Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Γεια σας σε όλες κορίτσια!!! 

Μολις γυρισα σπίτι!!! Η μικρή μας 490 γραμμάρια και σήμερα είμαι 22 βδομαδα ακριβως. 

Όλες οι μετρήσεις ήταν πολυ καλές. Το μόνο που θέλει να ξαναδεί η Παχ...ειναι το στομαχακι της. Μου είπε έκανα βόλτα, έφαγα και ήπια για κανένα μισάωρο αλλά παλι δεν φουσκωσε όσο περιμενε. Και για να μην με έχει ολο το μεσημέρι στο κέντρο να κόβω βόλτες μου είπε να πάω για επανελεγχο στο στομάχι την Πέμπτη το απόγευμα! Κάνω θετικές σκεψεις ότι θα είναι καλά τότε.... 

Ο τράχηλος μου μεγάλωσε στα 4 εκατοστα! Με πεθανε με το κολπικο μπαστουνι...

Γενικά και η αντιμετώπιση της και το υφος μια χαρά μου φάνηκε όπως μου τα εξηγουσε! Ας παω και την Πέμπτη και θα εχω πιο Ολοκληρωμένη εικόνα για όλα!!! 

  • Μου αρέσει 13

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , manaoula είπε:

Εγωπηρα ένα στεγνωτήριο candy. Το έχω βολευτεί παρά πολύ άσε που έχω γλυτώσει και σίδερο γιατί τα βγάζει ζέστα οπότε απολύμανση γίνεται. Με τα σεντόνια έχω θέμα γιατί μπαίνει το ένα μέσα στο άλλο και τσαλακώνονται αρκετά. Δεν ξέρω αν τα βάλω διπλωμένα θα στεγνώσουν; 

Εγω και διπλωμένο που τα βάζω πάλι μπλέκονται δυστυχώς. Και όταν γίνονται μπάλα παλι το σταματάω και τα διπλώνω αλλά η τσαλάκα τσαλάκα!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εγω και διπλωμένο που τα βάζω πάλι μπλέκονται δυστυχώς. Και όταν γίνονται μπάλα παλι το σταματάω και τα διπλώνω αλλά η τσαλάκα τσαλάκα!!!

Και εγώ το ίδιο κάνω ανά μισάωρο πατάω το κουμπί να τα ξεχωρίσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας σε όλες κορίτσια!!! 

Μολις γυρισα σπίτι!!! Η μικρή μας 490 γραμμάρια και σήμερα είμαι 22 βδομαδα ακριβως. 

Όλες οι μετρήσεις ήταν πολυ καλές. Το μόνο που θέλει να ξαναδεί η Παχ...ειναι το στομαχακι της. Μου είπε έκανα βόλτα, έφαγα και ήπια για κανένα μισάωρο αλλά παλι δεν φουσκωσε όσο περιμενε. Και για να μην με έχει ολο το μεσημέρι στο κέντρο να κόβω βόλτες μου είπε να πάω για επανελεγχο στο στομάχι την Πέμπτη το απόγευμα! Κάνω θετικές σκεψεις ότι θα είναι καλά τότε.... 

Ο τράχηλος μου μεγάλωσε στα 4 εκατοστα! Με πεθανε με το κολπικο μπαστουνι...

Γενικά και η αντιμετώπιση της και το υφος μια χαρά μου φάνηκε όπως μου τα εξηγουσε! Ας παω και την Πέμπτη και θα εχω πιο Ολοκληρωμένη εικόνα για όλα!!! 

Ζηλεύω τον τράχηλο σ !! Μπράβο. 

Αχ αυτό το κολπικό φαντάσου εγώ που θα το έχω σε κάθε επίσκεψη.  Θα μ ακούει όλη η Καβάλα. 

Όλα καλά θα πάνε κ στον επανέλεγχο είμαι σίγουρη !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Ζηλεύω τον τράχηλο σ !! Μπράβο. 

Αχ αυτό το κολπικό φαντάσου εγώ που θα το έχω σε κάθε επίσκεψη.  Θα μ ακούει όλη η Καβάλα. 

Όλα καλά θα πάνε κ στον επανέλεγχο είμαι σίγουρη !! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.... Κάνε λίγη υπομονή!! Έχουμε περασει το μισό!!! Δεν θα χρειαστεί να το κάνεις πολλες φορες ακόμα... Το μωράκι σου να είναι καλά και εσυ θα σφίγγεις δόντια. 

εμενα σήμερα ήταν και ο άντρας μου μέσα. 

Μου λέει πονεσες Ε??? Λέω πως το κατάλαβες??? Έγινες λέει μωβ στην μουρη την ώρα που σε εξέτασε από κάτω!!!

Λέω να δεις τι τραβάμε όταν δεν θέλουμε σεξ κάι έσεις επιμενετε!!!! Ένιωσε άσχημα ο καημένος χαχαχχαχα 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ΧρυσαΜ και @Φώφη1990 μπράβ για τις Β επιπέδου!!! Όλα καλά απο δω και πέρα!!! Φώφη αφού όλα ήταν καλά τυπικά θα θέλει να δει και την κοιλίτσα. Εμένα πάντως ούτε στην Β ούτε και στον γιατρό δεν μου κάνουν κολπική μέτρηση τραχήλου. Δεν ζηλεύω μην φοβάστε!!!:tongue: :-P 

Μου βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης: 0: 83, 60: 116, 120: 89. Αν έχετε άποψη για πείτε. Θα πάω την άλλη εβδομάδα και λεω να μην τις στείλω να της δει απο κοντά. Στο 120 το 89 δεν είναι χαμηλο;

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* said:

@ΧρυσαΜ και @Φώφη1990 μπράβ για τις Β επιπέδου!!! Όλα καλά απο δω και πέρα!!! Φώφη αφού όλα ήταν καλά τυπικά θα θέλει να δει και την κοιλίτσα. Εμένα πάντως ούτε στην Β ούτε και στον γιατρό δεν μου κάνουν κολπική μέτρηση τραχήλου. Δεν ζηλεύω μην φοβάστε!!!:tongue: :-P 

Μου βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης: 0: 83, 60: 116, 120: 89. Αν έχετε άποψη για πείτε. Θα πάω την άλλη εβδομάδα και λεω να μην τις στείλω να της δει απο κοντά. Στο 120 το 89 δεν είναι χαμηλο;

 

Εμένα ήταν 88  - 100 - 82 αντίστοιχα και μου είπε ότι ήταν πολυ καλη! Αλλά την είχα κάνει στον 3 μήνα. Δεν ξέρω αν θα την επαναλάβω πάλι! 

  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας σε όλες κορίτσια!!! 

Μολις γυρισα σπίτι!!! Η μικρή μας 490 γραμμάρια και σήμερα είμαι 22 βδομαδα ακριβως. 

Όλες οι μετρήσεις ήταν πολυ καλές. Το μόνο που θέλει να ξαναδεί η Παχ...ειναι το στομαχακι της. Μου είπε έκανα βόλτα, έφαγα και ήπια για κανένα μισάωρο αλλά παλι δεν φουσκωσε όσο περιμενε. Και για να μην με έχει ολο το μεσημέρι στο κέντρο να κόβω βόλτες μου είπε να πάω για επανελεγχο στο στομάχι την Πέμπτη το απόγευμα! Κάνω θετικές σκεψεις ότι θα είναι καλά τότε.... 

Ο τράχηλος μου μεγάλωσε στα 4 εκατοστα! Με πεθανε με το κολπικο μπαστουνι...

Γενικά και η αντιμετώπιση της και το υφος μια χαρά μου φάνηκε όπως μου τα εξηγουσε! Ας παω και την Πέμπτη και θα εχω πιο Ολοκληρωμένη εικόνα για όλα!!! 

Τι έχει το στομάχι της; 

Παιδιά εμένα το μήκος του τραχήλου το είδαν από τη Β επιπέδου, χωρίς κολπικό, πώς γίνεται αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Τι έχει το στομάχι της; 

Παιδιά εμένα το μήκος του τραχήλου το είδαν από τη Β επιπέδου, χωρίς κολπικό, πώς γίνεται αυτό; 

Μου είπε ότι δεν είναι φουσκωμένο όσο θα έπρεπε. Ότι δηλαδή δεν εφαγε οσο ημασταν εκεί. Βέβαια εφόσον το βάρος της μικρής είναι απόλυτα φυσιολογικο δεν τίθεται θέμα ανησυχίας αλλά θέλει να το δει παλι άλλη στιγμή ώστε να είναι σίγουρη ότι γεμίζει. Τι να πω βρε κορίτσια! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Τι έχει το στομάχι της; 

Παιδιά εμένα το μήκος του τραχήλου το είδαν από τη Β επιπέδου, χωρίς κολπικό, πώς γίνεται αυτό; 

Μόνο από κοιλιά;αχ σε ποιον πηγές;να γίνω μονιμη. Χαχαχα

Μπορεί κ να γίνεται. Δεν ξέρω. Εμένα όλοι λυσανε κολπικά να Μ το μετράνε

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Eva1986 είπε:

Μόνο από κοιλιά;αχ σε ποιον πηγές;να γίνω μονιμη. Χαχαχα

Μπορεί κ να γίνεται. Δεν ξέρω. Εμένα όλοι λυσανε κολπικά να Μ το μετράνε

 

Ρε συ δεν ξέρω χαχαχαχαχαχα. Στο μητέρα πήγα κι όπως κάναμε τον υπέρηχο μού λέει "τράχηλος φυσιολογικός". Και θυμήθηκα εσένα να σού πω την αλήθεια 

@Φώφη1990 πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι, αλλιώς θα σε έβαζε σε ανησυχία. Κορίτσια ξύπνησα από πείνα τι κακό πράγμα είναι αυτό......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Ρε συ δεν ξέρω χαχαχαχαχαχα. Στο μητέρα πήγα κι όπως κάναμε τον υπέρηχο μού λέει "τράχηλος φυσιολογικός". Και θυμήθηκα εσένα να σού πω την αλήθεια 

@Φώφη1990 πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι, αλλιώς θα σε έβαζε σε ανησυχία. Κορίτσια ξύπνησα από πείνα τι κακό πράγμα είναι αυτό......

Μακάρι κοπέλα μου να μην είναι κάτι! Θα σας ενημερώσω και την Πέμπτη με το κακό. 

Εγώ παλι χθες ξυπνησα μούσκεμα!!! Από τα μαλλιά μέχρι την πατουσα και ήμουν μόνο με φανελάκι και βρακι. Κάθε βράδυ ιδρωνω!!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Μακάρι κοπέλα μου να μην είναι κάτι! Θα σας ενημερώσω και την Πέμπτη με το κακό. 

Εγώ παλι χθες ξυπνησα μούσκεμα!!! Από τα μαλλιά μέχρι την πατουσα και ήμουν μόνο με φανελάκι και βρακι. Κάθε βράδυ ιδρωνω!!! 

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι ιδρώνω πολύ όταν ξαπλώνω δεξιά.  Τι φάση δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα κ εγώ καμπύλη σακχάρου φαίνονται εντός πλαισίων τα αποτελέσματα, έχω ραντεβού τη Δευτέρα στον Ενδοκρινολογο. Είχα οδηγίες για τη διατροφή πριν πάω κ αυτές ακολουθησα. Πριν πάω δεν ήπια ούτε τα πρωινά χάπια μου (πχ θυρεοειδή) γιατί έκανα μαζί κ άλλες εξετάσεις βιοχημικές κ αιματολογικές. Αυτό λίγο που με προβληματίζει είναι ότι 8.30 το πρωί κάθε μέρα κάνω την αντιπηκτικη, που δεν μπορώ να της αλλάξω ώρα, κ την έκανα λίγο πριν πάω. Επηρεάζει αραγε τα αποτελέσματα? Ενημέρωσα στο διαγνωστικο,  έστειλα τα αποτελέσματα κ στο γυναικολόγο κ στον Ενδοκρινολογο ηλεκτρονικά κ τους ενημέρωσα γι αυτό. .... Τώρα αν έκανα βλακεία δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...