Μικρα μωράκια εγω δεν τα παίρνω αγκαλιά δεν θέλω για αυτο το λόγο. Μπορεί να έχουμε κατι και να μην το ξέρουμε. Α!!! Και οι κουνουπιέρες πολλά καλή ιδέα γιατί θα είναι καλοκαιράκι!!! Άντε να περάσει ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jellyfishch είπε:

Ναι θα δω.. θα την έχω στο μπαλκόνι και θα τους φέρουμε σταδιακά σε επαφή. Ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Κι εγώ αυτή τη φορά δε θα δώσω τίποτα εάν δε σιγουρευτώ ότι θα είναι το τελευταίο παιδάκι μας. Άντε ξανά μάνα αγόραζε τώρα. 

Στο γιο μου είχα διπλό θηλαστρο και αύξησα την παραγωγή..το έβαζα συχνα και σιγά σιγά αυξήθηκε

Έχεις δίκιο, ίσως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, τι να πω.. έχω και τη μάνα μου με τις 2534 αποβολές να μου λέει τα δικά της. 

Τι εννοείς;; αντί να σε εμψυχώνει σε φοβίζει τουλάχιστον άθελά της; χαχαχ θεααα

Παντως συμφωνώ και με τη φλουερμαμ παρόλο που εγώ δεν έχω ζωάκι στο σπίτι. Είναι ακριβώς όπως και με το αδερφάκι, αν τού δείξεις ότι γίνεται ριζική αλλαγή θα τρελαθεί. Όμως καταλαβαίνω και το δικό σου το άγχος, κι εγώ θα φοβόμουν... 

@ΒαλεντιναΧκαλά καρότσι κι εγώ μετά τη γέννα πήρα... Εμάς προέκυψε καινούργιο έξοδο μεγαλύτερο που λέγεται αμάξι γιατί πλέον δε χωράνε 3 καθίσματα παιδικα...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τι εννοείς;; αντί να σε εμψυχώνει σε φοβίζει τουλάχιστον άθελά της; χαχαχ θεααα

Παντως συμφωνώ και με τη φλουερμαμ παρόλο που εγώ δεν έχω ζωάκι στο σπίτι. Είναι ακριβώς όπως και με το αδερφάκι, αν τού δείξεις ότι γίνεται ριζική αλλαγή θα τρελαθεί. Όμως καταλαβαίνω και το δικό σου το άγχος, κι εγώ θα φοβόμουν... 

@ΒαλεντιναΧκαλά καρότσι κι εγώ μετά τη γέννα πήρα... Εμάς προέκυψε καινούργιο έξοδο μεγαλύτερο που λέγεται αμάξι γιατί πλέον δε χωράνε 3 καθίσματα παιδικα...

 

Ριζική αλλαγή θα υπάρξει έτσι κι αλλιώς. Καινούργιο πρόσωπο στο σπίτι, καινούργιο πρόγραμμα προσαρμοσμενο πάνω του, καινούργιες ισορροπίες.

Προτεραιότητα έχει για εμένα το παιδί. Οπως άρχισα να τη δένω έξω και να μην κάθεται σπίτι όταν άρχισε να μου τρώει τα έπιπλα όταν έλειπα, έτσι και τώρα, θα μείνει έξω μέχρι να συνηθίσει την παρουσία του παιδιού. Μπορεί να γίνει κάτι μπορεί να μη γίνει και τίποτα. Εγώ δε θέλω να παίζω με τις πιθανότητες. 

Θα το κάνω πάντως αυτό με το φορμάκι flowermom και σε ευχαριστώ. εάν έχεις και άλλα κολπάκια, ευπρόσδεκτα. 

Ναι με φοβίζει, ένα σωρό καταστροφολογικά σενάρια. Καλά δεν έχει περάσει και λίγα. Είναι case study της μαιευτικής γυναικολογίας η μάνα μου, νομίζω δεν υπάρχει κατάσταση που να μην έχει ζήσει.. Αποβολή στον 3ο , έκτρωση, αποβολή στον 5ο, επιλεκτική καισαρική (εγώ ήμουν αυτή), φυσιολογικός τοκετός με απώλεια νεογνού, vbac (η αδερφή μου), cbac με ρήξη μήτρας(ο αδερφός μου)... ένας χαμούλης.

Αυτοκίνητο είναι καλή περίοδος να πάρεις,  νομίζω ότι έχουν πέσει οι τιμές. Είδες κανένα ενδιαφέρον; εμείς πέρυσι πήραμε το renault clio και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά δεν ξέρω εάν κάνει για τρία παιδάκια, ίσως να είναι λίγο μικρό.

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Ριζική αλλαγή θα υπάρξει έτσι κι αλλιώς. Καινούργιο πρόσωπο στο σπίτι, καινούργιο πρόγραμμα προσαρμοσμενο πάνω του, καινούργιες ισορροπίες.

Προτεραιότητα έχει για εμένα το παιδί. Οπως άρχισα να τη δένω έξω και να μην κάθεται σπίτι όταν άρχισε να μου τρώει τα έπιπλα όταν έλειπα, έτσι και τώρα, θα μείνει έξω μέχρι να συνηθίσει την παρουσία του παιδιού. Μπορεί να γίνει κάτι μπορεί να μη γίνει και τίποτα. Εγώ δε θέλω να παίζω με τις πιθανότητες. 

Θα το κάνω πάντως αυτό με το φορμάκι flowermom και σε ευχαριστώ. εάν έχεις και άλλα κολπάκια, ευπρόσδεκτα. 

Ναι με φοβίζει, ένα σωρό καταστροφολογικά σενάρια. Καλά δεν έχει περάσει και λίγα. Είναι case study της μαιευτικής γυναικολογίας η μάνα μου, νομίζω δεν υπάρχει κατάσταση που να μην έχει ζήσει.. Αποβολή στον 3ο , έκτρωση, αποβολή στον 5ο, επιλεκτική καισαρική (εγώ ήμουν αυτή), φυσιολογικός τοκετός με απώλεια νεογνού, vbac (η αδερφή μου), cbac με ρήξη μήτρας(ο αδερφός μου)... ένας χαμούλης.

Αυτοκίνητο είναι καλή περίοδος να πάρεις,  νομίζω ότι έχουν πέσει οι τιμές. Είδες κανένα ενδιαφέρον; εμείς πέρυσι πήραμε το renault clio και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά δεν ξέρω εάν κάνει για τρία παιδάκια, ίσως να είναι λίγο μικρό.

Πολύ καλές τιμες έχουν η αλήθεια είναι αυτή, χρήματα δεν υπάρχουν. Δεν υπάρχει καν μπάτζετ. Θα μού πεις πού πας κυρία ξυπόλητη συ αγκάθια.... Και δίκιο θα έχεις εδώ που τα λέμε.... Τέλος πάντων θα δείξει..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πολύ καλές τιμες έχουν η αλήθεια είναι αυτή, χρήματα δεν υπάρχουν. Δεν υπάρχει καν μπάτζετ. Θα μού πεις πού πας κυρία ξυπόλητη συ αγκάθια.... Και δίκιο θα έχεις εδώ που τα λέμε.... Τέλος πάντων θα δείξει..... 

σιγά σιγά όλα θα γινουν. Μεταχειρισμένο σκέφτεστε?

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου. Τι κάνετε? 

Εγώ έδω και 2 3 μέρες έχω παλι ποναλοα και τράβηγματα. Τελικά δεν ξέρω αν είναι καλυτερο να είναι μόνιμα ξαπλα ή αν και λίγο περπατημα κάνει καλό. 

Να σας ρωτήσω κάτι? Σας έχει προτείνει κάποιος πως να είστε στον καναπέ? Πχ. Ίσια πλατη και ποδια λυγισμςνα πανω στον καναπέ? Ποδια ίσια? Ξέρω ότι όταν ξαπλωνεις καλό είναι αν εισαι στο πλαι. Αλλά όταν κάθεσαι με τα ποδια πανω στον καναπέ? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου. Τι κάνετε? 

Εγώ έδω και 2 3 μέρες έχω παλι ποναλοα και τράβηγματα. Τελικά δεν ξέρω αν είναι καλυτερο να είναι μόνιμα ξαπλα ή αν και λίγο περπατημα κάνει καλό. 

Να σας ρωτήσω κάτι? Σας έχει προτείνει κάποιος πως να είστε στον καναπέ? Πχ. Ίσια πλατη και ποδια λυγισμςνα πανω στον καναπέ? Ποδια ίσια? Ξέρω ότι όταν ξαπλωνεις καλό είναι αν εισαι στο πλαι. Αλλά όταν κάθεσαι με τα ποδια πανω στον καναπέ? 

Καλησπέρα... Πονακια στην κοιλιά; μήπως πρέπει να πάρεις μαγνήσιο; επειδή μεγαλώνει η κοιλιά λογικό είναι να τραβάει κάποιες φορές. 

Όσον αφορά για το πως κάθομαι κάποια στιγμή μου είχαν πει μια βλακεια να μην κάθομαι οκλαδον και τέτοια. Κάθομαι και ξαπλώνω όπως βολεύομαι δεν το σκέφτομαι καν. Είναι μια περίοδος που πρέπει να αισθανόμαστε άνετα οπότε όπως νιώθεις 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τον άλλο μήνα πως θα χωράει η κοιλιά στο γραφείο της δουλειά η στο τραπέζι για φαγητό και με πιάνουν τα γέλια. Δεν βολεύομαι με τίποτα ούτε καθιστή (νοιώθω την κοιλιά μου να πιέζεται χαμηλα) ούτε ξαπλωμενη (πιανομαι και πονάει η μέση μου). Δεν ξερω ισως να έχω μεγάλη κοιλιά (20η εβδομάδα και 6 μέρες) νομίζω την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 6ο αν και δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μετριέται η εγκυμοσύνη. Καλά να μεγαλώνει το μωρό μου και δε με νοιάζει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 said:

Καλησπέρα... Πονακια στην κοιλιά; μήπως πρέπει να πάρεις μαγνήσιο; επειδή μεγαλώνει η κοιλιά λογικό είναι να τραβάει κάποιες φορές. 

Όσον αφορά για το πως κάθομαι κάποια στιγμή μου είχαν πει μια βλακεια να μην κάθομαι οκλαδον και τέτοια. Κάθομαι και ξαπλώνω όπως βολεύομαι δεν το σκέφτομαι καν. Είναι μια περίοδος που πρέπει να αισθανόμαστε άνετα οπότε όπως νιώθεις 

Κοπέλα μου από την αρχή της εγκυμοσύνης είχα πονους. Μαγνήσιο παιρνω ήδη από την αυχενικη και μάλιστα ενισχυμένη δόση. 

Εχω συνηθίσει να ποναω αλλά φοβάμαι όσο να ναι. Ο γιατρός μου λέει να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ αφου όλα πάνε μια χαρά με το μωρό. 

Προχθές πηγα στο γραφείο και με ισοπεδώσε. Ηρθα σπίτι σαν μουμια μουδιασμένη. Και από προχθες λες και δεν μπορώ να συνέλθω. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...